نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: میخام دوربینم رو عوض کنم با 300 تومن چی بگیرم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

پیش فرض میخام دوربینم رو عوض کنم با 300 تومن چی بگیرم؟

سلام دوستان

من میخام تا 300 تومن یم دوربین بخرم، البته یک دونه A540 قبل از عید گرفتم منتها خیلی اذیتم کرد پیکسل سوخته داره و هزینه تعویضش رو هم که گارنتی قبول نکرد.

میخام ردش کنم و یک دوربین تا سقف 300 بگیرم منتها از کنون A710 Is و A640 وa630 رو فکر کنم بتونم بگیرم.

کدوم بهتره ،a710 Is ژاپنی لرزهگیر داره 7 مگا پیسکل و قیمتش 280 تومن ولیa640 , و A630 مثل اینکه چینی هست و قیمت A640 290 تومن و A630 245 تومن.

حالا کدوم رو بگیرم.یه مقایسهای بکنید.

مرسی

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: میخام دوربینم رو عوض کنم با 300 تومن چی بگیرم؟

قاعدتا 710is بهتر هست. فقط نمی دانم قیمتش چقدر خواهد بود. سری 640 و 630 هم فرق زیادی با دوربین خودت ندارند.

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    قاعدتا 710is بهتر هست. فقط نمی دانم قیمتش چقدر خواهد بود. سری 640 و 630 هم فرق زیادی با دوربین خودت ندارند.
    اتفاقا برعکس ؛ 710is فرقی با a540 نداره ؛ فقط رزولیشن بالاتری داره و مجهز به سیستم IS شده
    a640 و a630 سنسور بزرگتری دارن که مزیت بزرگیه , LCD متحرک دارن و ..........

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    سلام

قیمت کنون A710 IS (با گارنتی پارس الرمس)حدود 285 تومن و A640 هم همین قیمت وبا گارانتی پارسه ولی A630 145 تومن اونهم با پارسه.البته گارانتی پارسه رو نمیشناسم.ولی پارس الرمس رو خوب میشناسم چون صابونش به تنم خورده.

از طرفی چون دوربین خودم رو خیلی ازم بخرن 150 تومن بیشتر بر نمی دارن ،حالا اگه قرار باشه 130 تومن روش بزارم برای خرید مجدد دوربین میخام یه چیزی بگریم که با دوربین A540 خودم فرق داشته باشه وبهتر باشه و این اختلاف قیمت لاقل توجیه کننده باشه برام. چون می خام این یکی رو نگه دارم:biggrin:

در ضمن این هم کل اطلاعاتی هست که خودم جمع کردم وکمی هم نظر خودم ولی باز نمیدونم کدوم بهتره؟

اول از همه به کنون ایمیل زدم (بخاط اینکه بدونم اینکه A640 و A630 ساخت چین هست چه فرقی از لحاظ کلی در کیفیت با A710IS که ساخت ژاپن هست داره؟؟ کنون بهم گفت :ما در چین -ژاپن و مالزی کارخونه داریم وهمه محصولاتمون طبق یک سیتم کنترل کیفی تولید میشه .
    1_حالا نظرتون در باره این که A710 IS ساخت ژاپن هست و اون دوتا ساخت چین چیه؟

یه مقایسه بین این سه تا:
    مثل اینکه A640 مثل A630 است منتها رنگ بدنشون فرق داره که A640 مشکی هست ولی A630 نقره ای.
    وA640 دارای 10مگا پیکسل است ولی A630 مگاپیکسلش 8 است.
    A640 فقط از بین این سه تا مدل دارای ریموت شوتینگ هست یعنی ظاهرا وقتی به کامپیوتر وصله میشه با نرم افزار خود کنون از طریق کامپیوتر باهاش میشه عکس گرفت.
    A630 245 ولی A640 285 هست جالبه تو اینترنت نگاه کردم تفاوت قیمت این دوتا فقط 10 دلار بود و تازه A630 'گرونتر بود برای چی انقدر تو ایران تفاوت قیمت دارن
    این دوتا زوم اپتیکال 4 دارن و ال سی دی چرخون و ساخت چین

ولی A710IS لرزه گیر داره وزوم اپتیکال 6 برابر و ساخت ژاپنه و ال سی دی چرخون و مگا پیکسل بالی اون دوتا رو نداره وساخت ژاپن.

بعد ایراداشون هم از نظر من اینکه A640-A630 لرزه گیر ندارن و ساخت چین هستن و A710IS مگاپیکسلش نسبت به اون دوتا کمتره و دیگه ال سی دی چرخون و ریموت شوتینگA640 رو نداره بجاش ساخت ژاپنه.
    وa710IS نسبت به دوربین خودم یکی اینکه 1.1 مگا پیکسل بیشتر داره ،بعد لرزه گیر داره کیفیت ال سی دی بالاتره 115000 نسبت به 85000 ساخت ژاپنه ولی برای خودم مالزی است.

و خب اون دوتا هم نسبت به دوربین خودم هم مگاپیکسل بالاتر هم ال سی دی چرخون هم ریموت شوتینگ در A640 ولی ساخت چین هستن.

در ضمن A710is دوتا باطری قلمی میخوره و 210 گرم هست و 35 گرم سبک تر از A640 و A630 هست ولی او دوتا 4 تا باطری قلمی میخوره

2-خب نظرتون چیه ؟
    سر جمع کدوم از هر لحاظ بهتر هست ؟چه از لحاظ کیفیت ساخت ،چه کارایی چه کیفیت عکس وسرعت بالا .
    3- و دلیل بهتر بودنش رو هم لطفا برام بگید که بدونم
    من کدوم رو باید ترجیح بدم مگا پیکسل بیشتر وال سی دی چرخون A630 وA640 که آخری ریموت شوتینگ هم داره. یا لرزه گیر و زوم اپتیکال 6 برابر و ساخت ژاپن بودن A710 IS رو.

مرسی
    ویرایش توسط aria irani : Friday 6 April 2007 در ساعت 00:35

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام
    آریا جان: از اینکه به این نتیجه رسیدی که به خاطر یک یا حتی 10 پیکسل سوخته دوربینت رو عوض کنی واقعا" برات متاسفم. :(

- A630 و A640 هر دو دوربینهای خوبی هستند ولی فراموش نکن که لرزشگیر الآن برای جوونهای این دوره زمونه !!! نکته بسیار ضروری ایه و نداشتنش واقعا" یک کمبود مهم به حساب میاد!! (همون مساله ای که باعث شده دیگه کسی اسم A700 رو هم نیاره!!) .

- ریموت شوتینگ هم اگر چه امکان جالبیه ولی من که فقط یکبار اونهم بعد از خرید دوربینم برای آشنایی باهاش استفاده کردم و این گزینه هم به نظرم شرط تعیین کننده ای برای خرید دوربین نیست!!

- LCD تاشو هم اگر چه زوایای دید بسیار وسیعی را در اختیارت میگذارد ولی آنهم مشکلات خاص خودش را دارد: نداشتن محافظ روی صفحه در این مدلهای کنون ( که مجبورتان میکند بعد از اتمام کارتان مونیتور را به سمت دوربین برگردانید و ببندید و دفعه بعد بازش کنید و ....) و احتمال ضربه خوردن و آسیب دیدن از محل لولا در حالت باز .

به نظر من یک LCD فیکس با زاویه دید وسیع بیشتر به کار میآید!

- من کیفیت عکسهای A620 رو دیدم و واقعا" شارپ و خوشرنگ بودند ولی در بعضی موارد که نور کمتر بود ( به دلیل نداشتن لرزشگیر) عموم عکسها تار شده بودند :( . اما در کل به نظرم سری A600 کلاس و کیفیت بالاتری نسبت به A710 IS دارند البته نمیدانم که آیا واقعا" لرزشگیر 710 خوب کار میکند یا نه؟!! :confused:

********* در نهایت باز هم در مورد تعویض دوریین بیشتر فکر کن و احساساتی نشو!! ;) ***********
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه Zaman آواتار ها
    تشکر کرده
    98

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    البته نمیدانم که آیا واقعا" لرزشگیر 710 خوب کار میکند یا نه؟!! :confused:
    اگر نور کافی باشه لرزشگیرش خیلی عالی عمل میکنه. بعنوان مثال من در ماشین در حال حرکت و جاده ای پر از دست انداز عکس شارپ زیاد گرفتم.
    اما به نظر شما پیکسل سوخته که روی عکس بصورت نقطه سفید ظاهر میشه ایراد نیست؟ :confused:
    سید زمان عابدیان
    Canon A710 Is

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Zaman نمایش پست ها
    .........
    .......اما به نظر شما پیکسل سوخته که روی عکس بصورت نقطه سفید ظاهر میشه ایراد نیست؟ :confused:
    سلام
    چرا هست!! ولی 1 پیکسل بین 5 میلیون پیکسل چیزی در حد صفره!! (این نظر منه)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام
    چرا هست!! ولی 1 پیکسل بین 5 میلیون پیکسل چیزی در حد صفره!! (این نظر منه)
    البته باید این رو در نظر گرفت وسیله برقی وقتی از اول خراب باشه مطمعنا در آینده باعث دردسر میشه و این نشون دهنده پایین بودن سی سی دی دوربینم هست که پیکسل سوخته داره.

و نسبتش فکر کنم 20 تا به 6 میلیون هست که خب در حد صفر هست. ولی به دلایل بالا خیلی بی اهمیت هم نیست.