صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 50
Like Tree1تشکر

موضوع: دوربین تا 500 تومن

Hwt
    Hwt آنلاین نیست
    كاربر همراه Hwt آواتار ها
    تشکر کرده
    115

پیش فرض پاسخ: دوربین تا 500 تومن

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_moghadam نمایش پست ها
    s5is بین 480 تا 550 میاد ایران احتمالاً
    به نظر من گرفتن s3is خیلی بهتره برات چون قیمتش پایین تره . s5is یکی 2 ماه دیگه میاد تا به قیمت واقعیش برسه 4/5 ماه طول میکشه
    s3is بگیر مطمئن باش پشیمون نمیشی
    من تعریفی از فیلمبرداری 9600 نشنیدم حتی نمیدونم که فیلم می گیره یا نه
    ولی دوربین عکاسی خیلی خوبیه
    توجه داريد كه بودجه رو گفتن 500 هزار تومن . پس بهترين گزينه بايد تو اين قيمت معرفي بشه .
    s3is تقريبا 380 هست با تجهيزات جانبي ميشه حدود 440 . اما فوجي s9600 خودش حدود 440 هست كه با تجهيزات جانبيش ميشه 500 .
    از اين بگذريم كه فوجي 9600 نه مگاپيكسله در مقابل s3is كه 6 مگاپيكسل هست از طرف ديگه از اين بازم بگذريم كه سنتور s3is 1/2.5 هست در حالي كه سنسور فوجي به مراتب بزرگتر و 1/1/6 هستش .
    بازم از خوش دستي فوجي كه بگذريم ميرسيم به ايزوي بالاي 1600 در قبال ايزوي 800 كه بازم هرجوري فكر كنيد تو دوربينهاي كامپكت و dslr like هميشه فوجي سرتر بوده تو مساله iso . البته s3is داراي تله ي بهتر و فوجي داراي لنز وايد بهتر هستش .فوجي 9600 تا 30 ثانيه قابليت باز نگه داشتن شاتر رو داره كه در برابر 15 ثانيه s3is از نظر من مزيته.ضمن اينكه فوجي قابليت استفاده از فلاش اكسترنال رو داره در حالي كه s3is نداره.s3is داراي لرزش گير هست كه خوب در تله كاربرد زيادي داره اما فوجي فاقد لرزش گير هست . در عوض فوجي كيفيت lcd بسيار بالاتري نسبت به s3is داره كه اين مزيت غير قابل انكاره . هر 2 دوربين قابليت ذخيره فيلم رو هم با كيفيت خوب دارند.
    9600 به مراتب سنگينتر اما خوش دست تر و خوش استيل تر از s3is هستش .

من جاي اين دوستمون بودم بدون هيچ تاملي ميرفتم سراغ 9600 .
    .....

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

نقل قول نوشته اصلی توسط hwt نمایش پست ها
    توجه داريد كه بودجه رو گفتن 500 هزار تومن . پس بهترين گزينه بايد تو اين قيمت معرفي بشه .
    s3is تقريبا 380 هست با تجهيزات جانبي ميشه حدود 440 . اما فوجي s9600 خودش حدود 440 هست كه با تجهيزات جانبيش ميشه 500 .
    از اين بگذريم كه فوجي 9600 نه مگاپيكسله در مقابل s3is كه 6 مگاپيكسل هست از طرف ديگه از اين بازم بگذريم كه سنتور s3is 1/2.5 هست در حالي كه سنسور فوجي به مراتب بزرگتر و 1/1/6 هستش .
    بازم از خوش دستي فوجي كه بگذريم ميرسيم به ايزوي بالاي 1600 در قبال ايزوي 800 كه بازم هرجوري فكر كنيد تو دوربينهاي كامپكت و dslr like هميشه فوجي سرتر بوده تو مساله iso . البته s3is داراي تله ي بهتر و فوجي داراي لنز وايد بهتر هستش .فوجي 9600 تا 30 ثانيه قابليت باز نگه داشتن شاتر رو داره كه در برابر 15 ثانيه s3is از نظر من مزيته.ضمن اينكه فوجي قابليت استفاده از فلاش اكسترنال رو داره در حالي كه s3is نداره.s3is داراي لرزش گير هست كه خوب در تله كاربرد زيادي داره اما فوجي فاقد لرزش گير هست . در عوض فوجي كيفيت lcd بسيار بالاتري نسبت به s3is داره كه اين مزيت غير قابل انكاره . هر 2 دوربين قابليت ذخيره فيلم رو هم با كيفيت خوب دارند.
    9600 به مراتب سنگينتر اما خوش دست تر و خوش استيل تر از s3is هستش .

من جاي اين دوستمون بودم بدون هيچ تاملي ميرفتم سراغ 9600 .
    اگه فیلم برداری می کنه با کیفیت خوب آره خبلی سره به S3is چون این یه فاکتور مهم بود برای این دوستمون
    سام مقدم

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

من جاي اين دوستمون بودم بدون هيچ تاملي ميرفتم سراغ 9600
    متاسفانه هر دوربینی علی رغم محاسنی که داره معایبی هم داره و این خود کاربره که باید با توجه به نیازش یکی رو انتخاب کنه
    فیلم برداری این دوربین با صدای تک کاناله یعنی Mono انجام میشه و کیفیت فیلم اون اگر چه هر دو از یک Codec استفاده میکنند ولی به پای S3 IS نمیرسه ضمن اینکه حق انتخاب زیادی به کاربر از لحاظ نرخ فریم نمیده

عکس برداری پیاپی این دوربین هم بسیار پائینه و 1.5 فریم در ثانیه هست اونهم فقط برای 4 تا عکس وگرنه برای حالت نامحدود سرعتش حدود یک فریم در ثانیه است

عدم لرزشگیر هم که به کنار

اما مهمترین عیب این دوربین اینه که در حالت تله نمیتونید بیش از دو متر به سوژه نزدیک بشید و این یعنی شما ممکنه حتی در پرتره گرفتن هم دچار اشکال بشید

عدم قدرت کافی فلاش هم خودش مزید برعلته . فکر میکنم در حالت تله حدودای 3 متر یا همچین حدودی بود

نوع کارت حافظه هم خودش یه مسئله است

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

اما مهمترین عیب این دوربین اینه که در حالت تله نمیتونید بیش از دو متر به سوژه نزدیک بشید و این یعنی شما ممکنه حتی در پرتره گرفتن هم دچار اشکال بشید
    دلباز جان...بنده متوجه این بخش از فرمایشات شما نشدم ، یعنی چی ؟

اما این دوربین ( فوجی ) بزرگترین ایرادی که داره مربوط میشه به نداشتن لرزه گیر ( عیب اکثر فوجی ها )

اما داشتن تنظیمات کاملا دستی که شما فرق اون رو با یک اس ال آر احساس نمیکنید برای این دوربین یک حسن است

نویز کم هم یکی از دیگر برتری های است و همین تور لنز بسیار بسیار عالی
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    55

سلام
    من توی یه فروم (فکر کنم پرشن تولز بود) خوندم لرزش گیر هیچ فایده ای نداره!!! میشه بگید منظر چیه؟؟ آیا واقعا فایده ای در عکاسی نداره؟؟؟
    یه سوال دیگه روی بعضی دوربین ها رو که می بینم یه لنز بزرگتری روی لنز اصلی میزارن!! مثلا همین عکسی که hwt این پایین گذاشته(دومین عکس 9600) !! منظور از این کار چیه؟؟ ما می تونیم هر لنزی خاستیم روی دوربین اضافه کنیم؟؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    pansonic FZ8
    FujiFilm S9600
    CanonS3is
    NikonP5000
    Canon A710is
    Canon a570is
    اینا پیشنهادی من بودن.
    متشکرم توجه کردی ولی غیر از 9600 بقیه زیر 400 بودن
    راستی یادم رفت اینو بگم از نظر حجم و وزن برام زیاد فرقی نمی کنه.(به نظر من حتی اگه یکم وزن دوربین زیاد باشه ایرادی نداره بلکه میشه گفت میزیته) اگه وزن یکم زیاد باشه لرزش خود دست به طور شگفت انگیزی میاد پایین

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

راستش به نظر من این عیب خیلی بزرگیه که وقتی زوم کردید و در حالت تله هستید , لنز به شما اجازه نزدیک شدن به سوژه رو نمیده و حداقل فاصله شما با این دوربین باید 2 متر باشه
    یعنی فاصله فوکوسش در حالت تله از 2 متر تا بینهایته و شما در این حالت نمیتونید روی اشیائ نزدیک تر از 2 متر فوکوس کنید

امکانات دستی S3 قاعدتا از دوربین های مشابه در این سطح بسیار بسیار بالاتره . با وجود هک جدید باید گفت کامل ترین امکانات رو در این زمینه داره . در مورد بیست و چند حالت عکس برداری اون و امکان فیلم برداری بسیار عالی اون با صدای استریو قبلا زیاد صحبت شده.
    ضمن اینکه در حالت تله ؛ دیافش بیشتر از فوجی باز میشه و قاعدتا در شرایط برابر نیاز به ISO کمتری داره . فکر میکنم تو حالت تله گشودگی فوجی حداکثر تا 4.9 باشه ولی S3 تا 3.5 باز میشه

ضمن اینکه با این دوربین اگر نخواید از 30 ثانیه حالت Bulb برای شاتر استفاده کنید ( که همه مشکلاتش رو میدونیم ) فقط در تنظیم دستی میتونید از سرعت سی ثانیه استفاده کنید و در بقیه حالت ها کمترین سرعتش فکر میکنم 4 ثانیه باشه حتی برای حالت Night Scene بازهم کمترین سرعت همون 4 ثانیه است

از طرفی برای دوستمون که علاقه به فیلم برداری داره باید بگم مقدار زوم دیجیتال دوربین فوجی فقط 2 برابره که اگه ضرب در مقدار زوم اپتیکالش کنی حدود 21 برابر بزرگنمایی داره و البته تله ضعیف تری داره
    ولی S3 با احتساب زوم دیجیتال بزرگنمایی 48 برابر داره وتازه با تله بسیار بهتر
    میدونم که در حالت عکاسی زوم دیجیتال زیاد به کار نمیاد ولی این برای فیلم برداری خیلی موثره

خب اون موقع هم که من S3 رو گرفتم هم دوربین های فوجی بود و هم دوربینای سونی و المپیوس و کونیکا و ...
    اما چندتا از دلایلی که من S3 رو انتخاب کردم همینایی بود که گفتم

البته قاعدتا مزایایی هم داره . وجود نه مگاپیکسل که البته میدونم شما زیاد باهاش موافق نیستید ولی برای بعضیا ممکنه حرف اول و آخر در انتخاب باشه
    سرعت بالای شاتر یعنی 1/4000 هم بسیار قابل قبوله
    واید مناسبی هم داره
    قابلیت نصب فلاش داره
    ال سی دی واضح تری داره

و در نهایت این خریداره که با توجه به مزایا و معایبی که دوربین داره باید تصمیم به انتخاب بگیره و نقش قیمت هم اینجا خیلی موثره

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

"متشکرم توجه کردی ولی غیر از 9600 بقیه زیر 400 بودن"

اينا دوربينهاي معمول ومشهور براي شروع عكاسي هستن . و اگه ميخواي بيشتر هزينه كني بنظرم بايد دنبال يك slr باشي.كه بايد دوستاني كه صاحبنظرند در اين خصوص اظهار نظر كنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

راستش به نظر من این عیب خیلی بزرگیه که وقتی زوم کردید و در حالت تله هستید , لنز به شما اجازه نزدیک شدن به سوژه رو نمیده و حداقل فاصله شما با این دوربین باید 2 متر باشه
    یعنی فاصله فوکوسش در حالت تله از 2 متر تا بینهایته و شما در این حالت نمیتونید روی اشیائ نزدیک تر از 2 متر فوکوس کنید
    دلباز جان ممنون از توضیحات ، اما بسیاری از دوربین ها اینطور هستند ، حتی اس ال آر ها مثلا یک لنز 75-300 سونی در حداقل 1.3 متر فوکوس میکند.

اما درباره ی سایر امکانات با شما هم عقیده هستم و با شما کامللا موافق...

رینگ زوم دستی فوجی هم تقریبا جذاب است....

درباره ی لرزه گیر هم هرکسی بفرماید که کارایی ندارد در اشتباه به سر میبرد.لرزه گیر یکی از نیاز های واجب و ضروری برای دوربین های عکاسی چه کامپک و چه لایک و حتی اس ال ار است.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

اينا دوربينهاي معمول ومشهور براي شروع عكاسي هستن . و اگه ميخواي بيشتر هزينه كني بنظرم بايد دنبال يك slr باشي.كه بايد دوستاني كه صاحبنظرند در اين خصوص اظهار نظر كنند.[/QUOTE]

slr فیلم برداری نمی کنه
    برای بودجه دوست ما هم مناسب نیست
    s3is با باتری و شارژر و 3 پایه و کیف و کارت حافظه و ... دور بر 450/460 میشه . اگه جمعاً 500 تومن داری فقط فکر بدنه 500 تومنی نباش.
    باز هم ببیم فاکتور های مهم برات چه مواردیه و کدوم دوربین برات کاربردی تره
    سام مقدم

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین