صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
Like Tree12تشکر

موضوع: مقايسه SX1 با SX10

كاربر جديد ali-d آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض مقايسه SX1 با SX10

سلام
    اگر دوستان در وبسايت ها ، مزاياي SX1 را نسبت به SX10 را مطالعه نمودند لطفا ما را مطلع فرمايند . در حال حاضر در دبي قيمت SX1 هفتصد و بيست هزار تومان ميباشد و SX10 از سيصد پنجاه تا 36500 هزارتومان بفروش ميرود . با اين تفاوت قيمت، بجز فيلمبرداري HD و نمايشگر كمي بزرگتر ، SX1 مگر چه حسني دارد كه SX10 فاقد آن باشد.
    قيمت sx1 : در شاپ مانيا
    http://www.shopmania.com.au/shop~onl...p-3279210.html

وقيمت SX10 :

http://www.shopmania.com.au/shop~onl...p-2547770.html
    Queen تشکر می‌کند.
    علي دلي از: تنگستان CANON SX10
    زندگي گرمي دلهاي بهم پيوسته است --گر در آن دوست نباشد همه درها بسته است
    http://www.ali4232.persianblog.ir

تشکر کرده
    23

پیش فرض پاسخ: مقايسه SX1 با SX10

قيمت ها را ديروز از دبي گرفتم .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

دو دوربین در نوع سنسور نیز متفاوت هستند sx10 سنسور CCD و sx1 سنسور CMOS .
    کد:
    http://www.photographyblog.com/index.php/weblog/comments/canon_powershot_sx1_is_sx10_is/
    Queen تشکر می‌کند.
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-d نمایش پست ها
    اگر دوستان در وبسايت ها ، مزاياي SX1 را نسبت به SX10 را مطالعه نمودند لطفا ما را مطلع فرمايند . در حال حاضر در دبي قيمت SX1 هفتصد و بيست هزار تومان ميباشد و SX10 از سيصد پنجاه تا 36500 هزارتومان بفروش ميرود . با اين تفاوت قيمت، بجز فيلمبرداري HD و نمايشگر كمي بزرگتر ، SX1 مگر چه حسني دارد كه SX10 فاقد آن باشد.
    1- قيمت SX1 در ايران هم در همين حدود است.
    2- داشتن سيستم و دستگاه ريموت كنترل، سرعت بالاي عكاسي پياپي (4 در مقابل 4/1 فريم در ثانيه) و داشتن دكمه مخصوص و مستقيم انتخاب ابعاد نمايش از مزاياي اصلي ديگر SX1 نسبت به SX10 هستند. از معايب نسبي آن، رزولوشن پايينتر منظره‌ياب (148،000 در مقابل 230،000 پيكسل)، برد فلاش كمتر و مصرف بالاتر باتري آن مي‌باشد. اما من مي‌خواهم تفاوت واقعي آنها را در ISO هاي 800 و 1600 و در شرايط يكسان شخصاً ببينم.
    ویرایش توسط yousefmon : Sunday 18 January 2009 در ساعت 19:43
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

به نظر می رسد که sx1 مصرف کمتری داشته باشد چون اساسا سنسور CMOS مصرف بسیار پایین تری نسبت به CCD دارد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    من مدتیه که میخوام برای اولین بار توی عمرم دوربین دیجیتال بخرم
    از اونجاییکه عکسبرداری توی طبیعت برام خیلی مهمه زوم اپتیکال بالا هم مهم میشه برام و با توجه به چیزهای زیادی که تو این مدت خوندم انتخابم بطور کلی تو رده کامپکتهای نیمه حرفه ای سوپرزومه و بصورت خاص بعد از کلی کلنجار رفتن بین panasonic-fz28, canon sx10, canon sx1 پاناسونیک رو حذف کردم و الان هم موندم که از بین اون دو تا کانن کدوم خوبه. تو سایتهای خارجی نقد و مقایسه درست و حسابی از SX1 پیدا نکردم ولی SX10 به نظر دوربین خوبی میاد حالا چند تا سوال دارم

1. SX1 کی میاد تو بازار ایران و با چه قیمت احتمالی؟
    2. اصلا میارزه که SX10 نخرم و SX1 بخرم؟ سنسور CMOS این دوربین چقدر مهمه؟ کیفیت فیلمبرداریش چی؟

تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamsh نمایش پست ها
    به نظر می رسد که sx1 مصرف کمتری داشته باشد چون اساسا سنسور CMOS مصرف بسیار پایین تری نسبت به CCD دارد.
    از مهمترین تفاوتهای CMOS ها با CCDها ولتاژ کار آنها می‌باشد که در سنسورهای سی موس گاه نصف و در بعضی از مواقع حتی پایین تر از آن است. پایینتر بودن ولتاژ باعث کاهش مصرف انرژی سنسورهای CMOS شده و بنابر این عمر شارژ باتریها تا حد زیادی افرایش می‌یابد.

نقل قول نوشته اصلی توسط navidak نمایش پست ها
    سلام
    از اونجاییکه عکسبرداری توی طبیعت برام خیلی مهمه زوم اپتیکال بالا هم مهم میشه برام و با توجه به چیزهای زیادی که تو این مدت خوندم انتخابم بطور کلی تو رده کامپکتهای نیمه حرفه ای سوپرزومه و بصورت خاص بعد از کلی کلنجار رفتن بین panasonic-fz28, canon sx10, canon sx1 پاناسونیک رو حذف کردم و الان هم موندم که از بین اون دو تا کانن کدوم خوبه. تو سایتهای خارجی نقد و مقایسه درست و حسابی از SX1 پیدا نکردم ولی SX10 به نظر دوربین خوبی میاد حالا چند تا سوال دارم

2. اصلا میارزه که SX10 نخرم و SX1 بخرم؟ سنسور CMOS این دوربین چقدر مهمه؟ کیفیت فیلمبرداریش چی؟

دوربین SX1 اولین دوربین کامپکتی می باشد که به پردازشگر سنسور CMOS مجهز شده است،که به دوربین امکان عکاسی پیاپی تا 4 فریم در ثانیه (به صورت رزولشن کامل)و همچنین فیلمبرداری با فورمت HDTV 1080p به صورت 30 فریم در ثانیه را می دهد.

دوربینهایی که دارای سنسورهای CMOS بزرگتر هستند به علت داشتن حساسیت زیاد و نویز کمتر، می توانند برای عکس بردار از اجسام در حال حرکت و جنبش سریع در مکانهای کم نور با حساسیت بالا مفید باشند

اولين دوربين ديجيتال كه خريدم كريتيو 880 بود كه سه مگاپيكسل و با سنسور سي موس مجهز بود . كه
    در ماشين با سرعت زياد اقدام به عكسبرداري از اطراف جاده ها مينمودم و چه عكس هاي با كيفيت مطلوب با آن ميگرفتم .

در سنسورهای CMOS، سرریز حداقل نور و ثبت دقیقتر تغییرات نور بخصوص در نواحی پرنور می‌باشد

واکنش سنسور در CMOS بهتر از CCD است.
    اما دینامیک رنج CCD از CMOS بهتر است.
    هر دو معایب و محاسنی دارند اما مطمئنا از جانب شركت هاي بزرگ در دهه دوم قرن بيست و يكم تحولاتي در اين خصوص صورت خواهد گرفت .
    حسام تشکر می‌کند.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon نمایش پست ها
    1- قيمت SX1 در ايران هم در همين حدود است.
    2- داشتن سيستم و دستگاه ريموت كنترل، سرعت بالاي عكاسي پياپي (4 در مقابل 4/1 فريم در ثانيه) و داشتن دكمه مخصوص و مستقيم انتخاب ابعاد نمايش از مزاياي اصلي ديگر SX1 نسبت به SX10 هستند. از معايب نسبي آن، رزولوشن پايينتر منظره‌ياب (148،000 در مقابل 230،000 پيكسل)، برد فلاش كمتر و مصرف بالاتر باتري آن مي‌باشد. اما من مي‌خواهم تفاوت واقعي آنها را در ISO هاي 800 و 1600 و در شرايط يكسان شخصاً ببينم.
    جناب حيرتي
    اين موضوعي كه در مورد منظره ياب SX10 گفته ايد (كه داراي 230000 پيكسل است)، طبق چه مرجعي است؟
    لطفا لينك را قرار دهيد
    ali-d تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamsh نمایش پست ها
    -===============-
    سلام دوست من
    بعيد است SX1 مصرف كمتري داشته باشد! من SX10 دارم باور نمي كنيد با 2100 ميلي آمپر 1 روز كامل عكس مي گيرم و با LCD ور مي روم و تنظيمات را تغيير مي دهم! و با همين باطري ها 2 ساعت فيلم برداري مي كنم!‌ آيا كافي نيست؟؟ بعيد است SX1 مصرفش از اين هم پايين تر باشد!
    با احترام
    كاويان

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط navidak نمایش پست ها
    سلام

سلام
    دوست من SX10 دوربين بدي نيست ... اما FZ28 را بخري بهتر است ... من نمي دانم شما چه نوع عكاسي مي كنيد اما بدانيد كه عكس هاي SX10 را حتما بايد با فتوشاپ روتوش كنيد در غير اينصورت عكس برايتان جذاب نخواهد بود البته اين مورد خصوصا در حالت Indoor و نور كم كه تصور مي كنم بسياري از عكس هاي شما را شامل شود، صدق مي كند و در نور خوب بيرون به ندرت به روتوش احتياج پيدا مي كنيد مگر اينكه بخواهيد عكس را چاپ كنيد ... در هر صورت تصور مي كنم FZ28 كمتر به روتوش احتياج داشته باشد ... البته اين هم مزيت نيست ...
    با احترام
    كاويان

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین