صفحه 339 از 689 نخستنخست ... 239 289 329 335 336 337 338 339 340 341 342 343 349 389 439 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,381 تا 3,390 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پنتاکس و پاناسونیک چند تا لنز جدید ثبت کردند (من نمیدونستم لنز رو هم ثبت میکنند). یکی از لنزهای پنتاکس اینه:

60mm f/2.8 (full frame) macro lenses

این لنز فقط برای فول فریمه یا رو کراپدار هم میشه؟ اگه رو کراپدار هم میشه و نمیخوان فول فریم بسازن، پس چرا لنز فول فریم میسازن؟ دلیل خاصی داره به لحاظ کیفی؟
    لنز های فعلی پنتاکس برای کراپ 1.25 طراحی شده اند که با توجه به روند ساخت دوربین های دیگر برند ها بنده بعید میدانم پنتاکس بیاد یک بادی با کراپ 1.3 بسازد . معرفی یک لنز فول فریم توسط پنتاکس در شرایط فعلی شگفت انگیز است. اونم لنزی مثل 60 ماکرو که اصلا نیازی بهش احساس نمی شد (پنتاکس 35 50 و 100 ماکرو داره الان) به نظر من این میتونه به معنی معرفی نسل جدیدی از لنز ها باشه که بعد از مدتی با معرفی یک دوربین فول فریم تکمیل بشه. حرکت عجیبی است!

مسلماً مثل سابق امکان استفاده این لنز روی دوربین های کراپ دار هم وجود داره. همین الان هم لنز های فول فریم پنتاکس روی بادی های کراپدارش استفاده می شود.

چند وقت پیش یه مصاحبه دیدم با یکی از مدیرای پنتاکس ازش پرسیدن فول فریم نمیسازید؟‌ این جواب رو داد:

We continuously consider 35mm, but it has to be different from what other manufactures are releasing and lenses supporting 35mm have to be prepared. We think these are the principal challenges. So for example, even if we decide to make a full size DSLR in the future, we will release what is not available from the other makers. We cannot comment and we do not know when this will be.

یعنی چی متفاوت باشه ..... یعنی مثلا چرخ داشته باشه یا ....؟؟؟؟
    دوربین های پنتاکس همین الان هم متفاوت است. خیلی موارد میتونه به جز چرخ باشه . . . مثلاً فول فریم کوچک متفاوت نیست؟
    zarfam، saber.pix، 1986 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    پنل LED و پردازنده مرکزی محصول جدید اپل iPad 2 HD ( یا همون iPad 3 ) ساخت سامسونگ است ! بعد از این همه جنجال ها که اپل برای قیافه ابزار هایش و یا رابط کاربری و ... ایجاد می کند که فلانی دزدید و فلانی تقلید کرد و فلانی پتنت من را نقض کرد باز هم مثل سایر محصولات اپل قلب و هسته اصلی ساخت سامسونگ است.

Samsung to Supply Apple With IPad Screen After LG, Sharp Miss Requirements - Bloomberg
    تصاویری از پنل iPad 3 HD که ساخت شرکت معظم ! سامسونگ است !

sXoyaVGpYJBYGHib.medium.jpg

XhGE2yVAb4ZA5iYt.medium.jpg

http://www.rongendisplay.com/upload/...5_SPEC_A00.pdf

دوربین هم که ساخت Omnivision است

k1BgBiZOeLsexMCf.medium.jpg

دوربینی نه چندان خوب از سازنده ای متوسط...

OmniVision

رم و مموری ها هم ساخت توشیبا است.البته مواردی هم دیده شده که از رم ها و مموری های سامسونگ و یا Hynix استفاده شده است.

i6ZlJCQfdaHyktRY.medium.jpg

و در نهایت CPU که احتمالا ( حدود 99% ) ساخت سامسونگ است !

بقیه چیپ ها هم ساخت کوالکام و توشیبا و Texas Instruments و Broadcom و Avago و Skyworks و Triquint هستند.
    Saeed61، Daruosha، ajjadesa و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

لنز جدید 200-70 با دیاف ?.2 ساخت شرکت zeiss با قیمت ناقابل $10000 احتمالا ماه بعد تو NAB show in Las Vegas معرفی میشه:

Zeiss-compact-lightweight-zoom-lenses.jpg
    Khoramyar، yaghoobi، MehdiM و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط adeliry نمایش پست ها
    لنز جدید 200-70 با دیاف ?.2 ساخت شرکت zeiss با قیمت ناقابل $10000 احتمالا ماه بعد تو NAB show in Las Vegas معرفی میشه:

Zeiss-compact-lightweight-zoom-lenses.jpg

البته این لنز یک لنز Cine است ( احتمالا *) و نه یک لنز عکاسی .که این موضوع باعث می شود که قیمت بالای آن را تا حدود زیادی قابل قبول باشد.
    adeliry، Daruosha، yaghoobi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    14101

احتمالا نسل بعدی دوربین های سری M لایکا فقط دارای سنسور سیاه و سفید B&W خواهد بود! حتی شنیدن این خبر برای عکاسان حرفه ای می تواند یک آرزوی دیرینه را تبدیل به واقعیت کند.یک دوربین خارق العاده خواهد بود اگر به واقعیت برسد.دینامیک رنج بسیار وسیع ، نویز بسیار کم و کنتراست فوق العاده می تواند از مزایای این سیستم باشد.

چیزی شبیه به بک های دیجیتال سری P از PhaseOne اما به کوچکی Leica M9

Leica_M10.jpg

http://leicarumors.com/2012/03/14/ru...omment-page-1/

شاید حتی مونیتور پشت دوربین حذف شود.
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Tuesday 20 March 2012 در ساعت 01:41
    Daruosha، yaghoobi، Kourosh Kahal و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

احتمالا نسل بعدی دوربین های سری M لایکا فقط دارای سنسور سیاه و سفید B&W خواهد بود! حتی شنیدن این خبر برای عکاسان حرفه ای می تواند یک آرزوی دیرینه را تبدیل به واقعیت کند.یک دوربین خارق العاده خواهد بود اگر به واقعیت برسد.دینامیک رنج بسیار وسیع ، نویز بسیار کم و کنتراست فوق العاده می تواند از مزایای این سیستم باشد.

چیزی شبیه به بک های دیجیتال سری P از PhaseOne اما به کوچکی Leica M9

Leica_M10.jpg

یک سوال جناب قبادی
    مگر اینطور نیست که بهترین راه داشتن یک عکس در grayscale این هست که عکس را رنگی گرفته و در post تبدیل به B&W کنیم ؟ (که بتوان از tone ها به عنوان selection برای اعمال تغییرات موضعی استفاده کرد)
    در صورتی که این دوربین صرفا نتیجه سیاه و سفید ارائه کنه (حالا جدا از دینامیک رنج بالاتر و نویز کمتر) کار کمی سخت نخواهد بود ؟
    ممنون
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi و 1986 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    14101

CCD - دانشنامه عکاسی

ببینید اصولا فتودیود ها کور رنگ هستند ( با دوست عزیزی اتفاقا این بحث را در پیام خصوصی داشتیم ) اما فیلتر های مقابل فتودیود ها که اغلب به سه رنگ سبز و قرمز و آبی هستند باعث می شوند که رنگ در تصاویر ما ثبت شوند و مجموع اینها تشکیل یک photosite را می دهد.که مجموع این رفتار باعث ایجاد جریان کلکتوری می شود.فتودیود های استفاده شده در CCD ها و CMOS ها به یک واحد تقریبا یکسان میزان شدت نور حساسیت نشان می دهند و شرکت ها دایما به دنبال ساخت فتودیود هایی هستند که با حدقال جریان ورودی عکس العمل نشان دهند و جریان تاریکی یا Collector Dark Current را بسیار ریز تر از نانو آمپر کنند که باعث حساسیت بالاتر ( ایزو ) و نویز کمتر خواهد شد و Leakage Current را به حداقل می رساند و Light Current بالاتری را ثبت می کند.

اما همین فتودیود ها اگر فیلتر نداشته باشند ( اگر این فرضیه صحیح باشد مانند فتودیود های رایج قطع و وصل درب های برقی و ...) صرفا میزان و جهت و شدت نور ورودی فارغ از رنگ و نوع رنگ را ثبت خواهند کرد و دیتا را به پروسسور منتقل خواهند کرد.یعنی فقط شدت نور برایشان مهم تر خواهد بود و روش میانگیری دیگری به کار نخواهد آمد که باعث می شود شارپنس تصویر بیشتر شود ( به نظر من ) چون در حال حاضر هر پیکسل اطلاعات پیکسل کناری اش را رصد می کند و میزان خطا را تشخیص می دهد و خودش را تا حدود زیادی با آن هماهنگ خواهد کرد که باعث می شود لبه های تصاویر آنقدر که باید شارپ نباشد.اما در این سنسور اگر اجرایی شود یقینا شاهد شارپنس بیشتری خواهیم بود شبیه به سنسور های مورد استفاده در دستگاه های فاکس و فتوکپی که به achromatic معروف هستند.در این دستگاه ها که دارای شارپنس زیادی هستند از نور سبز برای ثبت تصاویر استفاده می شود ( چرا ؟ چون اصولا فتودیود ها به نور مرعی سبز بیشتر واکنش نشان می دهند.)در دستگاه های فتوکپی نوع رنگ اصولا معنایی ندارد و فقط بود و نبود برایشان مهم است که همین باعث می شود بیشتر رنگ ها در طیف خاکستری باشند.

اما در این سیستم ( باز هم عرض می کنم اگر اجرایی شود فعلا در حد شایعه است ) یقینا شما نویز کمتر و دینامیک رنج بیشتر و شارپنس بهتری خواهید داشت.

از نظر فرضیه به نظر من شاید اینگونه باشد که مثلا یک سری فتودیود به یک شدت خاصی ( حالا مثلا ما می گویم 100 LUX ) حساس هستند یک سری دیگر مثلا به 50 لوکس و یک سری دیگر مثلا به 1 لوکس و در کنار هم ساختار جدیدی را تشکیل خواهند داد که دیگر Bayer Pattern‌ را رعایت نخواهند کرد چیزی شبیه به سنسور های Fuji Super CCD sensor اما با این فرق که دیگر فتودیود و فتوسایت حساس به رنگ و رنگی وجود ندارد.

پی نوشت...

راست اش من اصولا سواد الکترونیک و این مباحث رو ندارم و صرفا در حد اطلاعات و دانسته های خودم این مطالب را عرض کردم احتمالا دوستان وارد تر ( که فراوان در فروم داریم مثل داریوش آقاجانی و ... ) بهتر بتوانند توضیح دهند و از نظر فنی موضوع را تشریح کنند و احیانا اگر بنده در جایی اشتباه کرده باشم تصحیح می فرمایند.
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Tuesday 20 March 2012 در ساعت 02:37 دلیل: اضافه کردن پی نوشت....!
    Daruosha، yaghoobi، diamont و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

آقای قبادی سلام

ما ( منظورم من است ) كه ميدونيم اگر چنين* شود شما يك M10 ميخريد ، منتظر عكسها و مقايسه‌تون با سمپلهاي M9 ( احيانا مال دوستان ) ميمونم. بدون سمپل هم با هيچ‌يك از مناطق ( جمع مخرب منطق ) تئوری اين قسمت رو باور نميكنيم:

دینامیک رنج بسیار وسیع [ تر ] ، نویز بسیار کم [ تر ]و کنتراست فوق العاده[ تر ] می تواند از مزایای این سیستم باشد.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

پنل LED و پردازنده مرکزی محصول جدید اپل iPad 2 HD ( یا همون iPad 3 ) ساخت سامسونگ است ! بعد از این همه جنجال ها که اپل برای قیافه ابزار هایش و یا رابط کاربری و ... ایجاد می کند که فلانی دزدید و فلانی تقلید کرد و فلانی پتنت من را نقض کرد باز هم مثل سایر محصولات اپل قلب و هسته اصلی ساخت سامسونگ است.

Samsung to Supply Apple With IPad Screen After LG, Sharp Miss Requirements - Bloomberg
    سلام اقای قبادی عزیز، سال نو مبارک
    باعرض پوزش
    ولی نیکون هم ازسنسورهای سونی استفاده میکنه ،ولی این کجا و ان کجا؟
    همینطور خود سامسونگ که قلب اپل ایپد رو می سازه کجا و اپل کجا؟
    اگه هرشرکت دیگه ای هم اینقدر اثرات بزرگی در دنیا میگذاشت.حتما اینقدر قروفر میداشت.
    ببخشین.
    ^^ hiti ^^ تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    ولی نیکون هم ازسنسورهای سونی استفاده میکنه ،ولی این کجا و ان کجا؟
    همینطور خود سامسونگ که قلب اپل ایپد رو می سازه کجا و اپل کجا؟
    اگه هرشرکت دیگه ای هم اینقدر اثرات بزرگی در دنیا میگذاشت.حتما اینقدر قروفر میداشت.
    ببخشین.
    سلام و تبریک سال نو. دیدم بحث این کجا و آن کجاست، گفتم یه عرض کوچیکی داشته باشم. من یه iPhone 4S 64GB داشتم. اتفاقی که براش افتاد رو توی این ویدئو به خوبی میشه دید. البته باز اینی که توی ویدئوس خوب مقاومت میکنه . این کجا و آن کجا؟ ۱۰۰۰ دلار کجا ۵۰۰ تا کجا؟ البته من هم طرفدار استیو عزیز بودم ولی خدا خیرش بده که رفت و دنیایی رو نجات داد، انشاالله.

http://www.youtube.com/watch?v=zW_sw...feature=relmfu
    http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw
    لطفا بعد از اینکه دیدید نگید خوب مگه گوشی رو آدم میخره که بکوبتش زمین؟‌ گوشی عزیز من رو یکی از دوستام دستش خورد از روی میز (یک متری) افتاد و به ابدیت پیوست و من رو مجبور کرد همون LG KC910 رو که هزار بار زمین خورده بود رو باز استفاده کنم.

راستی در مورد جمله اول هم نفهمیدم. الان یعنی سونی خیلی وضعش خرابه یا نیکون؟ کدوم کجا؟

سال خوبی داشته باشید
    ویرایش توسط soheil1986 : Wednesday 21 March 2012 در ساعت 18:49
    Nima Sadigh، Arash Sh، M.karami و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.