نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: یک انتخاب

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض یک انتخاب

با توجه به تولید دوربین Konica Minolta Maxxum 5D و رقابت این دوربین با Nikon D50 و مشخصه های عالی این دوربین برای افراد مبتدی از قبیل سیستم لرزه گیر بر روی سنسور و محدوده ایزو از 100 تا 3200 و LCD 2.5 اینچی وگرفتن سه کادر در ثانیه و رسانه ذخیره سازی CP1,2 و از همه مهمتر برابری قیمت این دوربین با Nikon D50 آیا بهتر نیست که این دوربین انتخاب اول کاربران مبتدی باشد؟

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

هميشه دنبال چيزي باش که با پول کمتر امکانات بهتري به شما بده .من ميکم 5 دي بهتره.از همه لحاظ

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اون آقای عزیزی که توی تجهیزات حرفی ایه! حرف قشنگی میزد... فعلا صادقه... امیدوارم از این حالت در بیاد....
    میگفت مینولتا میارن یادشون میره لنز بیارن! یا فلاش!
    به هر حال این مسایل مهمه...
    لنزهای مینولتا هم اصولا ارزان تر از انواع نیکون یا کنون هست.... البته تفاوتی از لحاظ کیفیت نداره...(البته هر لنز رو باید جداگانه در نظر گرفت....)
    ولی باید تجهیزات به مقدار لازم در بازار باشه که فعلا نیست...
    و این ضعف بزرگی محسوب میشه....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

مشخصات اسميش كه خيلي جذابه. بخصوص لرزه گيرش و پروسسهاي جذاب و كاملش و سبكيش و كنترل راحتش و ....
    و يك نكته اين كه با توجه به گروه هدف اين دوربين شايد چندان به لنزهاي اضافي هم نيازي نباشه
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

يك نكته كلي خدمت دوستان عرض كنم كه اين دوربين و اين تاپيك رو هم شامل ميشه، اما صحبت من كلي تره.

من نميدانم اون كساني كه قراره چندين لنز رو بخرن چه كساني هستند؟ چند تا آرش آشوري نيا داريم؟ ميتونيد در دنياي واقعي خودتون ببينيد، حتي بعضي از عكاسان نيز 2 يا سه لنز بيشتر ندارند، آماتورهايي مثل من كه هيچي، دوربينم رو خريدم معطلم ببينم يه معجزه اي ميشه تا يه لنز تله نيكون 200-80 هم بخرم؟ در تمام دنيا كانون و نيكون از اين لحاظ برتري دارند كه شما با ارزاني و فراواني لنزهاي آن ها روبرو هستيد، بله، قضيه تا حدي در ايران هم صدق ميكند. اما اگر از بضاعت اندك ويترين هاي ناصر خسرو بگذريم، يا زير پل حافظ (خودمانيم، يه روز كل لنز هاي eos رو بشمريد بيينيد چند تا ميشود؟) آيا قبول نداريدكه كانون در ايران - مخصوصا نمايندگي اين دوربين - گرونترين محسوب ميشه؟
    مثلا شما با خريد يك فلاش 3600 به قيمت 150 هزار تومان براي سري dynax مينولتا ، قابليت wireless TTL رو خواهيد داشت، با چه برند ديگه اي و با اين قيمت ميتونيد اين مسئله رو داشته باشيد؟ بله درسته لنز هاي مينولتا ممكنه كم باشند، اما من يك دوربين مربوط به چندين سال پيش مينولتا رو دارم و سرعت و دقت اتوفوكوسش از نيكون و كانون هاي امروزي اگه بيشتر نباشه ، كمتر نيست.اين دوربين از الحاظ ارگونوميك از نيكون هم خوش دست تر است! سيستم ضد لرزش اونو هم كه به حساب بياريم، با خريد يك 300-75 به قيمت 180، يك 75-300 IS داشته باشيد!

يا مثلا دوربيني مثل اوليمپوس E-300، مثل هلو مي ماند! واقعا لذت كار كردن با slr ي كه تصويرش نسبت 4/3 داشته باشه آدمو قلقلك ميده، در مقايسه با نسبت دراز و بيريخت 3/2 ! و چه لنز هاي خوبي داره.

اما به قول آرش ، مشكل نبود فرهنگ درست در نمايندگي هاست (مثلا در مورد اليمپوس كه خودم تماس گرفتم ، آن استاد ارجمند اصلا از وجود فلان لنز خبر نداشت ، و ميخواست سر صبر برود توي سايت اوليمپوس و ....) يك مشكل ديگه هم اينه كه به علت كمبود مشتري، نمايندگي هاي گردن كلفت هم جرات نميكنند هر لنزي رو تعداد وارد كنند ، چه رسد به كوچولوها.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Thursday 21 July 2005 در ساعت 00:09
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

350d رو فراموش کردید ؟
    محمد امدادی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    200

نقل قول نوشته اصلی توسط ME
    350d رو فراموش کردید ؟
    با این امکانات و این قیمت که 5d داره فکر نمیکنم که بشه 350d رو با اون مقایسه کرد در ضمن قیمت لوازم جانبی رو هم نباید فراموش کرد .
    ویک مسئله مهم اینکه مینولتا همیشه امکانات جدید رو همراه با کیفیت به دوربین هاش اضافه میکنه که واقعا تا به حال من که محصول بدی از مینولتا ندیدم.(تمام برند ها هیچ وقت بطور کامل عاری از عیب نبوده )وسیاست کلی کارخانه های تولید کننده بر این اساس است که همیشه محصولی ارائه کنند که در ادامه بتوانند محصول دیگری هم ارائه کنند که مدل قبلی را کنار بزند ومشتری را وسوسه کند که مدل جدیدتر را در لیست خرید خود قرار دهد.
    باتمام این اوصاف من معتقدم که 5 D دوربینی ایده آل با قیمت عالی در حال حاضر میتواند سایر رقبا را جلو زده باشد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

البته اگر بخواهيد به فكر آينده باشيد ماركهايي چون كنون و نيكون درصدر قرار دارند (لنزهايي كه ميخريد و ...)
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط ME
    350d رو فراموش کردید ؟
    اصلا قصد اين نبود كه اين دوربين، با دوربين هايي مثل 350D و D70 مقايسه بشه - كما اينكه اگر هم مقايسه بشه چيزي كم نداره و يه جورايي از كانون به خاطر ارگونوميكش و از هردو به خاطر آنتي شيكش سره - بيشتر قصد اين بود كه گفته بشه براي آماتورها كه قراره دو يا حداكثر 3 لنز و يك فلاش داشته باشند، انتخاب هايي مثل اين مينولتا يا اوليمپوسي كه عرض كردم ، نه تنها بد نيست، بلكه شايد عاقلانه تر به نظر بياد. يه نكته هم راجع به گارانتي، در حد يك فوت رو كه توي نمايندگي ها به دوربين هاي جديد ميكنند، هر نمايندگي انجام ميده، وقتي هم قرار باشه دوربين شما تعطيلات بره اون ور آب، اين عمل فرخنده رو همه نمايندگي ها براتون انجام ميدن! اگر هم كارتون با كلينيك دوربين حل بشه، خوب حل ميشه ديگه!
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Friday 22 July 2005 در ساعت 12:37
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]