صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: دوستان و اساتید محترم ، خواهشمندم توی این بحث شرکت کنید

كاربر آشنا sameris آواتار ها
    تشکر کرده
    26

پیش فرض دوستان و اساتید محترم ، خواهشمندم توی این بحث شرکت کنید

با سلام خدمت تمامی دوستان

یه بحثی هست که ذهن منو خیلی مشغول کرده . شاید برای خیلی از دوستان هم این سوال تا حالا پیش اومده باشه که برای شروع عکاسی ، بهتره که چه دوربینی بخرن ... ( کامپکت - سوپرزوم - اس ال آر لایک - اس ال آر )
    واسه کسانی که میخوان وارد دنیای دوربین دیجیتال بشن

یا سوالمو اینجوری مطرح کنم : اگه دوستی اومد پیشتون و گفت " فلانی ، واسه شروع عکاسی یه دوربین بهم معرفی کن " . چه رنج دوربینی رو بهش پیشنهاد میدین ؟ و دلایلتون واسه این پیشنهاد چیه ؟ ( جدا از بحث بودجه و نوع استفاده دوربین )

منظور من این اشخاصه :
    - کسانیه که میخوان عکاسی رو بطور جدی شروع کنن
    - این اولین دوربینشونه که میخوان بخرن
    - یه اطلاعاتی هم در مورد عکاسی دیجیتال و دوربین دارن

( بحث کاربران خونگی و افراد حرفه ای هم که جدای خودشه . جاش اینجا نیست ... )

خواهش میکنم دوستان و اساتید نظرات خودشونو با ذکر دلیل مطرح کنن
    امیدوارم بحث به جاهای مثبتی برسه
    اگه مدل رو هم معرفی کنید ، بد نیست ولی نظر من بیشتر روی رنجهای مختلف دوربینه تا نوع مدل
    از همراهی شما ممنونم
    :)
    ویرایش توسط sameris : Friday 4 May 2007 در ساعت 10:28
    ثامر مسعودی
    Nikon D5100 + NIKKOR AF-S DX 18-55 VR

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

پیش فرض پاسخ: دوستان و اساتید محترم ، خواهشمندم توی این بحث شرکت کنید

جدای از بودجه خوب معلوم است slr دلیلش هم قابلیت ارتقاء در لنز و همچنین کیفیت بهتر نسبت به بقیه دوربینهای دیجیتال (کامپکت، اس ال ار لایک).
    هم نیکون هم کانن این دو از لحاظ خرید لوازم جانبی در ایران راحت تر است.
    محمد علی توفیق

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

ضمن پوزش از جناب آقای توفیق بنده شروع کار با یک دوربین SLR را حتی اگر بودجه اش رو هم داشته باشیم یک اشتباه محض میدانم ( فکر کنم یک جای دیگه هم اینو گفتم چون به نظرم آشنا اومد!!! :biggrin: )

اولا" خیلی از مسایل در دوربینهای SLR با دوربینهای دیگر تفاوت کلی دارند ( مثل مشاهده سوژه در ویزور و تفاوت عملکرد LCD در این دوربینها با دوربینهای غیر SLR)

ثانیا" صرفنظر از ابعادشون به قدری عملکردهای مختلف و توابع و منوهای گسترده دارند که یک کاربر صفر کیلومتر را ***پیچ میکند!!

ثالثا" مهمترین بحث همان بحث شیرین پول است!! مثلا" خود من نهایت آمال و آرزوم یک SLR-Like درجه 1 مثل SONY-R1 یا Panasonic-FZ50 ودر کنارش داشتن یک کامپکت کوچک مثل Fuji-F40fd یا Panasonic-LX2 است. در صورتی که اگر بخوام یک SLR با همین دامنه لنز (ماکرو+ واید+تله+..) و لرزشگیر و... داشته باشم باید 5-4 برابر پول بدم و دایما" هم لنز عوض کنم و هر از چند گاه با مشکل " لک روی سنسور" مواجه بشم و .............

البته منکر تواناییهای منحصر به فرد SLR ها نمیشم ولی برای هرکسی (مثل من) توجیه نداره (مثلا" نویز کم در ایزوهای بالا سرعت بالای پردازش فایلهای RAW قابلیت تنظیم عمق میدان به معنی واقعی ( که در دوربینهای کامپکت معادل کشک است!!!) و لوازم جانبی وسیع و مفید و البته گران و........)
    __________________________________________________ __________________________________________________ ________
    به هر حال با توجه به دسته بندی جناب آقای مسعودی که کاربران خانگی را در نظر نگرفتند ( که هدفشان فشار دادن شاتر و گرفتن عکس است) یک دوربین مناسب دوربینی است که:
    قابلیت تنظیمات دستی + لرزشگیر اپتیکال + ابعاد جمع و جور + منوهای ساده + قیمت مناسب +... را داشته باشد.

در نتیجه من این دوربینها رو پیشنهاد میکنم:
    Canon-A570 IS
    Canon-A710 IS
    FUJI-F31fd
    CASIO-V7

Canon-A630
    Canon-A540
    و بعضی از مدلهای المپوس که حالت P/A/S/M دارند

Panasonic-LX2 و در نهایت هم دوربینهای اولترازوم مثل:
    Canon-S3 IS/ SONY-H5 /Panasonic-FZ8 / FUJIFILM- S6500fd-S5700 / OLYMPUS-SP500 / Kodak-P850
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

راستش به نظر من پیش از مدل معرفی کردن باید نباز فرد را بسنجیم و البته بودجه اش را.
    در بسیاری مواقع تفاوت مدلها زیاد نیست البته نه که زیاد نباشد بلکه می خواهم بگم با توجه نیاز افراد واقعا مدلهای مشابه در یک کلاس همگی پاسخ گوی نیاز فرد هستند و باید از نسخه پیچی های مطلق پرهیز کرد.
    در خیلی موارد طرف تا میگه سلام ما میگیم S3IS:rolleyes:
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

والا الان اينقدر قيمت دوربينهاي DSLR*پايين اومده كه براي كساني كه قصد دارن عكاسي كنند و عكاسي ياد بگيرن بهترين انتخاب هست... و هيچ توجيهي پيدا نميكنم كه وقتشون رو براي سر و كله زدن با slr like ها و كامپكتها تلف كنند... چون بسياري از مفاهيم روي سنسورهاي بزرگ قابل تعليم و يادگيريست..
    ولي همانطور كه آقاي غفاري فرمودند بايد نياز افراد سنجيده شه قبل از سلام! ;)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در واقع پاسخ به اين سوال در حال حاضر تفاوت فاحشي با سال 82 ( به طور مثال) دارد. آن زمان تفاوت قيمتها قابل ملاحظه بود و بر انتخابها تاثير ميگذاشت.
    شايد تا چند سال ديگر تنها دو نوع دوربين داشته باشيم: 1- DSLR براي همه افراد و 2- Compact براي كسانيكه خواهان يك دوربين كوچك هستند.
    يعني مشابه همان چيزي كه در دنياي دوربينهاي غير ديجيتال هم وجود داشت.

اما سوپرزومها شايد هنوز تا چند سال ديگر جاي خود را حفظ كنند. چرا كه ويژگي خاصشان و قيمتشان باعث ميشود هنوز در اين رقابت باقي بمانند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا sameris آواتار ها
    تشکر کرده
    26

خب مثل اینکه بحث داره به جاهای جالبی میرسه . همینطور پیش بره فکر کنم تاپیک خوبی از آب در بیاد
    نظرات همه شما دوستان محترمه ، بالاخره هر کسی نظرات و دلایل خودشو داره
    و اما نظر خودم ...
    :biggrin:
    من عقیده دارم که هر کسی که بخواد عکاسی رو بطور جدی یاد بگیره ، بالاخره دیر یا زود کارش به SLR میکشه .
    پس چه بهتر که با یه SLR تو رده Entry-Level شروع کنه . مثل D50 - D40 - 350D و غیره

دلایلش هم اینه :
    - قیمت پایین و مناسب این رده از دوربینها واسه خرید افراد تازه کار
    - قابلیت و عملکرد بسیار خوب این دوربینها در مقایسه با SLR-Like ها و کامپکت ها
    + قابلیت تعویض لنز و لوازم جانبی فراوان واسه این رده و ...

البته نکات منفی مثل پیچیدگی و قیمت بالای تجهیزات هم هست . ولی به نظر من ارزشش رو داره
    ------------------------------------
    یه ترکیب دیگه هم که مد نظر من هست ترکیب کامپکت + SLR هست

یعنی شروع کار با یه کامپکت متوسط در حد 250 تا 350 تومن واسه یه مدت ، و بعدش ارتقاء به SLR و استفاده از دوربین اولی بعنوان بکاپه ...
    البته با هزینه بیشتر نسبت به گزینه قبلی ;)

به نظر من خرید SLR-Like واسه شروع یه اشتباهه ، مگه اینکه شخص بخواد واسه همیشه از همین دوربین استفاده کنه و ارتقائی در کار نباشه واسه یه مدت طولانی
    -----------------------------------
    قابلیتی رو که من سعی میکنم تو پیشنهاد دوربین به این دوستان در نظر بگیرم ، وجود RAW توی دوربینه . به همون دلایلی که خودتون بهتر از من میدونید
    ثامر مسعودی
    Nikon D5100 + NIKKOR AF-S DX 18-55 VR

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

-DSLR
    چون :

-کسانیه که میخوان عکاسی رو بطور جدی شروع کنن، پس کارشون با DSLR like سر نمیگیره،
    - این اولین دوربینشونه که میخوان بخرن ،همون بهتر که کار بدنه رو همینجا تموم کنن .
    - یه اطلاعاتی هم در مورد عکاسی دیجیتال و دوربین دارن می تونن با DSLR هم بیازمایند و هم بیاموزند بدون کاستی های DSLR like.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

به نظرم شروع با یک SLR ( نه D-SLR ) بسیار بهتر باشد.هنگامی که شما با اصول عکاسی با دوربین های SLR آشنا میشوید و با این نوع دوربین شروع میکنید بسیار بهتر است.هم بسیار گزیده تر دکمه ی شاتر را فشار میدهید. هم با اصول اپتیک و مشکلات و مزایای دوربین آشنا میشود و هم در آینده با D-SLR کمتر مشکل خواهید داشت.همزمان داشتن یک SLR Like بسیار شما را کمک خواهد کرد.اما اگر مستقیم به سراغ D-SLR بروید هم مشکلی نخواهید داشت.اگر به عکاسی علاقمند هستید و قصد ادامه ی راه را دارید سراغ D-SLR رفتن به نظرم اشتباه است و تا حدودی از شور و علاقه شما کم میکند و شاید شما را مایوس کند.در حال حاضر با قیمت های الان به صرفه ترین راه داشتن یک D-SLR متوسط است و برای ابتدا بسیار عالی است.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

گر به عکاسی علاقمند هستید و قصد ادامه ی راه را دارید سراغ D-slr رفتن به نظرم اشتباه است و تا حدودی از شور و علاقه شما کم میکند و شاید شما را مایوس کند.در حال حاضر با قیمت های الان به صرفه ترین راه داشتن یک D-slr متوسط است و برای ابتدا بسیار عالی است.
    كاوه جان اين جمله ويرايش نميخواد؟
    يا من گيج ميزنم؟!

اما Slr
    تجربه كاركردن با نگاتيو بسيار ارزنده و آموزنده*ست... اما به گمان من حتما لازم نيست...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین