صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
Like Tree13تشکر

موضوع: دوربينهاي slrlike مجهز به رينگ زوم دستي

كاربر آشنا vizor آواتار ها
    تشکر کرده
    15

پیش فرض دوربينهاي slrlike مجهز به رينگ زوم دستي

آيا بين دوربين هاي slrlike كنن ، دوربيني كه مجهز به رينگ زوم دستي باشد ( زوم بدون موتور و دستي ) وجود دارد ؟
    اساسًا يه سوال كلي تر : غير از دو مدل Fujifilm HS10 و Fujifilm S200 ، چه دوربين هاي اس ال آر لايك و نيمه حرفه اي ، مجهز به به رينگ زوم دستي هستند ؟

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

panasonic fz50 بود که از رده خارج شده. جالب اینکه 12x-420mm زوم داخلی داشت و لنز از چشم بیننده ثابت به نظر میرسید.
    fujifilm s100fs هم هست که برخی مشخصاتش از s200 بهتره.
    fujifilm hs20 هم اخیرا معرفی شده که زوم و فوکوس دستی داره
    FD master

تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    panasonic fz50 بود که از رده خارج شده. جالب اینکه 12x-420mm زوم داخلی داشت و لنز از چشم بیننده ثابت به نظر میرسید.
    متشكر ... پس كنن يه همچين چيزي نداره !
    hs20 هم تصور نمي كنم فرق چنداني با hs10 داشته باشه .

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

دو مدل رویایی از سونی هم بود که زوم دستی داشت اف 828 و آر1 که اتفاقا چند وقت پیش که ناصرخسرو بودم هر دوی این عالیجنابان رو البته به صورت کار کرده پشت ویترین دیدم.
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    Back for Good

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

البته فوجی 9600 و 7000 و کونیکا مینولتا چند مدلش رینگ زوم دستی داشتند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

هرچند من خيلي متوجه منظور نگارنده از ايجاد چنين تاپيكي نشدم و نمي دانم چه اهميتي دارد كه يك دوربين SLR Like زوم دستي داشته باشد يا نه ولي معتقدم اگر زوم دستي بهتر است براي DSLR ها بهتر است كه شما همه چيز را از طريق Visor اپتيك TTL مي بينيد و وقتي قرار است از روي LCD صحنه را ببينيد و كادر را ببنديد اتفاقا زوم دستي چيز دست و پاگير و بي معني اي خواهد شد و در اين حالت زوم الكترونيك 100%بهتر است.

اغلب دوربين هايي هم كه اينجا نام برده شد ويزور اپتيكال ندارند و زوم دستي داشتنشون در واقع هيچ حسني محسوب نمي شه كه هيچ؛ به نظر عيب هم محسوب مي شه. (فكر كنم تنها حسني كه داره افه ي DSLR است و بس )
    jebrahim و lamagra تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

هرچند من خيلي متوجه منظور نگارنده از ايجاد چنين تاپيكي نشدم و نمي دانم چه اهميتي دارد كه يك دوربين SLR Like زوم دستي داشته باشد يا نه ولي معتقدم اگر زوم دستي بهتر است براي DSLR ها بهتر است كه شما همه چيز را از طريق Visor اپتيك TTL مي بينيد و وقتي قرار است از روي LCD صحنه را ببينيد و كادر را ببنديد اتفاقا زوم دستي چيز دست و پاگير و بي معني اي خواهد شد و در اين حالت زوم الكترونيك 100%بهتر است.

اغلب دوربين هايي هم كه اينجا نام برده شد ويزور اپتيكال ندارند و زوم دستي داشتنشون در واقع هيچ حسني محسوب نمي شه كه هيچ؛ به نظر عيب هم محسوب مي شه. (فكر كنم تنها حسني كه داره افه ي DSLR است و بس )
    سلام
    ببينيد ، هر كسي انتظارات و نگاه خودشو به اين مقوله داره !
    اتفاقا من معتقدم به همون دليلي كه زوم دستي در DSLR خوب و كارآمد است ، به همان دليل در SLR Like هم مي تواند خوب و كارآمد باشد . يعني تفاوتي در كاربري ندارند . فقط ممكن است براي كسي ديدن از ويزور راحت تر باشد و براي كس ديگر ديدن از ال سي دي مناسبتر !
    شايد چيزي كه در نگاه شما تنها يه افه به حساب مياد ، در نگاه يكي ديگه اصلا و ابدا همچين چيزي نباشه !
    اين يه چيز كاملا سليقه اي هست و ممكنه چيزي كه شما اون رو « دست و پاگير و بي معني » مي خوانيد ، براي يكي ديگه اينطور نباشه و باهاش كاملا راحت باشه !
    جسارتاً ، كسي براي افه و اينها دوربين نميگيره ! براي افه آمدن راههاي بسيار راحت و سريع تري هست !
    ببخشيد ! ... من توي اين محيط حرفه اي ، انتظار برخورد حرفه اي دارم .
    بازم عذر خواهي مي كنم
    ویرایش توسط vizor : Monday 17 January 2011 در ساعت 11:32

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط vizor نمایش پست ها
    سلام
    ببينيد ، هر كسي انتظارات و نگاه خودشو به اين مقوله داره !
    اتفاقا من معتقدم به همون دليلي كه زوم دستي در DSLR خوب و كارآمد است ، به همان دليل در SLR Like هم مي تواند خوب و كارآمد باشد . يعني تفاوتي در كاربري ندارند . فقط ممكن است براي كسي ديدن از ويزور راحت تر باشد و براي كس ديگر ديدن از ال سي دي مناسبتر !
    شايد چيزي كه در نگاه شما تنها يه افه به حساب مياد ، در نگاه يكي ديگه اصلا و ابدا همچين چيزي نباشه !
    اين يه چيز كاملا سليقه اي هست و ممكنه چيزي كه شما اون رو « دست و پاگير و بي معني » مي خوانيد ، براي يكي ديگه اينطور نباشه و باهاش كاملا راحت باشه !
    جسارتاً ، كسي براي افه و اينها دوربين نميگيره ! براي افه آمدن راههاي بسيار راحت و سريع تري هست !
    ببخشيد ! ... من توي اين محيط حرفه اي ، انتظار برخورد حرفه اي دارم .
    بازم عذر خواهي مي كنم
    سلام

من عرض نكردم شما دنبال افه آمدن هستيد. شما خودتان چنين برداشتي كرديد. از هر كلامي مي توان هم برداشت مثبت داشت و هم منفي. وقتي مي گوييم چيزي افه ي چيز ديگري را دارد با اينكه كسي افه بيايد خيلي فرق دارد. عرض من اين بود كه دوربين Slr Like اي كه زوم دستي دارد افه ي DSLR دارد. اصلا بحث هيچ كاربري (از جمله جنابعالي) نبود بلكه صحبت در مورد اشياء بود.

و اما در مورد مسائل سليقه اي؛ بله خيلي چيزها سليقه ايست ولي به نظر من اين از اون مسائل سليقه اي نيست و قويا اعتقاد دارم كه زوم دستي با Live View منافات دارد و علت اينكه اغلب دوربين سازان هم اين دو را يكجا به كار نمي برند همين قضيه ي منافات است نه سليقه.
    Asri تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

مگه ما slr liky ها دل نداریم !
    آقا فرهاد شما از خوبان این سایت جامع هستید، بر من ببخشید بابت این چند سطر.

تصور شما از دارندگان like ، الزاما با واقعی مطابق نیست. بنده قبلا canon s2 is داشتم و به شدت، نبود زوم دستی آزارم میداد با خرید s100fs fuji و استفاده از چشمی آن در برخی شات ها ، مشکلاتم به راحتی حل شد.
    من هم موافقم زوم دستی با عکاسی از lcd اصلا جالب نیست ، اما like ها هم ویزور دارند - گرچه الکترونیک - و استفاده از این منظره یاب به اندازه slr ها برای زوم دستی مناسب است.

دو مورد از مواردی که بدون زوم دستی آزار دهنده و غیر ممکن بود:
    1- افکتهای بصری فوق العاده زیبا و چشم نواز در عکسهای long exposure روی سه پایه که با عقب یا جلو بردن زوم مخصوصا در عکسهای شب که در آن تعدادی چراغ وجود دارد، ایجاد میشود. زوم اتومات اجازه این قابلیت را نمیدهد.

2-گرفتن عکسهایی از پرندگان در حال پرواز و امثالهم از ویزور که نیاز به سرعت عمل بالا در forward backward سریع زوم + فشردن شاتر دارند که این عمل با زوم اتومات = از دست رفتن لحظه مطلوب.
    farhad44 تشکر می‌کند.
    FD master

تشکر کرده
    13937

مگه ما slr liky ها دل نداریم !
    آقا فرهاد شما از خوبان این سایت جامع هستید، بر من ببخشید بابت این چند سطر.

تصور شما از دارندگان like ، الزاما با واقعی مطابق نیست. بنده قبلا canon s2 is داشتم و به شدت، نبود زوم دستی آزارم میداد با خرید s100fs fuji و استفاده از چشمی آن در برخی شات ها ، مشکلاتم به راحتی حل شد.
    من هم موافقم زوم دستی با عکاسی از lcd اصلا جالب نیست ، اما like ها هم ویزور دارند - گرچه الکترونیک - و استفاده از این منظره یاب به اندازه slr ها برای زوم دستی مناسب است.

دو مورد از مواردی که بدون زوم دستی آزار دهنده و غیر ممکن بود:
    1- افکتهای بصری فوق العاده زیبا و چشم نواز در عکسهای long exposure روی سه پایه که با عقب یا جلو بردن زوم مخصوصا در عکسهای شب که در آن تعدادی چراغ وجود دارد، ایجاد میشود. زوم اتومات اجازه این قابلیت را نمیدهد.

2-گرفتن عکسهایی از پرندگان در حال پرواز و امثالهم از ویزور که نیاز به سرعت عمل بالا در forward backward سریع زوم + فشردن شاتر دارند که این عمل با زوم اتومات = از دست رفتن لحظه مطلوب.
    سلام

دوست عزيز اين چه فرمايشي است كه مي فرماييد (دل داشتن!) اصلا و اصولا فلسفه ي وجود فوروم هاي تخصصي همين آگاه شدن از نظرات يكديگر و آموختن و پيشرفت است ديگر. خود من قبل از خريدن DSLR و در كنار SLR فيلمي از Panasonic FZ5 استفاده مي كردم و بر اساس تجربه ي آن دوربين و دوربين Canon Pro1 و همچنين G11 اي كه اكنون دارم نظر خود را عرض كردم و جنابعالي بر اساس تجربه ي دوربين هاي خودتان و تجاربمون رو با هم به اشتراك مي گذاريم.
    مثلا در Pro1 رينگ زوم دستي است ولي زوم الكترونيك است و اين يعني آن سرعت عملي كه شما مي فرماييد نه تنها بيشتر نمي شود كمتر هم مي شود. آيا در S100 هم رينگ زوم موجب تغيير فاصله ي كانوني به صورت الكترونيك مي شود؟
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین