صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: تفاوت دوربین های SLR با Like SLR

كاربر آشنا حسام آواتار ها
    تشکر کرده
    307

پیش فرض تفاوت دوربین های SLR با Like SLR

بسم الله الرحمن الرحیم
    من سررشته ای ازدوربین و دوربینهای دیجیتال ندارم و فقط مطالبی در سایتهای مختلف خوانده ام ... حال این سوال برای من پیش آمده که چه تفاوتی بین دوربین های SLR با Like SLR وجود دارد ؟ تفاوت در امکاناتی که در اختیار عکاس میگذارند تا چه حدی است ؟
    برای مثال در حال حاضر شخصی بخواهد پای در این زمینه بگذارد مابین دوربینهای Canon Pro 1 یا Minolta Dimage A2 که Like SLR هستند و دوربین Canon 10D که SLR هست، کدام را انتخاب کند ؟
    (تنها چیزی که تا الان فهمیدم این است که در دوربینهای حرفه ای، دست عکاس در زمینه های مختلف باز تر است برای مثال در Pro 1 حداکثر حساسیت ISO 400 است اما در Canon 10D احتمالا" ISO 1600 يا 3200 میباشد.)

- در انتخاب ، هدف مهم است ... عکاس خبرنگار یا عکاس مستند یا عکاس آتلیه یا... بودن ! هدف من "عکاس مستند" بودن ، میباشد.
    HeSSaM

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

بحث جالبيه....
    به نظر من مهم ترين مساله در مورد انتخاب دوربين مقدار پول شماست... كه چقدر ميخواهيد هزينه كنيد... بعد مناسب با مقدار پولتون بهترين رو انتخاب كنيد...
    اصولا وقتي قصد ميكنيد Canon 10D بخريد به گمان من اصولا 2 مليون تومان بايد كنار بگذاريد... ولي براي خريد Pro1 يا 8 مگاپيكسلي هاي هم كلاسش حدود 1 ميليون .
    فرقش خيلي زياده...

اما چه تفاوتهايي دارن؟ اول از همه SLR ها حق انتخاب لنز به شما ميدن... (كه لنزهاي خوب قيمتهاي خيلي بهتري دارن... كه بايد براي بعضي از اونها بيشتر از خود دوربين هزينه كنيد...)
    ولي با هزينه كم هم ميشه لنز هايي رو پيدا كرد كه كار شما رو پوشش بده ... يا اينكه لنز به نوعي جزو سرمايه شما محسوب ميشه ولي دوربين بخاطر رقابت مگاپيكسلها عمر كمتري داره...
    ايزو هاي بالاتر غير از عكاسي در نور شب و يا فرمهاي خاص عكاسي امكان عكاسي كردن در محيط هاي بسته بدون استفاده از فلاش رو به شما ميده(يا فلاش ضعيفِ غيرِ مستقيم)
    كه براي نوع عكاسي كردن شما خيلي طبيعي تر و زيبا تر خواهد بود...
    در SLR ها تصوير را از طريق آينه ميبينيد كه اصولا حس و امكان بهتري رو ميتونه به شما منتقل كنه...(البته هميشه اينجوري نيست... در بعضي مواقع آرزو ميكردم كه دوربينم LCD داشت تا بتونم مثلا رو هوا عكس بگيرم...)

و اصولا كيفيت مگاپيكسلها در دوربينهاي SLR خيلي بيشتر است (نويز و ...)

در هر حال من با دوربين 602 فوجي بهترين تجربه هاي عكاسيم رو داشتم ... كه گمان ميكنم با سري جديد SLR LIKE ها بشه عكس هاي خيلي بهتري گرفت...

در ضمن من D70 رو توي SLR هاي ارزون و S2 رو توي گرونتر ها توصيه ميكنم!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    307

بسم الله الرحمن الرحیم
    برای این منظور حدود 2 – 2.5 میلیون در نظر دارم. اما سوالم کلی بود ... بدون در نظر گرفتن قیمت و برای کسی که میخواهد برای اولین بار عکاسی را شروع کند.
    من عکسهایی از این دو دوربین دیده ام ... برای مثال عکسهای Canon Pro 1 واقعا" محشر هستند و در مقایسه با Canon 10D فكر ميكنم کم نمی آورند. البته این نظر شخصی من هست که تا به حال چنین دوربین هایی به دست نگرفته ام و بطبع تجربه ای هم ندارم و تقریبا" با دید سطحی به عکسها می نگرم.
    اگر اشتباه میکنم به من بگویید چگونه به عکسها نگاه کنم تا متوجه شوم کدام عکس کیفیت بهتری دارد.
    HeSSaM

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

شايد در يك فضاي استاندارد ... (منظور نور و رنگ خوب) عكسها تفاوتي نداشته باشند... ولي در شرايط متفاوت فضاهاي كم نور و ... اصلا جوابگو نيستند...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

دوست عزيز اگه ميخواي SLR Like بگيري به شدت Konica Minolta A2 رو توصيه ميكنم به خاط منظره ياب مگاپيكسلي و سيستم لرزش گيرش كه عملا خوب كار ميكنه و يه نعمته Pro 1 رو فراموش كن چون اگه حافظه‌ام ياري كنه ٬‌هيستوگرام همزمان نداره.

ولي توي SLR ها دستت باز تره و ميتوني با خيال راحت از بين D70, 300D, 10D, S2pro, D100 يكي رو انتخاب كني٬ ولي هميشه فراووني لنز و در دسترس بودن اونارم در نظ بگير كه دوربينا نيستن كه عكستو برتري ميدن ٬ بيشتر تمركزت رو خريد لنز مناسب باشه٬ اما مواظب باش كه از اون طرف هم افراط نكني ٬ چون يه واقعيته كه معمولي ترين لنزاروهم اكه تا f8.0 يا يه ذره بالا تر ببندي كيفيت قابل قبولي بهت ميدن

تشکر کرده
    307

بسم الله الرحمن الرحيم
    سلام

بخاطر راهنمايي و اطلاعاتي كه داديد ممنونم ...

والسلام
    HeSSaM

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

از لحاظ كيفيت تصوير و شاخصهاي مختلف آن در مورد اين دو دوربين:
    دقت تصوير :Pro 1 در اين زمينه بسيار برتر از A2 است.معيار بعدي نويز است كه دراين مورد A2 كمي بهتر عمل ميكند.در دو معيار ديگر يعني كيفيت تصوير با ارجحيت فلاش و نورسنجي دقيق در نور كم ، Pro 1 بر A2 پيشي ميگيرد.كيفيت تصوير ماكرو در A2 بهتر ازPro1 است.معيارهاي ديگر مانند كيفيت تصوير در حالت وايت بالانس خودكار و بهم ريختگي رنگها در دو دوربين مشابه هم ميباشد.
    كلا Pro 1 قادر است كه بهترين تصاوير را در شرايط نوري مختلف تهيه نمايد و عكسها نياز چنداني به ويرايشهاي نرم افزاري ندارند.به نظر ميآيد كه اين دوربين در تهيه عكسهاي با كيفيت خوب (كه مهمترين مزيت يك دوربين محسوب ميشود) بهتر از A2 عمل ميكند.امتياز كيفيت تصوير بر اساس بررسي سايت Dpreview براي Pro1 عدد 4.50 از 5 و براي A2 4.14 است.

(رفرنسDpreviw)

اما همانگونه كه آقاي Amir A گفتند با اين قيمتها بايستي به فكر 300D يا D70 بود كه خير دنيا در آنها است !

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اي بابا٬ كسي كه تن ميده به خريد SLR Like چرا بايد از بزرگترين نعمتش كه Live Histogram هست خودشو محروم بكنه ٬ همه ميدونيد كه اين ابزار چقدر ميتونه براي داشتن نوردهي دقيق مفيد باشه. Pro 1 خوشگل شما اينو نداره SLR Like بدون هيستوگرام همزمان ....

اينجاروهم ببينيد:

http://www.luminous-landscape.com/re...oosing-8.shtml

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

خب اين بحث جالبيه.
    منظور من از اون مطلب قبلي تنها مقايسه اون دو تا دوربين از لحاظ معيارهاي مختلف كيفيت تصوير بود ونه مقايسه كلي اون دو تا دوربين خوشگل! كه شامل شاخصها و معيار هاي زيادي است.

تشکر کرده
    307

بسماللهالرحمنالرحيم
    سلام

ولی خودمونیم اگه کسی بخواد SLR Like بخره ، بهتره از دوربینهای رده 5 مگاپیکسلی بخره ... این 8 مگاپیکسلها از نظر امکانات تفاوت چندانی با برادر کوچیکاشون ندارن ... شاید برادرهای کوچکترشون از بعضی لحاظ بهتر از اونا هم باشن ... کسی که 828 میخواد 717 بخره ... 8700 میخواد 5700 بخره ... اگه G5 رو هم جزو این رده حساب کنیم که فکر نمیکنم بشه ، من شدیدا G3 رو پیشنهاد میکنم (البته 4 مگاپیکسل هستش) ... كسي كه A2 ميخواد A1 بخره ...
    ضمن اینکه کلی هم ارزونتر درمیاد ...

والسلام
    HeSSaM

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین