صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: دوربین عکاسی و اسکی!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Cool دوربین عکاسی و اسکی!

خوب از پنجره معلومه که داره برف میاد و احتمالا به زودی پیست های دیزین و شمشک باز میشن.

من این چندسالی که عکاسی میکنم، تا بحال جرات نکردم یه جوری دوربینمو با خودم موقع اسکی توی پیست ببرم. یعنی میبرم ولی با تله میرم بالا، عکاسی میکنم، با تله میام پایین و دوربین رو توی صندوق ماشین میزارم ( عجب ریسکی! )

ولی امسال میخوام ببینم چطور میشه دوربین همراهم باشه و اسکی کنم؟ تعارف که نداریم، من کم زمین نمیخورم! حالا به نظرتون این دوربینو من توی کیف فوتو رانر به کمرم ببندم و حالا مثلا کنارشم ابری، چیزی بزارم، اگه باهاش یا روش زمین بخورم احتمال خرابی چقدره؟ :(

کیف خاصی برای اینکار هست بخرم؟

علتی هم که میخوام این کار ابلهانه (!) رو بکنم اینه که خیلی جاها میشه عکسهای خیلی خوبی گرفت و همه اش حسرت میخورم که چرا دوربین توی صندوق ماشینه و من اینجا! :(
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: دوربین عکاسی و اسکی!

البته دوربین توی صندوق هم چنانچه پارکینگ درست و حسابی نباشه کم ریسکی نیست. مگر اینکه از پارکینگ و نگهبانش مطمئن باشید.
    هادی هژیرآذر

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

آقاي هژير آذر خواهش ميكنم فقط در ارتباط با سئوالات اقاي خرم يار كامنت بديد و موضوع رو از مسير اصليش منحرف نكنيد
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خرم یار نمایش پست ها
    خ(
    حامد جان دیزین که باز است شمشک باید باز شود.
    در مورد حمل دوربین باید عرض کنم البته اگه مارا قبول داشته باشی. فقط و فقط باید جلوی سینه ات یا زیر شکم باشد در غیر این صورت فاتحه . البته اگر نپری روکسی;) تو اسکی مخصوصا اسنوبورد به هیچ عنوان قسمت جلوی بدن ضربه نمی خورد بهترین کار کیف کمری است.
    محمد علی توفیق

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

حامد جان من اگر باشم اين كارو نميكنم واقعا حيفه كه دوربين و لنزي كه حدود 1.5 قيمت داره با يك زمين خوردن تعطيل بشه مگر اينكه شما اسكي نكنيد و فقط خيلي اروم پايين بيايين وعكس هم بگيريد .

بابك جان

من كاملا موافقم كه بحثها نبايد منحرف بشن ولي احساس ميكنم شما يك مقدار روي اين مسئله حساس شديد

يكي از دلايل رونق اين فروم محيط دوستانه وصميمي اونه و اگر قرار باشه اعضا ( نه مديران ) سر هر مسئله كوچكي

به هم تذكر ( همراه با تحكم ) بدن فكر نميكنم بعد از مدتي ديگه كسي تمايل به حضور در اينجا رو داشته باشه

واقعا در اين وضعيتي كه ما در اون هستيم حيفه دوستيها جاشونو به كدورتها بدن .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط towfigh نمایش پست ها
    حامد جان دیزین که باز است شمشک باید باز شود.
    در مورد حمل دوربین باید عرض کنم البته اگه مارا قبول داشته باشی. فقط و فقط باید جلوی سینه ات یا زیر شکم باشد در غیر این صورت فاتحه . البته اگر نپری روکسی;) تو اسکی مخصوصا اسنوبورد به هیچ عنوان قسمت جلوی بدن ضربه نمی خورد بهترین کار کیف کمری است.
    علی جان من دیروز با کارن دیزین بودم، پیست باز نبود. پر سنگ و اینها، اصلا برف خیلی کم بود. حالا امروز که داره میباره، اشالا بشینه.

در مورد کیف کمری الان که دارم فکر میکنم میبینم حق باشماست و جلوی بدن خیلی کمتر ضبره میخوره ( با برد البته ) تا کنار ها و پشت. کیف من هم که کمریه.

راجع به لنز، فکر کنم 18-200 رو باز کنم بزارم خونه، با 18-55 برم عکاسی. کوچیکتر و خیلی سبکتره، زوم اونطوری خیلی کم بکار میاد و عکاسی منظرست دیگه... لنز ارزونتری هم برای شکستن هست! ;) فیلتر یووی هم براش خریدم قبلا، فقط هود ندارم که خیلی هم اونجا لازمه.

روی کاتالوگ جدید لاپرو هم عکسی هست که یه اسکی باز یه کیف رو دوشی رو بسته جلوی سینه اش و مهار پشت هم کرده و داره اسکی میکنه... کیفشو نیمیدونم کدوم مدله، معلوم نیست. ولی کیف منو حتی اینطوری هم میشه به راحتی بست. مشکلم اینه که بخورم زمین و فاتحه... :)
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    آقاي هژير آذر خواهش ميكنم فقط در ارتباط با سئوالات اقاي خرم يار كامنت بديد و موضوع رو از مسير اصليش منحرف نكنيد
    __ به روی چشم. سعی من هم همینه.
    __ تصور من این بود که آقای خرم یار نگران ریسک موضوع یعنی آسیب یا از دست دادن دوربین بودند ، و از طرفی حسرت دوربین داخل صندوق عقب را میخورند ، به این خاطر نکته ای رو که خودم همیشه نگرانش هستم ( ترک ماشین در جای پرت و دوربین در صندوق عقب ) رو متذکر شدم.
    هادی هژیرآذر

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

به گمان من اينجور مواقع بهترين انتخاب ميتونه دوربين هاي كامپكت باشه كه احتمال صدمه خوردنشون بخاطر كوچك بودن و جمع شدن لنز داخل بدنه بسيار كمتر هست.
    به هرحال به گمان من ريسك بزرگي رو متحمل ميشيد. و آسيب پذيرترين بخش دوربين شما محل اتصال لنز با بدنست(اميدوارم جفتش با هم نشكنه!)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

حامد جان اولا 18-200 هم خیلی به درد می خوره پس چه جوری می خواهی از پرشهای ما عکس بگیری :biggrin:
    دوما اگر برای عکاسی می خواهی بیای پیست بهتر اسکی نکنی یعنی حدود ساعت 11 بیای بالا تا ساعت 2 هم تو پیست باشی منظورم اینکه پایین نیایی (فقط یک بار سوار کابین یا سیژ بشی) تو پیست بچرخی در واقع روز اسکی کردنت نباید باشه. پس خیلی بهتر است که روز تعطیل بری که زیاد حرص نخوری.

من 2 بار همین بلای که آرش فرمود را از نزدیک دیدم. البته یکیش خیلی جالب شکسته بود بدنه از سمت گریپ تا پایین لنز یک چیزه جالب هم بگم که جفتشون کانن بودند 300D و 350ِD

راستی اول فصل بخاطر دمای خیلی خیلی پایین قله هم بهتر دوربین را نیاری مگر اسمان افتاب افتاب باشه مخصوصا دیزین. ipod از کار می افتد چه برسه به دوربین.

در ضمن دیگه نبینم تنها تنها می رین اسکی حالا خدمت جفتتون سر فرصت می رسم.
    محمد علی توفیق

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    به گمان من اينجور مواقع بهترين انتخاب ميتونه دوربين هاي كامپكت باشه كه احتمال صدمه خوردنشون بخاطر كوچك بودن و جمع شدن لنز داخل بدنه بسيار كمتر هست.
    به هرحال به گمان من ريسك بزرگي رو متحمل ميشيد. و آسيب پذيرترين بخش دوربين شما محل اتصال لنز با بدنست(اميدوارم جفتش با هم نشكنه!)
    به نظر خودم هم خطر بزرگیه... راستش ما میلیونر هم نیستیم که بگم خوب اگه شکست فردا نوشو میخرم! همینشم بیشتر از 1 سال و اندی برنامه ریزی و اینها و شب خواب 18-200 دیدن (!) بلاخره شده.

فکر کنم باید یه کامپکت هم بخرم! :( این موجود جدید و نازنین، نیکون اس 10 چنده؟ حتما خیلی گرونه! :( بیچاره شدیم!
    Hamed Khoramyar

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین