صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
Like Tree39تشکر

موضوع: مرگ دی اس ال آر ؟

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

پیش فرض مرگ دی اس ال آر ؟

حالا در ابتدای سال 2020 دوربینهای بدون اینه تقریبا درحال تنگ کردن جای دوربینهای سنتی200سال بااینه وجعبه معروفشان هستند!چه بد! همیشه ازدست دادن نوستالژی ها برایمان غم انگیزویا گاهی توام باشادی استفاده ازابزارهای جدید است وبعدهامتوجه نبودشان میشویم(مثال گوشی های قدیمی است که درهیاهوی شبکه های اجتماعی ولمس تکنولوژی متوجه ازبین رفتنشان نشدیم ولی حالا یه جورایی دلمان تنگشان شده!) ابزارهای زیادی در دودهه ی قبل رفته اند.یا حتی امده اند ورفته اند! یکی از معروفترینهایشان شاید dslrها ست. میگویم شاد چون این یکی فکرمیکنم به نوعی درکنار هووی خود باقی بماند. شایدهم نه!
    حالا که خیلی از کاربران به نوعی تجربه ی استفاده از دوربین های بدون اینه را داشته اند میخواهم حس استفاده ازانها را به اشتراک بگذارند؛ برای من نوعی واقعیت اینه که هربار با سونی عکاسی میکنم وبعداز مدتی d800رو از کمد بیرون میارم ودستم میگیرم,واقعا , واقعا تازه حس یک دوربین رو بدست میارم. انگاز عکاسی با d800 واقعی تر به نظرمیاد.گرچه کلا یکی از دلایل خرید سونی بدنه بسیار حرفه ای وعالی در اندازه ای کوچک بوده ولی همین کوچکی حالا برای من به نوعی این حس رو بوجود اورده! شاید بعضی از دوستان بگن این حرفها اراجیف و خزبعلات هستش ولی شک ندارم این حس رو برخی کاربران هم دارند.
    درمجموع امیدوارم چراغ توسعه ی DSLRها هیچوقت خاموش نشود.گرچه کنون ازحالا زمزمه هایی به راه انداخته متاسفانه ولی واقعا امیدوارم باتوجه به منابع وقدرت زیادی که نسبت به نیکون ودیگرشرکتها دارد, درکنار میرورلس ها , DSLRها را هم توسعه دهد.
    گرچه به دو دلیل این موضوع میسر نیست وبه نظرمیرسدکه تا پایان دهه جاری DSLRها جایی در ویترین مغازه ها نداشته باشند؛ یکی اینکه همین حالاهم دیگر مزیت وبرتری خاصی بجز باتری وارگونومی ندارند.
    وصدالبته که بزرگترین موضوع کیفیت لنزهای جدید است؛ لنزهای بدون اینه کنون ونیکون برتری محسوسی برلنزهای F و L قدیمی دارند ودلیلی وجودندارد کسی لنزهای چندهزاردلاری ای را بخرد که همتایی با کیفیت به مراتب بهتر دارند!
    تا نظر دیگران چه باشد؟

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود
    دوربین من نیکون d7200 از کراپدار های محبوب هست که خب دوربین جذابیه آرگونومیه خوبی هم داره و حتی به نظرم نسبت به مدل جدید تر d7500 به لحاظ آرگونومی بهتر هست با اینکه تفاوتشون اندک و حس بهتری رو در دست گرفتن به فرد منتقل می کند
    اما من این سری دوربین sony A7 iii R پسر خالمو جهت تست چند ساعتی آزمایش کردم با لنز سونی 85 مم f1.4 سری GM
    در یگ کلمه محشر بود ، اولین چیزی که منو جلب کرد زیبایی و استایل دوربین بود انگار خود دوربین کاراکتر داشت ، به خود فرد هم احساس مهم بودن دست میداد وقتی اون دوربین دستم بود انگار کاملا با یک کالای لوکس طرف هستیم با طراحی عالی ، حالا شاید به لحاظ آرگونومی خیلی فوق العاده نبود و شایدم من هنوز عادت نکرده بودم ولی حسی که در مواجه با دوربین به آدم دست می داد خودش خیلی جالب بود ، که فکر می کنم در مورد میرولس های جدید نیکون و کنون هم به همین منوال باشه البته در دست نگرفتم و در مورد دوربین های فوجی هم مخصوصا سری های جدید همینطوره هر چند در دوبین سونی حس بروز تری دارید
    بحثم تبلیغ برند سونی نیست ، بنظرم علاوه بر تغییر در بدنه سونی تونست طراحی جذابی هم بکند که خودش عامل بسیار بسیار مهمیه
    نکته جالب اینکه یکی از دوستان هفته گذشته یک دوربین از سری سونی A7 R ، گرفت ، قبلش با هم صحبت می کردیم می گفتم چرا سونی ، خودش نمی دونست ولی مجذوبش شده بود که بنظرم بیشتر به طراحیش بر میگرده البته نظر منه و خب خیلی ها شاید از این طراحی خوششون نیاد
    ولی انچه مسلم است با این پیشرفت رو به جلو تکنولوژی در آینده نه چندان دور dslr ها بسیار بسیار محدود میشند و برای کاربرای خاص شاید قابل تعریف مثلا عکاسی حیات وحش و یا ورزشی و کاربران عمومی قطعا به سمت میرورلس ها هجوم خواهند برد ، و احتمالا در سالهاتی آینده با همه گیر تر شدن این دوربین ها قیمت رقابرتی تری داشته باشند و سطح مبتدذی هم بتونن پوشش بدن اونجاست کهن باید گفت ، خداحافظ DSLR

من خودم از علاقه مندان به دوربین D850 نیکون هستم و وقتی از نزدیک دیدمش واقعا برام جذاب بود ولی اگر روزی قرار باشه دوربینم رو ارتقا بدم و شرایطش باشه قطعا انتخابم سونی و یا میرورلس ها خواهند بود
    با یک جمله در مورد میرورلس ها می تونم اینجوری بگم آینده در دستان شماست که این دوربین ها بنظرم خیلی از همه گیر شدنشونو مدیون برند سونی هستند
    Nima Sadigh، kiavash، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

من تخصصم عکاسی منظره و عکاسی شهری هست. اگر خیلی بی تعارف بخواهم نظر بدهم برای من مهمترین چیز لنزها هستند و شاید مهمتر از آن قیمت آنها و همچنین وزن و ابعاد کل سیستم.
    در حال حاضر دوربین اصلی ام کنون eos m6 هست. میررلسی کوچک با لنزهایی بسیار سبک و کوچک و می شود گفت ارزان. دوربین بعدی ام فول فریم 6d هست که بیشتر برای پرتره از اون استفاده می کنم. (و شاید اصلی ترین دوربینم موبایلم باشد)
    برای من حذف باکس آیینه ی dslr ها تفاوت چندانی ندارد ولی مزیتی که دارد کوچکتر شدن و سبک تر شدن سیستم ها است. البته چیزی که الان در میررلسها می بینیم این هست که کاهش وزن چشمگیری در آنها نسبت به dslr ها دیده نمی شود و مشکل دیگری که به نظر می آید ایجاد شده، گران بودن لنزهای آنها است.
    به هر حال در نهایت، دوره و زمانه ی آیینه با آن ابعاد تمام شده است و باید با تکنولوژی جدیدتر کنار بیاییم.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Saturday 7 March 2020 در ساعت 21:16
    Moty، obsidiyan، 47amir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12229

درود بر همگی

ضمنا تایید ماجرای مرگ DSLR ها باید عنوان کنم شاید دلیل مرگشان صرفا ورود نسل دیگری از دوربین ها نبود!

بلکه دلیل مرگشان بالابردن ( با دلائل مختلف) مگاپیکسل سنسور ها بود! که به جایی رسید که عملا با وجود ضربه ای حرکت آینه ایجاد میکرد با مگاپیکسل های جدید ( بالای 12 مگاپیکسل در کراپ دار ها و 24 مگاپیکسل در فول فریم ها) دیگر اون خروجی قبلی بدست نیامد که نیامد! ( که به وفور در مورد آن صحبت شده)

اما با حذف شدن آینه ، تمام آن داستانهای بالا رفتن مگاپیکسل و افت خروجی تحت تاثیر آن نه تنها دیگر وجود ندارد بلکه همانطور که روی کاغذ باید مگاپیکسل بیشتر مترادف با دیتیل بیشتر گردد عملا در میرولس ها اینگونه هم شد!

از آنجایی که در دوربین های SLR کراپدار ، دیگر سنسور 12 مگاپیکسلی گذاشته نمیشود وهمه فول فریم ها هم لزوما 24 مگاپیکسلی نیستند پس نه تنها که DSLR ها مرده اند بلکه چند سال قبل تر مرده بودند!

پینوشت: تا جایی هم که دیدم تمام مشکلات فوکاس لنز های SLR ها ، در حالت Live View که اینه دخیل نبود اصلا وجود نداشتند!
    پس در میرورلس شاید بتوان با بک فوکاس لنز ها هم خداحافظی کرد!

پاینده باشید
    DELL، kiavash، 2105 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها
    درود بر همگی

ضمنا تایید ماجرای مرگ DSLR ها باید عنوان کنم شاید دلیل مرگشان صرفا ورود نسل دیگری از دوربین ها نبود!

بلکه دلیل مرگشان بالابردن ( با دلائل مختلف) مگاپیکسل سنسور ها بود! که به جایی رسید که عملا با وجود ضربه ای حرکت آینه ایجاد میکرد با مگاپیکسل های جدید ( بالای 12 مگاپیکسل در کراپ دار ها و 24 مگاپیکسل در فول فریم ها) دیگر اون خروجی قبلی بدست نیامد که نیامد! ( که به وفور در مورد آن صحبت شده)

اما با حذف شدن آینه ، تمام آن داستانهای بالا رفتن مگاپیکسل و افت خروجی تحت تاثیر آن نه تنها دیگر وجود ندارد بلکه همانطور که روی کاغذ باید مگاپیکسل بیشتر مترادف با دیتیل بیشتر گردد عملا در میرولس ها اینگونه هم شد!

از آنجایی که در دوربین های SLR کراپدار ، دیگر سنسور 12 مگاپیکسلی گذاشته نمیشود وهمه فول فریم ها هم لزوما 24 مگاپیکسلی نیستند پس نه تنها که DSLR ها مرده اند بلکه چند سال قبل تر مرده بودند!

پینوشت: تا جایی هم که دیدم تمام مشکلات فوکاس لنز های SLR ها ، در حالت Live View که اینه دخیل نبود اصلا وجود نداشتند!

پاینده باشید
    ازنظرتئوری امکان استفاده ازمانت های R وZ کنون ونیکون روی dslrهایشان وجوددارد؟
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

درود بر همگی

پاینده باشید
    درود
    با electronic front curtain shutter مشکل لرزش کاملا حل شده و الان من با D850 با همان استیبل بودن D610 روی دست میتونم عکاسی کنم بدون کوچک ترین مشکل
    و مساله خطای فوکوس رو من در A7R4 یک بار و در سری A6000 بارها و بارها دیدم حتی در نور روز
    usef، kiavash، Moty و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Captan آواتار ها
    تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    درود
    با electronic front curtain shutter مشکل لرزش کاملا حل شده و الان من با D850 با همان استیبل بودن D610 روی دست میتونم عکاسی کنم بدون کوچک ترین مشکل
    و مساله خطای فوکوس رو من در A7R4 یک بار و در سری A6000 بارها و بارها دیدم حتی در نور روز

در برسی نهایی مارک چهار به خطایی اشاره نشده ، منظورتان چه نوع خطایی در فوکوس هست؟ اگر لینک یا منبعی وجود دارد قرار دهید.

تشکر کرده
    12229

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    ازنظرتئوری امکان استفاده ازمانت های R وZ کنون ونیکون روی dslrهایشان وجوددارد؟
    درود بر کیاوش عزیز ببخشید ندیده بودم پست شمارو،
    نه خوب بخاطر خود اینه ممکن نیست
    kiavash تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12229

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    درود
    درود
    ممکنه اون سیستم اثرات نامطلوب ضربه اینه رو کاهش بده اما حذف نمیکنه( من تجربه عملی در موردش ندارم حدث میزنم)، ولی در میرورلس اینقدر خروجی شارپ هست حتی در کراپ ۱۰۰% که بی شک در SLR با مگاپیکسل بالای ۱۲ در کراپدار و بالای ۲۴ در فول فریم نمیشه بهش رسید.
    obsidiyan تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12229

درود بر همگی

پاینده باشید
    و البته اگر بک فوکاسی در کار باشه در میرولس سونی، دوربین های آلفا فقط امکان ادجاست یا تیون فوکاس رو روی لنز های خودشان دارند نه تردپارتی ها حتی سیگما دست کم در a7iii که این چنین هست.
    kiavash و obsidiyan تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین