صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
Like Tree17تشکر

موضوع: panasonic fz-28 یا FujiFilm FinePix S100fsf

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض panasonic fz-28 یا FujiFilm FinePix S100fsf

لطفا راهنمایی کنید panasonic fz-28 یا FujiFilm FinePix S100fsf

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

پیش فرض پاسخ: panasonic fz-28 یا FujiFilm FinePix S100fsf

نقل قول نوشته اصلی توسط seid11 نمایش پست ها
    سلام
    راستش نمیدونم هدفتون از مقایسه این دو دوربین چیه ؟!!! آیا قصد خرید دارید و یا فقط مقایسه !!!! (اگر به آخر این پست مراجعه کنید دلیل این حرفم رو میفهمید )
    به نظر من یکی از مهمترین مسایلی که میتونه در انتخاب دوربین ، به اون توجه بشه اندازه سنسور دوربین هست.
    اینجا این مساله خیلی به چشم میزنه چرا که فوجی سنسوری 2/3 اینچی داره ! در مقابل اندازه سنسور پاناسونیک 1/2.3 اینچ است . این مساله باعث میشه چگالی پیکسل کم بشه (19م پ در مقابل 36م پ) و تاثیر مستقم داره بر کاهش نویز . ایزو تا 400 به نظر من کاملا قابل استفاده هست و باایزو 800 هم زیاد مشکلی نخواهید داشت (این اعداد رو در دوربینهایی که سنسورشون چگالی بیشتری دارند تقریبا میتونه نصف باشه !! )

اما مسایل دیگری هم هستند و شاید هم خیلی مهم :
    به عنوان مثال دامنه زوم پاناسونیک بیشتر هست 27-486 در مقابل 28-400
    دیافراگم پاناسونیک در تله بازتر هست F2.8 - F4.4 در مقابل F2.8 - F5.3
    سرعت شاتر پاناسونیک 1/2000 تا 60 ثانیه و فوجی 1/4000 تا 30 ثانیه
    پاناسونیک فیلمبرداری HD دراد در حالی که بیشترین رزولوشن فیلمبرداری در فوجی VGA هست ( 1280*720 در مقابل 640*480)
    در عکاسی پی در پی فوجی عملکرد بهتری دارد :
    فوجی :
    • 3 fps, max 7 JPEG, 3 RAW (Top-3 or Final-3)
    • 7 fps, 50 shots at 3MP
    • 1 fps until card is full

پاناسونیک : 2.5 fps, for 5 images

نمایشگر فوجی 2.5 اینچ و چرخان هست و LCD پاناسونیک 2.7 اینچ و هردو ویزور الکترونیکی دارند .
    یک مساله ی خیلی مهم دیگه : وزن و ابعاد
    فوجی 918 گرم وزن دارد و پاناسونیک 417 گرم ( نیم کیلو اضافه وزن :::big grin:::)
    پاناسونیک : 118 x 75 x 89 mm
    فوجی : 133 x 94 x 150 mm (لنز فوجی مثل لنز اس ال آر ها هست و جمع نمیشه و این امر باعث میشه سایز اون بزرگتر باشه در ضمن اینطوری که من فهمیدم قابلیت فوکوس دستی روی لنز این دوربین وجود داره )

اینها مسایلی بود که قابل توجه بودند و شاید خیلی مهم
    در هر حال انتخاب با شماست . هردوی این دوربین در مقابل دیگری مزایا و معایبی دارند که شما با توجه به نوع عکاسیتون و کاربرد دوربین مورد نظر برای خودتون ، میتونید یکی از این دو دوربین و یا دوربین مشابه دیگری رو انتخاب کنید .(یعنی ببینید کودوم مزیت یکی از این 2 دوربین به دردتون میخوره و کدوم عیبش براتون مهم نیست )

در ضمن ، آیا قیمت این دوربینها در یک سطح است ؟ آیا از قیمتها خبر دارید ؟
    اون طوری که من فهمیدم قیمت فوجی 2 برابر پاناسونیک هست (300-400 دلار در مقابل 600-800 دلار !!!)
    با قسمت و ابعادی که Fujifilm FinePix S100FS داره شاید خرید یک DSLR ارزان ، بصرفه تر باشه !!!!

موفق باشید
    Actros و R.Asgari تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    در ضمن ، آیا قیمت این دوربینها در یک سطح است ؟ آیا از قیمتها خبر دارید ؟
    اون طوری که من فهمیدم قیمت فوجی 2 برابر پاناسونیک هست (300-400 دلار در مقابل 600-800 دلار !!!)
    با قسمت و ابعادی که Fujifilm FinePix S100FS داره شاید خرید یک DSLR ارزان ، بصرفه تر باشه !!!!

موفق باشید
    سلام

آنطور كه يكي از دوستان امروز به من گفت، قيمت FZ28 حدود 510 و قيمت S100fs حدود 580 است، پس چندان اختلاف قيمتي با هم ندارند (به لطف بازار ايران)

و در ضمن قضيه تجويز SLR به صرف قيمت و ابعاد ؛ كه ميدانيم چندان درست نيست!
    rezafh و R.Asgari تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

سلام .
    دوست عزیز شما سوالتان به گونه ی می باشد که باید جوابی مثل panasonic fz-28 و یا FujiFilm FinePix S100fs داده شود که چنین سوال و جوابهایی در این forum نمی شود.و همه چیز به صورت علمی به کمک اساتید محترم بررسی می شود.و این بهتر بودن مدلی نسبت به مدل دیگر بستگی به کاربرد شما از دوربین است.
    شما باید تعیین کنید که استفاده ی دوربین شما در چه زمینه ای می باشد و برای شما چه چیزی مهم هست. برای مثال اگر زوم بیشتری می خواهید fz18 با 4x بیشتر گزینه ی بهتری می باشد و یا ممکن است شما دوربینی با وزن کم بخواهید در این صورت Fuji با وزن 918 g نمی تواند گزینه ی مناسبی باشد.

اگر مایلید Review های دوربین های مورد نظرتان را در لینک های زیر ملاحظه بفرمایید .

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms100fs/

کد:
    http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=3577&review=panasonic+lumix+fz28
    البته پستم هم باپست وحید عزیز وrezafh همزمان شد.قصد جسارت نداشتم شرمنده
    Mashhadi Vahid، rezafh و R.Asgari تشکر می‌کنند.
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

تشکر کرده
    3513

پیش فرض پاسخ: panasonic fz-28 یا FujiFilm FinePix S100fs

نقل قول نوشته اصلی توسط mashhadi vahid نمایش پست ها
    سلام

آنطور كه يكي از دوستان امروز به من گفت، قيمت FZ28 حدود 510 و قيمت S100fs حدود 580 است، پس چندان اختلاف قيمتي با هم ندارند (به لطف بازار ايران)

و در ضمن قضيه تجويز SLR به صرف قيمت و ابعاد ؛ كه ميدانيم چندان درست نيست!
    ممنون جناب قدیری عزیز
    اگر قیمتها این باشه که خوبه
    راستش من قیمتها رو از سایتهای خارجی درج کردم و گفتم شاید این حدود قیمت در قیمتهای داخلی نیز صدق کند ولی مثل اینکه اینطور نیست
    دوربینی که بالاترین قیمت اون توی سایتهای خارجی حدود 400 دلار بود شده 510 تومن و دوربینی که پایین ترین قیمتش در حدود 550 دلار بود ، شده 580 تومن . واقعا جالبه :::big grin::: و عجیب .

دوم اینکه من SLR تجویز نکردم . فقط گفتم شاید با این قیمت دوربین فوجی (قیمتی که تو سایتهای خارجی ، تقریبا هم سطح 1000دی و دی60 بود !! ) و اندازه ی بزرگ این دوربین (و اندازه بزرگ اون که شاید از دی60 + یه لنز بزرگتر باشه) و وزن زیادش ( 918 گرم) ، شاید و فقط شاید برای این فرد خرید یک SLR بهتر باشه که به کاربرد و نوع مصرف اون شخص از اون دوربین بر میگرده . (قصد من فقط یادآوری انتخاب دیگری بود که شاید و فقط شاید بدرد بخور باشد )

در کل ممنون از توجه شما جناب قدیری عزیز

موفق باشید
    Mashhadi Vahid و R.Asgari تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

با تشکر از راهنمایی خوب شما
    برای استفاده از دوربین باید بگم بیشترین استفاده عکس از طبیعته
    در کل معایب این دوربین ها مدنظر بود که به یه جمع بندی کلی برسم تا در چند روز آینده بتونم یک خرید خوب داشته باشم
    در ضمن میشه با 800 هزار تومان slr گرفت البته با یک لنز که زوم خوبی داشته باشه؟
    ویرایش توسط seid11 : Monday 29 December 2008 در ساعت 19:51

كاربر جديد panasonic64 آواتار ها
    تشکر کرده
    10

با سلام
    به نظر من براي عكاسي از طبيعت دوربين پاناسونيك اف زد 28 بدليل زوم بيشتر بهتره.
    seid11 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

در مورد ارسال بالا شرمنده اینترنتم نمی دونم چش شده بود و نتوانستم حذف کنم.
    دو ایرادی که در ریولو فوجی در Dpreview نوشته بودند یکی حجم بالای عکس ها در RAW و دیگری داشتن CA شدید در رنج های پرمصرف بود.
    در مورد سوالتان با 800 تومان می شود Dslr خرید ولی نه با لنز زومی مثل زوم این دو دوربین SLR LIKE .می توانید دوربین هایی مثل دی60 نیکون 1000دی و یا 450 دی کانن تهیه کنید.البته مدل های در حال تولید را گفتم چون فکر نمی کنم شما قصد خریدن مدل های قدیمی را داشته باشید.در مورد قیمت ها هم بگویم دی60 و 1000دی حدود 580 تومان و 450دی حدود 720 تومان می باشد هر سه مدل هم با لنز کیت های 18-55 می باشند.
    rezafh و seid11 تشکر می‌کنند.
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

تشکر کرده
    3513

با تشکر از راهنمایی خوب شما
    برای استفاده از دوربین باید بگم بیشترین استفاده عکس از طبیعته
    در کل معایب این دوربین ها مدنظر بود که به یه جمع بندی کلی برسم تا در چند روز آینده بتونم یک خرید خوب داشته باشم
    در ضمن میشه با 800 هزار تومان slr گرفت البته با یک لنز که زوم خوبی داشته باشه؟
    سلام
    بله . چرا که نه ...
    اگر بخواهید یک DLR ارزان + یک لنز زوم تهیه کنید و ضمنا بخواهید بدنه جدید و خوبی رو انتخاب کنید ، از دو برندی که که فکر کنم بیشترین طرفدار رو دارند دو انتخاب دارید :
    Nikon D60 و Canon 1000D
    هر دو دوربینهای خیلی خوبی هستند و تقریبا در یک سطح و با قیمتی تقریبا مساوی (اگر اشتباه نکنم حدود 600 تومن البته با لنز کیت که 18-55 لرزشگیر دار) در بازار هستند .
    در این تاپیک مفصل در مورد این دو دوربین بحث شده : ( که پیشنهاد میکنم حتما مطالعه بفرمایید )
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=8379
    اگر دامنه این لنز براتون کوتاه باشه 2 راه چاره دارید یا لنز کیت رو بفروشید و یک لنز زوم با دامنه بیشتر بخرید و یا اینکه یک لنز زوم تله ی دیگه برای افزایش دامنه .
    در مورد راه اول ، که شاید راه بهتر هم باشه ، برای نیکون از برند خودش لنزهایی مانند 18-135 و 18-105 هستند که لنزهای خیلی خوبی هستند .
    برای کانن هم لنزی مانند 28-135 هست که باز لنز خیلی خوبی هست .
    و یا از برندی مانند سیگما (و تامرون ) که برای هر دو برند ، لنز داره ، میتونید از لنزهایی مانند 18-125 (دو نسخه ی لرزشگیر دار و بدون لرزه گیر اون هست) 24-135 و 28-135 و لنز 17-70 استفاده کنید .

در مورد راه دوم هم لنزهایی مانند 55-200 در هرو برند و 55-250 در کانن هستند .

در هرحال انتخاب با شماست ...

موفق باشید
    seid11 و R.Asgari تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

با سلام خدمت دوستان گرامی
    اطلاعات خیلی خوبی بود بنابراین تصمیم گرفتم که یک slr بگیرم البته بعد از یکی دو هفته تحقیق
    در ضمن نظر شخصی شما دوستان در باره این دو مدل Nikon D60 Canon 1000D چیه؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین