نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
Like Tree5تشکر
  • 1 Post By Delbaz
  • 1 Post By Mashhadi Vahid
  • 3 Post By Delbaz

موضوع: زوم دیجیتالی

كاربر آشنا gaygeel آواتار ها
    تشکر کرده
    50

پیش فرض زوم دیجیتالی

سلام دوستان...
    لطفا در مورد كاربرد زوم دیجیتالی توضیح بدین
    اینطور كه معلومه فقط جنبه تجاری و ظاهری داره ؟
    علیرضا ساریخانی

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: زوم دیجیتالی

خب برای عکس برداری که فکر میکنم همین طور باشه ( البته مگر در موارد خاص که شما نیاز به نورسنجی نقطه ای داشته باشید و سوژه به قدری کوچکه که فقط با زوم دیجیتال میشه نورسنجی رو متوجه اون نقطه کرد )

ولی اکثر دوربین های دیجیتال امروزی دارای فیلم برداری هم هستند و این زوم دیجیتال اتفاقا تو فیلم برداری و همونطوری که بالا گفتم تو نور سنجیش میتونه خیلی خیلی موثر باشه
    gaygeel تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Question پاسخ: زوم دیجیتالی

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    خب برای عکس برداری که فکر میکنم همین طور باشه ( البته مگر در موارد خاص که شما نیاز به نورسنجی نقطه ای داشته باشید و سوژه به قدری کوچکه که فقط با زوم دیجیتال میشه نورسنجی رو متوجه اون نقطه کرد )

ولی اکثر دوربین های دیجیتال امروزی دارای فیلم برداری هم هستند و این زوم دیجیتال اتفاقا تو فیلم برداری و همونطوری که بالا گفتم تو نور سنجیش میتونه خیلی خیلی موثر باشه
    سلام

دلباز جان, میشه در این مورد كاربرد زوم دیجیتال در فیلمبرداری كمی توضیح بدی, چون من كلا" اینو غیر فعال كردم!!!

و تا وقتی هم كه حداكثر زوم اپتیكال رو رد نكرده باشیم كه فعال نمیشه و اگر هم فعال بشه كه با كاهش كیفیت تصویر روبرو میشیم.... :confused:
    Delbaz تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: زوم دیجیتالی

تو عکس برداری که حق با شماست و کیفیت هم پائین میاد غیر از همون مورد استثنا که بهش اشاره کردم
    ولی تو فیلم برداری چون تصاویر متحرک هستند این کاهش کیفیت زیاد به چشم نمیاد ( نسبت به حالت تصویر برداری ). از طرفی در مورد یه تصویر اگه بخوایم از زوم دیجیتال استفاده کنیم خیلی راحت تو نرم افزار های نمایش عکس اونو زوم میکنیم یا تو فتوشاپ بزرگش میکنیم
    ولی تو فیلم برداری اگه بعد بخوایم فیلم رو زوم کنیم این کار فقط تو نرم افزارهای میکس و مونتاژ فیلم ممکن میشه که کار با اونها نیاز به مهارت بیشتر داره . پس زوم دیجیتال تو فیلم برداری یه چیز عادیه و فکر میکنم ( نظر شخصی ) که این زوم دیجیتال رو بیشتر برای همین فیلم برداری گذاشتن . چرا که برای یه دوربین با رزولیشن تقریبا مناسب استفاده از این همه زوم دیجیتال تو عکس برداری اصلا لزومی نداره و خیلی کم استفاده میشه اما حداقل خودم تو فیلم برداری زیاد از این گزینه استفاده میکنم .
    در ضمن وحید جان تو دوربین من و شما اگه تو مد فیلم برداری برید چه بخواید و چه نخواید ( یعنی چه زوم دیجیتال رو روشن بذارید و چه خاموش ) زوم دیجیتال اتوماتیک فعال میشه. اتفاقا این یکی از دلایلیه که میگم زوم دیجیتال برای فیلم برداری بیشتر مورد استفاده قرار میگیره.
    Mashhadi Vahid، darya_s و iranh00 تشکر می‌کنند.