صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
Like Tree42تشکر

موضوع: كدام Canon Extender يا Sigma Apo Tele

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

پیش فرض پاسخ: كدام Canon Extender يا Sigma Apo Tele

نقل قول نوشته اصلی توسط ghanbar نمایش پست ها
    قيمت 2.0 و 1.4 كانون با هم برابر است حدود 380 و قيمت 1.4 سيگما را دارم حدود 270 مي باشد . با توجه به اينكه لنز من F4 مي باشد و بدون IS شما كدام را پيشنهاد مي كنيد ؟
    سلام؛
    1.4 سيگما با ماونت كنون مدتي است ناياب شده و اگر باشد قيمت آن بايد درحدود 190 باشد. فكر مي‌كنم قيمت بالا داده باشند. اگر امكان دارد نام فروشگاهي كه 1.4 سيگما را موجود دارد از طريق پيام خصوصي ارسال فرماييد.

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

نقل قول نوشته اصلی توسط fartow نمایش پست ها
    اتفاقا یکی دیگر از دوستان همین تالار هم از من چند عکس نمونه خواسته بودند تا بتوانند بین کانن یا سیگما و همین لنز انتخاب کنند که انتخاب ایشان هم همین کانورتور 1.4 سیگما بود چون در نهایت از نظر ساختار و عملکرد کار ویژه ای انجام نمیدهد که نیاز به ساختار بهتر یا بالاتری باشد.

من هم مانند آقای قشقایی پیشنهاد نمیکنم که طرف کانورتور 2 بروید.
    جناب توفقيقيان در صورت امكان نمونه عكس هاي را كه گفتيد را براي ديدن ما هم در انجمن قرار دهيد.

Pooyan جان

من چندين فروشگاه در باب همايون و پاساژهاي اطراف مراجعه كردم و نداشتند و قيمت ها هماني بود كه اعلام كردند فقط خود شركت سي گل يك عدد 1.4 داشت ولي 2 تا دلت بخواهي موجود بود و اكثرا" داشتند. البته من سمت جمهوري هنوز نرفته ام چون نمي دانستم كدام بهتر است و دوست داشتم براي خريد با دوستان مشورت داشته باشم ولي اگر به قيمتي كه شما اعلام نموديد بشود پيدا كرد بسيار عالي خواهد بود

جناب قشقايي

فقط اگر مرحمت نموده و آن جدولي را كه شما در اختيار داريد به من هم بدهيد تشكر مي كنم لينك براي دانلود و يا ايميل كنيد .متاسفانه آن كه در انجمن قرار گرفته است از كيفيت خوبي بر خوردار نيست .

از راهنمايي تمامي دوستان هم تشكر مي كنم و به نظر خود من هم با توجه به توصيه دوستان عزيز بهتر است 1.4 سيگما رو تهيه كنم .
    fartow تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام: احتمالا نسخه کامل این جداول را بتوانید در سایت کانن امریکا پیدا کنید. من خودم بعدا نسخه های کامل تر را از آنجا دانلود کردم اگر پیدا نکردید بگویید تا برایتان آپلود کنم
    fartow تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1809

از راهنماي شما تشكر مي كنم

مشخصات هم كانون و هم سيگما را پيدا كردم و البته براي خودم ذخيره كردم . ولي لينك آن را آنها را براي ديگر دوستان هم قرار مي دهم شايد كه به درد آنها نيز بخورد .

Canon Extender 1.4

کد:
    http://www.bhphotovideo.com/FrameWork/charts/canon1_4xExtender.html

Canon Extender 2.0

کد HTML:
    http://www.bhphotovideo.com/FrameWork/charts/canon2xExtender.html
    Sigma Apo Tele Extander

کد:
    http://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses_chart.asp
    A. Mohammadi و fartow تشکر می‌کنند.

كاربر همراه fartow آواتار ها
    تشکر کرده
    1432

ghanbar گرامی.

برای آن دوستی که گفته بودم یک عکس بزرگ که چندی پیش در کلاردشت گرفته بودم آپلود کردم که میتوانید از نشانی زیر دریافت کنید و ببینید.

کد:
    www.fartow.com/70-200+sigma14-1.rar
    این عکس را چون حجم زیادی دارد فشرده کردم تا آسانتر دریافت گردد.

5D MarkII + EF 70-200 F/4 L + Sigma 1.4

تشکر کرده
    1809

آقاي توفيقيان

عكس بسيار خوب و شارپ است . من امروز براي تهيه كانورتر به مغازه و فروشگاهاي بسيار سر زدم متاسفانه تخم آن را گويا ملخ خورده است

با ديدن اين تصوير و نظر ديگر دوستان حتمي آن را تهيه خواهم كرد. با تشكر از شما و ديگر دوستان فقط ياري دهند كه بتوانم پيدا كنم . نمايندگي هم نداشت و تمام كرده بود !!
    fartow تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1809

سلام

با توجه به جستجو زياد و عدم موفقيت در پيدا كردن سيگما بالاخره يكCanon Extender 1.4 خريدم . حالا يك سئوال برايم پيش آمد وقتي كه از Canon Extender اسفاده مي كنم طول لنز در حدود 7 سانتي متر بلند تر مي شود و هم چنين لنز هم سمگين تر مي شود و اهرم بيشتري به بدنه دوربين مي شود. با توجه به اينكه لنز پايه ندارد 70-200 البته كانون را مي گويم آيا فشار زيادي به قسمت مانت وارد نمي كند ؟ در لنز هاي تله و بلند معمول هست لنز روي سه پايه بسته مي شود نه دوربين!! . به نظر شما اين كار آسيب نمي رساند به بدنه دوربين ؟

تشکر کرده
    5125

سلام:

لنز 200-70 رینگ مخصوص را دارد که بصورت جداگانه قابل تهیه است البته این احتمال هست که بسختی بتوان تهیه کرد.

یک فرقی که بین سری xxD و xD کانون هست همین بدنه مقاوم تاحدودی این مشکل را برطرف میکند منتها طبق یک قانون کلی در تمامی حالات اگر وزن دوربین کمتر از لنز ومتعلقات بود بهتر آنست موقع بلند کردن این مجموعه یا در دست گرفتن آن ترجیحا قسمتی که بیشترین وزن را داراست محلی باشد برای در دست گرفتن. تا کمترین اثر نیرو به ماونت لنز وارد شود. معمولا در مواردی هم کارخانه ها در طراحی هایشان این موضوع را بنوعی لحاظ میکنند در اصل لنزهای سوپر تله هم به همین دلیل رینگ مخصوص برای نصب روی 3 پایه خواهد بود تا دوربین ( و این لنزها طراحی هایشان بگونه ای خواهد بود تا در این حالت هم لرزشگیر موثر کار کند روی 3 پایه ...... که مبحثی جدا خواهد بود ) تاثیر کمتری ناشی از وزن زیاد لنز را داشته باشد

لنز 85II کانن وزنی حدود یک کیلو و سی گرم دارد با ترکیب 5DII که وزنی معادل 810 گرم دارد اگر موقع بلند کردن این مجموعه لنز را در نظر بگیرید همیشه 200 گرم به ماونت لنز نیرو کمتر وارد خواهد شد.

این فرورفتگی انتهای لنز را که میبینید ( لنز دست راست ) محلی خواهد بود تا دست در آنجا براحتی چفت شود ( اصطلاح بهتری پیدا نکردم ) یا قرار گیرد تا با رعایت مواردی که پیش تر گفته شد عکاسی در وضعیتی مناسبی انجام شود.

ارزیابی شخصی من با توجه به دقت روی مواردی این خواهد بود در ترکیب لنز با دوربین هایی سنگین بهتر است از حرکت سریع این مجموعه جلوگیری شود تا تاثیر نیرو در محل اتصال به بیشترین حد خود حتی نسبت به نامینال ویت این مجموعه نرسد

به گردن انداختن لنز و دوربینی که وزن سنگینی دارد هم اجتناب شود بهتر است. این موارد اگر چه میتواند خیلی سختگیرانه باشد ولی ماونت دوربین در محل اتصال با لنز همیشه از صحت کامل برخوردار خواهد بود و احیانا هیچوقت دچار لقی یا مواردی از این دست نخواهد شد.

این نکات یک باید نیست یک عادت میتواند باشد ( خودمان را عادت دهیم ) تا شخص با دقت روی این موارد استفاده بهتری از ابزارش داشته باشد ( درراستای نگهداری صحیح )

موفق باشید
    ghanbar، M.Mobin و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1809

از توضيح شما ممنون هستم آيا منظور شما پايه نگهداري مثل اين لنز را مي گويد

اگر منظور همين باشد كه بايد فراموش كرد چون اصلا" پيدا نمي شود حداقل در ايران . ولي به هر حال به قول شما بايد خودمان رعايت بعضي از مسائل را بكنيم.

دوربين من با باتري گريپ از وزن لنز بيشتر مي باشد بنا بر اين فكر كنم طبق فرمايش شما بستن دوربين به پايه اشكالات خواصي را به وجود نمي آورد همين طور هست ؟

تشکر کرده
    5125

بله چیزی مثل همین است که شما عکس آنرا گذاشته اید منتها این مخصوص لنز 200 اف 2 است ( لنز مورد علاقه من :) ) برای لنز شما این بصورت آپشنال قابل خریداری خواهد بود و در بسته این لنز یا لرزشگیر دار آن نیست

Canon Tripod Mount Ring A II (W) for 70-200mm f/4L Lenses Review

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-Tripod-Mount-Ring-A-II-Review.aspx
    ghanbar تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2