صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: Comparison: Nikon D200, D80, D70, D50, D40, Canon 5D and XTi by Ken Rockwell

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

Post Comparison: Nikon D200, D80, D70, D50, D40, Canon 5D and XTi by Ken Rockwell

Sneak Peak Summary

Get the Nikon D200 if you don't mind the weight.

Get a Nikon D40 for everything else.

Get the Canon 5D if you work on a tripod.

Forget the rest.

کامل را اینجا بخوانید.

Hwt
    Hwt آنلاین نیست
    كاربر همراه Hwt آواتار ها
    تشکر کرده
    115

پیش فرض پاسخ: Comparison: Nikon D200, D80, D70, D50, D40, Canon 5D and XTi by Ken Rockwell

حد وسط هم قائل نشده . مثلا يكي 900 تومن داره بره همون d40 رو بگيره ؟!
    .....

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Comparison: Nikon D200, D80, D70, D50, D40, Canon 5D and XTi by Ken Rockwell

سلام

... ترين و نظامي ترين مقايسه و نقدي بود كه از يك متخصص به عمرم خونده بودم.

ياد اون جمله ي معروف ارتش افتادم كه " ارتش (يا نظام) چرا نداره " بايد گفت كه آقاي راكول معروف، دوران نقد ها و review هاي اينچنيني گذشته و خواننده ي فهيم نياز به دلايل و مدارك بيشتري براي پذيرفتن نظرات و سلايق يك منتقد ( حتا اگه كن راكول و فيل اسكي و فرد ميراندا و تام هوگان و باب اتكينز و سايمون جوينسان و .... باشه ) لازم داره .

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

فرهاد جان با شما کاملا موافقم ، این نظرات یک جانبه نگرانه ، و یک سو نه تنها کمکی به کسی نمیکند ، بلکه باعث دید اشتباه و تصمیمات اشتباه افراد میشود...

دیگر در دنیای دیجیتال و عصری که هر لحظه پیشرفت جدیدی ایجاد میشود جای این بحث های یک سویه نیست...

این آقای راکول هم گاهی افاضات میفرمایند .....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

بارها دیده اید که من با نسخه پیچی های یک جانبه میانه خوبی ندارم و به طور اخص با این یکی هم.
    اما من متن کامل را خوندم به اون افتضاحی نیست که از نقل قول اولیه اش به نظر میاد.
    به طور مثال یه مقایسه ای کرده بین نورسنجی دی 70 - دی80 - دی 40 و دی 200

سوتی هایی هم در رویو های اقای کن دیده میشه برای مثال گفته بود که لنزهای 300-70 قدیمی نیکون یعنی مدل G و D از نظر کیفیت اپتیکی هیچ فرقی با هم ندارند که با یک مقایسه ساده که خود من انجام دادم دیدم که تفاوتشان اصلا کم نیست و مدل دی خیلی بهتره و از این قبیل...
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    1099

من فکر می کنم( من خیلی خیلی تازه کارم، و تازه دارم برای خرید Dslr تحقیق می کنم، ببخشید اگر جسارت می کنم) که آقای راکول خیلی هم بیراه نگفته اند، اگر این نکته را در نظر داشته باشیم که ظاهرا ایشان قیمت برایشان مهم نبوده، آنوقت این نتایج، احتمالا نتایج درستی خواهند بود.

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad Reza نمایش پست ها
    من فکر می کنم( من خیلی خیلی تازه کارم، و تازه دارم برای خرید Dslr تحقیق می کنم، ببخشید اگر جسارت می کنم) که آقای راکول خیلی هم بیراه نگفته اند، اگر این نکته را در نظر داشته باشیم که ظاهرا ایشان قیمت برایشان مهم نبوده، آنوقت این نتایج، احتمالا نتایج درستی خواهند بود.
    نه اتفاقن من بيشتر از جفايي كه در حق D80 كرده ناراحت شدم. در اكثريت نقد هايي كه روي اينترنت خوندم گفته شده بود كه D80 يك D200 كمي ارزانتر است و چيز زيادي از اون دوربين كم ندارد ولي ايشان فرموده اند با قيمت يك D80 مي توان دو تا D40 خريد !!!!

اگر قيمت D40 با لنز 18-55 رو با قيمت D80 و لنز 135-18 مقايسه كرده است كه قياس مع الفارق است و اگر بدنه ها رو مقايسه كرده اند كه قيمت بدنه ي D80 دوبرابر D40 نيست و هيچ گاه نبوده.

تشکر کرده
    1099

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    نه اتفاقن من بيشتر از جفايي كه در حق D80 كرده ناراحت شدم. در اكثريت نقد هايي كه روي اينترنت خوندم گفته شده بود كه D80 يك D200 كمي ارزانتر است و چيز زيادي از اون دوربين كم ندارد ولي ايشان فرموده اند با قيمت يك D80 مي توان دو تا D40 خريد !!!!

اگر قيمت D40 با لنز 18-55 رو با قيمت D80 و لنز 135-18 مقايسه كرده است كه قياس مع الفارق است و اگر بدنه ها رو مقايسه كرده اند كه قيمت بدنه ي D80 دوبرابر D40 نيست و هيچ گاه نبوده.
    فرهاد خان من اول توضیح بدم که برای من بسیار محترم هستید، هم به خاطر پست های بدرد بخور و ارزشمندتان و هم به خاطر علاقه تان به زبان فارسی:)

من فکر می کنم آقای کن راکول اینطور حساب کرده اند که شما پولش برایتان مهم نیست، در اینصورت D80 برتری به D200 ندارد، پس D200 را بگیرید. ولی D40 مزیتی نسبت به D200 دارد و آن اندازه کوچک و وزن خیلی کمترش است، که برای سایر موارد ارزشمند می شود.
    یادم می آید در یکی از بخش ها که پیشباز نیکون D40 بود، جناب آرش خان از این دوربین به عنوان پشتیبان بسیار ارزان در کیف هر عکاس حرفه ای نام برده بودند.(اینجا)

و در آخر اینکه این بنده خدا در مقدمه اش نوشته:

You can sweat over the details in my individual reviews. Here are my gut summaries of what really matters - to me

خیلی به دل نگیرید. هنوز هم پسر خوب و قابل اعتمادی ست، هرچند خیلی بچه ندیده است، کشت ما رو با این بچه اش:biggrin:

تشکر کرده
    13937

سلام

احمد رضاي عزيز ما مخلصيم.

نه بابا بنده چكاره ام كه بخوام ايراد بگيرم. اتفاقن من قبلن همه ي ريويو هاي ايشون ( به ويژه مقايسه ي D200 و 5D ) رو هم خونده بودم ولي اين خلاصه مقاله اي كه گذاشته اند انگار خيلي هول هولكي نوشته شده .

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

زیاد این نوع نقد ها در محافل حرفه ای جایز نیست...

اگر در شهر زندگی میکنید پراید بخیرید.......

اگر در روستا ، هامرh2 گزینه ی شماست.......

اگر در کلان شهر ، رولزوریس فانتوم ......

فرق پراید با رولزرویس فاتنوم اینه که با پول اون میشه 1000 تا پراید خرید !!!

مسخره نیست؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین