صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: چه دوربینی بخرم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض چه دوربینی بخرم

سلام من مخوام یه دوربین بگیرم در حدوده 400-300 تومن و در نظر دارم که مارکشم کانن باشه..
    الان بین انتخابام موندم از دو مدل canon IXUS 900 Ti و مدلcanon power shot A640 دوم رو انتخاب کنم؟

ممنون میشم کمکم کنین:)

UFO
    UFO آنلاین نیست
    كاربر آشنا UFO آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: چه دوربینی بخرم

A640 قدیمی شد.
    به فکر canon S3 IS باش. محشره
    علی نجفعلی

Canon EOS 400D
    EF-S 18-55
    EF 70-300 f/4.5-5.6 DO IS USM

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

نقل قول نوشته اصلی توسط UFO نمایش پست ها
    A640 قدیمی شد.
    به فکر canon S3 IS باش. محشره
    شاید منظورتون A620 باشه و گرنه دوربین A640 از S3 جدیدتر است و 6 ماه بعد از آن عرضه شد.
    در ضمن سری های S ، A و ixus با هم تفاوتهایی دارند که بسته به نیاز و بودجه دوستمون داره.
    آریو مینوسپهر

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام به نظر من با این پول Canon S3 IS(که خودم دارم) و Panasonic FZ7 بهترین انتخابه و لرزشگیر پاناسونیک هم رقیب نداره!!!!تنها مزیت A640,A630,...اندازه CCD بزرگ 1.8/1 در برابر 2.5/1 بقیه است فقط حیف که لرزشگیر ندارند!!!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    1796

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    تنها مزیت A640,A630,...اندازه CCD بزرگ 1.8/1 در برابر 2.5/1 بقیه است فقط حیف که لرزشگیر ندارند!!!

اشتباهه. تنها مزیت نیست. دقت داشته باشید که نوع نیاز دوستمون هم مهمه.

و گرنه A640 مزیتهای دیگری نیز نسبت به S3 دارد. ( که البته حتما S3 نیز خیلی مزیتها دارد و حتی شاید در مجموع برای خیلی ها بهتر بنظر بیاید اما A640 نیز مزیتهایی دیگر دارد که اولیش برای خیلی ها مهمه)

- در ابتدا دوربین A640 چهار مگاپیسکل رزولوشن بیشتر دارد.( که شاید جای خیلی چیزا رو برای بسیاری بگیره.)
    - LCD 2.5 در مقابل 2
    - وزن سبکتر
    - سایز کوچکتر
    - نزدیک 50 هزار تومن ارزانتر.

بنابر این در مجموع همه اینها میتونه موثر باشه در انتخاب و خرید نوع خاصی از دوربین که به نیاز خریدار ربط داره.
    آریو مینوسپهر

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

سلام
    من کاربر حرفه ای نیستم و فقط آن چیزی رو که دیدم (در نظر سنجی های سایتهای خارجی) خدمتتون عرض می کنم. نکته جالبی که دوستان هم می توانند با مقایسه عکسهای مدلهای مختلف دوربین متوجه بشوند اینه که دوربین گران قیمتی مثل s3is از همان سنسوری استفاده می کنه که دوربین بی کیفیت a540 داره و این نشون می ده که شرکت canon واقعا متوجه شده که مردم عادی بیشتر به ظاهر یک جنس توجه دارند تا کیفیت و عملکرد خود دوربین. متاسفانه بر عکس سایتهای نویسنده review که با هماهنگی جالبی با شرکت سازنده، به به و چه چه راجع به این دوربین راه انداختند، اگه نظر خودم رو بخواهید دوربین s3is مثل این می مونه که تو بدنه بنز آخرین مدل،موتور پراید بذارن !!!
    به نظر من با توجه به قیمت و کیفیت عکس و اندازه سنسور (و نه مگا پیکسل بیشتر که در اندازه چاپ معمولی اهمیت زیادی نداره) دوربین A630 انتخاب بهتریه (که صد البته هم از نظر کیفیت ساخت و هم از نظر کیفیت عکس نسبت به دوربین بسیار عالی A620 نزول کیفی داشته و ظاهر کاملا پلاستیکی داره ).
    اگه کیفیت بدنه هم براتون اهمیت داره یا باید سراغ کنونهای سری IXUS برید. یا مارک دیگه ای مثل فوجی رو بررسی بیشتر کنید فقط حواستون باشه که دوربینهای فوجی برای استفاده افراد مبتدی ساخته نشده و حتما حتما حتما در عکاسی OUTDOOR باید از تنظیمات دستی با کاهش نوردهی استفاده بشه و از مد AUTO در فضای خارج خانه بهیچوجه استفاده نکنید . در مورد سایتهای review که می تونید سر بزنید می تونم dpreview , dcresource , cnet رو معرفی کنم البته جهت خواندن نظرات استفاده کنندگان که بعضی هاشون خیلی حرفه ای تر از خود سایت دوربین رو بررسی کردن!.
    موفق باشید

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

صرف برابر بودن مگاپیکسل و اندازه سنسور دلیل میشه که بگی Ccd های S3isو A540 یکی هستند?!!! تازه,کی گفته که A540 بی کیفیته؟! IXUS ها هم فقط قرتی بازی اند و من شخصا سری A رو ترجیح میدم!! از ما گفتن و از تو .......
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Thursday 14 December 2006 در ساعت 16:13 دلیل: تکمیل
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

سلام
    با تشکر از شما دوست عزیزم
    بهترین راه ، مقایسه عکس های دو دوربین مذکور در شرایط مساوی است. مطمئن هستم که قانع خواهید شد! ضمنا این دو دوربین در بخش نظرات کاربران سایت معتبر dpreview هم نمره قابل قبولی نگرفته اند. (البته صرفنظر از امکانات بسیار عالی فیلمبرداری s3is که در کلاس خودش نظیر نداره ولی فکر نمیکنم کسی برای فیلم برداری دوربین عکاسی بخره که در بهترین حالت از بدترین دوربین فیلمبرداری دیجیتال ضعیفتره!) برای آگاهی از کیفیت پایین و محدودیت های بالای s3is در iso های بالای 200 می تونید به سایتهایی که در پست قبلی معرفی کردم سر بزنید.
    موفق باشید

تشکر کرده
    1796

باز هم نمیشه گفت همه چیز برای یک دوربین خروجی آن است! (یعنی کیفیت تصویر) چرا که عوامل دیگری نظیر :

وزن، سایز ، ظاهر، سرعت، سهولت در استفاده ، خوشدستی، Lcd ، امکانات اضافی، باتری، قیمت و ... ده ها مورد دیگر در انتخاب یک دوربین تاثیر گذار هستند که نمیشه بواسطه کیفیت خروجی دوربین در مورد انتخاب آن تصمیم گرفت.
    آریو مینوسپهر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون از دوستان که راهنمایی کردن
    ولی مشکل اصلی من انتخاب بین دو مدل canon power shot A640 , canon ixus 900ti هستش که دو تاشون هم از مدل های جدید canon هستند
    باز هم ممنون می شم راهنماییم کنین:)
    ویرایش توسط minoo : Friday 15 December 2006 در ساعت 11:09

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین