نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: خريد دوربين از خارج راه درستي است؟

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

پیش فرض خريد دوربين از خارج راه درستي است؟

با سلام خدمت همه دوستان
    يه موضوعي كه در مورد خريد دوربين وجود داره خريد اون از خارج از كشوره. در تاپيك هاي مربوط به خريد دوربين بعضا دوستان اشاره ميكنند كه مثلا اگر اين مارك رو از بازار اروپا بخريد بهتره يا برعكس از آمريكا تهيه كنيد مناسبتره. در اين رابطه به نظر من خوب است كه دوستاني كه تجربه هاي خاصي با اين شيوه خريد دارند آن را در اينجا جهت استفاده ساير دوستان مطرح كنند. چون گاهي اوقات هزينه هاي پنهان (Hidden costs ) يا حتي آشكاري به غير از قيمت خود محصول در اين رابطه وجود دارد كه در محاسبه نهايي قيمت تاثير مي گذارد.
    شخصا از بازارهاي كانادا و مشخصا شهر تورنتو خريدهايي داشته ام كه علاوه بر قيمت جنس شما بايد 15 درصد هم اضافه به عنوان ماليات پرداخت بكنيد كه در واقع همين 15 درصد قيمت محصول را به طرز قابل توجهي متفاوت با بازار فرضا ايران ميكند.
    شكل ديگر خريد هم كه به صورت آنلاين است و احتمالا مستلزم داشتن كارتهاي اعتباري يا اشكال ديگر پرداخت است علاوه بر ماليات هزينه ارسال هم به طرز قابل توجهي بالاست كه بايد آن را هم درنظر گرفت. به عنوان مثال من يك كارت فاير واير از Ebay خريدم به قيمت 5.5 دلار كانادا كه وقتي به دستم رسيد (در كانادا) حدود 26 دلار برايم تمام شد، در صورتيكه اگر اين كارت را حضوري از فروشگاهها مي گرفتم احتمالا در حد 19 دلار آب ميخورد.
    البته هميشه خريد هاي اونور آب از شكل خاصي تبعيت نمي كنه و هميشه راه هاي بهتري براي ارزانتر خريدن وجود داره. من تعمدا اين تاپيك را باز كردم تا از تجربه و توصيه دوستان به طور مبسوط استفاده كنيم.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

پیش فرض پاسخ: خريد دوربين از خارج راه درستي است؟

آریو مینوسپهر

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

سلام
    اين لينك ها رو ديدم، البته قبلا هم ديده بودم. اينها به اضافه برخي صحبت هاي پراكنده اي كه مستقيم يا غير مستقيم در مورد خريد از خارج از كشور مطرح شده بود در واقع دليل طرح اين موضوع شده است. طبيعتاً هر چقدر جوابها و نظرات مستندتر، بهتر و قابل استفاده تر خواهد بود. ميتوان به راحتي گفت كه فرضا اگر از همين فروشگاهها و مغازه هاي وطني بخريد عنداللزوم مي توانيد مشكلات رو هم با اونها حل كنيد يا به هرحال دلايل و استدلال هاي ديگر. ولي واقعا چند نفر از ما تجربه خريدهاي فرضا اينترنتي رو در همين مورد وسائل و تجهيزات عكاسي رو داشته ايم و از مزايا آن بهره مند و از مزاياي آن متضرر شده ايم؟ جايي كه فرضا دوستي در تاپيكي ديگر نوشته اند فروشنده وطني باطري دوربين آكبند رو درآورد و به من فروخت و خدا ميداند به جاي آن چه چيزي در آن دوربين بگذارد آيا تا چه حد مي توان به فروشنده هاي اينترنتي اعتماد كرد؟ يا در جايي كه اينقدر گلايه مي كنيم كه داخلي ها گرانفروشند و اگر فرضا نمايندگي هاي فروش كنون زياد شود قيمت ها معقولتر ميشود آيا رواج خريد هاي اينترنتي مي تواند جايگزين مناسبي باشد.
    به گمان من دامنه اين بحث مي تواند وسيع باشدو نتايج آن قابل استفاده، اگر دوستان علاقمند به ادامه بحث باشند...
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

من شاید به اون صورت تجربه ای نداشته باشم ولی همین کانورتور Fd به Ef که دارم رو با مشکل خریدند.
    حدود 2 ماه بود که باشرکت کلنجار میرفتند. که آخر چرا نیومد. اما بعد از اون حد اقل میتونم بگم جنس خوب و آکبندی بود. من که ازش راضی ام. ساخت ژاپن هم هست.
    شنیده بودم که یکی از دوستانی هم که توی این فروم 10 دی دارن با خرید اون مشکل داشتن حالا اگه خواستید کمی جستجو کنید تا ببینیم کی بوده.
    آریو مینوسپهر

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

جناب بهمن آبادي کاملا با شما مبني بر لزوم چنين بحثي هم عقيده هستم،
    وقتي خدمات و اعتماد مبني بر امانت داري فروشندگان وجود داشته باشد خريد از مراکز دم دست منطقي ترين کار است، اما در برخي موارد خريد خارجي مطرح ميشود که در آن مورد با در اختيار گذاشتن تجارب ميتوان از مشکلات احتمالي پرهيز کرد
    تجربه شخصي خودم در مواردي که حمل و نقل مشکل نبوده و آشنايي (بخوانيد پسرخاله) در خارج بوده موفق بوده، اما خريد خارجي از -مغازه- صورت گرفته، حتي يک بار که از مغازه نه چندان معتبري که در شهر خود از اينترنت پيدا کرده بودند، چيزي خريدند که نهايتا نشد بفرستند و تا حدودي هم جنس با مشخصات نامي متفاوت بود و -نونيم مانند- بود! و البته خوشبختانه با کمي داستان سرايي توانستند آن را با مورد ديگري که مورد نياز خودشان بود تعويض کنند که بعد از آن تجربه شد مغازه هم معتبر باشد.