صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14

موضوع: لوازم تمیز کردن دوربین

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

پیش فرض پاسخ: لوازم تمیز کردن دوربین

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikam
    جناب قديري عزيز من هم مدتهاست كه مشكل ذرات روي عكس اذيتم ميكنه . يك بار سال پيش دادم تميز كردن تهران ولي خوب ميخواستم بدونم اين اسپري هايي كه فرمودين واقعا موثر هستش ؟ شما امتحان كرديد نتيجه چي بود ؟ ممنونم
    من دیروز در یک محل پر گرد و خاک مجبور به تعویض لنز شدم (که پیشنهاد میشه حتی المقدور در چنین مکانهایی
    از تعویض لنز خود داری بشه).بعد از گرفتن چند عکس متوجه شدم که در روی آینه و شیشه مات ذرات گرد و غبار نشسته.هرچی سعی کردم با فرچه کاملا تمیز نشد.برای همین دست به دامن اسپری شدم.اما قبل از استفاده اون رو روی فیلتر UV امتحان کردم.
    برای تمیز کردن دوربین نتیجه عالی بود کوچکترین ذره ای از گرد و غبار در دوربین به هیچ وجه دیده نمیشد.حتی بعد از گرفتن پنجاه و خورده ای عکس هیج ذره ای در جداره هانبود که بر روی اجزاع داخلی بشینه.
    اما برای استفاده از این اسپری ها به چند نکته بسیار مهم توجه کنید.
    1-در هنگام استفاده از اسپری از حد اکثر فشار استفاده نکنید چون احتمال مایع شدن هوا در دهانه نی بسیار زیاد است.
    2- در هنگام اسپری کردن به هیچ وجه کپسول رو تکان ندهید چون هوابه سرعت مایع میشود و سرمای بسیار زیادی
    تولید میکند که حتی موجب سوزاندن پوست دست هم میشود.
    3-پیشنهاد من برای استفاده:قبل از استفاده در صورت امکان کپسول رو در داخل یک پارچ با دمای آب ولرم(35-40)
    قرار دهید.چون با این کار از مایع شدن احتمالی جلوگیری میشود.توجه داشته باشید که دمای آب خیلی بالا نباشه.
    اگر هم آب گرم در دسترس نبود کم کم از آن استفاده کنید .مثلا 3 ثانیه اسپری کنید کمی صبر کنید و...... .
    4-در هنگام استفاده بدنه کپسول سرد میشود ؛ اگر سرما زیاد شد از اسپری کردن خودداری کنید.
    5-بعد از اسپری کردن وتمیز شدن چند بار پشت سر هم شاتر کنید تا اگر احیانا ذراتی وجود داشت دیده شود.
    6-اگر مایع بر روی آینه و شیشه مات پاچیده شد اصلا ناراحت نباشید.چون فقط کارتان کمی سخت شده و باید
    بادستمال نرم آب رو از آنها پاک کنید(منظور از مایع همان آب بود)
    7-اینجانب هیچگونه مسئولیتی رو در قبال استفاده از این کار نمی پذیرم و عواقب استفاده نا صحیص به عهده خودتان
    میباشد.
    نکات بالا فقط وفقط تجربیات شخصی بنده بوده است و بس.در استفاده از اسپری اصلا نترسید . چون اتفاق خاصی رخ نخواهد داد.دوستان با چند بار تمرین از زمان مایع شدن و...مطلع خواهند شد.قبل از استفاده آنرا بروی شیشه
    ویا فیلتر UV امتحان کنید تا از عملکرد آن بیشتر مطلع شوید.
    وسلام علیکم و رحمت .. وبرکاتو.
    مسعود قدیری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

Exclamation پاسخ: لوازم تمیز کردن دوربین

سلام
    امید وار هستم تا الان کسی از این اسپری هوای فشرده برای تمیز کردن سنسور استفاده نکرده باشه.
    امروز متوجه شدم که روی سنسور دوربین گرد و خاک نشسته . برای بهتر متوجه شدن دیافراگم رو تا آخر بستم.
    چند عکس از آسمان گرفتم ؛ متوجه شدم که گرد و خاک زیادی روی سنسور نشسته.با استفاده از اسپری روی سطح سنسور ور تمیز کردم و دوباره با بسته ترین دیافراگم چند عکی از آسمان گرفتم. متوجه یک لکه بزرگ شدم.دوباره اقدام به تمیز کردن سنسور کردم.دیدم روی سطح سنسور یک لکه بزرگ نشسته که این لکه در واقع رطوبت داخل کپسول بود که کمی هم چرب بود. خلاصه بعد از تقریبا 2 ساعت توانستم با عذاب سنسور رو تمیز کنم.شما هم اگر از این اسپری ها برا تمیز کردن استفاده میکنید به هیچ وجه برای سنسور استفاده نکنید.اگر شرایطی رو که قبلا هم گفنم رعایت کنید مینوانید به راحتی برای تمیز کردن اجزای داخلی دوربین استفاده کنید.
    مسعود قدیری

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

با سلام
    من8 ماه و 14 روز ميشه كه دوربينم (350D) رو خريدم و با وجود داشتن 3 تا لنز و استفاده زياد ، تا امروز كوچكترين غباري روي سنسورم ننشسته .
    واما چطور:
    مهم ترين مسئله تعويض لنز در جاي مناسب و نگهداري دوربين و لنزهاست (حرف تكراري)
    ولي يه مسئله كه من از اول بهش رسيدم اينكه گرد و غبار يك ضرب با تعويض لنز نميره روي سنسور ، بلكه غبار اول وارد دوربين ميشه بعد با حركت شاتر روي سنسور ميشينه.
    من فكر ميكنم براي تميز كردن فضاي داخلي دوربين با فشار هوا ( به هر طريق) كار جالبي نباشه ، چون احتمال اينكه تمام غبار ها مثل بچه خوب برن بيرون 100% نيست.
    من از روزاي اول يه بزنامه ديگه واسش گذاشتم :
    يه شلنگ نرم خورطومي ( فكر كنم مال ورودي آب لباسشوئي بود) با يه تبديل ( دست ساز ) به سر جارو برقي وصل كردم . و سر لوله رو با يه باريكه چرم نرم ( مخصوص تميز كردن لنز ) دور تا دور چسبوندم .
    از اون زمان هر وقت كه لنز رو عوض ميكنم با مشاهده كوچكترين غبار داخل دوربين و ته لنز سريع با جارو برقي ترتيبش رو ميدم. حتي لنزهام رو همين جوري تميز ميكنم ....................................
    يه مسئله ديگه فراموش نشه : داخل كيف دوربين رو مرتب تميز كنيد ( با جارو برقي)
    خطر
    مسئوليت كنده شدن دل و جيگر دوربينتون توسط جارو برقي با خودتون.....................
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

کسی نمیدونه که لوازم تمیز کردن سنسور چمیدونم همین پارو و بیل و کلنگ پودر زخت شویی .....ازکجا میشه گرفت
    مسعود قدیری

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2