نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree9تشکر
  • 2 Post By farhad44
  • 2 Post By Mashhadi Vahid
  • 2 Post By Arash
  • 1 Post By Behnam_703
  • 2 Post By shabab

موضوع: Fx50پاناسونیك وfx50 یا A710is

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

پیش فرض Fx50پاناسونیك وfx50 یا A710is

چندماه است كه برای انتخاب دوربین عكاسی جهت استفاده خانگی سایت های مختلف داخلی وخارجی را گشتم وبین 2دوربینFX50 پاناسونیك و A710ISكنون مرددهستم ازدوستان تقاضای راهنمایی دارم البته كمی تا قسمتی هم داشتن لرزش گیر و منوی فارسی مهم است.اماسوال اینكه یكی ازتفاوت های این دو اینه كه A710ISدارای كیفیت super fineهست ولی دیگری نداره آیا این به معنی بهتربودن كیفیت عكس A710ISاست یا معنی دیگری دارد؟بااولویت این 2دوربین دراین سطح قیمت چه پیشنهاد دیگری دارید؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Fx50پاناسونیك وfx50 یا A710is

سلام

نه ربطی به كیفیت نداره هردو 7.1 مگاپیكسلی هستند اون حالت مال صرفه جویی در حجم عكس هاست كه معمولن همه عادت دارند با بالاترین رزولوشن عكس بگیرند و اگر حجم كمتری لازم داشتند بعدن با كامپیوتر عكس رو ریسایز كنند.

انتخاب آسانی است. اگر به تله ی بیشتر علاقمندید 710 و اگر به واید بیشتر توجه داریو لومیكس را انتخاب كنید. مثلن خود من معتقدم دوربین های كامپكت و Slr Like كه قابلیت تعویض لنز ندارند واید تر بودن لنز براشون واجب تره تا تله بیشتر داشتن پس من اگر بودم لومیكس رو برمی داشتم.

اینم لینك مقایسه ی خط به خط :

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_a710is%2Cpanasonic_dmcfx50&show=all
    roja و Behnam_703 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: Fx50پاناسونیك وfx50 یا A710is

سلام

همونجور كه فرهاد خان فرمودند, مهمترین فرق این دو در واید بودن یكی و داشتن زوم 6 در دیگری است كه بعضیها مثل آقا فرهاد به واید علاقه دارند و بعضیها مثل بنده به تله!!!

فرق دیگر در اتوماتیك بودن FX50 وقابل تنظیم بودن A710 است , مثلا" فوكوس دستی, تقدم شاتر و دیافراگم ( كه تقریبا" كشكه) و باتریهای آنها (قلمی- لیتیومی).

یكی از دوستانم كه رفته بودیم براش دوربین بخرم, اصلا" از در دست گرفتن FX50 خوشش نیومد و در نهایت با وجود اختلاف قیمت كم و مونیتور "3 (كه واقعا" جالبه) و جوی استیك برای تنظیمات منو ...FX30 را خرید!!!!

به نظر من انتخاب سختی نیست, البته FX30 برای حمل دایمی راحتتر و كوچكتر است.
    منوی فارسی این دوربینها هم بعضی كلمات را چنان بد ترجمه میكنند ( البته واقعا" معادل هم سخت گیر میاد) كه مجبور میشوی منو را به انگلیسی تغییر دهی تا متوجه عملكردش بشوی.

در مورد لرزگیر هم فكر میكنم پاناسونیكه بهتر باشه.

اگر خیلی عجله نداری برای Canon-A650 IS كه جدیدا" معرفی شده صبر كن, باید دوربین معركه ای باشه.

××× راستی, آرش خان عاشوری نیا هم یك FX50 دارند......هر چند كه ایشون روزه سكوت گرفتند و .....
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

همونجور كه فرهاد خان فرمودند, مهمترین فرق این دو در واید بودن یكی و داشتن زوم 6 در دیگری است كه بعضیها مثل آقا فرهاد به واید علاقه دارند و بعضیها مثل بنده به تله!!!

فرق دیگر در اتوماتیك بودن FX50 وقابل تنظیم بودن A710 است , مثلا" فوكوس دستی, تقدم شاتر و دیافراگم ( كه تقریبا" كشكه) و باتریهای آنها (قلمی- لیتیومی).

یكی از دوستانم كه رفته بودیم براش دوربین بخرم, اصلا" از در دست گرفتن FX50 خوشش نیومد و در نهایت با وجود اختلاف قیمت كم و مونیتور "3 (كه واقعا" جالبه) و جوی استیك برای تنظیمات منو ...FX30 را خرید!!!!

به نظر من انتخاب سختی نیست, البته FX30 برای حمل دایمی راحتتر و كوچكتر است.
    منوی فارسی این دوربینها هم بعضی كلمات را چنان بد ترجمه میكنند ( البته واقعا" معادل هم سخت گیر میاد) كه مجبور میشوی منو را به انگلیسی تغییر دهی تا متوجه عملكردش بشوی.

در مورد لرزگیر هم فكر میكنم پاناسونیكه بهتر باشه.

اگر خیلی عجله نداری برای Canon-A650 IS كه جدیدا" معرفی شده صبر كن, باید دوربین معركه ای باشه.

××× راستی, آرش خان عاشوری نیا هم یك FX50 دارند......هر چند كه ایشون روزه سكوت گرفتند و .....
    عجله .... خیلی زیادیك ماه قبل ازتولد دخترم بدنبال خرید دوربین بودم الان كه هشت ماهش شده هنوز هم به نتیجه ای نرسیدم امیدوارم این آرش خان كمكی چیزی بكنن.
    ویرایش توسط roja : Friday 7 September 2007 در ساعت 12:18

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

نه ربطی به كیفیت نداره هردو 7.1 مگاپیكسلی هستند اون حالت مال صرفه جویی در حجم عكس هاست كه معمولن همه عادت دارند با بالاترین رزولوشن عكس بگیرند و اگر حجم كمتری لازم داشتند بعدن با كامپیوتر عكس رو ریسایز كنند.

انتخاب آسانی است. اگر به تله ی بیشتر علاقمندید 710 و اگر به واید بیشتر توجه داریو لومیكس را انتخاب كنید. مثلن خود من معتقدم دوربین های كامپكت و Slr Like كه قابلیت تعویض لنز ندارند واید تر بودن لنز براشون واجب تره تا تله بیشتر داشتن پس من اگر بودم لومیكس رو برمی داشتم.

اینم لینك مقایسه ی خط به خط :

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_a710is%2Cpanasonic_dmcfx50&show=all
    آقای فرهادخان44باتشكراز راهنمایی تان همچنان منتظر آرش خان هستم تا در مورد كیفیت عكس و قیمت دوربین وباطری اش راهنمایی ای بكنن

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

سلام...

برای من در دوربینهای کامپکت داشتن لنز واید خیلی مهم بود.... ظاهر fx50 هم به نظرم جذاب بود... و انتخابم شد...

ولی کلا استفاده زیادی ازش نکردم و استفاده زیادی هم برام نداره. ... هیچوقت وسواسی روش نداشتم... و حتی مقایسه دقیقی با دوربینهای دیگه نکردم و نخواهم کرد!
    به همین منظور خیلی نمی‌تونم راهنماییتون کنم...
    یعنی مثل شکلات رفتم این دوربین رو خریدم... استفاده کردم و راضی هم هستم.... بقیه موارد رو از وسایل خودم استفاده می‌کنم و ... خلاصه بحث اونها هم که فرق می‌کنه...

انتخاب خوبی داشته باشید...
    Mashhadi Vahid و roja تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

سلام.
    من فکر می کنم با توجه به توضیحاتی که آقا فرهاد و آقا وحید دادن جواب سوالتون رو گرفته باشید....
    سخت نیست به خدا. فقط یه مقدار فکر کنید ببینید بین این قابلیت های این دوربین ها کدوم رو بیشتر می پسندید...
    من فکر کنم شما می خواهی یکی از دوستان به جای شما انتخاب کنه....:::big grin:::
    roja تشکر می‌کند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

دوست عزيز با توجه به نزديك بودن تولد بچه تون شما ميخوايد يه انتخاب سريع و درست داشته باشيد .
    ساير دوستان راهنمايي هاي لازم رو كردن بنده هم با توجه به اينكه a710 رو دارم و هم با پاناسونيك كار كردم چند توصيه دارم :
    1- به نظر من لرزه گير هاي پاناسونيك بهترين هستند ولي ظاهرا" وجود اوون براي شما زياد مهم نيست .
    2- در خصوص وايد وتله دوستان راهنمايي لازم رو كردن تصميم رو شما ميگيريد .
    3- در خصوص استفاده براي كارهاي خونگي با توجه به اينكه قابليت فيلمبرداري هم مطرح ميشه من كانن رو توصيه ميكنم بخصوص اگه بخوايد فيلمهارو تبديل به vcd كنيد با توجه به فرمت mov دوربين پاناسونيك تبيل خيلي سخت ميشه ولي كار با فرمت avi كانن بسيار راحت هست .
    4- با توجه به امكانات شگفت انگيز هك نرمافزاري براي a710 بازم اونو توصيه ميكنم .

من از اين دوربين واقعا" راضي هستم هرچند اگه الان بخوام انتخاب كنم s5isيا s3is رو انتخاب ميكردم ويا صبر ميكردم تا بقول دوستان a650 به بازار بياد .
    در كل توصيه من به شما a710 هستش البته بايد خريد شار‍‍ژر و ممموري رو هم در دستور كار داشته باشيد هرچند ميشه موقتا" بجاي باطري شارژي از باطرهاي الكالاين استفاده كرد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    سلام...

برای من در دوربینهای کامپکت داشتن لنز واید خیلی مهم بود.... ظاهر fx50 هم به نظرم جذاب بود... و انتخابم شد...

ولی کلا استفاده زیادی ازش نکردم و استفاده زیادی هم برام نداره. ... هیچوقت وسواسی روش نداشتم... و حتی مقایسه دقیقی با دوربینهای دیگه نکردم و نخواهم کرد!
    به همین منظور خیلی نمی‌تونم راهنماییتون کنم...
    یعنی مثل شکلات رفتم این دوربین رو خریدم... استفاده کردم و راضی هم هستم.... بقیه موارد رو از وسایل خودم استفاده می‌کنم و ... خلاصه بحث اونها هم که فرق می‌کنه...

انتخاب خوبی داشته باشید...
    باسلام... ازراهنمایی تان متشكرم اما مسئله اینه كه قراره اولین دوربین دیجیتال رو تجربه كنم و نمی تونه مثل یك خرید ساده برایم باشه .با پارامترهایی كه قبلا گفتم 1-كیفیت عكس خوب2-منوی فارسی3-لرزش گیر4-تا300هزارتومن حالا هر ماركی میخوادباشه مهم نیست.با تشكرمجددمنتظر راهنماایی بیشترتان هستم.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: Fx50پاناسونیك وfx50 یا A710is

نقل قول نوشته اصلی توسط roja نمایش پست ها
    باسلام... ازراهنمایی تان متشكرم اما مسئله اینه كه قراره اولین دوربین دیجیتال رو تجربه كنم و نمی تونه مثل یك خرید ساده برایم باشه .با پارامترهایی كه قبلا گفتم 1-كیفیت عكس خوب2-منوی فارسی3-لرزش گیر4-تا300هزارتومن حالا هر ماركی میخوادباشه مهم نیست.با تشكرمجددمنتظر راهنماایی بیشترتان هستم.
    سلام

اگر منوی فارسی اینقدر مهمه, فقط سونی و پاناسونیك دارند, لرزشگیر را, بهترینش را پاناسونیك دارد و كیفیت عكسهای دوربینهای این رده كم و بیش شبیه هم است.

Canon-A570 IS هم دوربین خوبی است, ولی منوی فارسی ندارد.

SONY-W85 هم گزینه مناسبی است كه همه موارد فوق را دارد.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri