صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25
Like Tree21تشکر

موضوع: Nikon D60 يا Canon 400d

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

پیش فرض پاسخ: Nikon D60 يا Canon 400d

راستي يه سوال ديگه خيلي از دوستان وقتي اين دوربين هاي يعني 400d و 350d خريدند سريع دنبال لنز رفتند يعني اينقدر لنز اين دوربين خوب عمل نمي كنه كه بايد يه لنز جديد خريد؟
    توی این تایپیک توضیحات خوبی در مورد 55-18 IS داده شده و البته تا حدودی هم با 55-18 معمولی مقایسه شده احتمالن با خواندن اون جوابتون رو خواهید گرفت.

در مورد انتخاب بین 1000دی و 450 دی باید بگم که من خودم برای انتخابم معیارهایی داشتم (مثلا مگاپیکسل بیشتر و نیم اینچLCD بزرگتر برای من مساوی بود با دور ریختن پول (برای خیلی ها اینجور نیست) . بدون اغراق کار من رو یک دوربین 5 مگا پیکسلی هم راه می انداخت، و نیم اینچ LCD بزرگتر هم باعث گرفتن عکس های بهتر نمی شد!

خروجی D60 ، 1000D و 450D چندان با هم تفاوتی ندارند می توانید بر اساس علاقه و نوع تجهیزاتی که در آینده استفاده خواهید کرد انتخاب کنید.
    مقایسه سه دوربین در dxomark

[IMG]http://i42.*******.com/21l0nie.png[/IMG]
    moh3en و heiran تشکر می‌کنند.
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    19

Thumbs down پاسخ: Nikon D60 يا Canon 400d

نقل قول نوشته اصلی توسط skala نمایش پست ها
    توی این تایپیک توضیحات خوبی در مورد 55-18 IS داده شده و البته تا حدودی هم با 55-18 معمولی مقایسه شده احتمالن با خواندن اون جوابتون رو خواهید گرفت.

در مورد انتخاب بین 1000دی و 450 دی باید بگم که من خودم برای انتخابم معیارهایی داشتم (مثلا مگاپیکسل بیشتر و نیم اینچLCD بزرگتر برای من مساوی بود با دور ریختن پول (برای خیلی ها اینجور نیست) . بدون اغراق کار من رو یک دوربین 5 مگا پیکسلی هم راه می انداخت، و نیم اینچ LCD بزرگتر هم باعث گرفتن عکس های بهتر نمی شد!

خروجی D60 ، 1000D و 450D چندان با هم تفاوتی ندارند می توانید بر اساس علاقه و نوع تجهیزاتی که در آینده استفاده خواهید کرد انتخاب کنید.
    مقایسه سه دوربین در dxomark

[IMG]http://i42.*******.com/21l0nie.png[/IMG]
    ممنون از راهنماييت منم زياد اهميت نمي دم LCD يكم بزرگتر باشه يا اينكه مگاپيكسل بيشتر باشه...
    شما بيشتر به اين دو برند پرداختيد... نظرتون رو در مورد D60 نگفتيد! فعلن انتخابم رو 1000d هست

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3en نمایش پست ها
    اما اين برند نيكون و نمونه عكس هاي كه ديدم و امكانات جانبي مدنظرم شده واسه همين به شك افتادم... كه كنون 2 سال پيش رو انتخاب كنم يا نيكوني كه براي 2008 هست و دوربين جديد و امكانات جديدي داره با توجه به اينكه از لنز جديد كنون VR استفاده ميشه ... اما ظعيف عمل كردن تراز سفيدي و نبود موتور فوكس اگه اشتباه مي كنم دوستان اصلاح كنن!!‌ ( چون تو سايتي خوندم عدم قرار گيري موتور فوكس در بدنه دوربين) در جايي هم از فوكس عالي و سريع جز مزاياي دوربين ذكر شده بود!
    سلام؛
    1- سال ساخت را خيلي ملاك قرار ندهيد. تنها مزيت آن قرار گرفتن بعضي امكانات جديد است كه بايد ديد آيا براي استفاده شما كارايي دارد و يا خير. (مثلا Live View)

2-در مورد ضعف عملكرد تراز سفيدي، مشكل همه دوربينهاي ديجيتال است (البته در برخي مدلها كمتر و در برخي بيشتر) اما راه حل دارد و آن هم استفاده از فرمت خام است.

3-در مورد موتور فكوس هم، سياست جديد نيكون در دوربينهاي SLR اين رده است كه البته مشكلي هم نيست؛ چون تمامي لنزهاي جديد نيكون خود داراي موتور هستند و گمان نمي كنم شما لنزهاي قديمي تر نيكون را داشته باشيد.

4-شما مي توانيد موارد ديگري را نيز مطرح كنيد مثلا فكوس سه‌نقطه‌اي D60 در مقابل 9 نقطه اي 450d و يا عدم وجود Live View در D60

5-در مورد لنزهاي موجود هر دو برند نيز تحقيق كنيد. چون مسلما شما در آينده نزديك نياز به خريد لنزهاي ديگري خواهيد داشت و بايد ببينيد لنزهاي متناسب با كاركرد شما (و بودجه شما) در كدام برند مناسب تر و در دسترس تر خواهد بود.
    moh3en، partow و rezafh تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام؛
    1- سال ساخت را خيلي ملاك قرار ندهيد. تنها مزيت آن قرار گرفتن بعضي امكانات جديد است كه بايد ديد آيا براي استفاده شما كارايي دارد و يا خير. (مثلا Live View)

2-در مورد ضعف عملكرد تراز سفيدي، مشكل همه دوربينهاي ديجيتال است (البته در برخي مدلها كمتر و در برخي بيشتر) اما راه حل دارد و آن هم استفاده از فرمت خام است.

3-در مورد موتور فكوس هم، سياست جديد نيكون در دوربينهاي SLR اين رده است كه البته مشكلي هم نيست؛ چون تمامي لنزهاي جديد نيكون خود داراي موتور هستند و گمان نمي كنم شما لنزهاي قديمي تر نيكون را داشته باشيد.

4-شما مي توانيد موارد ديگري را نيز مطرح كنيد مثلا فكوس سه‌نقطه‌اي D60 در مقابل 9 نقطه اي 450d و يا عدم وجود Live View در D60

5-در مورد لنزهاي موجود هر دو برند نيز تحقيق كنيد. چون مسلما شما در آينده نزديك نياز به خريد لنزهاي ديگري خواهيد داشت و بايد ببينيد لنزهاي متناسب با كاركرد شما (و بودجه شما) در كدام برند مناسب تر و در دسترس تر خواهد بود.
    ممنون از اينكه تو اين بحث شركت كرديد

در مورد اول خوب Live View يكي از پارامترهاي مهم دوربين عكاسي SLR امروز لقب گرفته كه هيچ يك از انتخاب هاي من اين قابليت رو ندارند به جز مدل 1000d كه يكي از دوستان پيشنهاد كرد.. من دقيقا منظور Live view رو نفهميدم يعني چه؟!‌ آيا منظور همون تصوير زنده منظره يا شخصي هست كه در حال ديدن هستيم از داخل لنز دوربين و اين تصوير روي LCD هم نمايش ميده؟

در مورد فكوس نيكون با 450d اين دو دوربين اصلن تو يه رده نيستند و چيزي حدود 170 تومن با هم اختلاف قيمت دارند

در مورد لنز بايد هم اين جور كه پرسيدم نيكون لنزهاي خوب و كارآمدي در رنج قيمت پايين داره!

مطلبي كه بايد بهش اشاره كنم انگار يكي از سياست هاي نيكون عدم Live View در دوربين هاش هست حتي مدل D90 هم اين قابليت رو پشتيباني نمي كنه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    19

من امروز فردا ميرم بخرم نيكون دي 60 اما تا اونجاي كه پرسيدم نيكون دي 60 با لنز 18-200 چيزي حدود 700 تومنه كه لنز خوبي هم هست تو اين رده اما كنون تو اين رده لنز خوبي نداره؟

تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3en نمایش پست ها
    من امروز فردا ميرم بخرم نيكون دي 60 اما تا اونجاي كه پرسيدم نيكون دي 60 با لنز 18-200 چيزي حدود 700 تومنه كه لنز خوبي هم هست تو اين رده اما كنون تو اين رده لنز خوبي نداره؟
    سلام؛
    دوست عزيز 700تومان فقط قيمت 18-200 است و با بدنه D60 حدود 1200 براتون آب مي‌خوره. تو اين رنج قيمت چرا به كيت D90 فكر نمي‌كنيد. كنون هم 18-200 داره كه بايد چيزي حدود 650 باشه.
    moh3en تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

مطلبي كه بايد بهش اشاره كنم انگار يكي از سياست هاي نيكون عدم Live View در دوربين هاش هست حتي مدل D90 هم اين قابليت رو پشتيباني نمي كنه
    D90 دارای Live View است.
    moh3en تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

ممکن توضیح بدید چه دلایلی باعث شده D60 رو انتخاب کنید؟

واقعا برام سواله

مثلا 1000D چرا نه؟
    moh3en تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    ممکن توضیح بدید چه دلایلی باعث شده D60 رو انتخاب کنید؟

واقعا برام سواله

مثلا 1000D چرا نه؟
    خوب با توجه به اينكه يكي از دوستان گفتن مهم مشخصات دوربين نيست بايد اينم در نظر بگيريد كه در آينده اگه بخوايد يه لنز خوب و كارامد بگيريد از عهده هزينه اش بر ميايد به طور مثال گفتن 18-200 نيكون لنز خوب و كارامد و با قيمت مناسبي هست كه كنون تو اين رنج لنز خوب و كارامد نداره!!

راستش انتخاب اولم 400d بود كه تو بازار نيست و 450 چيزي نداره كه 200 تومن اضافه بدم براش!!

من بدنه با يه لنز 18-55 الان ميخرم تا بعد كه يه لنز ديگه بگيرم الان نمي تونم هزينه بدنه و لنز 18-200 باهم بدم!! به همين خاطر به لنز خودش اكتفا مي كنم!

تشکر کرده
    7620

يكي از دوستان گفتن مهم مشخصات دوربين نيست
    اين حرف بعضي جاها درسته؛ ولي در بعضي موارد كاملا اشتباه است. بيشتر بسته به كاربرد دارد.

450 چيزي نداره كه 200 تومن اضافه بدم براش
    نسبب به D60 نيكون و يا 400d كنون
    نسبت به هر دو برتريهايي داره كه قيمت اون رو كاملا توجيه مي‌كنه.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین