صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22
Like Tree52تشکر

موضوع: رطوبت دریا مشکلی واسه دوربین دیجیتال ایجاد نمیکنه؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    42

همه وسایل الکترونیکی استاندارد شرایط کاری رو اعلام می کنن براشون که تا چه میزان رطوبت دستگاه می تونه کار و تا چه میزان رطوبت دستگاه رو میشه نگهداری کرد ( در حالت خاموش ) همچین دمای کاری و نگه داری دستگاه رو هم اعلام می کنن

كاربر آشنا Hamidreza2007 آواتار ها
    تشکر کرده
    33

دوستان عزیز من یه Canon 500D دارم
    اگه دوربین رو ببریم شمال کشور مثلا جنگل ابر

که کلا توی ابر و مه هستی..حتی بالای ابرها ...اونوقت چی؟ میشه ببری یا نه ؟ اگه میشه توی چه شرایطی ؟ با چه تجهیزاتی ؟

اگه نه پس عکسهای اونجا رو چطور گرفتن ؟
    ممنون

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

ببر چیزی نمی‌شه.
    دوربین رو تو آب ننداز! زیر بارون جا نگذار.
    Hamidreza2007، Ali Talebi، Pouria Arshadi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا Hamidreza2007 آواتار ها
    تشکر کرده
    33

آرش جان پس صحبت هایی که بالا شده چی ؟
    واقعا مشکلی پیش نمیاد ؟
    هیچ شرایطی یا تجهیزاتی ؟ چون کل منطقه زیر ابر هست

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

در جنوب کشور و نزدیک دریا هم فشار هوا بالاست و در تابستان حرارت و رطوبت همزمان زیاد است.
    در شمال کشور فقط رطوبت وجود دارد.
    مشکل خاصی نیست که حساس شوید. دوربین را بطور ناگهانی از محیط سرد به محیط گرم نبرید.(مثلا دوستی در کیش در تیرماه دوربین را از داخل ماشین جلوی کولر ماشین برداشته و برده بیرون عکس میگه چرا دوربین فیلان شد!)
    Navid7h، Saadat، Hamidreza2007 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

ببر چیزی نمی‌شه.
    دوربین رو تو آب ننداز! زیر بارون جا نگذار.

امیدوارم بهانه ای برای دعوای برندی نشه ولی بنا بر تجربه شخصی سلینگ کلی بدنه های نیکون بهتر از بدنه های کانن می باشد
    خودم با D90 در بدترین شرایط حتی زیر باران عکاسی کردم در عرض یک سالی که جرات کردم در شرایط سخت باهاش عکاسی کنم مشکلی پیش نیامده ,حتی در یک مورد از هر 4-5 شات مجبور میشدم بدنه و لنز را با دستمال خشک کنم. بدنه های حرفه ای مانند D300 یا D3s که دیگر...
    ولی با 5dm2 جرات نمیکنم در چنین شرایطی بدون تمهیدات لازم(کاور وغیره) عکاسی کنم ,دوستان دیگر کاننی که معمولا با هم عکاسی میکنیم نیز کمابیش چنین شرایطی دارند.
    خلاصه اینکه نقش بدنه را در این وسط فراموش نکنید
    بدنه های xxD کانن سلینگ بهتری نسبت به سری xxxD دارند بنابراین برای چنین مکانهایی مناسب تر هستند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها

امیدوارم بهانه ای برای دعوای برندی نشه ولی بنا بر تجربه شخصی سلینگ کلی بدنه های نیکون بهتر از بدنه های کانن می باشد
    خودم با D90 در بدترین شرایط حتی زیر باران عکاسی کردم در عرض یک سالی که جرات کردم در شرایط سخت باهاش عکاسی کنم مشکلی پیش نیامده ,حتی در یک مورد از هر 4-5 شات مجبور میشدم بدنه و لنز را با دستمال خشک کنم. بدنه های حرفه ای مانند D300 یا D3s که دیگر...
    ولی با 5dm2 جرات نمیکنم در چنین شرایطی بدون تمهیدات لازم(کاور وغیره) عکاسی کنم ,دوستان دیگر کاننی که معمولا با هم عکاسی میکنیم نیز کمابیش چنین شرایطی دارند.
    خلاصه اینکه نقش بدنه را در این وسط فراموش نکنید
    بدنه های xxD کانن سلینگ بهتری نسبت به سری xxxD دارند بنابراین برای چنین مکانهایی مناسب تر هستند.
    سلام

باتوجه به اینکه خودم 5DII دارم ولی بشدت از سیلینگش ناراضیم، یه دفعه زیر بارون عکاسی کردم، رطوبت زد ال سی دی بالاش و جای آثار آهکی آب از داخل مونده و هنوزم هست، بعدم که اونوموقع دیگه کلیداش کار نمیکرد و خودش عکس میگرفت و ... خلاصه همه کاری رو بدون دخالت من انجام میداد ، کلا تمام اتومات شده بود:biggrin:

شاد باشید....
    Arash، Saadat، mh.noori و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    در جنوب کشور و نزدیک دریا هم فشار هوا بالاست و در تابستان حرارت و رطوبت همزمان زیاد است.
    در شمال کشور فقط رطوبت وجود دارد.
    مشکل خاصی نیست که حساس شوید. دوربین را بطور ناگهانی از محیط سرد به محیط گرم نبرید.(مثلا دوستی در کیش در تیرماه دوربین را از داخل ماشین جلوی کولر ماشین برداشته و برده بیرون عکس میگه چرا دوربین فیلان شد!)
    سلام.
    چون ما معمولا در شهرهای با رطوبت بسیار کم (مثل تهران) زندگی می کنیم، شرایط رطوبت بالا و شرجی برایمان حالت فوق العاده و حساس تلقی می شود.
    در حالیکه در اکثر شهرهای کشور تولید کننده دوربین و اکثر شهرهای ساحلی دنیا رطوبت هوا بسیار بالاست.
    تنها حالتی که می تواند به صورت موقت بر روی عملکرد دوربین اثر منفی داشته باشد، تقطیر رطوبت هوا در دوربین دراثر همدما نشدن دوربین با محیط است.
    همانطور که آقا آرش گفتند فقط کافیست حواسمان باشد دوربین را از زیر کولر به محیط گرم و مرطوب نبریم.
    تازه در این صورت پیش از آنکه مشکلی برای دوربین پیش بیاید، خواهید دید که لنزتان دچار بخار گرفتگی شده و به طور موقت قابل استفاده نیست.
    Hamidreza2007، Miri و J U N I P E R تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    ...ولی بنا بر تجربه شخصی سلینگ کلی بدنه های نیکون بهتر از بدنه های کانن می باشد
    ...
    سلام،
    ولی تجربه شخصی من نشون داد که کنونها هم خیلی بد نیستند،

یک بار که بسفری به یک منطقه بسیار شرجی در کنار ساحل رفته بودم، در حین عکاسی از منظره ساحل و جزیره روبرو حواسم به موج دریا (که اتفاقا خیلی هم شور بود!) نبود و موج زد و دوربینم تا بالای لنز رفت زیر آب دریا و اونجا هم هیچ امکانات خشک کردن دوربین رو نداشتم و تا پنج ساعت بعد در مسیر برگشت با قایق تندرو هم بارون بسیار شدید گرفت که از تمام هیکلم آب میچکید بگونه ای که بعد از رسیدن به خشکی مجبور شدم کیف دوربین رو هم بچلونم!

ولی در نهایت بعد از اینکه دوربین خشک شد فقط کمی در ناحیه مانت لنز اثر زنگ آهن بود که براحتی برطرف شد و شب هم دوربینم بخوبی کار میکرد.

البته من فکر میکنم خیلی خوش شانس بودم که آب به جاهای حساس دوربینم نفوذ نکرد، و هیچ فرقی هم بین برندهای مختلف نمیکنه باید مواظب بود ولی با چند قطره بارون نباید مشکلی برای این گونه تجهیزات ایجاد بشه.

شاد باشید
    ویرایش توسط Afshin.Prt : Monday 12 September 2011 در ساعت 10:29
    Hamidreza2007 و mrif100 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

با سلام

در جواب دوستمون جناب APR19 باید بگم که بازهم دوربینهای کانن سیلینگشون بدتر از نیکون (یا حداقل 5DII) اینجوریه، حالا نمیدونم دوربین شما چی بود که یه زیرآبی کامل رو رفته طوریش نشده....

در تکمیل صحبتهای قبلیمم بگم که دوربین صبح روز بعدش خشک شد و مثل بار اولش کارکرد و از حالت تمام اتومات به حالت تمام دستی اومد

اما.... بعد از چندماه این چراغ دکمه LiveView دوربین رو که روشن میکردم آبی میشد، طبق صحبتهایی که با جناب قاسمی (تعمیرگاه مرکزی) داشتم دوربین رو براشون ارسال کردم، قبل از اینکه دوربین رو ببینه میگفت موقعه Adjustشه و از اینجور چیزا اما وقتی دوربین رو نگاه کرده و بود و تعمیر کرده بودن گفت بشدت رطوبت خورده بوده

بنظرشخصیه بنده فعلا از لحاظ سیلینگ تو کانن 7D فکر میکنم از همه بهتره

شاد باشید......

پ.ن: 5DII کم از تعداد نقاط فوکوسش زجر میکشیدیم، سیلینگ بد هم (افتضاح) بهش اضافه شد.
    ویرایش توسط Walkman : Monday 12 September 2011 در ساعت 11:11
    Hamidreza2007، Afshin.Prt و Miri تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین