نمایش نتایج : از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: آيا Ccd دوربين سوخته؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

پیش فرض آيا Ccd دوربين سوخته؟

من يه دوربين کامپکت کنون دارم که حدود دو سال هست که باهاش کار مي کنم. اما يه روز صفجه ال سي دي دوربين کم نور شد و ديگه روشن نشد. الان هم به سختي چيزي ديده ميشه. تا مدتي دوربين عکس مي گرفت و عکس ها در کامپيوتر قابل مشاهده بودند. اما الان وقتي عکس مي گيريم و به کامپيوتر انتقال مي دم صفحه کاملا سياه ثبت شده و هيچ چيز ديگه اي نيست.

آيا امکان داره که CCD دوربين آسيب ديده باشه يه کاملا سوخته باشه؟ البته به علت حواس پرتي يک نفر دوبين به مدت چند ساعت در حالت نمايش عکس روشن بوده. هر چند من از حالت Power Saving هم استفاده مي کنم و طبيعتا دوربين بايد بعد از يه مدت زمان خاص خاموش بشه.

ممنون ميشم اگه جواب من رو بديد.
    صادق طاهری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Unhappy پاسخ: آيا Ccd دوربين سوخته؟

نمایش عکس برای چند ساعت نباید هیچ مشکلی برای دوربین پیش بیاره. مشکل شما هم به نظر یا از مدارات داخلی دوربین باید باشه یا از سی سی دی، که احتمال اولی همیشه خیلی بیشتره. من که به عمرم ندیدم سی سی دی اصولا خراب شه، چه دوربین دیجیتال و چه اسکنر های رو میزی. معمولا اینها وقتی بلای اینطوری سرشون میاد از یه جایی توی مدارات داخلی هست. من توصیه میکنم دوربینتون رو بدین تعمیرگاه، احتمال درست شدن باید داشته باشه.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D