نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: نقطه ی آبی و سبز درعکس دیجیتال؟؟

pej
    pej آنلاین نیست
    كاربر جديد pej آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض نقطه ی آبی و سبز درعکس دیجیتال؟؟

سلام.
    من یه nikon d100 دارم که جدیدا متوجه شدم یه نقطه ی آبی و یه نقطه ی سبز تو همه ی عکس هام هست. لنزم رو باز کردم و تمیزش کردم اما بازم فایده یی نداشت. حتی وقتی بدون لنز هم عکس گرفتم بازم این دو تا نقطه سر جاشون بودن. کسی می تونه به من بگه که آیا برای حسگر دوربینم اتفاقی افتاده؟ یا اینکه نه مشکل چیز دیگه ست{؟}. :( خیلی ممنون می شم اگه بهم بگین مشکل چیه و چه جوری می شه برطرفش کرد.
    عکس زیر بریده و چند برابر بزگ تر شده.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط pej : Monday 29 January 2007 در ساعت 02:53 دلیل: تکمیل اشکال

كاربر همراه eksir آواتار ها
    تشکر کرده
    557

پیش فرض پاسخ: نقطه ی آبی و سبز درعکس دیجیتال؟؟

احتمالا پيکسل هاي داغ :
    http://www.akkasee.com/digitalcamera...ves/007201.php
    محسن مظهری

pej
    pej آنلاین نیست
    كاربر جديد pej آواتار ها
    تشکر کرده
    0

مرسی از جوابت دوست عزیز. این نرم افزاری که تو مقاله ی "پیکسلهای داغ" به نام CCD defects reader معرفی شده نمی تونه D 100 من رو تشخیص بده. آیا شما نرم افزاری رو سراغ دارین که بتونه پیکسل های داغ دوربین من رو شناسایی و رفع کنه؟

pej
    pej آنلاین نیست
    كاربر جديد pej آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان. من برای رفع اشکال این نقطه های رنگی که به اصطلاح Hot Pixels یا "پیکسل های داغ" خوانده می شن به "تعمیرگاه مرکزی دوربین" مراجعه کردم. اون ها به من گفتند که راه حل این مشکل تعویض CCD دوربین هست و حدود 200،000 تومان خرجشه! ولی ظاهراً این نقطه های ناخوانده اجتناب ناپذیرند. یعنی حتی با تعویض حسگر دوربین باز هم احتمال بروز چنین مشکلی هست. کسی می تونه به من بگه آیا برای رفع این مشکل به غیر از نرم افزار هایی که محصول خروجی دوربین(عکس گرفته شده) رو ویرایش و تصحیح می کنند راه حلی برای رفع این مشکل هست که CCD دوربین رو بشه تعمیر کرد؟؟ احتیاج به هم فکری شما دارم. قبل از اینکه رازی بشم به این که CCD رو عوض کنم کسی راه حلی می تونه بهم نشون بده؟

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

دوست عزیز، البته تعمیرگاه مرکزی دوربین جای مناسب و قابل اعتمادی است. به خصوص اگر با خود آقای قاسمی صحبت کنی و مشکل را برایش توضیح بدی، ایشان حتما این کار را به دقیق ترین صورت ممکن انجام می دهند. اما چند نکته به ذهن من می رسد که فکر می کنم بنویسم، شاید مفید واقع شود:

1- شما می توانید یک action یا script در فتوشاپ بسازید که به صورت batch تمام این dead pixels را از بین ببرد. می توان با آن کنار آمد. خیلی راحت است و به احتمال خیلی خیلی زیاد خودتان می توانید این action ها را با کمی آزمایش و خطا بسازید. من نصف قیمت تعوضی سنسور می گیرم ، برایتان action ها را می سازم (شوخی می کنم.)

2- به نطر من پس انداز کنید و این 200،000 تومان را هم به پس اندازتان اضافه کنید، به راحتی یک D80 می توانید بخرید. من فکر می کنم که این همه پول برای این مورد ارزش پرداخت ندارد.

3- امکان پیدا شدن dead pixels به عمر سنسور و نحوه استفاده شما بر می گردد. به نظر من نباید با تعویض سنسور تا مدت ها پیدایشان بشوند؛ و البته تکنولوژی ساخت سنسور در آن زمان تا حالا خیلی پیشرفت کرده!!

4- آیا در تمام عکس هایتان این پیسکل ها دقیقا به همین شکل ظاهر می شوند؟؟

موفق باشید.

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

شما از طريق نرم افزار ميتوانيد اين پيكسل ها را تا حدودي محو كنيد ولي اين را بدانيد براي هر عكس بايد تمام مراحل را تكرار كنيد كه به نظر بنده به سختي آن نمي ارزد
    پويا رحيم زاده

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    1- شما می توانید یک action یا script در فتوشاپ بسازید که به صورت batch تمام این dead pixels را از بین ببرد. می توان با آن کنار آمد. خیلی راحت است و به احتمال خیلی خیلی زیاد خودتان می توانید این action ها را با کمی آزمایش و خطا بسازید.

.
    داريوش جان اين روش بسيار عالي است و فكر ميكنم سريع ترين راه باشد ولي درمان قطعي مشكل نيست به هر حال اين روش و روش هاي ديگر تا حدودي اين پيكسل ها را محو ميكنند و حيف است يك شات بسيار زيبا با چنين پيكسل هايي خراب شود ولي براي موقت به نظر من خيلي كار آمد است
    هزينه 200 هزار تومان براي سنسور اين دوربين به نظر من كمي زياد است من جاي شما بودم دوربينم را ميفروختم كمي ارزان تر و پولهامو هر شب ميرختم تو قلك تا آن موقع يك D80 يا D200 ميخريدم
    پويا رحيم زاده

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya1 نمایش پست ها
    داريوش جان اين روش بسيار عالي است و فكر ميكنم سريع ترين راه باشد ولي درمان قطعي مشكل نيست به هر حال اين روش و روش هاي ديگر تا حدودي اين پيكسل ها را محو ميكنند و حيف است يك شات بسيار زيبا با چنين پيكسل هايي خراب شود

راستش را بخواهی به طور خیلی قطعی می توان به همین روش این بیماری را درمان کرد.

pej
    pej آنلاین نیست
    كاربر جديد pej آواتار ها
    تشکر کرده
    0

داریوش عزیز از این که برای پاسخ به سوال من وقت گذاشتی و راهنماییم کردی بسیار سپاس گذارم. از روزی که این بلای دیجیتالی سرم آمده به طور موقت با Photoshop این نقطه های دوست داشتنی رو روتوش می کنم. اما خوب بعد از یه مدت دلم رو زد؛ چون هر بار شاتر رو می زدم به این فکر می کردم که یک عکس خراب دارم می گیرم. :( اونقدرا هم سخت نمی گیرم. نصفه ی پر لیوان رو نگاه می کنم :biggrin: گرچه در این شکی نیست که D100 به دوران قبل از میلاد موسی بر می گردد. اما خوب کلی باهم خاطره داریم. فکر می کنم بتونه اونقدر صبر کنه که من به یه نتیجه ی منطقی برسم. نقداً به نتیجه ی شما و پویا رسیدم.
    باز هم از لطف شما دو دوست عزیز سپاس گذارم.