صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35
Like Tree33تشکر

موضوع: با 500 هزار، با فیلمبرداری، برای خانواده چی بگیرم؟

كاربر همراه E.Fattahi آواتار ها
    تشکر کرده
    1252

پیش فرض پاسخ: با 500 هزار، با فیلمبرداری، برای خانواده چی بگیرم؟

منم یکی از دوستای صمیمی که قراره بره دوبی دوربین بخره تا این قیمت و فیلمبرداری هم براش مهمه sx1 و Hx1 رو بهش معرفی کردم.بین این 2 تا خودت انتخاب کن.(فکر نکنم تفاوت فاحشی داشته باشند)
    البته یه دو روزه رو مخش را میرم که 500D و یا 550D کانن بگیره.تا الان که راضی شده تا ببینیم چی میشه(چون هم فیلمبرداریشون عالیه و هم عکساشون حرفیه/هر چند از مشکلات دوربین های حرفه ای براش گفتم)
    alfredooo تشکر می‌کند.
    Samsung Nx2000
    Instagram

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط alfredooo نمایش پست ها
    مرسی عزیز، اما اگر خود شما میخواستی بینشون یکیو انتخاب کنی، کدومو انتخاب میکردی
    با کیفیت عکس بالا، کمترین نویز و با غلظت رنگ زیاد و . . .
    راستی برام مهم است که 12 مگاپیکسل به بالا باشه
    دوست عزیز از اونجا که شما دوربین رو برای مصارف خانوادگی میخوای و فیلمبرداری هم برات مهمه، احتمالا باید گزینه ای باشه که در ایزوی بالاتر نویزش کمتر باشه ، فیلمبرداری HD هم داشته باشه و زوم حین فیلمبرداری داشته باشه.

چند تا گزینه هستند مثل Canon SX1 و Sony HX1 و Panasonic Fz35 و CanonSX20 :

من از بین چهار مورد فوق دو مورد انتهایی رو پیشنهاد می کنم، چون قیمت کمتر و نویز کمتری دارند.

Fz35 ، در ایزوهای بالا به میزان بسیار اندک و ناچیزی نویزش از SX20 کمتره، البته مود عکسبرداری Raw هم داره،
    در مقابل کنون SX20 کفشک فلاش TTL داره.

تا جایی که یادمه جناب فرهاد حسینی از مدیران تالار همیشه در این موارد به کفشک فلاش TTL توجه خاصی داشتند، من خودم همیشه استدلالم این بود که خریداران این رده از دوربین ها کسانی نیستند که بخوان حداقل 200-300 تومان برای خرید فلاش اکسترنال TTL هزینه کنند و این مورد شاید خیلی مورد استفاده قرار نگیره.

اما الان کاملا نظرم عوض شده ، فکر می کنم کفشک فلاش اکسترنال مزیت بسیار مهمی است. اتفاقا فکر می کنم در دوربین های کامپکت و SLR-like شاید بشه گفت نیاز به فلاش اکسترنال بیشتر هم احساس بشه.

از اونجا که شما گفتید برای مصرف خانوادگی دوربین رو بیشتر لازم دارید، من برداشتم اینه که بسیاری از عکس ها احتمالا در محیط های بسته و کم نور خواهد بود که در این محیط ها معمولا ایزوی بالا مورد استفاده قرار میگیره ،ایزوی بالا هم برابر با نویز بیشتر ، حالا هر چقدر دوربینی در این رنج خوب باشه و نویزش کم باشه ، مثلا Fz35 شاید مثلا بشه گفت در ایزوی 1600 و یا 800 به بالا بشه به تشخیص داد که به میزان بسیار کمی نویزش از SX20 کمتره. در صورت استفاده از فلاش سر خود دوربین هم به علت قدرت محدود این فلاش ها و همچنین مسائلی مثل جهت مستقیم این فلاش به سوژه ، اولا در فاصله کوتاه و محدودی فلاش خوب عمل می کنه ، ثانیا معمولا به یه سری سایه های تند ناخوشایند و انعکاس های نوری نا مناسب روی سوژه بوجود میاد.
    در صورتی که اگه شما امکان استفاده از یک فلاش اکسترنال رو داشته باشید که هم قدرت بسیار بیشتری داره و هم میشه روش دیفیوزر یا سافت باکس استفاده کرد و یا نور رو در جهتی غیر مستقیم به سوژه تابوند ، میشه روشنایی کافی و البته یکنواختی رو ایجاد کنید که باعث میشه مثلا به جای عکاسی با ایزوی 800 یا 1600 شما با ایزوی 200 عکاسی کنید و که تو این رده یه دوربین هر چقدر هم خوب باشه باز ایزوی 800 یا 1600 اون نویز و کیفیتی به مراتب ضعیفتر از ایزوی 200 دوربین رقیب داره.

اتفاقا شما چون برای عکاسی خانوادگی دوربین نیاز دارید فکر می کنم اگه عکاسی با فلاش رو بیاموزید، فلاش خارجی و کفشک فلاش TTL بیشتر از مود Raw به کار شما بیاد.

ضمنا شما می تونی یه فلاش خارجی TTL مثلا از مارک NISSIN یا SIGMA رو با قیمت 100 تا 140 تومان خریداری کنید، شاید هم نمونه های ارزون تری هم باشد که اگه به بخش فلاش مراجعه کنید شاید بتونید از دوستانی که در این زمینه مطلع تر هستند در این زمینه راهنمائی بگیرید.

به شخصه فکر می کنم برای عکاسی در محیط های بسته و عکاس خانوادگی و با دوربین کامپکت یا SLR-like واقعا ارزشش رو داره آدم 100 تومان بیشتر برای یک فلاش خارجی هزینه گنه و عکاسی با فلاش رو بیاموزه تا نهایت لذت رو از عکسهاش ببره.

از چهار مورد فوق SX1 و SX20 کفشک اتصال فلاش TTL رو دارند.

یه چیز دیگه من بر خلاف شما ، اگه بخوام دوربین کامپکت یا SLR-Like بگیرم، تا اونجا که بتونم ترجیح میدم دوربینم از 10 مگاپیکسل بیشتر نباشه،البته احتمالا کلیت نداره، ولی مقایسه چند دوربین 10 و 12 مگاپیکسلی به من نشون داده اون 2 مگاپیکسل نه تنها رزولوشون بالاتری با کیفیتی که قابل استفاده باشه نتیجه نداده بلکه به علت افزایش چگالی پیکسل ها در واحد سطح سنسور نویز تصویر و کیفیت اون افت پیدا کرده.

در نهایت نظر شخصی من خرید SX20 به علاوه یک فلاش خارجیست .
    ME، aghahvechy و alfredooo تشکر می‌کنند.

كاربر جديد alfredooo آواتار ها
    تشکر کرده
    30

من تصمیم گرفتم که بین SX1 , SX20 یکیرو انتخاب کنم، نظر شما کدومه؟

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط alfredooo نمایش پست ها
    من تصمیم گرفتم که بین SX1 , SX20 یکیرو انتخاب کنم، نظر شما کدومه؟
    سلام ببینین دوست عزیز بستگی داره دنبال چی باشین
    این دو و sx10 بسیار شبیه هستند
    sx20 دوازده مگاپیکسلی هست با فیلمبرداری HD
    sx1 فیلمبرداری full HD و فرمت raw و کنترل داره
    sx10 فیلمبرداری معمولی
    گفته میشه sx10 از sx1 کم نویزتره
    شما میتونین در بخش گالری تصاویر اینها رو نگاه کنین
    همچنین پستهای تاپیک مخصوص اونها رو بخونین
    در مورد sx1باید بگم من از هر نظر راضی هستم و نویز رو هم میشه بعدا با نرم افزار کاهش داد و در کل کمی در مورد این دوربین تبلیغات منفی میکنن که به نظر اینطور نیست
    در مجموع باید بگم هر سه دوربین خوب هستند و کیفیت قابل قبولی دارن
    من تازه کار هستم ولی برخی از دوستان عکسهای فوق العاده ای با این دوربینها گرفتند
    باید اضافه کنم فیلمبرداری full HD چیزی هست که واقعا ارزش پرداخت رو داره من که از دیدن فیلمهای این دوربین سیر نمیشم
    البته یادتون باشه برای فیلمبرداری آرام بسیار عالیه ولی در حرکات سریع خیر که اگر در اون حالتها هم نیاز دارید بهتره یک دوربین فیلمبرداری مجزا تهیه کنین در full HD جزییات تصویر بسیار بسیار عالی خفظ میشه
    ویرایش توسط Madjidm : Tuesday 16 March 2010 در ساعت 23:40
    alfredooo تشکر می‌کند.

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

با سلام
    دوست عزیز در بین چند دوربینی که شما نام بردین G11 از لحاظ کیفیت عکس یک سر و گردن بهتر از بقیه است در حالیکه بقیه دوربینها خروجی بسیار نزدیک به یکدیگر دارند که تفاوتشان تنها در تست های در شرایط نرمال و آنهم در ایزوهای خیلی بالا به مقدار ناچیزی قابل مقایسه است .
    در کل شما اگر قصد دارید بعدها عکسهایتان را با عکس دوربینهای حرفه ای مقایسه کنید مطمئن باشید که هیچکدام از دوربینهای نامبرده شما را راضی نخواهد کرد مگر مقداری G11 . البته به علت سنسور بزرگتر G11 فیلم برداری این دوربین ترکیب رنگ بهتری دارد اما سایز فیلم یرداری پایینتری دارد (که به نظر من مهم نیست)
    ولی اگر عکسی در کیفیت متوسط میخواهید و بیشتر فیلم برداری و همینطور میزان زوم بیشتر برای شما مهم است من به شما SX20 را پیشنهاد میکنم
    در کل اگز من بودم حتما بر روی G11 عزیز یا دوربین فوق العاده باحال و کامل S100FS فوجی فکر میکردم وجز این دو دوربین ، از بین SLR LIKE ها دوربین دیگری انتخاب نمیکردم (به علت سنسور بزرگتر این دودوربین)این دو دورببن فیلم برداری معقول با رنگ بندی خوب به همراه عکاسی با کیفیت دارند اما بقیه همه کاره هستند اما با کیفیتی متوسط .
    سلامت و موفق باشید .
    شناسی
    Kamal و alfredooo تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

منم با نظر دوستمون موافقم g11 يك قدم از دورين هاي ديگه جلو تره .درسته كه زومش كمه ولي سايز سنسورش بزرگتره و رفتا نويزي بهتري داره و در مورد فيلم برداري درسته كه فول اچ دي بهتره ولي شما بين مي تواني فايلاشو تو سيستم آرشيو كني با او حجم هاي واقعا . فكر كنم فيلم برداري g 11 باي شما كافي باشه چون به نظرم از هر دوربين هندي كم سطح متوسط بهتر فيلم برداري مي كنه .

كيفيت ال سي دي g11 هم تقريبا دو برابر رده هاي ديگس .
    رفتار نويزي رو هم نگاه كن

alfredooo تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

البته به عنوان كسي كه G11 داره عرض مي كنم كه اگر G11 مي گيريد بهتره كمي با اصول عكاسي آشنا باشيد و اگر مي خواهيد هميشه روي مود Auto عكس بگيريد خيلي توصيه اش نمي كنم. فيلمبرداريش هم خيلي معموليست و براي شما كه فيلمبرداري جزو اولويت هاتون نيست شايد راضي كننده نباشد.

G11 براي دوستاني كه عكاسي را خوب بلدند (مثلا به عنوان بك آپ DSLR ) دوست داشتني ترين و بي نظير ترين كامپكت است ولي براي ديگران شايد پول حرام كردن باشد.
    Kamal، Viper، Madjidm و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

من بطور مقایسه ای فیلمبرداری با سطوح مختلف کیفیت رو با هم سنجش کردم
    full HD بسیار بسیار بالاتره و اصلا قابل قیاس با بقیه نیست به خصوص اگر این فیلمها رو بخواهید برای آینده حفظ کنید
    البته هر ثانیه 13 مگابایت حافظه نیاز دارید
    g11 خیلی از نظر رویوها خوبه ولی هنوز در گالری خبری ازش نیست بنابر این بدون نمونه ای که خودمون داشته باشیم نمیتونیم درست پیشبینی کنیم
    در مورد فیلمبرداری g11 من اصلا برای پیشنهاد نمیکنم ولی در مورد عکس به علت سنسور بزرگتر با دوستان موافقم
    alfredooo تشکر می‌کند.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

آلفردو - من هم با سري G كار كردم. هم با SX ها

پيشنهاد من براي نياز شما SX20 هست
    با توجه به امكاناتي كه داره و نيازي كه شما داري از جوابگو هم جوابگو تره - مخصوصا فيلم

اگر مي خواهي عكاس تر بشي G11 رو رو هوا بزن.

يه نكته : درسته كه Full HD خيلي خوبه اما در اين چند سالي كه من هم 640*480 فيلم گرفتم هم HD در نهايت
    براي نگهداري اونها هميشه به فضاي زيادي نياز داري و اينكه فرض كن يك هارد 500 گيگ داري . اما براي كسي كه به عكس و فيلمهاش اهميت مي ده يك backup نياز داري. و هزينه هارد ديسك هات بالا ميره به dvd هم اعتماد ندارم.
    آخرش اينكه با برنامه هاي ويديويي 10 درصد كيفيت فيلمهارو از دست مي دهم اما يك چهارم حجم يك فيلم رو در آرشيوم نگهداري مي كنم. مي خوام بگم به اسم Full HD نگاه نكن. كيفيتش عاليه اما نگهداريش سخته.مگر ساخت فيلم
    alfredooo تشکر می‌کند.

كاربر جديد alfredooo آواتار ها
    تشکر کرده
    30

G11 فکر کنم قیمتی در حدود 800 تومن داره، اما با بودجه من که 500 تا 600 هست، نمیخونه
    در SX20 من دیدم که در اطراف اجسام هاله بنفش رنگی دیده میشه، که بنظرم ایراد بزرگیه
    http://www.digitalcamerareview.com/s...re.asp?f=27742
    حالا نمیدونم واقعا همه دوربینا این مشکلات رو دارن، یا میشه گزینه بهینه ای پیدا کرد،
    در مورد S100FS هم به نظرم کیفیتش از SX20 بیشتر بود
    http://www.photographyblog.com/revie...x_s100fs_3.php

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین