صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18
Like Tree22تشکر

موضوع: با 600 هزار تومان چه دوربینی خوبه؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ: با 600 هزار تومان چه دوربینی خوبه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ice_face نمایش پست ها
    salammmmmm

سلام من می خوام عکس های خوب بگیرم که در نمایشگاهها شرکت کنم و مسابقات اما اماتورم و دوربین در حد slr می خوام که لنز نخوره ولی قیمتش مهم نیست:::

درود

پس در واقع SLR نمیخواهید؟

ببینید نمی دانم چه نوع مسابقاتی ورزشی مد نظرتان است. اما اغلب مسابقات ورزشی ( به جز فوتبال موارد محدودی ) اکثرا در فضای سر بسته صورت میگیرد. این خود یعنی لنز دوربین شما باید دیافراگم باز داشته باشد F2.8 مثلا.

مقداری هم از این کمبود نور را میشود با ISO یا افزایش حساسیت جبران کرد ، که اگر دوربین حرفه ای باشد با زیاد شدن Iso نویز زیاد مثل کامپکتها نخواهید داشت.

مورد دیگر شما در اغلب ورزشها نمی توانید وارد زمین شوید و باید از فاصله ای خاص عکاسی کنید، پس لنز تله لازم دارید یا در کامپکتها زوم آن زیاد باشد.

مورد بعدی سرعت ورزشکاری که سوژه شما میباشد در ورزشهای خواصی حرکاتی سریع انجام خواهد شد ( مثلا ورزشهای رزمی ) که نیاز دارد سرعت عکاسی شما از حرکت سوژه بیشتر باشد تا بتوانید عکس واضحی داشته باشد. ( بد نیست اشاره کنم وقتی سرعت را افزایش بدهید دیگر داشتن یا نداشتن لرزه گیر اصلا مهم نیست یا اینکه دارید روی سه پایه عکاسی میکنید یا روی دست) خود این موضوع یعنی زیادکردن سرعت بر کم نور تر شدن عکس تاثیر مستقیم دارد و باید سنسور کم نویز دوربین ( SLR ها ) و دیافراگم باز لنز این موضوع را جبران کند.

خوب پس فکر کنم روشن است که شما دقیقا حرفه ای ترین لوازم را احتیاج دارید. اما با مبلغی که فرمودید یا نیکون D60 تهیه کنید یا کنون 1000D که هر دو SLR هستند و با قیمت حدودی 550هزار تومان با لنز کیتشون .یعنی این دو مدل یک لنز با خودشون دارن. اما شما برای عکاسی از مسابقات بسته به بودجتون باید یک لنز تله هم براشون تهیه کنید.

یا میتوانید یکSLR Like تهیه کنید ، اما بدانید SLR Like یا کامپکتها برای کاراهای که در بالا گفتم محدودیتهای زیادی دارند.

پ.ن . ای بابا من مسابقات رو ورزشی برداشت کردم

ببخشید ، پیری واسه آدم چشم و چال نمی گذاره

اگر صلاح است پست من رو حذف کنید. ممنون
    موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 11 August 2009 در ساعت 20:59

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

پس در واقع SLR نمیخواهید؟

ببینید نمی دانم چه نوع مسابقاتی ورزشی مد نظرتان است. اما اغلب مسابقات ورزشی ( به جز فوتبال موارد محدودی ) اکثرا در فضای سر بسته صورت میگیرد. این خود یعنی لنز دوربین شما باید دیافراگم باز داشته باشد F2.8 مثلا.

مقداری هم از این کمبود نور را میشود با ISO یا افزایش حساسیت جبران کرد ، که اگر دوربین حرفه ای باشد با زیاد شدن Iso نویز زیاد مثل کامپکتها نخواهید داشت.

مورد دیگر شما در اغلب ورزشها نمی توانید وارد زمین شوید و باید از فاصله ای خاص عکاسی کنید، پس لنز تله لازم دارید یا در کامپکتها زوم آن زیاد باشد.

مورد بعدی سرعت ورزشکاری که سوژه شما میباشد در ورزشهای خواصی حرکاتی سریع انجام خواهد شد ( مثلا ورزشهای رزمی ) که نیاز دارد سرعت عکاسی شما از حرکت سوژه بیشتر باشد تا بتوانید عکس واضحی داشته باشد. ( بد نیست اشاره کنم وقتی سرعت را افزایش بدهید دیگر داشتن یا نداشتن لرزه گیر اصلا مهم نیست یا اینکه دارید روی سه پایه عکاسی میکنید یا روی دست) خود این موضوع یعنی زیادکردن سرعت بر کم نور تر شدن عکس تاثیر مستقیم دارد و باید سنسور کم نویز دوربین ( SLR ها ) و دیافراگم باز لنز این موضوع را جبران کند.

خوب پس فکر کنم روشن است که شما دقیقا حرفه ای ترین لوازم را احتیاج دارید. اما با مبلغی که فرمودید یا نیکون D60 تهیه کنید یا کنون 1000D که هر دو SLR هستند . این دو مدل یک لنز با خودشون دارن. اما شما برای عکاسی از مسابقات بسته به بودجتون باید یک لنز تله هم براشون تهیه کنید.

یا میتوانید یکSLR Like تهیه کنید ، اما بدانید SLR Like یا کامپکتها برای کاراهای که در بالا گفتم محدودیتهای زیادی دارند.

موفق باشید

انوش

انوش جان منظورشون اين بود كه در نمايشگاه ها و مسابقات عكاسي بتوانند عكس هايشان را به نمايش بگذارند
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه siamak77 آواتار ها
    تشکر کرده
    1310

نقل قول نوشته اصلی توسط ice_face نمایش پست ها
    salammmmmm

سلام من می خوام عکس های خوب بگیرم که در نمایشگاهها شرکت کنم و مسابقات اما اماتورم و دوربین در حد slr می خوام که لنز نخوره ولی قیمتش مهم نیست:::
    سلام.
    میتوانم بپرسم چرا با قابلیت تعویض لنز مشکل دارید؟
    بیشتر از آن جهت می پرسم که هم کیفیت بالا ( در حد slr ) برایتان مهم است و هم گفته اید که مشکل مالی ندارید.
    سیامک سلیمانی
    فتوبلاگ

Nikon D90 l AF-S 18-200 VR Nikkor

كاربر آشنا dojo arman آواتار ها
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط e_razi نمایش پست ها
    با سلام
    من با توجه به اينكه تازه وارد هستم، و به دليل عدم آشنايي كامل با قسمتهاي مختلف سايت، همين پرسش را در جاي ديگري مطرح كردم.
    ولي در تاپيكهاي مختلف، پاسخهايي به اين سوال داده شده كه جالب توجه‌اند.
    بنظر ميرسد در مجموع 1000دي كانن انتخاب مناسبتري باشد.
    در حال حاضر من s3is كانن دارم. از آن بعنوان يك دوربين P&S كامپكت راضي بودم، ولي وقتي در سايتهاي مختلف كيفيت عكسهاي DSLR ها را ميبينم، كاملا نااميد ميشوم. در واقع براي دستيابي به كيفيت قابل قبول و نيز شروع عكاسي بصورت جدي، ظاهرا چاره اي جز داشتن يك DSLR نيست.
    بهرحال اميدوارم دوستان نظراتشان را در اين مورد بفرمايند.

با تشكر
    سلام با توجه به تجربه اندک من توی عکاسی با اجازه حرفهای ها d1000canon مورد مناسبی برای شماست با لنز کیت میتونی عکاسیت رو شروع کنی تا بعدا با توجه به نیازها لنز مناسبتری تهیه کنی
    majid-ms تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط dojo arman نمایش پست ها
    سلام با توجه به تجربه اندک من توی عکاسی با اجازه حرفهای ها d1000canon مورد مناسبی برای شماست با لنز کیت میتونی عکاسیت رو شروع کنی تا بعدا با توجه به نیازها لنز مناسبتری تهیه کنی
    با سلام.
    شما به تاریخ پستی که جواب دادین دقت کردین؟
    Tuesday 13 January 2009, 20:25
    یک سال و خورده ای قبل این سوال مطرح شده.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام.
    من بودجه ام د حد 600 است.عکاس حرفه ایم نیستم علاقه زیادی به عکاسی دارم.چون نقاش هستم هم به درد طرح میخره هم نمایشگاه عکس و نقاشی.وکلا عکس پرتره و منظره و یه لنز ماکرو ارزان فقط واسه عکس نزدیک از گل و حشرات و...
    حالا اگه کمکی کنید و بگید که بین canon 100d و سونی a200 یا a230 کدومش مناسبه برای من.

كاربر آشنا aminashtari آواتار ها
    تشکر کرده
    252

نقل قول نوشته اصلی توسط angells نمایش پست ها
    سلام.
    من بودجه ام د حد 600 است.عکاس حرفه ایم نیستم علاقه زیادی به عکاسی دارم.چون نقاش هستم هم به درد طرح میخره هم نمایشگاه عکس و نقاشی.وکلا عکس پرتره و منظره و یه لنز ماکرو ارزان فقط واسه عکس نزدیک از گل و حشرات و...
    حالا اگه کمکی کنید و بگید که بین canon 100d و سونی a200 یا a230 کدومش مناسبه برای من.
    سلام.دوست عزیز.بنظر بنده شما انتخابتون رو روی کنون در درجه اول سپس روی نیکون متمرکز کنید. چون هم از نظر کیفیت عکس و هم لوازم جانبی این دو برند از بازار خیلی قویتری برخوردارند.با 600 تومن شما کنون 1000دی، کنون 450 دی(یکم هزینه بیشتر)، نیکون دی3000،وبا یکم هزینه بیشتر حدود 670 میتونیدنیکون دی5000 رو با لنز کیت 55-18 تهیه کنید که این دوربین به فیلمبرداری با کیفیت نیمه اچ دی یا همون 1289*720 با 24 فریم در ثانیه مجهز است که در این سطح بیرقیب است.
    angells تشکر می‌کند.
    NIKON D5000+18-55 kit lens+Nikkor50mm F1.8 D+ BRAUN Flash(sca-340 M)+Unomat Tripod+Some Flash Accessories
    امین

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

من معتقدم اگر بیشتر از 1000 دی مد نظرتون هست دی 5000 بسیار انتخاب بجایی خواهد بود.
    angells تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2