نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
Like Tree27تشکر
  • 2 Post By Kaveh Ghobadi
  • 3 Post By Kaveh Ghobadi
  • 3 Post By Arash
  • 2 Post By ME
  • 17 Post By Arash

موضوع: Nikon D3 or Canon 5D MkII

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question Nikon D3 or Canon 5D MkII

به نظر شما نیکون d3 بخرم یا صبر ایوب داشته باشم تا 5d mkII بیاد؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: d3 or 5d mkII

نقل قول نوشته اصلی توسط p.afnani نمایش پست ها
    به نظر شما نیکون d3 بخرم یا صبر ایوب داشته باشم تا 5d mkII بیاد؟
    دوست عزیز اصولا این دو دوربین در یک رده نیستند!
    Khoramyar و yasin-m تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوست خوب درسته در یک رده نیستند اما قابل قیاسند شما اگه بودی کدام رو انتخاب میکردی ؟ این فکری که داره من رو ازار میده مدتیست که دندون تیز کردم برای 5d اما d3 هم برام جذابه. واقعا کلافه شدم از بس انتظار 5d رو کشیدم . یک دوست عزیز که تو فتوکینا تستش کرده بود بهم گفته حتما صبر کن که 5d رو بگیری اما واقعا اینرو از الان میدونم که اصالت d3 رو نداره. خواهشا فکر نکن من روی برند نیکون متعصب هستم . اصلا تعصب خاصی ندارم سالهاست که با انواع کنون کار کردم از 10d بگیر تا 5d . اما الان که بیشتر تحقیق میکنم میبینم که نیکون هم لنزهای بهتری داره هم بدنه قوی تر اما افت قیمت شدید. بنظرم شاید کمی مظلوم واقع شده. شما بودی کدوم رو انتخاب میکردی. من اصولا کارم پروژهای صنعتی تبلیغاتی هستش اما کار مجالس هم تک و توک انجام میدم . با این اوصاف چی پیشنهاد میدی؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط p.afnani نمایش پست ها
    دوست خوب درسته در یک رده نیستند اما قابل قیاسند شما اگه بودی کدام رو انتخاب میکردی ؟ این فکری که داره من رو ازار میده مدتیست که دندون تیز کردم برای 5d اما d3 هم برام جذابه. واقعا کلافه شدم از بس انتظار 5d رو کشیدم . یک دوست عزیز که تو فتوکینا تستش کرده بود بهم گفته حتما صبر کن که 5d رو بگیری اما واقعا اینرو از الان میدونم که اصالت d3 رو نداره. خواهشا فکر نکن من روی برند نیکون متعصب هستم . اصلا تعصب خاصی ندارم سالهاست که با انواع کنون کار کردم از 10d بگیر تا 5d . اما الان که بیشتر تحقیق میکنم میبینم که نیکون هم لنزهای بهتری داره هم بدنه قوی تر اما افت قیمت شدید. بنظرم شاید کمی مظلوم واقع شده. شما بودی کدوم رو انتخاب میکردی. من اصولا کارم پروژهای صنعتی تبلیغاتی هستش اما کار مجالس هم تک و توک انجام میدم . با این اوصاف چی پیشنهاد میدی؟
    دوست عزیز...

اول اینکه متوجه نشدم که 5دی از چه نظر اصالت ندارد؟یکی از بهترین و اصیل ترین دوربین های حال حاضر همین دوربین است.

در اخبار آمده بود که از 31 نوامبر این دوربین در بازار توزیع شده است و احتمالا به زودی اخبار بیشتری از این دوربین به ما خواهد رسید.

این دوربین احتمالا تا 2 یا 3 ماه دیگر در تهران با قیمت های گزاف به فروش خواهد رسید.

در مورد اینکه دی3 بهتر است و یا 5دی باید عرض کنم به نظرم اگر قصد مقایسه ای بین این دو دارید به سراغ دی700 و 5دی بروید هم راحت تر هستید هم زود تر به جواب می رسید هم کمتر خرج خواهید کرد.

اختلاف دی700 و دی 3 برای شما اصلا قابل ملاحظه نیست و مشکلی برای شما به وجود نخواهد اورد ( بنا به آن کاربردی که شما فرمودید )

بنده شخصا نظر خاصی بر روی هیچ کدام ندارم!

اما هستند دوستانی که با دی3 و دی700 به راحتی تمام مواردی که شما فرمودید را انجام می دهند.

اما رزلوشن بالاتر هم مزایای خاص خودش را دارد که ممکن است برای کارهای تبلیغاتی و صنعتی بسیار به شما کمک کند.

خلاصه اختلاف بین این دو یک رزلوشن تقریبا 2 برابری است

دی700 هیچ چیزی کم ندارد و واقعا یک دوربین بسیار عالی است.

5دی هم که دیگر جای بحثی باقی نمی گذارد.
    بهرنگ، rezafh و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

با توجه به اختلاف کمتر از 1 ملیون تومان دی 3 با 5دی مارک 2 انتخاب کمی سخت میشود... اما برای کسی که از 10دی تا 5ی کانن داشته و بی شک تعدادی لنز و تجهیزات... آیا انتخاب دی3 عقلانیست؟؟ هر چند که این 2 دووربین در 2 رده متفاوت قرار می گیرند اما با این حساب اگر دی700 را هم رده 5دی مارک 2 بدانیم و دی 3 ایکس را هم رده 1دی اس تکلیف دی 3 چه میشود... چه دوربینی قابل قیاس با دی 3 است؟
    ویرایش توسط sam_moghadam : Sunday 4 January 2009 در ساعت 12:01
    سام مقدم

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

با این حساب اگر دی700 را هم رده 5دی مارک 2 بدانیم و دی 3 ایکس را هم رده 1دی اس تکلیف دی 3 چه میشود... چه دوربینی قابل قیاس با دی 3 است؟
    دی ۷۰۰ به هیچ عنوان هم رده و همکار ۵دی مارک دو نیست.
    دوربینهای متفاوتی هستند.

دی ۳ رو می‌شه با ۱دی مارک ۳ مقایسه کرد. هرچند از بعضی نظرات برتری های محسوسی داره... مثل اینکه کانن کراپ ۱.۳ داره و دی۳ فول فریم است و ....
    اما به طور کلی استفاده کننده این دو دوربین یک نوع عکاس هستند.
    rezakh، infinity و yasin-m تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

من نمی فهمم این دسته بندی کلاس های مختلف( مثلا CANON 1d mark III با nikon d3 ) از رو چه مبنایی انجام می شود؟
    ایا کلاس بندیدوربین های فوق از روی بدنه های انها است؟یا اپشن هایی که دارند؟چون از نظر سایز سنسور و تراکم پیکسلی که نمی توان انها را دسته بندی کرد.
    از نظر سایز سنسور Canon EOS-1Ds Mark III Nikon D700 Nikon D3 Canon EOS 5D Mark II با هم برابرند هر 4 تا 8.64 cm² هستند.از نظر تراکم پیکسلی Nikon D3 و Nikon D700 هر دو 1.4 MP/cm² و Canon EOS 5D Mark II و Canon EOS-1Ds Mark III هر دو 2.4 MP/cm².
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

به نظر من شاید قیمت مهمترین مشخصه برای دسته بندی باشه
    p.h و Armen H تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

از نظر سایز سنسور Canon EOS-1Ds Mark III Nikon D700 Nikon D3 Canon EOS 5D Mark II با هم برابرند هر 4 تا 8.64 cm² هستند.از نظر تراکم پیکسلی Nikon D3 و Nikon D700 هر دو 1.4 MP/cm² و Canon EOS 5D Mark II و Canon EOS-1Ds Mark III هر دو 2.4 MP/cm².
    من اصلا صحبتی از 1ds III نکردم.

به نظر من شاید قیمت مهمترین مشخصه برای دسته بندی باشه

به نظر من دوربینها رو می‌شه از لحاظ ویژگی‌ها دسته‌بندی کرد.
    حالا قیمت یکی از این ویژگی‌ها هست. که شاید در کشور ما یکی از مهمترین ها باشه ولی جاهای دیگه شاید کمتر از امکانات دوربین مهم باشه.

این که من D3 و 1d Mark III رو در یک کلاس قرار می‌دم علت ساده ای داره.
    اونهم اینه که این دوربین رو یک مدل عکاس می‌خرند و نیاز دارند.

چه کسانی؟
    اول از همه کسانی که کار عکاسی خبری، عکاسی ورزشی انجام می‌دهند.
    بدون هیچ شکی در بدنه‌های نیکون بهترین دوربین برای عکاسی خبری D3 است و در کانن 1d III.
    برای مدل دیگری از عکاسی مانند مستند اجتماعی و .... بازهم بهترین دوربین همینها هستند.
    از نظر کیفیت ساخت بدنه، سرعت عمل در روشن شدن و پاسخ به عکاس و تاخیرها هم به نسبت شبیه به هم هستند.
    از نظر قیمت هم نسبتا شبیه به هم هستند.
    این می‌شه که اینها رو در یک کلاس کاری قرار می‌دم.
    از لحاظ سنسور اختلافاتی دارند مانند اینکه نیکون فول فریم است و از لحاظ نویز و داینامیک رنج کمی اوضاع بهتری دارد.اینها به نظر من ویژگی مثبت نیکون می‌شه اما کلاس این دوربین رو تغییر نمی‌ده. (خوب قیمتش هم بیشتره)

دی ۷۰۰ همان دی ۳ است در بدنه‌ای ارزان شده. برای همان تیپ عکاسی که پول کمتری دارد. و یا نیاز به اون سرعت عمل ندارد.
    چنین بدنه‌ای در برند کانن وجود ندارد.

1ds III دوربین مناسب عکاسی استودیو، فشن، عکاسی صنعتی تبلیغاتی، عکاسی طبیعت و ...
    تاکنون چنین دوربینی در برند نیکون موجود نبود. هنوز هم نیست تا D3x به بازار بیاد. از نظر بدنه، سنسور، قیمت در یک رده قرار می‌گیرند و مشتریشون یک نوع عکاس است!

5d II داستان دی ۷۰۰ رو داره اما نسبت به 1ds III.
    برای همین دوربینی ارزان شده از این دوربین مناسب عکاسی استودیو، فشن، عکاسی صنعتی تبلیغاتی، عکاسی طبیعت و ... است!
    برای کسانی که کیفیت بدنه و سرعت عمل دوربین برایشان اهمیتی ندارد. کارهای سبک تری انجام می‌دهند و یا توانایی پرداخت بیش از ۶ هزاردلار برای بدنه رو ندارند.
    چنین دوربینی در برند نیکون نیست.

۵۰ دی کانن و دی ۳۰۰ در یک رده قرار می‌گیرند.

دوربینهای کوچک تر این دو برند هم شبیه هم نیستند و با کمی اختلاف در بدنه و توانایی ها پله پله ارزان می‌شوند.

امیدوارم این توضیحات قانع کننده باشه.
    Amir Mohebi، Khoramyar، ME و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com