صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
Like Tree4تشکر

موضوع: با 400000 تومان چی بخریم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

پیش فرض با 400000 تومان چی بخریم

با عرض سلام خدمت اساتید محترم
    اینجانب قصد خرید دوربین دیجیتال با بوجه 400000 تومان را دارم نوع استفاده من هم خانوادگی یكمی هم میخواهم عكاسی یاد بگیرم
    حتما 400000 تومان هم نمی خواهم خرید كنم بیشترم می تونم (نه زیاد 100000بیشتر )
    البته یه دوربین سایبرشات سونی هم دارم 5/5 مگا پیكسل ولی یه دوربین بهتر و كار درست تر میخواهم

ضمنا 3 مورد هم برام مهمه
    1 - زوم خوبی داشته باشه
    2- لنز خوبی داشته باشه (كیفیت خوبی داشته باشه)
    3- تو شب هم خوب عكس بگیره
    4-كار باهشم راحت باشه
    البته همه موارد ممكن تو یه نمونه جمع نشه ولی شما برندهای مختلف را به من معرفی كنید
    من منتظرم تا بخرم
    ممنون میشم كمكم كنید
    با تقدیم احترام
    پویا سردار
    ویرایش توسط pooya_sardar : Thursday 21 February 2008 در ساعت 10:42

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

پیش فرض پاسخ: با 400000 تومان چی بخریم

سلام اقا پویا...

با مشخصاتی که شما می خواهید سونی DSC-H7 خیلی مناسبه...
    15 برابر زوم اپتیکال داره (می تونین بش لنزم اضافه کنید)
    لرزشگیر اپتیکال داره
    8 مگاپیکسله
    باطری لیتیوم
    برای مشخصات بیشتر به www.kaman-co.com مراجعه کنید...
    توی دوربین های این قیمت برای عکاسی تو شب خوبه...
    pooya_sardar تشکر می‌کند.
    Sony DSLR-A700 + VG-C70AM
    Carl Zeiss 16-80 F3.5-4.5, Sony 16-105 F3.5-5.6, Minolta 100-400 APO, Sony 50mm F1.4, Konica Minolta AF 28-75 F2.8, Minolta 75-300 F4.5-5.6

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

پیش فرض با 400000 تومان چی بخریم

نقل قول نوشته اصلی توسط qavemm نمایش پست ها
    سلام اقا پویا...

با مشخصاتی که شما می خواهید سونی DSC-H7 خیلی مناسبه...
    15 برابر زوم اپتیکال داره (می تونین بش لنزم اضافه کنید)
    لرزشگیر اپتیکال داره
    8 مگاپیکسله
    باطری لیتیوم
    برای مشخصات بیشتر به www.kaman-co.com مراجعه کنید...
    توی دوربین های این قیمت برای عکاسی تو شب خوبه...

از راهنمایتون ممنونم
    ولی یه سوال ؟؟
    آیا تویه برند نیكون یا كانون دوربینی به این قیمت هست؟
    مشكلی هم با بزرگ و كوچیك سایزش ندارم ؟؟

كاربر فعال FARID آواتار ها
    تشکر کرده
    6635

سلام دوستان واقعيتش اولين پست من هست و مزاحمت براي شما من قبلها دوربين مينولتا 101 داشتم با 2 عدد لنز كه در حد اماتور كارهايي كردم الا ميخوام يه دور بين ديجيتال تا 450 بخرم مثلما" نميشه همه كار باهاش كرد ولي اگه راهنمايي كنيد منون ميشم ئوربيني ميخوام كه ناميد نكنه تو عكاسي ممنون از شما

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

بازم برای شما هم همون H7 سونی رو پیشنهاد می کنم اقا فرید...با یه لنز واید (احتمالا)
    Carl Zeiss 16-80 F3.5-4.5, Sony 16-105 F3.5-5.6, Minolta 100-400 APO, Sony 50mm F1.4, Konica Minolta AF 28-75 F2.8, Minolta 75-300 F4.5-5.6

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya_sardar نمایش پست ها
    از راهنمایتون ممنونم
    ولی یه سوال ؟؟
    آیا تویه برند نیكون یا كانون دوربینی به این قیمت هست؟
    مشكلی هم با بزرگ و كوچیك سایزش ندارم ؟؟
    بله اقا پویا...

کانن مدل S5 IS هست...
    Sony DSC-H7 Canon S5 IS
    Optical zoom : 15x 12x
    Battery : Li-ion AA

سونی سرعت شاتر بیشتری داره (4000/1 ثانیه) و امکان Dynamic Range Optimization (بهبود سایه ها) رو داره و مبدل های لنزش به راحتی گیر میاد...کانن بدنه محکمتری داره ولی باطری و شارژر نداره - DRO نداره سرعتش کلا کمتره و غیر از اینکه لوازم جانبیش سخت گیر میاد (یا اصلا گیر نمیاد...) خدماتشم به خوبی شونی نیست...

ولی روی هم رفته دوربین خیلی خوبیه

كاربر همراه Canon! آواتار ها
    تشکر کرده
    787

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya_sardar نمایش پست ها
    اینجانب قصد خرید دوربین دیجیتال با بوجه 400000 تومان را دارم نوع استفاده من هم خانوادگی یكمی هم میخواهم عكاسی یاد بگیرم

ضمنا 3 مورد هم برام مهمه
    1 - زوم خوبی داشته باشه
    2- لنز خوبی داشته باشه (كیفیت خوبی داشته باشه)
    3- تو شب هم خوب عكس بگیره
    4-كار باهشم راحت باشه
    البته همه موارد ممكن تو یه نمونه جمع نشه ولی شما برندهای مختلف را به من معرفی كنید
    مدل پيشنهادي قطعا كانن s5 هست. معمولا s5 رو با sony h9 مقايسه ميكنن، ولي در دوربين عكاسي، سوني كجا و كانن كجا........
    نيكون هم در دوربين هاي كامپكت اصلا مطرح نيست... خيالت راحت... اصل دوربيني با زوم بيشتر از 3 يا 4x نداره (جز در زمان‌هاي قديم كه يه 10x داشت)

اما برات از s5 بگم كه هر 4 موردي كه برات مهمه رو داره (يا همون 3 مورد!!!!!!)

1- زوم 12x

2- لنزش كه مال خود كاننه و در مقايسه با دوربين‌هاي هم رده، ديافراگم باز تري در حالت تله داره كه نشان از كيفيت بهترش هست

3- (اگر منظورت از شب، عكاسي در نور كم هست، ميشه گفت) s5 بهترين تكنولوژي لرزشگير رو داره كه رو لنز قرار داره (مال سوني از نوع ccd shift هست كه به لرزشگيرهاي اپتيكي نميرسه)
    (اگر هم منظورت عكاسي از شب و با نوردهي چند ثانيه هست كه باز هم از اين نظر دوربين هاي كانن از نظر كيفيت خروجي، از همه يه سر و گردن بالاتر هستن)

4- محصولات كانن اصولا از نظر راحتي كار كردن با آنها معروف هستند. جداً ميشه بهشون گفت "user friendly"

اين مورد 4 خيلي مهمه.... خيلي. اگر نمي‌‌گفتيش، بهت پيشنهاد ميدادم Fuji s9600 يا s9500 رو بگيري... ولي من با اونها هم كار كردم... براي من كه كانن‌كار هستم، اصلا قابل تحمل نبود! خيلي دوربين كنديه و كار كردن باهاش سخته مخصوصا اگر ساير افراد خانواده يه موقع بخوان عكس بندازن ممكنه منصرف بشن!!!

نتيجه:
    در خريد s5 شك نكن. فقط بگم كه موقع خريد به اينكه ميگن ژاپني يا چيني توجه نكن. قضيه اينه كه canon بعد از اينكه يه مدت يه مدل رو در ژاپن توليد ميكنه، توليدش رو به كارخانه‌اش در چين منتقل مي‌كنه. اما چرا جنس چيني ارزون‌تره؟؟؟ به اين دليل كه كارگر چيني هم ارزون‌تره و قيمت تمام شده دوربين كاهش پيدا ميكنه.

پس كانن، چه made in Japan و چه made in China هردو در كارخانه كانن توليد مي‌شوند. يكي در خاك ژاپن توسط كارگر ژاپني، ديگري در خاك چين توسط كارگر چيني (كه ارزان‌تر است)

اطلاعاتم بروزه... همين 2-3روز پيش براي يك نفر خريدم. چيني رو با گارانتي متفرقه ميتوني حدود 350-360 پيدا كني. ژاپني‌اش هم تقريبا 40 تومن گرون‌تره. هر كدوم هم با يه گارانتي عالي، دوباره 40 تومن گرون‌تر ميشن...
    (البته اين قيمت‌ها مال جمهوريه! جاهاي ديگه احتمالا گرون‌تر ميدن)
    من بودم چيني با گارانتي خوب مي‌گرفتم با يه شارژر خوب و يك سري باتري اضافه و مخلفات!
    محمدحسن اتفاق
    Website | Instagram
    5D4|5D3|40D|11-24|16-35|24-105|70-200f4IS|50f1.4|135f2|speedlites|Ext. tube

كاربر همراه Canon! آواتار ها
    تشکر کرده
    787

اوه اوه اوه!!!

يادم رفت يه چيز مهم رو بگم.......

نمي‌دونم اطلاع داريد يا نه... يك عده آدم خيّر و دلسوز دور هم جمع شدن و دوربين هاي كانن را هك كردند!
    خدا مي‌دونه اين هك ها گاهي اوقات چقدر بكار آدم ميان!

من هك مخصوص s2 رو ريختم رو دوربين خودم و ازش استفاده ميكنم...
    درحال حاضر هنوز s5 هك نشده اما اگر كسي s5 بگيره كافيه كمي صبر كنه تا هك مخصوص اون هم منتشر بشه. دليل اينكه هنوز هك نشده اينه كه s5 نسبت به s2 از يك پردازنده جديد بهره مي‌بره. نكته اميدوار كننده هم همين جا ست كه چون پردازنده جديدتري داره، وقتي هك بشه كارهاي بيشتر و دقيقتري و جذاب‌تري رو ميشه ازش انتظار داشت

(اطلاعات بيشتر راجع به اين هك ها را در اين تاپيك مطالعه بفرماييد... "آیا میتوان در S3 Is فرمت Raw داشت" http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=4265 البته تمام "ريسك" هايي كه در اين ادرس از آنها صحبت شده، وجود خارجي ندارند )

(بطور خلاصه ميتوان گفت با هك شدن يك دوربين، مي‌توان از قابليت هاي بالقوه آن [كه قبلا خبري از آنها نبوده] استفاده كرد)‌

نكته ديگر ...
    فراموش نكنيد... سازگار بودن يك دوربين غير حرفه‌اي با تاتري هاي قلمي يا همان AA يك امتياز بزرگ محسوب ميشود... چراكه باتري هاي ليتيوم-يوني (اگرچه ممكن است ظرفيت بيشتري داشته باشند) براي داشتن يك عمر خوب، به نگهداري خاصي نياز دارند و وقتي بعد از 1/5 - 2 سال عمرشان به پايان رسيد،‌ بايد هزينه زيادي براي خريد مشابه آن پرداخت (من براي PowerShot pro 90 IS مجبور شدم يك باتري 70 تومني تهيه كنم)

وقتي s5 كانن را با h9 سوني مقايسه مي‌كنيد به اختلاف قيمت 60~ هزار تومان بر مي‌خوريد (h9>s5) كه ناشي از شارژر و باتري ليتيوم-يوني موجود در بسته h9 است. شما با اين اختلاف قيمت ميتوانيد صاحب يك شارژز خوب و حداقل 3ست 4تايي باتري شويد!!!
    محمدحسن اتفاق
    Website | Instagram
    5D4|5D3|40D|11-24|16-35|24-105|70-200f4IS|50f1.4|135f2|speedlites|Ext. tube

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

سلام دوست عزیز
    منم مدل دوربینی که با این مبلغ میتونی بخری از برند مورد علاقه خودم بهت معرفی می کنم :
    الیمپوس 560 (olympus sp560 uz )

مزایایی که من دیدم :
    18 برابر زوم اپتیکال
    لرزه گیر سنسور شیفت
    نداشتن نویز تقریبا تا ایزو 800 ( تقریبا )
    خروجی فایل RAW
    لنز تقریبا واید
    باطری قلمی ( بعضی جاها حسن و بعضی جاها عیب هست )

قیمت در تهران 410 هزار تومان

موفق باشی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

لرزشگیر H9-H7 , H3 همه Optical هست !
    لرزشگیر CCD Shift گرچه بهتر از Optical هست ولی فقط توی دوربین های آلفا و بعضی هندی کم های سونی به کار رفته...

در مورد لرزشگیر اپتیکال و الکترونیکی چون بحث خیلی طولانیه یه خلاصه بهتون می گم :
    برای پیاده سازی لرزشگیر اپتیکال از یک قسمت متهرک توی لنز استفاده میشه که موقع حرکت دوربین یه حالت شناور داره و نور رو جوری میشکنه که نوری که به CCD میرسه ثابت باشه...
    ولی کل طراحی لنز قبلی با ازافه کردن این قسمت به هم میریزه و مجبور میشن تعدادی شیشه به لنز اضافه کنن تا به کیفیت قبلی نزدیک بشن...
    - لنز بزرگتر و سنگین تر میشه
    - هزینه ی زیادی داره
    - کیفیت لنز + لرزشگیر اپتیکال کمتر از بدون لرزشگیر اپتیکال هست !!!!!

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین