صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30
Like Tree52تشکر

موضوع: برای عکاسی صنعتی چی بخرم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    36

پیش فرض پاسخ: برای عکاسی صنعتی چی بخرم

سلام

متاسفانه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی اینقدر گستردگی داره که نمی‌شه نسخه عمومی پیچید.
    در زیر این نامها عکاسی از خودنویس قرار می‌گیره تا عکاسی از تریلی ۱۸ چرخ و یا هواپیما‍!
    عکاسی از انسان و یا حتی حیوان در کار نیاز می‌شه!
    بیشتر کار من با قطعات صنعتی صنایع خودرو(پیچ و مهره و تسمه و استد ....) صنعت نفت و پتروشیمی(اتصالات ، لوله ، فلنج ، شیرآلات و ...) البته همیشه شرکتهایی که باهاشون کار میکنم درخواست عکاسی از فضای داخلی و خارجی کارخانه رو می کنن. فکرکردم با این توضیح شاید پیشنهادی بدین.
    جنس بعضی از اینا استنلس استیل و حسابی رفلکس و انعکاس تیره و روشن داره.

مثل آلفا 900 در سونی
    و دی 700 نیکون
    اما نظر من بین این 3 گزینه Canon 5D MK II هست
    هر 3 این بدنه ها فول فریم هستن ..
    در اين مورد مهمترين قسمت كار لنز و نورپردازي است، بدنه و به خصوص سايز و مشخصات سنسور آن چقدر ميتواند اهميت داشته باشد؟؟!!!
    راستش یکی از مشکلات من همینه ، با مطالعه تایپیک های این سایت متوجه شدم که بیشتر دوستان برای مبلغی حدود 3/5 بدنه ارزان با لنز و تجهیزات بیشتر رو پیشنهاد میدن
    سوالی که برام ایجاد شد اینه که وقتی با یک بدنه خوب و یک لنز خوب شروع کنم رفته رفته میشه لنز و تجهیزات رو
    اضافه کرد در حالی که بدنه متوسط در کنار لنزهای خوب پس از مدتی باید فروخته بشه تا بهترش خریداری بشه !!؟

این رو هم در نظر بگیرید که من مثل اکثر گرافیستها روی عکسایی که میگیرم یا برام گرفتن خیلی کار میکنم .
    برای من کیفیت تو ابعاد بزرگ . رزولوشن 300 برای افست خیلی مهم.
    خیلی ممنون میشم اگه نظراتونو بگین.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

دوستمون اشاره کردن که گرافیست هستن .. و تمایل دارن از کاهای خودشون عکس بگیرن..تو کار کامیون و همواپیما نیستن!!
    سپهر خان!
    عموما وقتی قرار باشه در مورد چیزی بنویسم و یا به کسی جواب بدم مطلبش رو می‌خوانم.

اینکه ایشون گرافیست هستند و تمایل دارن از کارهای خودشون عکس بگیرن و تو کار کامیون نیستند یعنی چی؟
    یعنی ایشون قراره از پوسترهاشون عکس بگیرن؟
    بعد شما برای عکاسی از پوسترهای طراحی خود ایشان دوربین معرفی می‌کنی؟

بیشتر کار من با قطعات صنعتی صنایع خودرو(پیچ و مهره و تسمه و استد ....) صنعت نفت و پتروشیمی(اتصالات ، لوله ، فلنج ، شیرآلات و ...) البته همیشه شرکتهایی که باهاشون کار میکنم درخواست عکاسی از فضای داخلی و خارجی کارخانه رو می کنن. فکرکردم با این توضیح شاید پیشنهادی بدین.
    جنس بعضی از اینا استنلس استیل و حسابی رفلکس و انعکاس تیره و روشن داره.
    دوست عزیز
    به نظر من با کیفیت ترین پیشنهاد که قیمت مناسبی هم داشته باشه و امروز هم قابل تهیه باشه یک ۵ دی به همراه ۲۴-۱۰۵ است.
    اما با همین اطلاعاتی که دادی هیچ تضمینی وجود نداره که در زمان انجام کار بتوانی تمام کارهات رو با همین لنز انجام بدی.
    یعنی به احتمال زیاد نیاز به لنز ماکرو خواهی داشت.
    نیاز به لنز اولتراواید خواهی داشت.
    برای عکاسی از اجسامی مثل استیلها احیانا احتیاج به لنز تیلت شیفت خواهی داشت(سخت گیرانست البته)
    تجهیزات نورپردازی که جدا
    سه پایه و هدهای مناسب جدا
    سواد و اطلاعات کافی عکاسی هم جدا.

راه سخت اما جذابیست
    موفق باشی.
    sepehrlp و ALII تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    36

به نظر من با کیفیت ترین پیشنهاد که قیمت مناسبی هم داشته باشه و امروز هم قابل تهیه باشه یک ۵ دی به همراه ۲۴-۱۰۵ است.
    اما با همین اطلاعاتی که دادی هیچ تضمینی وجود نداره که در زمان انجام کار بتوانی تمام کارهات رو با همین لنز انجام بدی.
    یعنی به احتمال زیاد نیاز به لنز ماکرو خواهی داشت.
    نیاز به لنز اولتراواید خواهی داشت.
    برای عکاسی از اجسامی مثل استیلها احیانا احتیاج به لنز تیلت شیفت خواهی داشت(سخت گیرانست البته)
    تجهیزات نورپردازی که جدا
    سه پایه و هدهای مناسب جدا
    سواد و اطلاعات کافی عکاسی هم جدا.
    خیلی ممنون از اینکه کمک میکنید
    من بین 5D و 5D II کمی تردید دارم 5D واقعا خیلی عالیه نمونه عکساش تو DPRIVIEW و IMAGE RESORCE و PBASE دیدم و حتی رفتم شرکت نور نگار و دوربین و تو دست چک کردم ، اما 12MG بودنش و مقابل 21MG 5D II
    برای چاپ افست و کارهای لارج فرمت . تولید سه سال پیش بودن اونم تو صنعت دیجیتال کمی کار رو سخت کرد.
    حالا سنسور پیشرفته تر و گرد گیر و فیلم برداری HD و پورت HDMI وISO گسترده تر و.... بهش اضافه کنید کاملا آدم مردد میکنه. !! ؟؟

البته من هنرستان گرافیک خوندم بعد دانشگاه گرافیک و بعد نقاشی رو هم تو دانشگاه دارم میخونم اینا هر کدوم دو سه ترمی عکاسی دارن . در حد همون شناخت اولیه.
    چیزایی مثل سه پایه و ... را دارم اما لنز هیچی ندارم.
    sepehrlp تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    36

کلا فکر نمی کردم دوربین خریدن اینقدر سخت بشه.
    برندهای دیگه رو هم کمی بررسی کردم مثلا نیکون D700 خیلی ویژگیهای خوبی داشت ، ولی وقتی نمونه عکسهاشو تو فوتوشاپ تغییر اندازه دادم خاکستریهای روشن (زیر15درصد) تقریبا از بین رفتن (خیلی عجیب بود)
    در حالی که عکسای5D اینطور نبودن.
    sepehrlp تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4010

من بین 5D و 5D II کمی تردید دارم 5D واقعا خیلی عالیه نمونه عکساش تو DPRIVIEW و IMAGE RESORCE و PBASE دیدم و حتی رفتم شرکت نور نگار و دوربین و تو دست چک کردم ، اما 12MG بودنش و مقابل 21MG 5D II
    برای چاپ افست و کارهای لارج فرمت . تولید سه سال پیش بودن اونم تو صنعت دیجیتال کمی کار رو سخت کرد.
    حالا سنسور پیشرفته تر و گرد گیر و فیلم برداری HD و پورت HDMI وISO گسترده تر و.... بهش اضافه کنید کاملا آدم مردد میکنه. !! ؟؟
    جواب سوالتان بسیار ساده‌است
    اگر می‌توانید صبر کنید و می‌توانید هزینه‌ زمان از دست رفته + هزینه تفاوت مارک یک و دو را بپردازید؟ خوب صبر کنید و مارک دو را تهیه کنید.
    این وسط می‌توانید به دوربین جدید سونی هم فکر کنید که کاوه قبادی می‌تواند راهنمای بهتری باشد.

برندهای دیگه رو هم کمی بررسی کردم مثلا نیکون D700 خیلی ویژگیهای خوبی داشت ، ولی وقتی نمونه عکسهاشو تو فوتوشاپ تغییر اندازه دادم خاکستریهای روشن (زیر15درصد) تقریبا از بین رفتن (خیلی عجیب بود)
    دی ۷۰۰ دوربین بسیار بسیار جذابیست.
    اما جذابیتهای آن در بخشهایی است که گمان نمی‌کنم به کار شما بیاید.
    اما این که خاکستری‌ها در هنگام تغییر سایز از بین برود؟ شوخی بامزه‌ای از طرف یک گرافیست نیست.
    ALII تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

کار ارزش مند نیاز مند تجهیزات گران قیمت هست .. زمانی که شما برای معرفی یک محصول پول خوبی بگیرید.. فکر میکنم لازمه اون تجهیزات با ارزش هست..به عبارتی این دوربین ها ساخته شده اند برای این کابرد.. نه کاربرد خانگی
    یا مسافرت و تفریح دوربین 1 کیلوگرمی به همرا تجهیزات سنگین..
    جریان کامیون و هواپیما جنبه شوخی داشت .. اگر بی احترامی برداشت شده معذرت خواهی میکنم..
    ایشون اشاره به سایز برای چاپ سنگین .. افست بنر.. فلکس داشتن.. برای همین نیاز مند این تجهیزاتند..
    البته در کشور بیگانگان برای این کار از دوزبین های قطع بزرگ استفاده میشه ..
    که در کشور ما هزینه ها این اجازه رو نمیده..
    و دقیقا میشه با یک لنز خوب و بدنه خوب شروع کرد و بعد کم کم تجهیزات رو اضافه نمود ..
    نه این که چندی بعد یک تاپیک بزنند و بگویند که بادی فلان دوربین فروشی..
    فلاش خوب لنز های با ارزش پایه و ....
    شما قطعا در آینده نیازمند لنز فیش ای برای عکس برداری از کارگاه و گارخانه و سایت دارین..
    با این لنز شما در رنح 24 میتونین پانورمای دیدنی بگیرین..
    شما در آینده نیاز به لنز ماکرو و فیلتر کلوز آپ برای بزگ نمایی دارید..
    با این لنز با فاصله کانونی حد اقل 30Cm میتوند با کراپ کردن به بزرگ نمایی برسید ..
    نیاز به ست فلاش برای استدیو دارید..
    5D MK II یک جهش کاملا خوب برای کنن بوده .. امکانات عالی در اختیار ما میگذاره.. برعکس 50D که زیاد فرقی با 40D ندارد...
    و از آنجایی که برای عکس برداری از محصول نیاز به استدیو هست و در نور استدیو هم ISO بالا استفاده ندارد..
    پس بحث نویز مطرح نمی شود..
    اما اینکه دوربین های کنن برای نور کم و سایه خاکستری.. خیلی گزینه خوبی هستند .. شما در این گزینه این مشکل رو نخواهید داشت ..
    ALII تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

ولی وقتی نمونه عکسهاشو تو فوتوشاپ تغییر اندازه دادم خاکستریهای روشن (زیر15درصد) تقریبا از بین رفتن (خیلی عجیب بود)

اما این که خاکستری‌ها در هنگام تغییر سایز از بین برود؟ شوخی بامزه‌ای از طرف یک گرافیست نیست

اما اینکه دوربین های کنن برای نور کم و سایه خاکستری.. خیلی گزینه خوبی هستند .. شما در این گزینه این مشکل رو نخواهید داشت ..

ریسایز ؟ نویز ؟ خاکستری؟ همه چی قاطی شد.
    ویرایش توسط Persian : Friday 31 October 2008 در ساعت 22:12
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر جديد
    تشکر کرده
    36

من گفتم تقریبا ازبین میرفتن (شاید اغراق کردم) ولی واقعا تو این مورد نسبت به کنن خیلی ضعیف تر میشن
    به هر حال نمونه بزرگ شده (5D , D700 تقریبا 2/5 برابر شده اند-1D حدود20درصد) میزارم . گرچه فاصله کیفیت بخصوص خاکستری هارو خود فوتوشاپ و همچنین مانیتور کالیبره بهتر نشون میده ، ولی همینطوری هم تا حدی مشخصه.
    1D-5D-D700.jpg

چون خیلی درباره D700 مطالعه نکردم . نمی دونم براتون امکانش هست که مهمترین خوبیاشو خیلی کوتاه بنویسید . ممنون میشم.
    sepehrlp تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    36

و دقیقا میشه با یک لنز خوب و بدنه خوب شروع کرد و بعد کم کم تجهیزات رو اضافه نمود ..
    نه این که چندی بعد یک تاپیک بزنند و بگویند که بادی فلان دوربین فروشی..
    آقای سپهر با تشکر از توضیحاتتون راستش من از همین کمی ترس دارم چرا که دوربین قبلیم تقریبا همین شرایط رو پیدا کرد .

البته تو یه تایپیک خوندم که حتی این لنزای زوم L هم توانایی شناسایی کیفیت 21 مگاپیکسلی سنسور جدید 5D II رو ندارن که اصلا نفهمیدم یعنی چی (منظورم روند علمیشه)

یا سوال بعدی که برام ایجاد شده که ممکن خنده دار باشه اینه که این سنسور آیا با توجه به فیلم بردای که باهاش خواهد شد بعد از مدتی دچار افت نمیشه. یا سنسوری که به خاصیت فیلم برداریش هم فکر شده باشه میتونه همون عکسای سنسور مختص عکاسی رو بگیره... ؟
    sepehrlp تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4010

من گفتم تقریبا ازبین میرفتن (شاید اغراق کردم) ولی واقعا تو این مورد نسبت به کنن خیلی ضعیف تر میشن
    به هر حال نمونه بزرگ شده (5D , D700 تقریبا 2/5 برابر شده اند-1D حدود20درصد) میزارم . گرچه فاصله کیفیت بخصوص خاکستری هارو خود فوتوشاپ و همچنین مانیتور کالیبره بهتر نشون میده ، ولی همینطوری هم تا حدی مشخصه.
    گمانم بهتر از من می‌دانید که در هنگام بزرگ و کوچک کردن رنگ و یا طیفی نباید از دست بره...
    اشکالات دیگری در تصویر بوجود میاد که ربط به الگوریتم بزرگ کردن شما داره.
    اما اینکه در این تصویر خاکستری های کم رنگ از دست رفتند؟ علت برمی‌گرده به داینامیک رنج کوتاه دی ۷۰۰ در مد jpg

که اگر در این مورد مطالعه کافی کنید متوجه داستان خواهید شد.
    داینامیک رنج دی ۷۰۰ بسیار خوب و گسترده است اما بر اساس سلیقه کمپانی در وضعیت استاندارد عکاسی jpg داینامیک رنج کوتاه شده. در حالت jpg قابلیت گسترش داره... در عکاسی raw هم که بحثش کاملا جداست.

ویژگی‌های دی ۷۰۰ بیشتر از همه سرعت عملش هست که می‌تونه به عنوان دوربینی برای عکاسی خبری استفاده بشه. حالا چه به عنوان بک‌اپ D3 و یا به عنوان دوربینی مستقل.
    که شما چنین استفاده‌ای رو ندارید.
    sepehrlp و ALII تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین