صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21

موضوع: سوال در مورد سرعت شاتر دوربین های دیجیتال.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض پاسخ: سوال در مورد سرعت شاتر دوربین های دیجیتال.

میدونم کدوم حرف من باعث شد تا شما فکر کنید من آتشین مزاج هستم. اینکه اسمم رو درست نوشتم. به هر حال کسی رو زور نکردم که اسمم رو درست بنویسه ولی مینو سپهر با مینو پسپهر فرق میکنه. حرفی هم نزدم.
    همین فقط اسمم رو نوشتم.( لابد این هم انتظار داشتید که نمیگفتم)
    ببخشید من اهل کش دادن موضوعی نیستم..فقط محض اطلاع یکبار نوشته ی خودتون رو بخونید..ادبیاتتون خیلی تنده..نه جناب مینوسپهر عزیز من منظورم این نبد که چرا شما گفتید اسمتون اشتباهه..فقط می خواستم آرامش بیشتری داشته باشید و سریع از جمله ی من در مورد خودتون برداشت نکنید..

حالا نمیدونم در مورد گفتن حرف انگیزه که آخر سر هم نفهمیدم چه ربطی به کلمه تبلیغ داشت اشتباه کردم یا درست.
    منظورم این بود که افزودن امکاناتی مثل سرعت B میتونه یه کار تبلیغی باشه و انگیزه ی خرید رو بالا ببره

1- مشتریهای SLR-like ها و Compact ها بیشتر میشه ( که رابطه معکوس با خریداران SLR ها داره البته خواهش میکنم که روی این بحث دقیق نشوید)
    اون دلیلی هم که شما از نقل قول آقای روشن درج کردید دلایلی بودند که فرد به سمت Slr میرود و نه دلایلی که چرا در دوربینهای غیر Slr سرغت B وجود ندارد.
    در جواب جمله ی شما بود آریو جان.

لطفا بگید که چرا قانع نشدید.
    زوره؟؟؟(شوخی)...
    حالا یه چیزی ...آدم خودش میتونه واسه دوربین Firm Ware بنویسه؟؟(یه جا تو همین سایت خوندم یه هکر روسی این کار رو کرده)

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

در مورد نرم افزار داخلی دوربینها من روی دوربینم همون نسخه هک شده فرد روسی رو دارم. به هر حال یکی باید خسته این کارا باشه تا بتونه نرم افزار داخلی بنویسه دیگه.
    ویرایش توسط Minoosepehr : Monday 5 February 2007 در ساعت 16:09
    آریو مینوسپهر

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

فکر نمیکنید کاری که کردید(همون نسخه ی هک شده رو میگم)ریسک بوده باشه؟؟یعنی منظورم اینه که امکان نداشت مشکلی برای دوربینتون پیش بیاد؟؟؟
    دو مورد دیگه::ایا میشه از نرم افزار داخلی دوربین بک آپ گرفت؟؟(که اگه در اینجور موارد مشکلی پیش اومد به دادمون برسه)..
    ضمنن اگه در مورد نوشتن نرم افزار داخلی اطلاعات بیشتری دارید لطف کنید بگید(اینکه معمولا با چه زبونی نوشته میشه..و ایا نسخه های اوپن سورس نرم افزارهای داخلی موجوده یا نه)..
    اینی که گفتید روی دوربینتون دارید امکانات جدیدی داره(همون نسخه ی هک شده)
    ممنون.

تشکر کرده
    1796

اینکه ریسک بوده یا نه به نظر من بوده.
    دلیل :
    1- آفومار دربدر دنبال بهانه هست که خودش رو از خدمات پس از فروش رها کنه و گارانتی رو کنسل کنه. ( که البته از اونجایی که خیلی کم و یا اصلا پیش نمیاد که مشکل نرم افزاری باشه تا بفهمه به نظر من ارزش داره. چون بیشتر مشکلها سخت افزاری هست که البته تا بحال نداشتم و فقط در صورتی میفهمه که مشکل سخت افزاری باشه)

2- امکان کار نکردن نرم افزار و به هم ریختن دوربین وجود داشت.

3- ( دلیل دیگه ای به ذهنم نمیرسه!!)

--------------------
    اما بک آپ لازم نیست. توی خود سایت کنون جدیدترین نرم افزارهای داخلی دوربین ها رو به صورت مجانی برای دانلود گذاشته.( یعنی مثلا اگر کار نمیکرد دوباره میشد نرم افزار داخلی قدیمی اصل شرکت رو ریخت)

اما باید بگم برنامه نویسی معمولی بلد نیستم چه برسه به نرم افزار داخلی دوربین دیجیتال. ولی به احتمال زیاد کار راحتی نبوده. که زمان گذشته تا فرد روسی اونو طراحی کنه. وگرنه اگر آسان بود زودتر از اینها برنامه هک میشد و افراد بیشتری آن را مینوشتند.

اما امکانات جدید و دلایلی که باعث میشود فرد به سمت upgrade نرم افزار داخلی برود:

1- همیشه میخواهید چیز جدید و بالاتر از حد معمول داشته باشید و از یکنواختی حوصلتان سر میرود.( در مورد همه چیز) ( حتی فقط اگر رنگ منوها هم عوض میشد این کارو میکردم)

2- امکاناتی که به دوربین به شما میدهد و 17 زیر منو اضافه میکند که اغلب آنها کار نمیکنند.

از قبیل: قفل کردن آینه ( که به نظر من بهترین کاربرد همین firm ware هست. و دوربین رو شبیه 10d میکنه البته از یک جهت ) ، اضافه کردن یک وظیفه به مثلا دکمه set ( یعنی میتوان انتخاب کرد که وقتی دکمه Set را میزنم چه اتفاقی بیفتد ) ، غیر فعال کردن عکس برداری زمانی که کارت حافظه درون دوربین نیست.( کاربردش این هست که زمانی که می خواهید از یک سوژه گذرا عکس بگیرید وقتی این امکان نباشه شما به خیال اینکه عکس ها جایی ذخیره خواهند شد عکس میگیر اما بعدمتوجه میشوید که کارت حافظه نبوده ، تعویض لول نوردهی از 3 گانه به دوگانه ( که همون 3 درجه ایش رو انتخاب میکنم) ،عکاسی RAW+JPEG ، تعیین زمان تاخیر حرکت شاتر بعد از آینه که هر چه بیشتر باشد دوربین بعد از حرکت آینه بیشتر ثابت میشود ، بقیه امکانات رو من استفاده نمیکنم یا کار نمی کنند.
    آریو مینوسپهر

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

اما باید بگم برنامه نویسی معمولی بلد نیستم چه برسه به نرم افزار داخلی دوربین دیجیتال. ولی به احتمال زیاد کار راحتی نبوده. که زمان گذشته تا فرد روسی اونو طراحی کنه. وگرنه اگر آسان بود زودتر از اینها برنامه هک میشد و افراد بیشتری آن را مینوشتند.
    اگه به سورس برنامه دسترسي وجود داشته باشه فکر کنم ديگه لازم نباشه از اول نوشت ...ميشه اونو دستکاري کرد
    اساتيد در مورد نحوه ي نوشتن نرم افزار داخلي کمک نميرسونن؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستان گرامی منظورتان همان bulb است ؟ اگه این است این آپشن به چه دردی میخوره چون در کمترین سرعت شاتر قرار داره لطفا در مورد این توضیح دهید:confused:

با تشکر

تشکر کرده
    1796

بله همان بالب است. و با bulb خونتون زمین تا آسمون فرق داره. کلا برای دوربینهای عکاسی میتوانید زمان نوردهی بر روی فیلم یا سنسور را با اسفاده از تنظیمات دستی تغییر دهید. و هر چه قدر هم که این مدت زمان بیشتر باشه نور بیشتری به فیلم یا سنسور میخوره و عکس روشنتر میشه. عکس 2000/1 ثانیه تاریکتر از عکس 20/1 ثانیه میفته.
    حالا میشه این سرعت رو خودمون تعیین کنیم. دوربینهای SLR اکثرا گزینه B را دارند. این به معنای ایسنت که تا زمانی که دست شما بر روی دکمه شاتر است و یا دکلانشور را گرفته اید و یا قفل شده آینه SLR ها بالا میماند تا نور مطابق زمان مورد علاقه شما به فیلم یا سنسور بخوره.
    آریو مینوسپهر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    بله همان بالب است. و با bulb خونتون زمین تا آسمون فرق داره. کلا برای دوربینهای عکاسی میتوانید زمان نوردهی بر روی فیلم یا سنسور را با اسفاده از تنظیمات دستی تغییر دهید. و هر چه قدر هم که این مدت زمان بیشتر باشه نور بیشتری به فیلم یا سنسور میخوره و عکس روشنتر میشه. عکس 2000/1 ثانیه تاریکتر از عکس 20/1 ثانیه میفته.
    حالا میشه این سرعت رو خودمون تعیین کنیم. دوربینهای SLR اکثرا گزینه B را دارند. این به معنای ایسنت که تا زمانی که دست شما بر روی دکمه شاتر است و یا دکلانشور را گرفته اید و یا قفل شده آینه SLR ها بالا میماند تا نور مطابق زمان مورد علاقه شما به فیلم یا سنسور بخوره.
    دوست عزیز ممنون از جوابتون یه سوال دیگه ای داشتم البته دوربین من که یکی دوماهی است که خریده ام و چون به مبحث عکاسی علاقه زیادی دارم اگر مرا راهنمایی کنید ممنون میشوم دوربین من olympus sp-500 uz میباشد نظر دوستان را در مورد آن میخواستم جویا شوم
    سوال من این است که اگر سرعت شاتر را زیاد کنیم که بتوانیم عکسهایی از سوژه های متحرک بگیریم و برای دادن عمق به تصویر دیافراگم هم بیشتر ببندیم عکس ها بدون اینکه نور کافی را دریافت کند تاریک در می آید و آن وضوح دلخواه را ندارد مخصوصا نور کافی محیطی وجود نداشته باشد برای حل این مسئله دوستان چه پیشنهاد و راه کاری میتوانند ارائه دهند ؟
    باز هم ممنون
    ویرایش توسط hossein1351 : Tuesday 14 March 2006 در ساعت 11:51

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام مجدد به دوستان عزیز
    دوربین من حداکثر بسته بودن دیافراگمش 8 است آیا دوربینهایی هست که بیشتر از این دیافراگم را بسته کند و در ضمن آیا در کیفیت عکسها با دیافراگم 8 یا بالاتر تاثیری بوجود می آید

ممنون از همه

تشکر کرده
    1796

پیشنهاد خاصی ( خاص ) برای عکاسی از محیطهای کم نور وجود ندارد. به نظر من هنوز خیلی راه مونده تا دوربین عکاسی هم مثل چشم در تاریکی به همون خوبی عمل کنه.
    برای تامین نور سنسور چند راه دارید که اگر دوربینتان تنظیمات دستی داشته باشد امکان آن برای شما وجود خواهد داشت. ولی از آنجایی که نور کم است هیچ وقت نمیتوانید عکسی که به راحتی با سرعت شاتر بالا در روز تهیه میکنید را در شب تهیه کنید.
    در واقع با هر کدام از تنظیمات تامین نور در تاریکی مشکل خواهید داشت. مثلا
    1- با بالا بردن نوردهی تصویر شما رد می اندازد
    2- با بالا بردن Iso یا حساسیت نویز تصویر شما بیشتر میشود
    3- بازترین درجه دیافراگم در لنزی که درجه دیافراگنم بازتر دارد هم باز نور به اندازه کافی در تاریکی تامین نمیکند و عمق میدان و شارپنس کم میشود.
    4- استفاده از فلاش هم فقط محدود به سوژه های نزدیک است که تازه آن هم همراه با نور تقریبا زننده فلاش و سایه های تند آن خواهد بود.

حالا چاره چیست؟ همان طور که مشاهده فرمودید نمیتوان از هر کدام از این امکانات به طور مطلق استفاده برد زیرا مشکلهایشان آشکار میشود. اما با بکار بردن ترکیبی از این عوامل میتوان درصد مشکلهای هر کدام را کم کرد.
    برای اطلاعات کاملتر یه سرچ توی مقالات اصلی خود سایت بکنید. راجع به عکاسی در محیطهای کم نور مقاله خوبی وجود دارد.

کلا از آنجای که هر چقدر دریچه دیافراگم بسته تر باشد گستره فاصله بیشتری را واضح نشان میدهد در کل با تنگ تر کردن دیافراگم تصویر شارپ تری خواهیم داشت. اما درجه دیافراگم دوربین شما مناسب است. و درجه های تنگ تر هم وجود دارد.که اکثر آنها در لنزهای Slr ها هستند.
    ویرایش توسط Minoosepehr : Friday 30 June 2006 در ساعت 00:29
    آریو مینوسپهر

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین