نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: جای ما کجاست؟؟؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض جای ما کجاست؟؟؟

سلام...
    دیشب برای اولین بار اون مقایسه ی دیجیتال و نگاتیو رو خوندم....
    بعد از یه خورده با دیدن دودی که از سرم بلند شد(البته اولش فکر کردم مونیتور سوخته)با خودم فکر کردم که من که تازه یه دوربین دیجیتال که به خیال خودم خیلی حرفه ایه گرفتم و هنوز الفبای عکاسی رو هم نمی دونم جایی تو دنیای عکاسی می تونم داشته باشم؟؟؟؟؟؟ایا اینکه من تا حالا با دوربین های انالوگ کار نکردم و یه عکس هم چاپ نکردم و حتی مراحل چاپ اونو نمیدونم...میتونم یه عکاس خوب باشم؟؟؟؟؟؟؟راستش دیگه میترسم در مورد عکاسی حرف بزنم اینو جدی میگم....
    یه سوال:::اینجا خوانده بودم که قرمزی چشم دلیلش انعکاس نور از شبکیه هستش....ایا به زاویه نگاه شخص به دوربین هم ربط داره؟؟؟؟چجوری میشه اصلاحش کرد(البته نه بصورت نرم افزاری)
    یه چی دیگه هم می خواستم بگم اونم اینه که وقتی میبینم اقایانی مثل اقای روشن(و بقیه که اسماشون تو ذهنم نیست)با اینهمه دانش عکاسی به سوالات من جواب میدن تعجب می کنم!!!!!!!!!!!!
    از همه متشکرم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام محمد جان . همین که شما با خرید یه دوربین حالا چه حرفه ای چه غیر خرفه ای مثل خیلی ها خودت رو نمیگیری و اینجا رک این حرف ها رو میزنی خودش خیلیه . برای شروع هیچ وقت دیر نیست . همیشه به فکر پیشرفت باش . من خودم خیلی در برابر اساتیدی که ایجا حضور دارم کوچیک هستم و هنوز خودم رو یه عکسا نمیدونم . اما خوب همیشه تلاشم این بوده و هست که از دوستان و استاتید یه چیزایی یاد بگیرم . که خدا رو شکر تا الان خیلی چیزا دستگیرم شده .
    در مورد سوالی که پرسیدی Red Eye Reduction یکی از منوهای اکثر دوربیناهای دیجیتال هستش که واسه همین موضوع تعبیه شده و با روشن کردنش میتونی تا حدود زیادی با خود عکس این مساله رو برطرف کنی . اما اگه نشد باید با فتوشاپ این کار رو انجم بدی که ساده هم هست
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در مورد قرمزي چشم خدمتتان عرض شود كه:

در معاينات پزشكي براي بررسي شبكيه چشم و مويرگهاي آن كه در خيلي بيماريها منجمله فشار خون و ديابت مبتلا ميشوند، از دستگاه افتالموسكوپ استفاده ميشود . براي اينكار اتاق را تاريك ميكنند، به بيمار ميگويند كه به نقطه اي تقريبا به موازات محور بينايي خود و پزشك نگاه كند و بعد نور افتالموسكوپ را از طريق مردمك چشم وارد ميكنند. اولين چيزي كه ديده ميشود يك نقطه قرمز است. و اين همان است كه در عكاسي به آن red eye ميگويند. كه در حقيقت انعكاس رنگ قرمز مويرگهاي ته چشم است.
    خب براي جلوگيري همان كارهايي را كه پزشك موقع معاينه انجام ميدهد به طور معكوس انجام ميدهيم:
    1- محيط را روشن ميكنيم. چرا؟ چون مردمك چشم تنگ شود و نور كمتري وارد آن شود
    2- محور تابش نور و يا برگشت آن را تغيير ميدهيم. يعني يا جهت نور فلاش را مستقيم به چشم نمي اندازيم يا اينكه به بيمار( نه ببخشيد به سوژه عكاسي!) ميگيم كه مستقيما به فلاش و عكاس نگاه نكند. اگر دوربيني امكان تغيير جهت فلاش را داشته باشد پس يك مزيت است. اگر دوربيني محور تابش فلاش ان با محور اپتيك لنزش از هم فاصله داشته باشد پس يك مزيت است.
    3- گاهي كم كردن شدت فلاش هم مفيد است.
    4- از مد ضد قرمزي چشم هم استفاده شود. البته كارايي آن در همه دوربينها خوب نيست
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

توضیحات آقای روشن کاملا علمی و قانع کننده است، اما من چند دوجین عکس، بخصوص عکس های خانوادگی دارم که با وجود زاویه بین جهت تابش نور فلاش و محور چشم افراد (حتی گاه نزدیک به 90 درجه)، باز چشم ها قرمز شده اند. نمی دانم علت چیست.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 162.jpg‏ (30.0 کیلو بایت, 95 بازدید)

تشکر کرده
    11580

نادر عزيز در مواردي كه بعلت نور كم محيط، مردمك بينواي چشم بي اندازه فراخ شده است، بازتاب انعكاس از قسمتهاي محيطي شبكيه نيز ميتواند باعث red eye شود. در عكسي كه گذاشته ايد، خود تان ميتوانيد قطر زياد مردمك سوژه رو ببينيد .

شايد مهمترين تاثير را در اين زمينه ، كاهش قطر مردمك چشم( در اثر افزايش نور محيط) داشته باشد
    نعما م. روشن

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    نادر عزيز در مواردي كه بعلت نور كم محيط، مردمك بينواي چشم بي اندازه فراخ شده است، بازتاب انعكاس از قسمتهاي محيطي شبكيه نيز ميتواند باعث red eye شود. در عكسي كه گذاشته ايد، خود تان ميتوانيد قطر زياد مردمك سوژه رو ببينيد .

شايد مهمترين تاثير را در اين زمينه ، كاهش قطر مردمك چشم( در اثر افزايش نور محيط) داشته باشد
    با سلام و تشکر از توضیحات دقیقتون....
    یه دوستی دارم که همیشه ی خدا از این شاکیه که تو همه ی عکسا چشماش قرمزه...راستم میگه خیلی از عکسا شو دیدم که مثلا بین سه چار نفر فقط چشم این قرمزه....ایا چشمای افراد با هم فرق داره؟؟؟؟البته این دوستم چشماش درشته...ایا این دلیل میشه؟؟؟؟؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikam
    سلام محمد جان . همین که شما با خرید یه دوربین حالا چه حرفه ای چه غیر خرفه ای مثل خیلی ها خودت رو نمیگیری و اینجا رک این حرف ها رو میزنی خودش خیلیه . برای شروع هیچ وقت دیر نیست . همیشه به فکر پیشرفت باش . من خودم خیلی در برابر اساتیدی که ایجا حضور دارم کوچیک هستم و هنوز خودم رو یه عکسا نمیدونم . اما خوب همیشه تلاشم این بوده و هست که از دوستان و استاتید یه چیزایی یاد بگیرم . که خدا رو شکر تا الان خیلی چیزا دستگیرم شده .
    در مورد سوالی که پرسیدی Red Eye Reduction یکی از منوهای اکثر دوربیناهای دیجیتال هستش که واسه همین موضوع تعبیه شده و با روشن کردنش میتونی تا حدود زیادی با خود عکس این مساله رو برطرف کنی . اما اگه نشد باید با فتوشاپ این کار رو انجم بدی که ساده هم هست
    از ابراز لطفتون ممنون....امیدوارم منم بتونم از این سایت واقعا عالی استفاده ی بهینه کنم....از مسوولین سایت هم بی اندازه منونم...

تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo
    با سلام و تشکر از توضیحات دقیقتون....
    یه دوستی دارم که همیشه ی خدا از این شاکیه که تو همه ی عکسا چشماش قرمزه...راستم میگه خیلی از عکسا شو دیدم که مثلا بین سه چار نفر فقط چشم این قرمزه....ایا چشمای افراد با هم فرق داره؟؟؟؟البته این دوستم چشماش درشته...ایا این دلیل میشه؟؟؟؟؟

تفاوتهاي فردي هم وجود دارد. البته نه بعلت درشت بودن چشم. مثلا بچه ها اغلب چشماشون در عكسها قرمز ميشه. علت؟ مردمك بزرگتري دارن و نيز مردمكشون نسبت به نور پاسخ كمتري ميده. تفاوتهاي ساختاري در وضعيت عروق شبكيه چشم هم موثر است. عروق بيشتر و پرخون تر= پديده red eye شديدتر. اين پديده در افراد چشم آبي بلوند! هم بيشتره كه احتمالا ، نه بخاطر رنگ چشم و مو، كه بعلت تفاوت مردمك و شبكيه اونها است.
    نعما م. روشن