صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 44
Like Tree143تشکر

موضوع: راهنمايي براي ارتقاء تجهيزات با بودجه 3200 تا 3400

كاربر آشنا molmol آواتار ها
    تشکر کرده
    57

Thumbs up تصميم كبري

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    یک گزینه ای هم این وسط هست که شاید جای تامل داشته باشه اونهم 200-18 هست...
    با سلام
    به صورت بسيار خوشحال از همگي تشكر ميكنم;)
    در پاسخ به شما دوست عزيز بگم كه از اين دو لنز جديد كنون 18-200 و 18-135 اصلا خوشم نمياد
    باهاش روي 50d كار كردم اصلا اون چيزي كه ميخوام نيست

با تشكر از همه عزيزان بايد عرض كنم كه طبق يك واقعه بسيار شگفت انگيز و از روي اينكه خيلي آدم خوش شانسي هستم
    يكي از دوستانم يك لنز 17-85 بلا استفاده داشت كه البته خيلي تميزه ولي گفت نميفروشم اگه ميخواي يكي دو ماهي دستت باشه
    خلاصه تصميم بر اين شد كه 60d و 100-400 رو بخرم و باقي پول رو پس انداز كنم براي خريد 24-105 و يك 10-20 سيگما مثلا

از همه دوستان ممنون و سپاسگذارم
    اين پست خيلي پربار بود و حتما در آينده براي سايرين هم كاربرد خواهد داشت
    در پايان از همه دوستان تشكر ميكنم و باز هم از تمامي عزيزان سپاسگذارم
    اگر نكته اي يا راهنمايي ديگري به ذهنتان ميرسد دريغ نفرماييد
    يا حق
    farhad44، M. Beyrami، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

تبریک میگم.درنهایت اگر بنا به خرید این لنز سیگما شد ورژن جدید اون رو تهیه کنید بهتر هست...
    این تست رو ببنید هم بد نیست
    http://www.juzaphoto.com/eng/article...ron_tokina.htm
    molmol تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    من خودم یه کنونی هستم ولی جسارتا میخوام بگم چرا کنون و آنهم چرا 60دی؟
    شما با این مبلغ انتخابهای بسیار بهتری در نیکون خواهید داشت چه به لحاظ بادی وچه به لحاظ لنز.
    حالا گیرم مثل بعضیا قسم خوردین که تا آخر عمر چشم بسته محصولات کنون رو بی قید و شرط بخرید و بدون هزینه براش تبلیغ هم بکنید، چرا 60 دی؟
    خیلی دوست دارم یکی این وسط روشن کنه برتری چشمگیر و حیاتی 60 دی نسبت به 550 یا حتی 500 دی چیه که 300_400 چوق باید بیشتر بابتش سلفید؟:confused:
    عجله نکنید؛ مگه همای سعادت 3,200 تومنی چند بار در طول عمر روی شانه یه عکاس میشینه؟
    درود

دوست عزیز ، بحث برند چیزی نیست که وقت و انرژی خودمان را بخاطر آن تلف کنیم ، در اینجا سعی بر این هست در نهایت احترام متقابل به هم بحث بر سر مسائل فنی باشد ، قرار هم نیست همه با هم ،
    هم عقیده باشند ، هر کسی حق دارد نظر خودش را داشته باشه و نظرش محترم .

گویا یکی از دوستان قصد تهیه بدنه دارد و علاقه اش هم به کنون هست ، دوستانی هم که از لحاظ کسوت و تجربه همگی در حکم استاد برای شخص من محسوب میگردند هم راهکار هایی را توصیه کردند.

ما هم اگر تمایل داشتیم و مطالبی را در نظر داشتیم که به آن پرداخته نشده بود میتوانیم آنرا مطرح کنیم.
    تصمیم دیگر با خود ایشان خواهد بود که چه انتخابی خواهند داشت.

اینکه من نیکون دارم نباید بر پاسخی که میخواهم به این موضوع بدهم مربوط و موثر باشد.

گفته شما کاملا صحیح است ایشان با این مبلغ انتخابهای خوبی میتوانند در نیکون داشته باشند همین طور در پنتاکس یا برند های دیگر اما این دلیل نمی شود که پس انتخابها در کنون بد باشند.

اما در مورد برتری حیاتی بقول شما 60d نسبت به 550d وجود ندارد بله خیلی به هم نزدیکند حالا مواردی مثل LCD چرخان بیشتر دارد و یا موارد جانبی دیگر که برای خیلی ها که قصد خرید یکی از این دو بدنه را داشته باشند مهم میشود اما خروجی انها فرق اساسی ندارد. اما 500d فرق دارد وضعیت نویزی در 550d که سنسوری مشابه 60d و 7d دارد متفاوت هست در واقع 550d اصلاح شده 500d است.

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    شما تفاوت دو لنز 24-105 کانن و 24-120 نیکون رو در ریویو و بعد در قیمت بررسی کنید. یا دوربین d7000 نیکون یا حتیd3100 رو با 7d کنن مقایسه بفرمایید. نتیجه قطعا برایتان جالب خواهد بود.
    خلاصه جدای از دعواهای بی حاصل برندی پیشنهاد من برای 3,200 تومن اینه:
    نیکون d3100 به قیمت بادی کمتر از 700 تومان
    80_400 نیکون به قیمت حدود 1700 تا 1800
    بقیه اشو هم میشه هر کاری باهاش کرد ولی من باشم : 24-120 نیکون قیمت حدود 600 تا 700
    خلاص ...
    خوب اینجا شما اشتباه میکیند نیکون اخیرا لنز 24-120 جدید را عرضه کرده احتمالا شما آنرا در مقایسه دیده اید.
    24-105 لنز خوبی است و فقط کمی ca دارد و ممکن است روی بدنه های جدید با سنسور هایی با چگالی بیستر آن شارپنسی رو که از این لنز سراغ داریم ندهد. اما 24-120 جدید نیکون اگر گرانتر از 24-105 کنون نباشد هم قیمت هست . و 24-120 قدیم هست که 650 هزار تومان است و سافت ترین لنز نیکون هست.

و لنز قدیمی 80-400 نیکون مثل اینکه موتور فوکاس ندارد و روی بدنه های Entry Level نیکون مثل d3000 D5000 و D3100 اگر بسته شود اتوفوکاس نمیدهد اما روی d7000 و D90 و مدل های بالاتر مشکلی از این حیث ندارد.

همنطور که نیکون لنز هایی دارد که از معادل کنونی خود بهتر هستند کنون هم لنز هایی دارد که از معادل نیکونی خود بهتر هستند. و یکی از آنها 100-400 کنون هست که از معادل نیکونی خود در قیمتی که قرار گرفته بهتر هست. البته نیکون قرار است وژن جدید تری را از آن عرضه کند اما تا به این لحظه که فقط در حد حرف باقی مانده !

ضمنا آن ریویویی که همه بدنه ها را تست کرده و در واقع سنسورشان را ( احتمالا سایت Dxo ) چون در بدنه این سنسور هست که در خروجی موثر هست نه امکانات جانبی مثل فریم در ثانیه در عکاسی متوالی یا فلزی بودن بدنه یا داشتن عایق در برابرگرد و غبار و یا... برای همین ممکن است یک بدنه ارزان و در کلاس پایینتر از بدنه هایی در کلاسی بالاتر رتبه بهتری را کسب کرده باشد اما این بدان معنا نیست مجاز باشیم نتیجه تست بخشی از موارد را به کل موارد تعمیم دهیم. دینامیک رنج و وضعیت نویزی.... سنسور مهم هست اما نباید از یاد ببریم که اینها تنها فاکتور ها نیستند ، سهم بسیار بیشتری را برای داشتن خروجی بهتر را لنز بر عهده دارد. لنز برای داشتن خروجی بهتر خیلی مهمتر از بدنه هست.

D3100 بدنه خوبی خواهد بود اما نه تا آنجا که آنرا در کنار 7d قرار دهیم ! مقایسه اینها به دلائل مختلف غلط هست و مثل مقایسه فیل و فنجان هست. گذشته از آن کلاس متفاوتی هستند و مصرف کننده های متفاوتی نیز دارند. شما 7d را با رقیب خودش که d300s باشد مقایسه کنید.

که در مواردی D300s ویژگی هایی دارد که در 7d نیست و در مواردی 7d ویزگی هایی دارد که در D300s نیست و این برتری ها در 7d بیشتر است آنهم برای اینکه 7d بدنه جدید تری هست باید هم حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشد. اما D300s در واقع همان D300 است با اندکی تغییر حاشیه ای.

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.Q نمایش پست ها

بادی های نیکون اکثرا نسبت به

همرده کنونی گرانتر هستند.لنزهای حرفه ای نیکون باز هم نسبت به هم رده کنونی گرانتر هستند,اما با این

همه تنوع بهتر است مدل به مدل صحبت شود

وقتی موارد اشتباه یا افراط گونه ای میبینیم بهتر است با روشن کردن موضوع شخص را آگاه کنیم اما اینکه در مقابل ما هم از آن طرف بام بیفیتم صحیح نیست.

پی نوشت: اتفاقا 7d بدنه خوشکلی هست قضاوت در چنین مواردی سلیقه ای هست

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 31 January 2011 در ساعت 14:08

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

با تشکر از همه ، بنده اطلاعاتم به این بحث نمیرسید و فقط از دور نظاره گر بودم و استفاده بردم.

پیشاپیش 400-100 مبارک باشه. همونطور که گفتند
    اين پست خيلي پربار بود و حتما در آينده براي سايرين هم كاربرد خواهد داشت
    چون بحث پیرامون canon 100-400 هم بود، میخواستم بدونم sigma 50-500 os در حد این بحث نبود که هیچ پیشنهادی نداشت ؟

http://www.juzaphoto.com/eng/article...on_100-400.htm مقایسه نمونه sigma و canon
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Monday 31 January 2011 در ساعت 19:16
    FD master

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.دوست من پیشاپیش تبریک میگم.

انوش عزیز,بنده کنن داشتم و امروز نیکون و همه دوستان می دانند هیچ وقت سعی نکرده ام تعصبی بحث کنم

(جسارت نباشد بر عکس شما که تعصب شدید نیکونی دارید!شوخی) و همیشه هدفم یادگرفتن و یاد دادن بوده.در

این مورد هنوز هم روی حرفم هستم که شما باید مورد به مورد صحبت کنید همانطور که اشاره کردید(فرضا 7دی در مقابل دی7000 یا دی300 اس...).

نیکون لنزهای قدیمی خود را به تازگی و در چند سال اخیر(تعدادی را البته و بیشتر لنزهای فیکس) آپگرید کرده که طبیعی است 24-120 تولید 2010 از 24-105 تولید 2005 کمی گرانتر باشد.24-70 به علت کیفیت بهتر از مدل کننی گرانتر است.حال اگر کنن 24-70 را به روز کند مطمئنا قیمتی برابر مدل نیکونی و شاید بیشتر خواهد داشت(اتفاقی که در 70-200جدید افتاد).همین قیمت 17-55 را در هر دو برند مقایسه کنید.لنزهای دیگر هم بماند که خودتان بهتر از من میدانید و البته صحبت روی لنزهای کیت و ارزان نیست که تنوع نیکون در این لنزها بیشتر است.

در مورد بادی میدانیم نیکون تا یک بادی جدید تولید کند کنن سه مدل تولید
    می کند,حال بماند نیکون ارگونومی بهتر دارد یا امکانات بیشتری قرار میدهد,بحث این ها نیست,بحث این است
    که افت قیمت بادی های نیکون بسیار ناچیز است و زمانی که شما یک دوربین 2008 (دی90)را در نیکون 850 پول میدهید نمونه ی کننی 2010(60دی) تنها 200 تومن گرانتر است و نمونه های دیگر...

برای من عجیب است شما صحبت من را از آنطرف بام افتادن میدانید.من نظرم را با مثال

گفتم و این نظر من است.اگر اشتباه است و دوستان را به اشتباه می اندازد لطفا شما اصلاح کنید بنده

استقبال میکنم.

موفق و پیروز باشید
    farhad44 و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

من اصراری ندارم که چیزی را که من گفتم بپذیرید

البته صحبت روی لنزهای کیت و ارزان نیست که تنوع نیکون در این لنزها بیشتر است.
    فکر میکنم دارید راجب گستره لنز های مید رنج صحبت میکنید که عمومی ترین لنز ها هستند
    و بیشترین مصرف کننده را در مقایسه با لنز های رنج تله و واید دارند.

قیمت 17-55 را در هر دو برند مقایسه کنید.لنزهای دیگر هم بماند
    به نظرتون 17-55 کنون با 17-55 نیکون یک سطح کیفیت ساخت دارند؟

یا از لنز های که از نظر کیفی به هم واقعا نزدیک هستند به عنوان بهترین مثال نیکون 16-85 هست با 15-85 کنون
    که همان اندک برتری کیفیتی که در اپتیک نیکون هست ، همان قدر در کیفیت ساخت بهتر 15-85 کنون هست و این اختلاف بین آنها واقعا اپسیلونی هست.

قیمت نیکون 16-85 با کلیه متعلقاتش که شامل هود و کیف هم میشود 650 هزار تومان است ،
    و اما فقط خود خالیه 15-85 کنون قیمتش 800 هزار تومان بدون هود است ، هود خودش هم در بازار 200 هزار تومان قیمت دارد اگر بخواهید فابریک را بخرید

خوب آیا این مورد را من باید تعمیم به کل بدهم؟

گذشته از اینکه چنین نتیجه گیری هایی درست نیست اما اگر قرار شد
    به همه مطالب به یک اندازه اشاره گردد جانب انصاف رعایت شده

ارادتمند شما

انوش
    lamagra و Soheil Qoddusi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.انوش خان صحبت های قبلی مرا درست نخواندید.عرض کردم روی صحبتم در مورد لنزهای گرانقیمت است

نه لنزهایی نظیر 18-105 و 16-85 و ... که در این مورد خوشحالم نیکونی هستم!همین 17-55 که نداشتن

لرزشگیرش بعضا کمی اذیتم می کند از نمونه کننی(با لرزشگیر) گرانتر است و من جایی نگفتم که بی علت است.

کلا حرفم این بود که اگر دوستی بخواهد 24-70 یا 24-120 یا لنزهایی خوب دیگری بخرد در برند نیکون گرانتر

هستند(بهتر هم هستند) مگر لنزهایی از کنن که تازگی اپگرید شده اند نظیر همین 70-200.

موفق باشید
    Persian، Anoosh-Em، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر آشنا molmol آواتار ها
    تشکر کرده
    57

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    چون بحث پیرامون canon 100-400 هم بود، میخواستم بدونم sigma 50-500 os در حد این بحث نبود که هیچ پیشنهادی نداشت ؟

http://www.juzaphoto.com/eng/article...on_100-400.htm مقایسه نمونه sigma و canon
    سلام
    دو نكته مهمه اول اينكه يكي كنونه و مچ بودن بدنه و لنز در يك برند قويتر از دو برنده
    دوم اينكه سيگما همونطور كه ميدونيد بگير نگير داره و اين واقعا فاجعه ميشه اگه نگيره
    يه نكته ديگه هم كه به ذهنم ميرسه اينه كه تفاوت قيمت آنچناني ندارن البته سيگما با لرزشگير و خودم فكر ميكنم كه كنون ميتونه انتخاب بهتري باشه مخصوصا در رنج 400
    با توجه به ريويويي كه مطرح كردين
    در آخر با تشكر بگم كه بحث بيشتر سر انتخاب لنز تله وايد بود تا سر 100-400
    ممنون
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط molmol نمایش پست ها
    سلام
    مچ بودن بدنه و لنز در يك برند قويتر از دو برنده
    ممنون از پاسختون.خیلی نمیشه به این مسئله مطمئن بود و گاهی عکس این موضوع اتفاق میافتد.دو لنز باید side by side مقایسه شوند و فکر نمیکنم هیچ قانون کلی وجود داشته باشد.
    شما علاقتون 400-100 هستش ولی چیزی که فرمودید جای بحث دارد ؟؟؟ دو نمونه ازسایت DxOMark که تست شده

دوم اينكه سيگما همونطور كه ميدونيد بگير نگير داره و اين واقعا فاجعه ميشه اگه نگيره
    اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید.
    FD master

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

یعنی اینکه این کارخانه واحد کنترل کیفیت ضعیفی داره.جوری که از هر سری لنز تولیدی تعدادی از اول مشکل مادر زادی دارن(مشکلات خط تولید)...همین موضوع خیلی ها رو از جمله خودم نسبت به سیگما دل چرکین میکنه.
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین