صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree5تشکر

موضوع: با حدود 1200000 تومان و با چه ترکیب لنزی ؟

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

Question با حدود 1200000 تومان و با چه ترکیب لنزی ؟

با سلام و عرض ارادت و تشكر از همه دوستان عزیز در انجمن

من با خرید یك دوربین كامپك مدل كنون آ 710 وارد مقوله عکاسی دیجیتال شدم و در این حدود 6 ماه با خواند ن مطالب بسیار و کتب و مختلف بینهایت به عکاسی علاقه مند شدم منتها عرض کنم که حرفه من چیز دیگریست و عکاسی تنها یک سرگرمی برای من هست

با توجه به همین موضوع میخواهم که یک دوربین دی اس ال ار در رنج مبتدی خریداری کنم که مدل کنون 400 دی نسبت به قیمتش و کارایش و سایزش انتخواب کردم

منتها از همه جا شنیدم که لنز کیت این دوربین بدرد نخور میباشد و از همان اول نمیخواهم با این همه هزینه دوربینی بخرم که مجبور شم از کامپک خودم در نهایت استفاده کنم برای همین میخواهم که

( این نتیجه گیری بعد از حدود 15 روز جستجو در امضا دوستان و البته پستهای سودمند انجمن بوده )

با این دوربین یک لنز سیگما 70-17 ماکرورو و همراه 300 - 70 ماکرو سیگما ( بدون لرزش گیر ) رو بخرم

یا این که یک لنز همه کاره مثل 200-18 سیگما رو با قابلیت ( لرزش گیر )

حال از شما تقاضا دارم با در نظر گرفتن دو فاکتور قیمت و البته کیفیت منو راهنمای کنید و قطعا با تجربه گرانبهای که دارید ترکیب و پیشنهاد بهتری رو برای من دارید خواهش میکنم راهنمای فرمایید

پیشاپیش از شما کمال سپاسگزاری را دارم .

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: با حدود 1200000 تومان و با چه ترکیب لنزی ؟

Sigma 70-300 رو فراموش کنید.
    Canon 17-85 IS رو به گزینه های بررسی اضافه کنید.
    به این سوالات (به خودتان) پاسخ دهید:
    _ آیا ماکرو می خواهید؟
    _ آیا پرتره های با کیفیت هم می خواهید؟
    _ آیا می توانید فعلا یک لنز بخرید تا بعد بتدریج و بر حسب ضرورت هایی که دیگر واقعا ملموس شده اند لنز اضافه کنید؟
    Christ Melikian تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

تشکر کرده
    2646

بینهایت از جواب سریع شما متشكرم

راستش من عكاسی مناظر و ساختمانها و البته شكار لحظاتی مثلا پروانه ای رو گل رو بیشتر مد نظر دارم .

در مورد سوال دوم این كه البته كه میتوانم اول یك لنز با دامنه كم منتها با كیفیت بهتر بخرم و بعد یك لنز تله تر با كیفیت دیگر رو منتها دراین مدت مثلا یك ساله برحسب نوع كارم ممكنه خیلی جاها به سفر برم و خوپ نتونم عكسهای رو كه قبلا با كامپكم با زوم 6 برابر میگرفتم بگیرم . این منو آزار میده .
    در ضمن تا اینجا در یافتم که رسیدن به زوم 6 برابر یک لنز تا تله 132 م م رو لازم دارم .

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط CastrolGT نمایش پست ها
    بینهایت از جواب سریع شما متشكرم

راستش من عكاسی مناظر و ساختمانها و البته شكار لحظاتی مثلا پروانه ای رو گل رو بیشتر مد نظر دارم .

در مورد سوال دوم این كه البته كه میتوانم اول یك لنز با دامنه كم منتها با كیفیت بهتر بخرم و بعد یك لنز تله تر با كیفیت دیگر رو منتها دراین مدت مثلا یك ساله برحسب نوع كارم ممكنه خیلی جاها به سفر برم و خوپ نتونم عكسهای رو كه قبلا با كامپكم با زوم 6 برابر میگرفتم بگیرم . این منو آزار میده .
    در ضمن تا اینجا در یافتم که رسیدن به زوم 6 برابر یک لنز تا تله 132 م م رو لازم دارم .
    سلام

اگر از بودجه تخصيصي شما 720 هزار تومان بابت كيت 400D كسر كنیم 480 تومان باقی می ماند. با این بودجه شما نمی توانید هم یك لنز زوم نرمال دم دستی داشته باشید هم یك تله ی معادل دوربین قبلی ( محاسباتتان درست است و حدودا معادل 132 در كراپ 1.6 می شود) تازه مموری و كیف هم به كنار.

به نظرم فعلا باید تله را فراموش كنید و دنبال یك لنز دم دستی خوب باشید.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه avang777 آواتار ها
    تشکر کرده
    380

سلام
    در مورد همین دوربین اگر به ماكرو و پرتره علاقمند باشیم با بودجه 1000000 چه لنزی می توان داشت.البته اگر نوع ارزانتری هم باشد قبول می كنیم.چكار كنیم مجبوریم دیگه!!
    ممنون
    امير عباس ولي
    samsung GX-10

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

سلام
    این لنز sigma 70-300 چغدره قیمتش؟
    اگه دوستان قیمت هردو حالت بدون لرزه گیر و با لرزه گیرش رو داشته باشین و به من بگین ممنون میشم.

چرا به این لنز با اینکه بهش میخوره تلفوتو باشه میگن ماکرو؟
    و اینکه آیا روی دی 40 فوکوس اتوماتیک داره؟
    Camera: Nikon D90
    Lenses: Nikon 18-105 VR
    Soon: Sigma 10-20 f4.5
    Bag: Kata KT-DR 467i

كاربر همراه sprants آواتار ها
    تشکر کرده
    311

مسعود جان . ببخشید فضولی میکنم ...

ببین پسر خوب من مدتی قبل عزمم رو جزم کردم برای خرید تله . 70-300 sigma اولین انتخابم بود !!!!!!! با دوستان همین فروم که این لنز رو داشتم صحبت هایی کردم ( مثلا پوریای عزی که خیلی لطف کرد ) . یک کلام گفتن نه ! آرش خان می گفت فوکوسش گیج میزه یکی می گفت کیفیتش بده یکی میگفت در مقابل قیمت خوبه اما ... من پر روتر از این حرف ها بهونه میا وردم که نه مانی این لنز برای عکاسی خبری خوبه ارزونه تو که کیفیت عالی نمیخوای و هزار دلیل چرند دیگه ! خلاصه رفتم خریدم .

مطمئن باش بدجوری می خوره توی ذوقت وقتی اون صدای نحس و زشت فوکوس رو میشنوی و اون کیفیت رو می بینی ! عکس های خوشگلی توی نت پیدا می کنی که با اون لنز گرفته شده . مثلا تو pbase.com یه سرچ بکن ( 70-300 sigma apo dg macro ) اما خدا می دونه که چیه این لنز ! .
    بلاخره زود ردش کردم رفت و حالا می فهمم که پولی که بابت نیکون میدی و 70-300 Vr رو می گیری اصلا ارزشی نداره !! خلاصه بگم داداش گلم نکن که پشیمون میشی .
    در مورد ماکرو هم این لنز یک تله ماکرو هست که در فاصله 200 تا 300 با یک دکمه می تونی ماکرو کنی لنز رو . اما باید به اندازه حدودا50 تا 60 cm با سوژه فاصله داشته باشی تا بتونی عکس بگیری . البته حواستم باشه که خدای نکرده نیای ماکروی خودت رو با ماکروهای تو گالری و یا ... مقایسه کنی ! اونوقت اگه سربه بیابون گذاشتی با خودت !

راستی عزیز این لنز روی d40 فوکوس اتوماتیک نداره تست کردم !

تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

اگر از بودجه تخصيصي شما 720 هزار تومان بابت كيت 400D كسر كنیم 480 تومان باقی می ماند. با این بودجه شما نمی توانید هم یك لنز زوم نرمال دم دستی داشته باشید هم یك تله ی معادل دوربین قبلی ( محاسباتتان درست است و حدودا معادل 132 در كراپ 1.6 می شود) تازه مموری و كیف هم به كنار.

به نظرم فعلا باید تله را فراموش كنید و دنبال یك لنز دم دستی خوب باشید.
    راستش من از جمهوری همون دو پاساژ معروف حافظ پرسیدم بدون لنز كیت رو با گارانتی نفهمیدم پارسه گفت یا نه قیمت داد 670 هزار تومان
    از نور نگار هم سیگما 17 -70 رو قیمت گرفتم 250000 تومان منتها نمیدونم چیكار كنم به هر حال عجله در این مورد
    رو هیچكدوم از دوستان تایید نكردند و برای این هم فكری از همه سپاسگزارم حتی دوستی فرمود كه بهتر صبر كنی چون به احتمال زیاد مدل ارتقا یافته 400 دی معرفی خواهد شد با قابلیت لایو ویو كه خوپ مشكل سینك فلاش و اون محدودیتها رو مرتفع خواهد نمیود و اون موقع است كه ....
    فكر میكنم ارزش تحمل رو داره من كه نمیتونم 1700000 برای 40 دی كانون با قابلیت لاو ویو هزینیه كنم الان :( مخصوصا كه در دست افراد قابلی چون شما و آقای قادری میبینم دیگه حتی جرات فكر درباره اون به خودم راه نمیدم :::big grin:::

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

راستش من از جمهوری همون دو پاساژ معروف حافظ پرسیدم بدون لنز كیت رو با گارانتی نفهمیدم پارسه گفت یا نه قیمت داد 670 هزار تومان
    از نور نگار هم سیگما 17 -70 رو قیمت گرفتم 250000 تومان منتها نمیدونم چیكار كنم به هر حال عجله در این مورد
    رو هیچكدوم از دوستان تایید نكردند و برای این هم فكری از همه سپاسگزارم حتی دوستی فرمود كه بهتر صبر كنی چون به احتمال زیاد مدل ارتقا یافته 400 دی معرفی خواهد شد با قابلیت لایو ویو كه خوپ مشكل سینك فلاش و اون محدودیتها رو مرتفع خواهد نمیود و اون موقع است كه ....
    فكر میكنم ارزش تحمل رو داره من كه نمیتونم 1700000 برای 40 دی كانون با قابلیت لاو ویو هزینیه كنم الان :( مخصوصا كه در دست افراد قابلی چون شما و آقای قادری میبینم دیگه حتی جرات فكر درباره اون به خودم راه نمیدم :::big grin:::
    سلام

بله خوب همین 50 تومان اضافه اختلاف لنز كیت است كه من توصیه می كنم بگیریدش. همه می گن لنز خوبی نیست ولی 50 تومان می ارزه به علاوه اینكه من خرید از جمهوری اونم با گارانتی پارسه ( بخوانید بدون گارانتی) رو توصیه نمی كنم.ضمنا از مدل ارتقا یافته ی 400 فعلا هیچ خبری نیست .
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Kavan آواتار ها
    تشکر کرده
    2701

دوست عزیز مطمئنی سیگما 70-17 قیمتش 250000 تومن بوده یا اشتباه تایپیه؟!
    تا اونجایی كه بنده اطلاع دارم این لنز قیمتش 350000 تومنه.
    کاوان (بهرام) نصراله بیگی
    My flickr
    My Instagram

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین