صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
Like Tree6تشکر

موضوع: دوربین عکاسی دیجیتال برای تصویر برداری می خوام

كاربر آشنا a.parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    178

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadfx نمایش پست ها
    ممنون از همه دوستان ،
    من دوربین رو برای مستند سازی و کلیپ می خوام (بیشتر مستند )
    دوربین 5دی مارک دو گزینه خوبی ولی بودجم کفاف نمیده و فکر کنم که شماره لنز رو اشتباه نوشتم چون لنزی که اتخواب کردم نزدیک به چهارصد تومن است.
    پس کماکان اونجور که حدس زدم به دلیل اطلاعات ناقصی که دادم به جوابی نرسیدم .
    من برای مستند سازی نیاز زیادی به اتو فکوس ندارم و اکثر اوقات منوآل کار می کنم ، اما صدا محیط خیلی مهمه و باید دوربینی که میگریم هم میکروفن قوی داشته باشه و هم میکروفن بهش بخوره ،معمولا با نما های تله خیلی حال میکنم ، چون اکثرا تو روستاها و طبیعتم باید شارژ باتریش زیاد باشه ، این چند موردی بود که ضروری ، بعضی ها بهم میگن جدید ترین دوربین هندی کم سونی که لنز هم می خوره بگیر اما اون هنوز تو بازار نیومده(HD Warrior » Blog Archiv » The new Sony NEX-VG10 available September)،
    1700000 هم مقدار پولی که برای این کار دارم است
    نظر شما با این اطلاعات جدید خرید چه دوربین؟
    بهترین انتخاب برای شما همین مدل از سونی است که قابلیت تعویض لنز هم دارد و بسیار کیفیت تصویری بالایی را برای شما ارائه میکند که ارزش لنز ان جداگانه ۸۵۰ هزار تومان است که سونی انرا روی دوربین به صورت کیت میدهد و لنز با کیفیتی است که همه کاره هم محسوب میشه
    من این دوربین را در پاساژ حافظ دیدم به قیمت ۲۳۰۰ که البته قیمت ان نسبت به قیمت بین الملل ان بالاست
    اما اگر دوربین عکاسی بحواهید انتحاب برای شما با توجه به بودجه و نوع فعالیتتان ۷ دی هستش که بهترین انتحاب برای شماست
    البته باید کمی بودجه حودتان را افزایش دهید و گرنه انچه که سنخیت با کار شما دارد نمیتوانید تهیه نمایید
    بزرگی می گوید :
    هر انچه که نپاید دوستی نشاید
    یا الله

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    در تعجبم از دوستانی که برای فیلم برداری دوربین عکاسی رو پیشنهاد می دهند.

با دوست سوال کننده اصل سوال شما اشتباهه..

با عرض معذرت ولی این نوع سوال کردن بیشتر به کسانی شبیه هست که یک فیلم مستندیی دیدند و حالا هوس کردند یک دوربین بگیرند دستشون فیلم بسازند. این روشی که شما پیش گرفتی به قول قدما دمیدن در شیپور از دهنه گشاد است که نه صدایی در میاد و............

رادیو جان خیلی محترمانه به من بی احترامی کردین ، مطمعا باشید که کسی وارد این سایت می شود و این سوال را عنوان می کند حداقل 10سال سابقه کاری دارد ،و مورد دوم اینکه مثل اینکه شما در جریان اخبار روز سینمای دیجیتال نیستی و سوم اینکه خیلی وضعت خوبه و می تونی دوربین تصویربرداری فول اچی دی بگیری،برای من کیفت تصویر خیلی مهمه و برای داشتن این کیفیت در دوربین تصویر برداری حداقل باید 28000000 تومن هزینه کنم که حداقل یه دوربین اکس دی کم سونی فول اچ دی بگیرم ، در صورتی که با از دست دادن یک سری امکانات مثل فکوس کشی و تصیح کادر با زوم زوم بک ، می تونی به همچین کیفیتی دست پیدا کنی ،
    من حداقل 4نمونه موفق فیلم بلند و صدها کلیپ ساخته شده بسیار عالی می تونم برات مثال بزنم که با همین دوربین ها ساخته شده،
    نمی خواستم بی احترامی کنم اما باید حرفم رو می زدم ،
    ممنون از دوستانی که جواب منو دادن

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

سلام،

دوست عزیز، من بر این باور هستم که ویژگی اصلی دوربین های عکاسی قابلیت عکس برداری آنهاست و فیلم برداری یک نوغ added value (ارزش افزوده؟!) به حساب می آید. به طور مثال:

1- زمان فیلم برداری کوتاه مدت به دلیل محدویت حجم فایل و حافظه (در سیستم FAT32 حداکثر حجم فایل 4GB می تواند باشد).
    2- طراحی سنسوررها به گونه ای که برای عکاسی بهینه شده اند و شاید برای فیلم برداری به صورت بلند مدت دچار افت کیفیت و کارایی شوند.
    3- frame rate نسبتا پائین
    4- ...

محدویت های هستند که شما در فیلم برداری با یک دوربین عکاسی SLR با آنها روبه رو خواهید شد.

درست است که در مقایسه با یک دوربین فیلم برداری full HD قیمت کمتری پرداخت می کنید؛ اما به این نکته هم توجه داشته باشید در یک فعالیت حرفه ای، مشکلات احتمالی بالا در افت کیفیت نهایی کار شما بی تائیر نخواهند بود.

البته همه اینها نظرات شخصی بنده هستند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط a.parsa نمایش پست ها
    بهترین انتخاب برای شما همین مدل از سونی است که قابلیت تعویض لنز هم دارد و بسیار کیفیت تصویری بالایی را برای شما ارائه میکند که ارزش لنز ان جداگانه ۸۵۰ هزار تومان است که سونی انرا روی دوربین به صورت کیت میدهد و لنز با کیفیتی است که همه کاره هم محسوب میشه
    من این دوربین را در پاساژ حافظ دیدم به قیمت ۲۳۰۰ که البته قیمت ان نسبت به قیمت بین الملل ان بالاست
    اما اگر دوربین عکاسی بحواهید انتحاب برای شما با توجه به بودجه و نوع فعالیتتان ۷ دی هستش که بهترین انتحاب برای شماست
    البته باید کمی بودجه حودتان را افزایش دهید و گرنه انچه که سنخیت با کار شما دارد نمیتوانید تهیه نمایید
    پارسا عزیز ممنونم ، خبر نداشتم که وارد بازار شده ، دستت درد نکنه،
    با تشکر از همه من به پاسخ قطعی رسیدم ،دم همتون گرم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    سلام،

دوست عزیز، من بر این باور هستم که ویژگی اصلی دوربین های عکاسی قابلیت عکس برداری آنهاست و فیلم برداری یک نوغ added value (ارزش افزوده؟!) به حساب می آید. به طور مثال:

1- زمان فیلم برداری کوتاه مدت به دلیل محدویت حجم فایل و حافظه (در سیستم FAT32 حداکثر حجم فایل 4GB می تواند باشد).
    2- طراحی سنسوررها به گونه ای که برای عکاسی بهینه شده اند و شاید برای فیلم برداری به صورت بلند مدت دچار افت کیفیت و کارایی شوند.
    3- frame rate نسبتا پائین
    4- ...

محدویت های هستند که شما در فیلم برداری با یک دوربین عکاسی SLR با آنها روبه رو خواهید شد.

درست است که در مقایسه با یک دوربین فیلم برداری full HD قیمت کمتری پرداخت می کنید؛ اما به این نکته هم توجه داشته باشید در یک فعالیت حرفه ای، مشکلات احتمالی بالا در افت کیفیت نهایی کار شما بی تائیر نخواهند بود.

البته همه اینها نظرات شخصی بنده هستند.
    داریوش عزیز ازت ممنونم
    همونطور که در پست قبلی گفتم ، فیلم های موفق و کلیپ های بسیاری با همین دوربین ها تولید شده و من بعد از دیدن همه این اخبار و گزارشات دوربین pd175سونیم رو می خوام ببوسم و بزارمش کنار و یک دوربین عکاسی بگیرم ، و راجع به افت کیفیت سنسور هم تا بحال من نشنیده بودم ممنون ازت که گوش زد کردی ،باید حتما تحقیق کنم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

پیش فرض منظورتون حافظ تهران دوست عزیز اگه بتونی شماره اون شرکت رو تو بهم بدی ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط a.parsa نمایش پست ها
    منظورتون حافظ تهران یا مشهده؟ دوست عزیز اگه بتونی شماره اون شرکت رو بهم بدی ممنون میشم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2