صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: با بودجه 1 میلیون و 200 تومنی چه دوربین و لنزی میشه خرید؟؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Talking با بودجه 1 میلیون و 200 تومنی چه دوربین و لنزی میشه خرید؟؟؟

با سلام خدمت تمامی عزیزان
    من قصد خرید یه دوربین Slr رو دارم و از کنون D350 خوشم اومده، که اگه اشتباه نکنم با لنزش حدود 650 تومنه، راستش من تا به حال با هیچ دوربینی کار نکردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اما دلم میخواد با یه دوربینه حرفه ای کار کنم که تقریبا تمام نیاز هامو برطرف کنه، از این رو به این مدل کنون علاقه مند شدم، اما اینطور که معلومه لنزی که روشه کارایی نداره و فقط بدرد فروش میخوره، من می خوام این لنز رو بفروشم و تا حدود 400 یا 500 تومن واسش لنز بخرم لطفا منو راهنمایی کنید که اصلا تفاوت لنزها در چیه و این اعدادی که روشون مینویسن یعنی چه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! از این که اینقدر ...خلم معذرت میخوام ولی خوب دیگه .. خلم!!!!!!!!!!!!!! راستی همینو میدونم که لنزها برای کاراهای مختلف نوعشون فرق میکنه، من یه لنزی میخوام که بشه همه جور عکسی باهاش بگیری و مخصوص نوع خاصی از عکاسی نباشه، راستی تا یادم نرفته اینم بپرسم که لنزه خودشو چقدر میبرن؟ قبلا از راهنماییتون نهایت سپاسگذاری رو دارم.
    ویرایش توسط Only_Canon : Tuesday 29 May 2007 در ساعت 15:02 دلیل: اضافه کردن مطلب

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: با بودجه 1 میلیون و 200 تومنی چه دوربین و لنزی میشه خرید؟؟؟

سلام....

دوست عزيز ابتدا مقالات سايت عكاسي رو به طور كامل مطالعه كنيد تا با مفاهيم آشنا شويد < بعد انشالله اگر سوالي بود دوستان و بنده در خدمت هستيم....

مقالات سايت عكاسي......
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    سلام....

دوست عزيز ابتدا مقالات سايت عكاسي رو به طور كامل مطالعه كنيد تا با مفاهيم آشنا شويد < بعد انشالله اگر سوالي بود دوستان و بنده در خدمت هستيم....

مقالات سايت عكاسي......
    اول سلام
    دوم اینکه من مقالات رو دیدم اما مطالعه نکردم، چون من همونطور که عرض کردم اصلا حرفه ای نیستم و توی این مقالات از اصطلاحات حرفه ای عکاسی استفاده شده که من حتی معنی یکیشون رو هم نمیدونم پس بنابراین مطالعه ی این جور مقالات برای امسال من کاری بیهودس.
    من از شما و بقیه تقاضا کردم که منو به صورت کاملا ساده و بدون استفاده از لغت های خاص عکاسی راهنمایی کنید، چون من فعلا نمیخوام کاملا همه چی رو بفهمم خود شما هم میدونید که توی کار همه چیز درک میشه، پس لطفا با صبر و حوصله منو راهنمایی کنید، البته در مورد این مدل دوربین یه سری اطلاعات دارم اما مشکل من فقط شناخت کارایی چند لنزه که به کار من بخوره، کاره من هم همونطور که گفتم عکاسی معمولی هست، مثلا از افراد خانوادم یا گه گاهی از طبیعت و .... با این پول هم انتظار یه لنزه عالی رو ندارم فقط لنزی باشه که کار رو راه بندازه تا 500 تومن.
    امیدوارم این دفعه بهتر منو مورد لطف خودتون قرار بدید،
    ممنونم عماد.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Only_Canon نمایش پست ها
    اول سلام
    دوم اینکه من مقالات رو دیدم اما مطالعه نکردم، چون من همونطور که عرض کردم اصلا حرفه ای نیستم و توی این مقالات از اصطلاحات حرفه ای عکاسی استفاده شده که من حتی معنی یکیشون رو هم نمیدونم پس بنابراین مطالعه ی این جور مقالات برای امسال من کاری بیهودس.
    من از شما و بقیه تقاضا کردم که منو به صورت کاملا ساده و بدون استفاده از لغت های خاص عکاسی راهنمایی کنید، چون من فعلا نمیخوام کاملا همه چی رو بفهمم خود شما هم میدونید که توی کار همه چیز درک میشه، پس لطفا با صبر و حوصله منو راهنمایی کنید، البته در مورد این مدل دوربین یه سری اطلاعات دارم اما مشکل من فقط شناخت کارایی چند لنزه که به کار من بخوره، کاره من هم همونطور که گفتم عکاسی معمولی هست، مثلا از افراد خانوادم یا گه گاهی از طبیعت و .... با این پول هم انتظار یه لنزه عالی رو ندارم فقط لنزی باشه که کار رو راه بندازه تا 500 تومن.
    امیدوارم این دفعه بهتر منو مورد لطف خودتون قرار بدید،
    ممنونم عماد.
    سلام

دوست ناديده ي عزيزم

من تا دلت بخواد صبر و حوصله دارم :biggrin:

مشكل شما اين نيست كه حوصله نداريد و يا از اصطلاحات عكاسي سر در نمي آوريد. مشكل اينجاست كه ظاهرن علاقه اي به عكاسي حرفه اي نداريد و خريد دوربين DSLR براي شما ( به نظر من البته) كار بسيار اشتباهي است.

با توجه به اينكه چيزي از عكاسي نمي دانيد بد ترين عكس هاي ممكنه رو با اون دوربين خواهيد گرفت و دكوراژه خواهيد شد.

من در درجه ي اول به شما پيشنهاد مي كنم كه با توجه به منظوري كه از عكس گرفتن بيان كرده ايد يك دوربين كامژكت يا حداكثر DSLR-Like تهيه كنيد كه كارتان را حتمن راه خواهد انداخت.

در درجه ي دوم اگه مرغ يك پا داره و يا بودجه هه تامين شده و بايد هر جوري شده هزينه بشه بفرماييد تا بيشتر راهنماييتون كنم ;)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

دوست ناديده ي عزيزم

من تا دلت بخواد صبر و حوصله دارم :biggrin:

مشكل شما اين نيست كه حوصله نداريد و يا از اصطلاحات عكاسي سر در نمي آوريد. مشكل اينجاست كه ظاهرن علاقه اي به عكاسي حرفه اي نداريد و خريد دوربين DSLR براي شما ( به نظر من البته) كار بسيار اشتباهي است.

با توجه به اينكه چيزي از عكاسي نمي دانيد بد ترين عكس هاي ممكنه رو با اون دوربين خواهيد گرفت و دكوراژه خواهيد شد.

من در درجه ي اول به شما پيشنهاد مي كنم كه با توجه به منظوري كه از عكس گرفتن بيان كرده ايد يك دوربين كامژكت يا حداكثر DSLR-Like تهيه كنيد كه كارتان را حتمن راه خواهد انداخت.

در درجه ي دوم اگه مرغ يك پا داره و يا بودجه هه تامين شده و بايد هر جوري شده هزينه بشه بفرماييد تا بيشتر راهنماييتون كنم ;)
    ضمن عرض ارادت خدمت فرهاد جان
    اینطور که معلومه من درست منظورمو بیان نکردم، من نگفتم از عکاسی حرفه ای خوشم نمیاد و یا اینکه برای همیشه میخوام همینطور باشم، منظور من این بود که دوست دارم عکاسی رو در حین کار یاد بگیرم و به قول معروف با دوربینم وربرم تا تمام زیر و بمشو بشناسم، برخلاف تصور شما این مقدار پول برای من به راحتی فراهم نشده پس دوست ندارم که بریزمش دور، فقط به این دلیل میخوام اس ال آر بگیرم که دیگه بعدا نیازی به دوربین خریدن نداشته باشم و بودجمو متمرکز کنم روی سایر تجهیزات مثل لنز و فلاش و ... اما بحث الان اینه که تا 500 تومن چه لنزی میتونه به درده d350 بخوره که فعلا منو در عکاسی کمک کنه تا بعدا که لنز های بهتری بگیرم انشاالله...
    فکر کنم دیگه کاملا همه روشن شدن

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

اگر دنبال پاسخ كپسولي هستيد لنز 17-70 سيگما براي شما مناسبه. مابقيش هم ميمونه براي مموري، كيف و سه پايه و ...
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

:) سلام من دقیقا پارسال همین کار رو می خواستم بکنم و 350 دی رو بخرم ولی با یک فرد با تجربه که صحبت کردم من رو راهنمایی کرد و گفت اول بهتره که یک کامپکت بخری و با اصول اولیه عکاسی دیجیتال آشنا بشی و بعد بری سراغ 350دی من همین کار رو کردم و اول یه A530 خریدم بعد از حدود 6 یا 7 ماه 400 دی رو خریدم به نظر من اگه شما یه کامپکت بخری و با اصول اولیه عکاسی آشنا بشی خیلی بهتره چون کار کردن با دوربین هایی مانند 350 دی و ...
    حد اقل یه مقداری مهارت می خواد تا بتونی به عکس مطلوبت برسی در ضمن اگه شما یه کامپکت بخری حتی اگه یه عکاس حرفه ای هم بشی به دردت می خوره یه جاهایی هست که شما نمی تونی با یه دوربین Slr عکس بگیری ولی باز هم نظر خودتون تعیین کننده هست....
    اما........
    اگه شما می خواهید که کار خودتون رو بکنید و این دوربین رو برای عکس از طبیعت یا خانوادگی می خواهید
    با توجه به راهنمایی هایی که دوستان قبلا به من کرده بودنند لنز 70_17 سیگما خیلی از نیاز ها رو برطرف می کنه
    قیمتش هم حدود 350 هزار تومنه....
    امیدوارم انتخاب درستی رو انجام بدید.....

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

حالا باید منتظر باشی ببینی بزرگان چه نظرهایی دارن....:)

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من از روي حرف هاتون به اين نتيجه رسيدم كه علاقه نداريد !

اگر علاقه داشتيد وقتي مي ديديد مقاله پر از كلمات قلنبه و سلنبه ايست كه شما متوجه نمي شيد به سراغ منابع بيشتري مي رفتيد و هر جور شده خودتونو به دنياي عكاسي نزديك تر مي كرديد.

القصه اگه تصميم قطعيه من در درجه ي اول لنز Canon EFS 17-85 IS رو به قيمت حدود 550 تومان پيشنهاد مي كنم كه لنز همه كاره و خيلي خوبيه و در درجه ي دوم Sigma 17-70 رو.

ضمنن لنز كيت اين دوربين 40-50 تومن بيشتر نمي ارزه و بهتره نگهش داريد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

از راهنمایی هاتون ممنونم، حالا که نوع لنز رو معرفی کردید لطفا یه مقداری هم در مورد تفاوت لنزها بگید منظورم اینه که مثلا این اعدا یعنی چه و مثلا زوم به چی بستگی داره و اینا، میدونم که جواب دادن به امسال من خسته کنندس اما از شما انتظار دارم این کار خسته کننده رو انجام بدید!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    منتظر التافتون هستم بی صبرانه.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین