صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: Slr بخرم يا غير Slr؟

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

پیش فرض Slr بخرم يا غير Slr؟

با سلام خدمت دوستان
    به عنوان فردي كه جديدا به عكاسي و مسائل مربوط به آن آشنا شده است و در نظر دارد يك دوربين مناسب خريداري نمايد علاقمندم نظرتان را در مورد خريد يك SLR ( مشخصا D50) يا غير SLR براي شروع به كار بدانم. در حال حاضر با يك دوربين 3 مگا پيكسلي مركوري كار مي كنم كه در واقع امكانات قابل ذكر زيادي ندارد. طي 3 ماهه گذشته اي كه مشغول تحقيق بوده ام و البته از نظرات دوستان در اين فورم استفاده زيادي نيز كرده ام به G6 و S2IS و نيز coolpix 8700 رسيدم. در عين حال D50 نيز وسوسه هاي خودش را دارد. در وبلاگي خواندم "اگر عكاسی را به طور حرفه‌ای دنبال نميكنيد ...يا اگر خريد لنزهای متعدد را در برنامه آينده خود نداريد، خريد يك دوربين SLR به هيچ عنوان به شما توصيه نميشود، چراكه با اين كار نه تنها نميتوانيد از مزايای SLR بودن دوربينتان استفاده كنيد بلكه حتی از ويژگيهای دوربينهای Compact نيز محروم ميشويد" كه تا حدي برايم سئوال برانگيز بود، آيا اين به اين معني است كه مثلا لنز استاندارد D50 (18 – 55) زوم 3x را به شما نمي دهد؟ آيا عكاسي ماكرو با همين لنز نمي توانيد بكنيد؟ آيا دوربينهاي Compact ويژگي خاصي دارند كه SLR ها ندارند؟ و ... از طرف ديگر در سايت هاي مربوط به بررسي دوربينها اين مطلب را هم خوانده ام كه مثلا از مزاياي D50 براي كساني كه تازه وارد گود عكاسي مي شود صحبت كرده اند...
    خوشحال و در عين حال ممنون ميشوم نظر شما را نيز بدانم...

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: Slr بخرم يا غير Slr؟

دوست عزيز وضعيت شما هم دقيقا مثل منه من قبلا يه S 5500 فوجي داشتم ديگه ازش لذت نمي بردم و تصميم گرفتم وارد دنياي دوربين هاي نيمه حرفه اي بشم . همونطور كه خونديد بهترين دوربين تو رده نيمه حرفهاي واسه تازه واردا D50 و بعد 350d هستش.
    به نظر من اين مسئله يه مسئله كاملا شخصيه من حتما D50 مي گيرم چون حتي دوربين هاي خوبي مانند R1,fz30,s9000 هم ديگه راضيم نمي كنه. بهتون توصيه مي كنم اگه بتونيد حتما دوربين هاي D50 و 350d رو يه امتحان بكنيد به خيلي از پاسخ ها مي رسيد
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    3705

خيلي ممنون آقا بابك
    راستش در يكي از فروشگاههاي مجتمع پايتخت يك فروشنده اي هم ( فروشنده اي كه در نهايت تعجب تا حدي حوزه كاري خودش را هم مي شناخت و در واقع به نظر من فروشنده حرفه اي دوربين عكاسي بود ) در مقايسه D50 و 350ِd اولي رو براي شروع توصيه مي كرد به يكي دو دليل اول قيمت؛ دوم لنز كه مي گفت معمولا لنزهاي نيكون اوريجينال خود نيكونه در صورتيكه لنزهاي كنون متفرقه است...(بگذريم از اينكه اين اوريجينال بودن هم براي مملكتي مثل ما يه دردسر شده چون مثلا همين D50 كلاً بدنه و لنزش هم ساخت تايلنده)
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman
    ( فروشنده اي كه در نهايت تعجب تا حدي حوزه كاري خودش را هم مي شناخت و در واقع به نظر من فروشنده حرفه اي دوربين عكاسي بود )
    دقيقا همينطوره تو يكي از فروشگاه هاي معتبر دوربين ديجيتال كارشناس مربوطه با كلي ادعا به من مي گفت كه D50 ، حافظه CF مي خوره. وقتي بهش گفتم اشتباه مي كني SD مي خوره، كلي بهم خنديد.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

( فروشنده اي كه در نهايت تعجب تا حدي حوزه كاري خودش را هم مي شناخت و در واقع به نظر من فروشنده حرفه اي دوربين عكاسي بود )
    زیاد به حرف فروشنده ها توجهی نکنید و بدونید فروشنده ها (چه دوربین چه اجناس دیگه) خیلی کم پیدا میشن که در اون مورد تخصص داشته باشن.

به يكي دو دليل اول قيمت؛ دوم لنز كه مي گفت معمولا لنزهاي نيكون اوريجينال خود نيكونه در صورتيكه لنزهاي كنون متفرقه است...(بگذريم از اينكه اين اوريجينال بودن هم براي مملكتي مثل ما يه دردسر شده چون مثلا همين D50 كلاً بدنه و لنزش هم ساخت تايلنده)
    در مورد ساخت کجا بودن D50 اطلاعی ندارم ولی اگرم ساخت تایلند باشه حتما اصل هستش و به خاطر پاره ای از مسائل که قبلا توضیح داده شده تو فروم توی تایلند ساخته میشه اما درمورد 350d بگم که بدنش ساخت ژاپن هستش و لنزشم متفرقه نیست و کنون هست و ساخت تایوان. حالا برای چی گفته متفرقه و منظورش از متفرقه چی بوده نمیدونم...

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اصولا حرف مفت زدن که مالیات نداره! احتمالا این آقا فکر میکنه که لنز کانون رو صاایران میسازه!

حرف فروشنده ها رو زیاد جدی نگیرید... خیلی از این آقایون ممکنه هفته دیگه زیر شلواری بفروشند... و همین اطلاعات رو میدن! این پارچه ترک داره! دوختش مربوط به شمرونه! جنس بقیه تو دروازه غار دوخته میشه...
    (البته قصد توهین به فروشنده های محترم رو ندارم ولی اغلب اینجوریه....)

حالا بحث فنی؟
    گفته اند لنز دی 50 بهتر از لنز 350 دی کنون هست.. اما چقدر؟ بعید میدونم اختلاف خیلی بزرگی داشته باشن... اما لنز دی هفتاد بطور محسوس یک سر و گردن از هردوی اینها قد بلند تره........ و برای همین هم اینقدر میفروشه!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا ehsan آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash
    اصولا حرف مفت زدن که مالیات نداره! احتمالا این آقا فکر میکنه که لنز کانون رو صاایران میسازه!

حرف فروشنده ها رو زیاد جدی نگیرید... خیلی از این آقایون ممکنه هفته دیگه زیر شلواری بفروشند... و همین اطلاعات رو میدن! این پارچه ترک داره! دوختش مربوط به شمرونه! جنس بقیه تو دروازه غار دوخته میشه...
    (البته قصد توهین به فروشنده های محترم رو ندارم ولی اغلب اینجوریه....)

حالا بحث فنی؟
    گفته اند لنز دی 50 بهتر از لنز 350 دی کنون هست.. اما چقدر؟ بعید میدونم اختلاف خیلی بزرگی داشته باشن... اما لنز دی هفتاد بطور محسوس یک سر و گردن از هردوی اینها قد بلند تره........ و برای همین هم اینقدر میفروشه!
    ايول آرش!!
    من ذاتا" تورو دوست دارم نميدونم چرا!؟
    احسان توکلي
    http://ehsantl.deviantart.com
    My Blog: http://photo.clickmylife.com
    Canon 350D
    Fuji S5500Z-Canon AE-1

تشکر کرده
    3705

خيلي ممنون دوستان
    من هم خيلي حرف فروشنده ها رو جدي نمي گيرم دقيقا به همين خاطر هم هست كه اينجا با شمايي كه اهل فن هستيد دارم مشورت مي كنم.
    من در قسمت دوم اصل سئوال هم مطالب ديگري هم مطرح كرده بودم كه ظاهرا مورد عنايت دوستان قرار نگرفته است. اگر همچنان اين پست را مي خوانيد لطفا در آن موارد هم اظهار نظر بفرماييد.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman
    __ آيا عكاسي ماكرو با همين لنز نمي توانيد بكنيد؟
    __ آيا دوربينهاي Compact ويژگي خاصي دارند كه SLR ها ندارند؟
    __ در مفهوم کلی ماکرو ، بله می توانید . ولی برای قابلیتهای بیشتر فیلترهای کلوزآپ و لنزهای ویژه ماکروگرافی هم در دسترس هست.

__ بله . با خرید دوربین کامپکت تقریبا بازی (!؟) تمام میشود ، ولی با خرید SLR تقریبا بازی شروع میشود !
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity
    __ بله . با خرید دوربین کامپکت تقریبا بازی (!؟) تمام میشود ، ولی با خرید SLR تقریبا بازی شروع میشود !

اينو که گفتی يعنی چه؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین