نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree19تشکر
  • 1 Post By h-noori
  • 12 Post By Kholeno
  • 2 Post By Hamid-P
  • 4 Post By Mashhadi Vahid

موضوع: راهنمایی براي خريد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Wink راهنمایی براي خريد

سلام به همه اساتيد
    از بابت طولاني شدن پست ببخشيد تازه وارد هستم
    ميدانم درخواست راهنمايي من شما را كم اذيت نخواهد كرد چون با اينكه اكثر پستهاي مربوطه را خوانده ام
    اما تا حالانه dslr داشته ام نه تجربه عكاسي با آن را .بيش از ده سال پيش يك zenit122 داشتم كه به دليل نبود اطلاعات كافي نگاتيوهاي زيادي را به باد دادم

شايد 4ماه است كه اين فروم را مطالعه ميكنم وحالا با توجه به اينكه تمام دانسته هاي من تئوري است بدون هيچ تجربه اي .اما با خيلي از اصطلاحات تخصصي آشنايي دارم

اين براي راحتي اساتيد در امر راهنمايي بودواما اصل مطلب

اين ديوانه جديد عكاسي كه قبلا سابقه دوانگي والبته با عرض پوزش خورگي در زمينه كامپوتر را هم داشته قصد خريد
    يك dslr را دارم كه بعد از كلي مطالعه ومرور چند باره review هاي سايتهاي مختلف ومقايسه موارد ممكن نظير 50d- 40d و450d از canon و d80-d90 وd300 تصميم من اين بود: canon 450d +canon ef-s 17-85

لطفا راهنماييم كنيد مطمئن باشيد شاگرد خوبي براي همه شما خواهم بود
    majid-ms تشکر می‌کند.

كاربر آشنا majid-ms آواتار ها
    تشکر کرده
    497

پیش فرض پاسخ: راهنمایی براي خريد

نقل قول نوشته اصلی توسط h-noori نمایش پست ها
    سلام به همه اساتيد
    ميدانم درخواست راهنمايي من شما را كم اذيت نخواهد كرد چون با اينكه اكثر پستهاي مربوطه را خوانده ام
    اما تا حالانه dslr داشته ام نه تجربه عكاسي با آن را .بيش از ده سال پيش يك zenit122 داشتم كه به دليل نبود اطلاعات كافي نگاتيوهاي زيادي را به باد دادم

شايد 4ماه است كه اين فروم را مطالعه ميكنم وحالا با توجه به اينكه تمام دانسته هاي من تئوري است بدون هيچ تجربه اي .اما با خيلي از اصطلاحات تخصصي آشنايي دارم

اين ديوانه جديد عكاسي كه قبلا سابقه دوانگي والبته با عرض پوزش خورگي در زمينه كامپوتر را هم داشته قصد خريد
    يك dslr را دارم كه بعد از كلي مطالعه ومرور چند باره review هاي سايتهاي مختلف ومقايسه موارد ممكن نظير 50d- 40d و450d از canon و d80-d90 وd300 تصميم من اين بود: canon 450d +canon ef-s 17-85

-----------------------------
    من هم مانند شما مدت زیادی است به این مشکل گرفتارم . اما تقریبا" مطمئنم که 450 دی در حال حاضر که میتوان با کمی بیشتر 40 دی را خرید انتخاب خوبی نیست الآن 40 دی که دارای کیفیت بیشتری از لحاظ ساخت ( بجز مگاپیکسل بالاتر که به نظر من 10 مگا پیکسل برای این سنسور های سایز ( APS-C ) یک حد متعادل را از نویز و کیفیت فراهم می کند خودش یک حسن است ) را میتوان به قیمت خوبی نسبت به حتی چند ماه پیش خرید یا اگر به برند کانن تعصب ندارید نیکون دی 90 هم انتخاب دوم من است . البته من به کانن بیشتر رآی میدهم اگر مد فیلم برداری نیکون برای شما مهم نباشد .. .
    ضمنا" میتوانید به تاپیک " هم ارز کانن 40 دی در سری .... که من و چند تن از دوستان در مورد همین مسئله صحبت کردهایم سری بزنید از لینکی که آقای کسری در این تاپیک معرفی نموده اند حتما" غافل نشوید و خوب نتایج خروجی دوربینها را بدون اینکه انها را بخرید با هم در اندازه اصلی مقایسه کنید . نرم افزار Acdsee هم برنامه خوبی است جهت دیدن عکسها و مقایسه آنها .

به امید موفقیت شما
    مجید اسماعیلی
    Canon EOS 40D / EF-s 15-85 IS USM / EF-S 18-55 IS / EF-S 55-250 IS
    / Speedlite 430EX II / LowPro 200AW

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    دوستانی که در فکر خرید دوربین هستند فکر کنم بد نباشه یه نگاهی به این مقاله Bob Atkins بندازند.
    کد:
    http://photo.net/equipment/choosing-a-dslr-camera/
    به نظرم فرآیند خرید در اینجا برعکس طی میشه. یعنی اول نگاه می کنیم ببینیم جدیدترین دوربینها کدام است، بعد دنبال دلیل می گردیم که ببینیم کدوم یکی بهتر است. در صورتیکه اول باید بررسی کرد که چه نیازهایی داریم بعد از مدلهای موجود بهترین رو انتخاب کنیم.
    Bob Atkins در قالب یک لیست 18 تایی به مواردی که در تصمیم گیری مهم هستند اشاره می کنه. اولین مورد این است که آیا قبلا لنزهای SLR داشتید یا خیر. اگر تجهیزات قابل توجهی از قبل موجود باشه در تصمیم گیری موثر است. سپس اگر قصد پرداختن به طور جدی به عکاسی هست، باید برندی انتخاب کرد که قابلیت گسترش و ارتقا در آینده رو داشته باشه. یعنی همه نیازهای حال و آینده شما در بدنه، لنز و تجهیزات جانبی را پاسخگو باشد. نکته بعدی و شاید مهمترین نکته برای ما قیمت است. باید طوری بودجه را تنظیم کرد که برای لنزهای مناسب هم پول کافی داشته باشیم و طوری نشود که یک بدنه 2000 دلاری بخریم با یک لنز 150 دلاری! تهیه لنزهای مناسب اگر مهمتر از بدنه نباشد کمتر از آن هم نیست.
    در ادامه این مقاله به مواردی مانند انتخاب فول فریم یا کراپدار، وزن و سایز، مقدار مگاپیکسل، نویز و ایزو، سیستم نورسنجی و اتوفوکوس، عکاسی متوالی، Live view، اندازه viewfinder، فلاش و خصوصیات دیگر پرداخته می شود.
    در پایان ضمن اشاره به این نکته که صنعت دوربین دیجیتال در حال حاضر به بلوغ رسیده است، برای مصارف معمولی و در ایزوهای پایین تر از 800 و چاپ در اندازه متعارف، تفاوت زیاد و انتخاب غلطی وجود ندارد. و انتخاب در صورت نیاز به چاپهای بزرگ، ایزوهای بالا، سرعت عکاسی متوالی و عکاسی حرفه ای، به دقت بیشتری نیاز دارد.
    nmroshan، Persian، infinity و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که در فکر خرید دوربین هستند فکر کنم بد نباشه یه نگاهی به این مقاله Bob Atkins بندازند.
    کد:
    http://photo.net/equipment/choosing-a-dslr-camera/
    به نظرم فرآیند خرید در اینجا برعکس طی میشه. یعنی اول نگاه می کنیم ببینیم جدیدترین دوربینها کدام است، بعد دنبال دلیل می گردیم که ببینیم کدوم یکی بهتر است. در صورتیکه اول باید بررسی کرد که چه نیازهایی داریم بعد از مدلهای موجود بهترین رو انتخاب کنیم.
    Bob Atkins در قالب یک لیست 18 تایی به مواردی که در تصمیم گیری مهم هستند اشاره می کنه. اولین مورد این است که آیا قبلا لنزهای SLR داشتید یا خیر. اگر تجهیزات قابل توجهی از قبل موجود باشه در تصمیم گیری موثر است. سپس اگر قصد پرداختن به طور جدی به عکاسی هست، باید برندی انتخاب کرد که قابلیت گسترش و ارتقا در آینده رو داشته باشه. یعنی همه نیازهای حال و آینده شما در بدنه، لنز و تجهیزات جانبی را پاسخگو باشد. نکته بعدی و شاید مهمترین نکته برای ما قیمت است. باید طوری بودجه را تنظیم کرد که برای لنزهای مناسب هم پول کافی داشته باشیم و طوری نشود که یک بدنه 2000 دلاری بخریم با یک لنز 150 دلاری! تهیه لنزهای مناسب اگر مهمتر از بدنه نباشد کمتر از آن هم نیست.در ادامه این مقاله به مواردی مانند انتخاب فول فریم یا کراپدار، وزن و سایز، مقدار مگاپیکسل، نویز و ایزو، سیستم نورسنجی و اتوفوکوس، عکاسی متوالی، Live view، اندازه viewfinder، فلاش و خصوصیات دیگر پرداخته می شود.
    در پایان ضمن اشاره به این نکته که صنعت دوربین دیجیتال در حال حاضر به بلوغ رسیده است، برای مصارف معمولی و در ایزوهای پایین تر از 800 و چاپ در اندازه متعارف، تفاوت زیاد و انتخاب غلطی وجود ندارد. و انتخاب در صورت نیاز به چاپهای بزرگ، ایزوهای بالا، سرعت عکاسی متوالی و عکاسی حرفه ای، به دقت بیشتری نیاز دارد.

سلام.
    این قسمتی که bold کردم را به بنده هم بسیار گفتند.
    فکر کنم از مهم هم مهمتر باشد. من دوربین خود را با لنز canon 16-35 L II f2.8 تست کردم. در مقایسه با لنز کیت خودش و لنز 70-17 سیگمایی که خریدم، عکس ها بسیار اختلاف داشت. واقعا اثر لنز بسیار بیشتر از این حرف ها مهم است. با آن لنز سری L عکس ها فوق العاده روشن، رنگ بندی عالی، شارپ و با فوکوس دقیق بودند.
    البته این نظر یک آماتور است.:biggrin:
    kiuna و majid-ms تشکر می‌کنند.
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Red face پاسخ: راهنمایی براي خريد

از دوستان عزیز تشکر میکنم که اینقدر مهمان نوازند
    برای ر فع ابها م عرض میکنم .بعد از مطالعه اکثر مضوعات مربوط به بدنه دوربینهای مورد مقایسه در پست اول انتخاب من 40d بود و خیلی هم مطمئن بودم اما مطلبی خواندم در مورد اینکه رزلوشن بالاتر در هنگام کراپ در عکسی که درست کادر بندی نشده مفید است و با توجه با اینکه من در این مهارت نیز مانند دیگر مهارتهای عکاسی
    نمره -0- میگیرم مطلب به نظرم مهم آمد

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: راهنمایی براي خريد

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط majid-ms نمایش پست ها
    ... و اینرا هم متوجه شدم که تکنولوژی ساخت سنسورهای کانن بهتر از دیگر دوربینهاست در کیفییت تصاویر تولید شده و تقریبا" هر بلایی سر آنها بیاورید کمترین افت کیفیت را دارند .
    ببخشيد، اگر امكان دارد بطور مستدل و علمي براي ما هم بگوييد تا متوجه شويم!!

اگر برایم امکان داشت مطمئنا" من بدون معطلی کانن 5 دی مارک 2 را میخریدم ، ولی متآ سفانه برایم مقدور نیست .
    ولي من شخصا" اگر امكانش را هم داشتم، 5D MarkII يا D3 يا ...را نميخريدم، چون عكسهايي بهتر از يك 450D يا D60 برايم ثبت نميكند!!!
    به جايش آنهمه پول را خرج لنزها و فلاش و ساير تشكيلات و ....البته يادگيري فن عكاسي ميكردم.

آنهم ایجاد هاله رنگی در اطراف نقاط یا قسمتها و مخصوصا" در لبه های اجسام روشن و درخشانتر از زمینه و کلا" قسمتهایی که دارای کنتراست شدید هستند ، البته این بیشتر مربوط به لنز است ولی من در تمامی تصاویری که از این دوربین بدست آورده ام و با لنزهای مختلف گرفته شده اند این عیب را کم و بیش دیده ام ( البته باید این نقاط را با بزرگنمائی زیاد مشاهده کنید تا تفاوت را به راحتی مشاهده کنید ) .. این مشکل در 40 دی وجود ندارد و تصویر ثابت و شفافتر به نظر میرسد ....
    خودتون اشاره كرديد كه اين مشكل مربوط به لنز است و يك خطاي رايج در اغلب لنزها است كه بسته به نوع لنز شدت و ضعف دارد و اصطلاحا" به آن خطاي رنگي يا Chromatic Aberration يا CA گفته ميشود!! ولي باز در آخر بيان كرديد كه چنين مشكلي در 40D وجود ندارد!!
    http://www.dpreview.com/learn/?/Glos...rration_01.htm

و واقعا" هم باعث تعجبمه كه چجوري در تمام عكسهاتون CA به چشم ميخوره، من كه S3 داشتم، CA برام اينقدر مشكل زا نبود!!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه kiuna آواتار ها
    تشکر کرده
    218

سلام به همه اساتيد

به نظر من انتخاب CANON 450D انتخاب خوبی هست با توجه به ویژگی ها و نیازهایی که شما بیان کردید! درسته که 40D
    از نظر فنی بالاتر هست اما تفاوت در اون حد چشمگیر نیست! و به نظر من خرید لنز خوب رو هم باید در نظر داشت
    من هر دوی این دوربین ها رو تو دست گرفتم و به نظرم 450D خیلی خوش دست تر از 40D بود ! به خاطر همین
    توصیه میکنم قبل از خرید دوربین ها رو تو دست مقایسه کنید

fkh
    fkh آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

سلام به همه اساتيد

با سلام
    انتخاب من هم مثل شماست ولی آیا d450 بدون لنز کیت یعنی بدنه خالی هم فروخته میشه یا نه؟

كاربر همراه kiuna آواتار ها
    تشکر کرده
    218

نقل قول نوشته اصلی توسط fkh نمایش پست ها
    با سلام
    انتخاب من هم مثل شماست ولی آیا d450 بدون لنز کیت یعنی بدنه خالی هم فروخته میشه یا نه؟
    فکر می کنم بعضی فروشگاه ها لنز کیت دوربین رو بر میدارند
    کمی پرس و جو کنید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Wink پاسخ: راهنمایی براي خريد

از همه دوستان متشکرم
    از پست اول تا امروز باز اکثر تاپیک های فروم مطالعه کردم
    نظر همه دوستان را به پست 36 مطلبی جلب میکنم با عنوان :هم ارز کانن 40d در دوربینهای نیکون .....
    که جناب قشقایی زحمت یک رفرنس جامع رابرای افرادی نظیر من که در انتخاب دچار مشکل شده اند کشیده است
    بعد از خواندن همه لینکها تحلیل آماتوری من این بود

از لحاظ طراحی و بقول حرفه ای ها userfriendly بودن نیکون پیش است اما کانن بدنه ای عضلانی دارد
    nikon :exotic ------------ canon :muscle
    در زمینه تعدد محصولات کانن پیش است اما در لنز های نیمه حرفه ای باز برتری با نیکون است
    در مورد امکانات بدنه ها در مدلهای هم ارز کانن برتر است
    لنزهای سری L کانن واقعا بی رقیبند
    در احترام به مشتری نیکون باتوجه به قیمت ورنج محصولات بهتر عمل کرده است

در آخر اگر d90 به دلیل نبود مد فیلمبرداری ارزانتر بود حالا من هم حداقل 200 شات زده بودم