نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree2تشکر
  • 1 Post By Mashhadi Vahid
  • 1 Post By M.Meghdari

موضوع: با 900000 تومان چه دوربینی بگیرم؟

كاربر آشنا shamim19 آواتار ها
    تشکر کرده
    519

پیش فرض با 900000 تومان چه دوربینی بگیرم؟

درور بر همه
    من با 900000 تومان چه دوربین مناسب تر هست برام؟ با توجه به این که تازه عکاسی رو دارم شروع می کنم ، یعنی به شکل حرفه ای می خوام ادامه بدم.
    حالا واقعا نمی دونم چی بگیرم.
    تنها چیزی که تو این رنج تو فکرم هست nikon D5000 هست.
    ممنون میشم کمک کنید
    شمیم !

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

پیش فرض پاسخ: با 900000 تومان چه دوربینی بگیرم؟

دوست عزيز
    بارها به يك همچين سوالي در فروم جواب داده شده، مي تونيد با كمي وقت گذاشتن اونها رو بخونيد تا خودتون به نتيجه برسيد و اگه مشكلي بود عنوان كنيد.
    در مورد D5000 شنيدم (تو همين فروم خوندم) كه به دليل نقص فني جمع آوري ميشه.
    مي تونيد به يه SLR حدود 500 تومن مثل D60 يا 1000D بسنده كنيد و بقيه بودجه رو با توجه به نيازتون افزايش بديد و لنز بگيريد.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight4u نمایش پست ها
    در مورد D5000 شنيدم (تو همين فروم خوندم) كه به دليل نقص فني جمع آوري ميشه.
    دیگه اینطوری هم نیست :cool:

یک سری از D5000 ها یک مشکل الکتریکی دارند که با وارد کردن شماره سریال دوربین در سایت نیکون میشود فهمید دوربین مورد نظر جزو آن سری مشکل دار هست یا نه.

دوربینهای مشکل دار هم در نمایندگی های نیکون در دنیا به صورت رایگان سرویس میشوند ( در ایران تعمیرگاه مرکزی این کار را بر عهده دارد).

اما در مورد تکراری بودن تاپیک و وجود دهها تاپیک مشابه با شما موافقم. :)
    shamim19 تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    519

مرسی از اینکه راهنمایی فرمودید و ببخشید بابت اینکه تاپیک مشابه برخی تاپیک های دیگه هست...
    یه مقدار فروم رو چرخ زدم و یکمم خودم فکر کردم ، به این نتیجه رسیدم که خرید یه D60 می تونه برای من انتخاب بهتری باشه با توجه به اینکه من تازه دارم با واژه ها و کـــلا وارد دنیای حرفه ای می شم. به نظرم می رسه که D60 میتونه بهترین انتخاب باشه که بعد از مدتی بهش لنز هم اضافه کنم.دلیل انتخاب D60 هم اینه که با توجه به قیمتش و امکاناتش نسبت به دوربین ها دیگه بیشتر پسندیدم.البته توی این رنج 1000D کنن هم هست که نظرم بیشتر روی D60 هست. 2تا سوال دارم:
    1-لنز کیت D60 برای من که آماتور هستم تا یه مدت که راه بیفتم جواب میده؟
    2-با توجه به اینکه D3000 هم به تازگی معرفی شده و به گفته ی بعضیا میشه یه آپدیت برای D60 نام برد ، نظر دوستان درباره ی D3000 در مقابل با D60 چیه؟
    با تشکر
    شمیم !

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

لنز کیت D60 برای من که آماتور هستم تا یه مدت که راه بیفتم جواب میده؟
    البته بايد ديد چه انتظاري ازش داريد بعد بگيم مي تونه راه بندازه يا نه.
    طبيعتاً از لنز كيت نبايد انتظار ماكرو و يا تله هايي رو داشته باشيد كه نمونه عكسهاش در فروم هست مثلاً بگيد چرا عكس به اين قشنگي رو با D60 گرفتن و منم كه D60 دارم بايد بتونم مثل اون بگيرم.
    بالشخصه وقتي تصميم به خريد دوربين داشتم اولين انتخابم D60 بود ولي چون با توجه به كارم نياز به عكسبرداري ماكرو و همچنين زوم بالا داشتم باعث ميشد خرج من در خريد لنز بالا بره و به جاش يه SLR-Like خريدم و در حد قابل قبول هم كارم رو راه انداخته و بعداً اگه بخوام SLR بگيرم طبيعتاً D60 در محدوده ي انتخابم نخواهد بود و دوربيني در رده بالاتر رو انتخاب خواهم كرد.
    حالا شما هم انتظاراتتون رو بسنجيد و توانايي هاي دوربين ها + تجربه و راهنمايي هاي اساتيد فروم رو مد نظر قرار بدين ان شاءالله انتخاب خوبي خواهيد داشت.
    در مورد D3000 اينجا رو بخونيد كه با D60 هم مقايسه شده.
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=9963
    shamim19 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    519

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight4u نمایش پست ها
    البته بايد ديد چه انتظاري ازش داريد بعد بگيم مي تونه راه بندازه يا نه.
    طبيعتاً از لنز كيت نبايد انتظار ماكرو و يا تله هايي رو داشته باشيد كه نمونه عكسهاش در فروم هست مثلاً بگيد چرا عكس به اين قشنگي رو با D60 گرفتن و منم كه D60 دارم بايد بتونم مثل اون بگيرم.
    بالشخصه وقتي تصميم به خريد دوربين داشتم اولين انتخابم D60 بود ولي چون با توجه به كارم نياز به عكسبرداري ماكرو و همچنين زوم بالا داشتم باعث ميشد خرج من در خريد لنز بالا بره و به جاش يه SLR-Like خريدم و در حد قابل قبول هم كارم رو راه انداخته و بعداً اگه بخوام SLR بگيرم طبيعتاً D60 در محدوده ي انتخابم نخواهد بود و دوربيني در رده بالاتر رو انتخاب خواهم كرد.
    حالا شما هم انتظاراتتون رو بسنجيد و توانايي هاي دوربين ها + تجربه و راهنمايي هاي اساتيد فروم رو مد نظر قرار بدين ان شاءالله انتخاب خوبي خواهيد داشت.
    در مورد D3000 اينجا رو بخونيد كه با D60 هم مقايسه شده.
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=9963
    بازم ممنون که راهنمایی کردید
    یه نکته مهم اینه که من باید تفاوت لنز ها رو بیشتر بدونم و همچنین بطور پایه با لنز ها آشنا بشم(آماتورم خب ) برای همین اگه تاپیکی توی این فروم هست یا مطلب جای دیگه هست ممنون میشم لینک بدید.اینجوری اگه انواع لنز ها رو بشناسم و بدونم در چه حالتایی لنز و بادی به خوبی ست میشن مسلما خیلی انتخابم رو دقیق تر می کنه.
    با تشکر
    شمیم !