صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14
Like Tree26تشکر

موضوع: با حدود 2 میلیون تومان چه ترکیبی از لنز و بادی را پیشنهاد می دهید؟

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

نقل قول نوشته اصلی توسط yas.0917 نمایش پست ها
    روزی که اعلام کردم با 600 تومان می خواهم دوربین بخرم
    فکر نمی کردم چیزی حدود 2500 برای دوربین خرج کنم
    من به این رسیده ام که برای دوربین باید بهترین چیزها را تا حد امکان گرفت
    حتی به این اعتقادم اگر من می خواستم 1D MKIV را هم بگیرم بودجه اش شاید چند ماه دیگر ولی بالاخره جور می شد
    موفق باشید
    با توجه به افزایش سریع بودجه که برای شما حاصل میشه ،شما یک دستی به سر ما بکش..... بلکه فرجی بشه منم 1D MKIV رو که دنبالشم بگیریم: با تشکر پیشاپیش

اما در مورد نوع خرید حرفه ای و غیر حرفه ای ..... شاید برای همه خریدن بهترین گزینه دوربین و لنز بهترین انتخاب نباشه، همانطور که تو بحث d7000 گفتم خیلی از امکانات و تکنولوژی های جدید روی دوربین رو افراد عادی شاید اصلا استفاده نکنند یا اینکه فردی که نهایتا هفته ای یک روز عکس خانوادگی میگیره و یا در سفر فقط می خواهد عکس یادگاری بندازه هزینه کردن چندین هزار دلار معقول نیست ، بهترین گزینه ها همون سوپر زوم ها هستند و نهایتا سری ابتدایی Slr ها به همراه یک لنز walkaround .. پیشنهاد اولیه من رفت سراغ 550d یا d3100 هست.( چون این دوربین ها با یک لنز خوب نیاز یک خانواده بر طرف می کنه حتی برای عکاسی هنری و ....)
    اما چون اصرار به بهترین گزینه رو دارین:
    1- به نظرم گزینه اول و ملاک انتخاب برند مورد علاقه هستش . (با توجه به اینکه شما با کنون عکس گرفتید و فرستادید حدس می زنم تا حدود 90 درصد نظر ایشان به سمت کنون باشه).
    بر اساس جواب های شما به نظر میاد ایشون مشکل مالی ندارند ،فرض رو این قرار می دم که هزینه کیف و سه پایه و فلاش و فیلتر uv و رم و...رو جدا می پردازند پیشنهادی که به نظر من می رسه به ترتیب( البته شاید قیمت ها از 2000$ بزنه بالا):

7d 15-85
    d300s 18-200
    d7000 18-105

پ.ن : گزینه های انتخاب لنز خیلی گسترده هست که خیلی از اونها جوابگوی یک فرد مبتدی هستند برای شروع به نظرم بهتر هست با یک لنز walkaround شروع کنند تا پس از مدتی علاقه شون در نوع عکاسی که می خواهند دنبال کنند مشخص بشه خرید لنز های تایپ L رو در همین اول کار روی دوربین های کراپدار به نظرم کار عاقلانه نیست( بر اساس سوال شما ایشان هیچ آشنایی با عکاسی ندارند یا اگر هم دارند خیلی کم هست)

پ.ن2: این نکته رو در نظر داشته باشید: برای کسانی که تازه عکاسی رو شروع می کنند پس از تهیه یک پک دوربین و چند لنز و فلاش و ... ، حمل و نقل آنها کار سختی میشه، به دلیل حجم ابزار و از همه مهمتر وزنی که دارند.
    yas.0917 تشکر می‌کند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر همراه yas.0917 آواتار ها
    تشکر کرده
    334

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    با توجه به افزایش سریع بودجه که برای شما حاصل میشه ،شما یک دستی به سر ما بکش..... بلکه فرجی بشه منم 1D MKIV رو که دنبالشم بگیریم: با تشکر پیشاپیش

اما در مورد نوع خرید حرفه ای و غیر حرفه ای ..... شاید برای همه خریدن بهترین گزینه دوربین و لنز بهترین انتخاب نباشه، همانطور که تو بحث d7000 گفتم خیلی از امکانات و تکنولوژی های جدید روی دوربین رو افراد عادی شاید اصلا استفاده نکنند یا اینکه فردی که نهایتا هفته ای یک روز عکس خانوادگی میگیره و یا در سفر فقط می خواهد عکس یادگاری بندازه هزینه کردن چندین هزار دلار معقول نیست ، بهترین گزینه ها همون سوپر زوم ها هستند و نهایتا سری ابتدایی Slr ها به همراه یک لنز walkaround .. پیشنهاد اولیه من رفت سراغ 550d یا d3100 هست.( چون این دوربین ها با یک لنز خوب نیاز یک خانواده بر طرف می کنه حتی برای عکاسی هنری و ....)
    اما چون اصرار به بهترین گزینه رو دارین:
    1- به نظرم گزینه اول و ملاک انتخاب برند مورد علاقه هستش . (با توجه به اینکه شما با کنون عکس گرفتید و فرستادید حدس می زنم تا حدود 90 درصد نظر ایشان به سمت کنون باشه).
    بر اساس جواب های شما به نظر میاد ایشون مشکل مالی ندارند ،فرض رو این قرار می دم که هزینه کیف و سه پایه و فلاش و فیلتر uv و رم و...رو جدا می پردازند پیشنهادی که به نظر من می رسه به ترتیب( البته شاید قیمت ها از 2000$ بزنه بالا):

7d 15-85
    d300s 18-200
    d7000 18-105

پ.ن : گزینه های انتخاب لنز خیلی گسترده هست که خیلی از اونها جوابگوی یک فرد مبتدی هستند برای شروع به نظرم بهتر هست با یک لنز walkaround شروع کنند تا پس از مدتی علاقه شون در نوع عکاسی که می خواهند دنبال کنند مشخص بشه خرید لنز های تایپ L رو در همین اول کار روی دوربین های کراپدار به نظرم کار عاقلانه نیست( بر اساس سوال شما ایشان هیچ آشنایی با عکاسی ندارند یا اگر هم دارند خیلی کم هست)

پ.ن2: این نکته رو در نظر داشته باشید: برای کسانی که تازه عکاسی رو شروع می کنند پس از تهیه یک پک دوربین و چند لنز و فلاش و ... ، حمل و نقل آنها کار سختی میشه، به دلیل حجم ابزار و از همه مهمتر وزنی که دارند.
    سلام
    1. در مورد اون قسمت دست راست باید بگم که همه خواهند توانست دوربین مورد علاقه خود را بخرند فقط باید ببینند با گذاشتن چه چیزی
    شما هم فکر کنید می بینید می توانید
    در کل من این حرف فوق العاده یخ و کلیشه ای را قبول دارم که "جهان من به اندازه وسعت فکر من است."
    2. در مورد برند نهایتش اگه به این نتیجه برسم که مدلی از نیکون مثلا بهتر است یا پنتاکس حتما مدل مورد نظر را به او می گویم خریداری کند زمانی که به ایران آمدند عوض می کنیم (تجربه خرید از من را دارند و می دانند پشیمان نمی شوند)
    3. قیمت ها زد بالا به جز مورد آخر
    4. ایشان زیاد عکاسی می کنند ولی کاری به پرنده مرنده ندارند(به زندگی خصوصی موجودات دیگر احترام می ذارن)(بیشتر واید به کارشون میاد برای منظره ولی من گفتم یه زمانی پرتره هم خواستند بگیرند بتوانند)
    موفق باشید
    ppparya تشکر می‌کند.
    گفت آسان گير بر خود كارها كز روي طبع .. سخت مي گیرد جهان بر مردمان سخت كوش
    5D MKII+60D+14 2.8L II+35 1.4L+50 1.2L+135 2.0L+300 2.8L II

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

جناب ملک زاده با خوندن پست آخر شما من به این نتیجه رسیدم که این آشنای شما به هیچ کدوم از این بدنه هایی که اسم بردید نیاز ندارن.به نظر من بهتره همین بدنه خودتون رو پیشنهاد بدید به همراه یک لنزی مثل 85-15 یا 200-18 (که شخصا با دومی به خاطر فاصله کانونی گسترده تر موافقترم چون دستشون بازتر هست و باز به نظر بنده میتونن توی تهیه لنزهای باکیفیت بعدی انتخاب دقیقتری داشته باشن).برای اون پرتره هم که در آخر گفتید حتما خودتون بهتر میدونید که فلاش لازم هست...در آخر هم فکر میکنم شما با انتخاب از برند خودتون راهنمایی های خیلی دقیقتری میتونید بدید تا اینکه از نو شروع به تحقیق کنید...دست کم خودتون دارید با این برند کار میکنید...
    پ.ن: با اون خط اول پستتون موافقم به شدت...منم یکی دو ماهی صبر میکردم میتونستم 1دی بخرم منتها من یکی روم نشد با این عکاسیم 1دی دست بگیرم(نهایت جسارت من 7دی بود که خودش خیلیه)
    yas.0917 و ppparya تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط yas.0917 نمایش پست ها
    ...
    4. ایشان زیاد عکاسی می کنند ولی کاری به پرنده مرنده ندارند(به زندگی خصوصی موجودات دیگر احترام می ذارن)(بیشتر واید به کارشون میاد برای منظره ولی من گفتم یه زمانی پرتره هم خواستند بگیرند بتوانند)...
    والا با تمام صحبت هایی که شد و این قسمت آخری که گفتین من فکر میکنم گزینه ها زیاد هم گسترده نیستند، کارهایی که باید انجام بدید به ترتیب:
    1- انتخاب برند؛ به چند دلیل(علاقه مند بودید متذکر بشید بگم :biggrin:) توصیه من برند کانن هستش
    2- انتخاب بدنه؛ دوتا گزینه دارید، 550دی 60دی پیشنهاد بنده 550 هستش چون اون شخص احتمالا به چیز بیشتری نیاز نداره
    3- انتخاب لنز؛ تنها لنزی که هم واید خوبی داره هم به درد بقیه کارا میخوره و اتفاقا خیلی هم لنز خوبی هست لنز محبوب 15-85 ِ
    4- لوازم جانبی؛ اگر لازم تشخیص دادید به ترتیب اولویت: مموری، کیف، سه پایه، فلاش، فیلتر یو.وی، فیلتر پلاریزه، باطری اضافی، مموری اضافی و...
    yas.0917 و ppparya تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2