نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: انتخاب بين 8 مگاپيكسليها

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Question مقايسه ديجيتال با نگاتيو

به نظر شما با توجه به توانايي هاي دوربين سوني و كنون با اين مفدار پيكسل كدوم يكي بهترن؟
    من واقعا درموندم.....حتي تمامي مقايسه هاي موجود رو هم مطالعه كردم و لي به نتيجه نرسيدم
    نميدونم بايد به night shut سوني بها داد يا كيفيت كنون.

در ضمن كسي هست كه با هر دوي اين دو تا كار كرده باشه؟
    من چون ميخوام دوربين هميشه همراهم باشه به نظرم چون كنون حجم كمتري داره بهتر باشه...نظر شما چيه؟

ممنون

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

نقل قول نوشته اصلی توسط physboy
    به نظر شما با توجه به توانايي هاي دوربين سوني و كنون با اين مفدار پيكسل كدوم يكي بهترن؟
    من واقعا درموندم.....حتي تمامي مقايسه هاي موجود رو هم مطالعه كردم و لي به نتيجه نرسيدم
    نميدونم بايد به night shut سوني بها داد يا كيفيت كنون.
    در ضمن كسي هست كه با هر دوي اين دو تا كار كرده باشه؟
    من چون ميخوام دوربين هميشه همراهم باشه به نظرم چون كنون حجم كمتري داره بهتر باشه...نظر شما چيه؟
    ممنون
    البته من بااین دوربینها کار نکرده ام. ولی بر اساس مطالعاتی که در مرور سایتهای مختلف داشته ام در بین دوربین های 8 مگاپیکسلی شاید بتوان Minolta A2 را بهترین دوربین از لحاظ کیفیت و عملکرد دانست. کیفیت تصویری Olympus C8080 نیز از لحاظ لنز و شارپنس و دقت بیشتر از تمام 8 مگا پیکسلی ها است، ولی لنز آن محدودیت عملکرد دارد و در انتهای زوم و وایدش مشکلات کوچکی دارد. F828 سونی از لحاظ کیفیت ساخت نسبت به Pro 1 دوربین بهتری است (معمولا محصولات سونی به عنوان یک سازنده معتبر و با سابقه لوازم الکترونیک کیفیت ساخت بالایی دارند) ولی از لحاظ تصویری اندکی با نویز مشکل دارد و کیفیت کانن در مقایسه با آن بهتر است. در این رده کم نویزترین دوربین A2 مینولتا است، همراه با سیستم ضد لرزش.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض Minolta A2

نقل قول نوشته اصلی توسط Forum Manager
    البته من بااین دوربینها کار نکرده ام. ولی بر اساس مطالعاتی که در مرور سایتهای مختلف داشته ام در بین دوربین های 8 مگاپیکسلی شاید بتوان Minolta A2 را بهترین دوربین از لحاظ کیفیت و عملکرد دانست. کیفیت تصویری Olympus C8080 نیز از لحاظ لنز و شارپنس و دقت بیشتر از تمام 8 مگا پیکسلی ها است، ولی لنز آن محدودیت عملکرد دارد و در انتهای زوم و وایدش مشکلات کوچکی دارد. F828 سونی از لحاظ کیفیت ساخت نسبت به Pro 1 دوربین بهتری است (معمولا محصولات سونی به عنوان یک سازنده معتبر و با سابقه لوازم الکترونیک کیفیت ساخت بالایی دارند) ولی از لحاظ تصویری اندکی با نویز مشکل دارد و کیفیت کانن در مقایسه با آن بهتر است. در این رده کم نویزترین دوربین A2 مینولتا است، همراه با سیستم ضد لرزش.

از راهنمايي شما ممنونم. من جديدا با مينولتا آشنا شدم. با اينكه از كنون و سوني جديدتره ولي ظاهرش كه چيزي فراتر رو نشون نميده. فك نميكنم تنها بشه به كيفيت عكسها نظر داد. مثلا كيفيت بدنه مينولتا به نظر مناسب نمياد و همچنين زوم اون بوسيله رينگي دستي انجام ميگيره كه اگه باهاش كار كنيد كاملا ميتونيد حس كنيد كه داريد با يه اسباب بازي ور ميريد و به نظر مياد پوشش لنزش استحكام زيادي نداره!

دكمه هاي اون در جاهاي نامناسبي هستن و به نظرم طراحي خوبي نداره.

از اينها گذشته به نظر شما فقط كيفيت عكس ها اونم در اين حد كه خيلي با هم كم هستند ميتون قابل چشمگير باشه؟.............اگه تو سايتها عكساشونو مقايسه كنيم تفاوت چنداني نميبينيم.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

یکی از مهمترین مسایل در انتخاب دوربین اینه که وقتی دوربین رو در دست میگیرید حس خوبی نسبت به اون داشته باشید و دلتون بخواد که دوربین مال شما باشه؟
    اما مسایل فنی؟
    در مورد کیفیت ساخت من مشکلی در مینولتا حس نکردم... ولی توجه داشته باشید که هیچکدام از این دوربین ها دوربین روزهای سخت نیستن! دوستانی دارم که از دوربینشون به عنوان وسیله دفاع شخصی بارها استفاده کردن!(NIKON D1 این قابلیت رو داره!)
    گمان میکنم المپوس در این زمینه بدنه بهتری داشته باشه یا سونی... ( نیکون متاسفانه گویا هنوز از مشکل موتور محرک لنز رنج میبره....)
    اما نکته ای که به نظر من میرسه.... تکنولوژی لرزه گیره...
    چرا هیچکی حواسش نیس؟ من اگه بخوام تو این رده دوربینی انتخاب کنم یا A2 رو انتخاب میکنم یا 8800 nikon رو...

(البته فعلا منتظر دوربینی مثل G6 با لرزه گیرم! ;) )
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

physboy عزيز شما يكي از برتري هاي A2 رو كه همون زوم مكانيكي باشه به جاي عيبش حساب ميكنيد. ميدونيد درعمل چقدر سخته با زوم اسباب بازي مانند و برقي يك دوربين ور رفتن تا به كراپ دلخواهتون برسيد؟

در ضمن اگه پست هاي قبل رو خونده باشيد، ظاهرا فقط 828 و a2 براي عكاسي در استوديو - كه معمولا تاريكه - فكري كرده اند
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Friday 18 March 2005 در ساعت 15:18
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]