صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21
Like Tree17تشکر

موضوع: دوربين زير قيمت 800 تومان چي باشه

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

پیش فرض پاسخ: دوربين زير قيمت 800 تومان چي باشه

سلام به شما دوست عزیز...
    برای خرید یک DSLR باید دو جنبه رو در نظر داشته باشید.
    اول بدنه ، دوم که خیلی هم مهمه لنز...
    بدنه رو هر چه میخواهید بگیرید (با توجه به اینکه آماتور هستید و انشاالله حرفه ای خواهید شد).
    اکنون در مدلهای جدید همانطور که دوستان فرمودند دوربینهایی وجود دارد که همگی خوبند. در براند نیکون D40 و کمی گرانتر D80 و در کنون هم 400D.
    مدلهی قدیمی تر هم هستند که آنها هم خوبند و ارزانتر نیکون D50 و کنون 350D و آلفا 100 سونی که اونم خوبه گرچه صدای قوطی حلبی میده (!!کاوه!!).
    حتما این دوربینها رو با لنز کیت تهیه کنید و بعد از مدتی کار و آشنایی با مفاهیم عکاسی ، مطالعه و تمرین مستمر اقدام به خرید لنز کنید.
    توی این فروم هم تا دلت بخواد مقایسه و توضیح در مورد این دوربینها و لنز هاست که باید کمی فقط بگذارید و یه دوری بزنید .
    دقت کنید که در صورت داشتن یک دوربین خیلی خیلی عالی هم ، بدون دانستن اصول عکاسی و مفاهیم پردازش و غیره ، ممکن است باعث نتایج نامطلوب برای شما شود.
    خوب یادم هست چند وقت پیش یک از دوستان این فروم یه دوربین 350D خریده بود و به همان دلایلی که عرض کردم دوربین به این خوبی رو زیر سوال برده بود.

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2867

لینک دوم هم یه همچین جیزی البته ظاهرا برای ایشون این مشکل حل شده باشه.

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3213
    iranh00 تشکر می‌کند.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

من هم با نظر آقای عبدالهی موافقم بهتره اول با لنز کیت دوربین کار کنید ......
    و بعد از مدتی که با اصول عکاسی حرفه ای آشنا شدید برید سراغ لنز.......:biggrin:
    iranh00 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دوستان همگي حق مطلب رو ادا كردند پس فقط مي مونه پيشنهاد و سليقه.

به نظر من شما يكي از اين سه دوربين رو به ترتيب اولويت انتخاب كنيد :

1- Nikon D70s كه البته كمي قديمي شده ولي هنوز نو اون توي بازار هست
    2- Canon 350D كه اونم جاي خودشو به مدل جديدتر 400 داده ولي هنوز تازگي و طراوت خودشو داره و خيليا به 400D ترجيهش مي دن.

3- Nikon D40 كه در حد قيمت خودش دوربين بي نظيري است .

حالا دلايل خودمو واسه اين ترتيب بندي بگم :

لنز كيت D70s لنز خيلي خوبيه و شما تا مدت ها كه بيشتر عكاسي ياد بگيريد اگر بلند پروازي زيادي نداشته باشيد مي تونيد باهاش سر كنيد. لنز كيت 350 لنز بدي نيست ( به نسبت قيمتش) ولي ممكنه خيلي زودتر شما رو به وسوسه ي خريد لنز دچار كنه.
    و اما D40 رو آخر گذاشتم چون با همه ي لنز هاي نيكن نمي تونيد باهاش كگار كنيد و فقط لنز هايي كه موتور فوكوس دارند بايد براش بخريد ولي اون هم لنز كيت بدي نداره و مدتي باهاش راحتيد.

اينم بگم كه قيمت D70s خيلي بالاتر از اين حرف ها بوده كه به دليل اومدن مدل هاي جديد ( كه برتري خيلي ويژه اي هم كه به درد يك آماتور بخوره ندارند) اينقدر قيمتش پايين اومده.
    iranh00 تشکر می‌کند.

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

راستش متوجه نشدم که چرا 400d رو کسی پیشنهاد نکرد قیمت این دوربین کاملاً به بودجه دوستمون می خوره.
    نسبت به 350 هم کامل تره حالا نمیدونم چرا به 400 ترجیحش میدن نمیدونم چون با 350 هم زیاد کار کردم
    منو های 400d کار با این دوربینو خیلی راحت تر و سریع تر کرده
    iranh00 تشکر می‌کند.
    سام مقدم

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

راستش متوجه نشدم که چرا 400d رو کسی پیشنهاد نکرد قیمت این دوربین کاملاً به بودجه دوستمون می خوره.
    نسبت به 350 هم کامل تره حالا نمیدونم چرا به 400 ترجیحش میدن نمیدونم چون با 350 هم زیاد کار کردم
    این که نسبت به 350 کامل تره ، بنده هنوز ندیدم....شاید یکسری چیزایی بهش اضافه شده ، اما نمیشه گفت مطلقا از 350 برتره.....

هنوز هم امکانات و ویژگی های 350 از بسیاری از دوربنی ها بالاتره ( حالا درسته من میگم جاسویچی اما اون شوخیه ) اما کلا 350 هنوز هم بهترین پیشنهاد برای کسانی که به دنبال یک اس ال آر با کیفیت و کار پس داده و با کیفیت میگردند....

شاید برادر کوچکتر ( 400 دی ) امکانات بیشتری داشته باشد و یا اینکه 2 مگاپیکسل افزایش کیفیت داشته اما این 2 مگا چیز زیاد مهمی نیست.....

به هیج وجه قصد زیر سوال بردند 400 رو ندارم و هنوز هم به نظرم دوربین بسیار عالی و معرکه است....
    iranh00 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_moghadam نمایش پست ها
    من فكر مموري و كيف و ... رو هم كرده بودم كه الان مي بينم ايشون گفته اند 200 تومن هم براي اين موارد كنار گذاشته اند و در اين صورت 400 رو هم مي شه در ليست (هم تراز 350 ) جا داد.
    iranh00 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

به نظر من شما يكي از اين سه دوربين رو به ترتيب اولويت انتخاب كنيد :

1- Nikon D70s كه البته كمي قديمي شده ولي هنوز نو اون توي بازار هست
    2- Canon 350D كه اونم جاي خودشو به مدل جديدتر 400 داده ولي هنوز تازگي و طراوت خودشو داره و خيليا به 400D ترجيهش مي دن.

3- Nikon D40 كه در حد قيمت خودش دوربين بي نظيري است .

حالا دلايل خودمو واسه اين ترتيب بندي بگم :

لنز كيت D70s لنز خيلي خوبيه و شما تا مدت ها كه بيشتر عكاسي ياد بگيريد اگر بلند پروازي زيادي نداشته باشيد مي تونيد باهاش سر كنيد. لنز كيت 350 لنز بدي نيست ( به نسبت قيمتش) ولي ممكنه خيلي زودتر شما رو به وسوسه ي خريد لنز دچار كنه.
    و اما D40 رو آخر گذاشتم چون با همه ي لنز هاي نيكن نمي تونيد باهاش كگار كنيد و فقط لنز هايي كه موتور فوكوس دارند بايد براش بخريد ولي اون هم لنز كيت بدي نداره و مدتي باهاش راحتيد.

اينم بگم كه قيمت D70s خيلي بالاتر از اين حرف ها بوده كه به دليل اومدن مدل هاي جديد ( كه برتري خيلي ويژه اي هم كه به درد يك آماتور بخوره ندارند) اينقدر قيمتش پايين اومده.
    فرهاد خان، چرا D50 رو پیشنهاد ندادین؟!
    iranh00 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad Reza نمایش پست ها
    فرهاد خان، چرا D50 رو پیشنهاد ندادین؟!
    سلام

ولله عاشقان سينه چاك نيكن ( مثل كن راكول) D40 رو به D50 و حتا به D40x ترجيح مي دهند.

به نظرم تاريخ مصرف D50 يه جورايي داره سپري مي شه ( 2 ماه از جشن تولد 2 سالگيش داره مي گذره) و تنها مزيتش نسبت به D40 موتور فوكوسشه كه براي كسي كه لنز هاي قديمي نيكن نداره و احتمالن تا مدتي هم لنز ديگري نخواهد خريد ( اگر خواست بخره هم خوب AF مي خره) پيشنهاد دادنش منطقي نيست.

ممكنه بپرسيد كه خوب D70s هم دقيقن همسن D50 است پس چرا اونو پيشنهاد دادم ؟

بايد عرض كنم كه هر چند سال يك بار اين برند هاي معروف يك اسطوره تحويل بازار مي دن كه هيچ وقت كهنه نمي شن. D70 يكي از اين اسطوره ها يا Legend هاست. مثل Canon F-1 يا Canon َAE-1 يا Pentax ME و ...
    iranh00 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

ولله عاشقان سينه چاك نيكن ( مثل كن راكول) D40 رو به D50 و حتا به D40x ترجيح مي دهند.

به نظرم تاريخ مصرف D50 يه جورايي داره سپري مي شه ( 2 ماه از جشن تولد 2 سالگيش داره مي گذره) و تنها مزيتش نسبت به D40 موتور فوكوسشه كه براي كسي كه لنز هاي قديمي نيكن نداره و احتمالن تا مدتي هم لنز ديگري نخواهد خريد ( اگر خواست بخره هم خوب AF مي خره) پيشنهاد دادنش منطقي نيست.

ممكنه بپرسيد كه خوب D70s هم دقيقن همسن D50 است پس چرا اونو پيشنهاد دادم ؟

بايد عرض كنم كه هر چند سال يك بار اين برند هاي معروف يك اسطوره تحويل بازار مي دن كه هيچ وقت كهنه نمي شن. D70 يكي از اين اسطوره ها يا Legend هاست. مثل Canon F-1 يا Canon َAE-1 يا Pentax ME و ...
    راستش فرهاد خان من هم دقیقا بین خرید این دو دوربین گیر کردم؛ نیکون D40 و نیکون D50.
    تنها چیزی که من را از خرید D40 مایوس می کند؛ همان نداشتن موتور اتوفوکوس است. من لنز قدیمی نیکون ندارم ولی از اونجایی که بودجه زیادی واسه خرید لنز ندارم و می خوام بعد از خرید دوربین پول هام رو واسه خرید لنز معروف 200-18 جمع کنم.(که خدا می داند چقدر طول بکشد! حداقل یک سال) مجبور خواهم بود که با لنز کیت سر کنم و این یعنی ماکزیمم تله 83 برای یک سال که خیلی آزاردهنده خواهد بود.
    در صورت خرید D50 این شانس را خواهم داشت که از یک سری لنزهای ارزان قیمت نیکون و سیگما استفاده کنم. مثل لنز Nikon 70-300mm f/4-5.6G با قیمت 150 دلار( نمی دونم این لنز توی ایران چه قیمتی داره) و یا لنز Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro APO با قیمت 200 دلار( قیمت سیگل 255000 تومان).
    و آن وقت با خیال راحت برای خرید آن لنز معروف و همه کاره صبر خواهم کرد.
    نظر شما چیست؟
    iranh00 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13937

سلام

در پاسخ شما فقط مي تونم به خط اول نوشته ي خودم اشاره كنم :

من اصولن اگر خودم نيكن داشتم لنز سيگما نمي خريدم چون قيمت لنزهاي نيكن قابل تحمله. بعدش متوجه منظورتون نشدم خوب 18-200 نيكور هم AF-S است و مشكلي با D40 ندارد.ولي خوب 300-70 رو نمي تونيد اتوفوكوس استفاده كنيد . البته اين لنز خيلي مالي هم نيست، يعني تنها توجيح خريدش قيمت پايينشه. :

http://www.slrgear.com/reviews/showp...ct/123/cat/all

ضمنن لنز 55-18 نيكور (لنز كيت D40 ) لنز خوبي است.
    iranh00 تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین