نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: نورسنجی و فلاش متری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض نورسنجی و فلاش متری

سلام
    من میخواستم نظر دوستان رو درمورد نورسنج های دوربین بدانم. از طرفی فکر کردم جای خالی یک بحث جدید در مورد مسائل و مباحث نورسنجی و فلاش متری خالیه. به هر حال اگر در جای نامربوطی قرار گرفته Moderatorمحترم لطف کنه در جای صحیح خودش قرار بده. اما موضوع اول:
    همه میدانیم که نورسنجی در دوربینهای دیجیتال عموماً به سه روش:1- ماتریسی 2- نقطه ای و 3- عمومی با موکد به مرکز(Center Weighted)توسط خود دوربین قابل انجام وانتخاب است. و میدانیم روش سوم روش کلاسیک نورسنجی پرتره است. و روش دوم برای سوژه با انعکاس 18% خاکستری مناسب است و روش اول روشی است که در نورسنجی که با استفاده از سگمنت های حساس به نور در صفحه مات صورت میگیردو علاوه بر نورسنجی روشنائی و کنتراست و حتی رنگ صحنه هم محاسبه و با بانک اطلاعاتی دوربین مقایسه میشود.اینا رو گفتم که مسائل تئوریک دوباره گوئی نشه. اما:
    با توجه به اینکه اطلاعات کاربردی و عملی کافی در این خصوص ندارم از دوستان عزیز خواهش میکنم در مورد کاربرد های هریک از این روشها و نقاط قوت و ضعف اونها توضیح بدهند.
    ممنون
    فرزام

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

پیش فرض پاسخ: نورسنجی و فلاش متری

در ادامه پرسش جناب عکاسباشی که هنوز دوستان آگاه چیزی ننوشته اند،می خواستم دوستان در باره نورسنج های دستی هم راهنمایی بفرمایند.
    سپاسگذار خواهم بود.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

پیش فرض پاسخ: نورسنجی و فلاش متری

sekonic یک شی همه کاره ساخته
    بد نیست راجع به اون هم بحث بشه
    مثلا میگه میشه از چند نوع مکان نورسنجی کرد بعد معدل دقیقشو براتون محاسبه میکنه
    فلاش متر هم هست ظاهرا

کد:
    http://www.sekonic.com/products/pr.asp?ID=130