نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
Like Tree3تشکر
  • 1 Post By qavemm
  • 1 Post By Kaveh Ghobadi
  • 1 Post By Kaveh Ghobadi

موضوع: سونی دارها لطفا کمک کنن ... عکاسی مجالس با تجهیزات سونی

كاربر آشنا sameris آواتار ها
    تشکر کرده
    26

پیش فرض سونی دارها لطفا کمک کنن ... عکاسی مجالس با تجهیزات سونی

دوستان سلام

شاید بحث عکاسی مجالس و عروسی ها یکم تکراری شده باشه ... ولی فکر نکنم تا حالا در مورد تجهیزات سونی تو این زمینه صحبت شده باشه ...

من خودم قصد دارم یه آتلیه کوچیک ( فقط برای عکاسی عروس و داماد ) راه اندازی کنم و همینطور عکاسی از مراسمات که معمولا تو فضای باز یا تالار برگزار میشن . و اما ...

+ می خوام بدونم آیا برند سونی با توجه به لوازم ، لنزها و دوربین هایی که الان تو بازار داره جوابگوی این کار هست یا باید رفت بسمت نیکون یا کنون ...؟ (منظورم هم تو آتلیه و هم تو مراسم )
    + دوم اینکه اگه هست واسه دوربین ، چه مدلی پیشنهاد میشه ؟ آیا لازمه که از مدلی مثل آلفا 700 استفاده کرد یا ترکیب مدلی مثل آلفا 200 با دو سه تا لنز خیلی خوب هم جواب میده ؟
    +و در پایان از دوستان ( و مخصوصا سونی دارهای محترم :biggrin: ) تقاضا دارم که تعدادی لنز جهت این کار و همینطور تجهیزات مربوط به آتلیه رو ( ترجیحا از لوازمات خود سونی ) بهم معرفی کنن ( من خودم که این لنز 50mm F2.8 سونی بد جوری چشمو گرفته )... کلا می خوام بدونم به نظر شما هزینه تجهیزات کامل واسه اینکار ( فقط تجهیزات ) حدودا چقدر میشه ؟

ببخشید اگه زیاد پر حرفی کردم ...
    منتظر راهنماییهای شما دوستان هستم
    با تشکر
    ثامر مسعودی
    Nikon D5100 + NIKKOR AF-S DX 18-55 VR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

پیش فرض پاسخ: سونی دارها لطفا کمک کنن ... عکاسی مجالس با تجهیزات سونی

نقل قول نوشته اصلی توسط sameris نمایش پست ها
    دوستان سلام

شاید بحث عکاسی مجالس و عروسی ها یکم تکراری شده باشه ... ولی فکر نکنم تا حالا در مورد تجهیزات سونی تو این زمینه صحبت شده باشه ...

من خودم قصد دارم یه آتلیه کوچیک ( فقط برای عکاسی عروس و داماد ) راه اندازی کنم و همینطور عکاسی از مراسمات که معمولا تو فضای باز یا تالار برگزار میشن . و اما ...

+ می خوام بدونم آیا برند سونی با توجه به لوازم ، لنزها و دوربین هایی که الان تو بازار داره جوابگوی این کار هست یا باید رفت بسمت نیکون یا کنون ...؟ (منظورم هم تو آتلیه و هم تو مراسم )
    + دوم اینکه اگه هست واسه دوربین ، چه مدلی پیشنهاد میشه ؟ آیا لازمه که از مدلی مثل آلفا 700 استفاده کرد یا ترکیب مدلی مثل آلفا 200 با دو سه تا لنز خیلی خوب هم جواب میده ؟
    +و در پایان از دوستان ( و مخصوصا سونی دارهای محترم :biggrin: ) تقاضا دارم که تعدادی لنز جهت این کار و همینطور تجهیزات مربوط به آتلیه رو ( ترجیحا از لوازمات خود سونی ) بهم معرفی کنن ( من خودم که این لنز 50mm F2.8 سونی بد جوری چشمو گرفته )... کلا می خوام بدونم به نظر شما هزینه تجهیزات کامل واسه اینکار ( فقط تجهیزات ) حدودا چقدر میشه ؟

ببخشید اگه زیاد پر حرفی کردم ...
    منتظر راهنماییهای شما دوستان هستم
    با تشکر
    دوست عزیز...

سونی دوربین و تجهیرات خیلی خوبی برای این کار داره...
    الفا 700 فوق العاده است برای این کار (چون Dynamic Range خیلی خوبی داره...مخصوصا توی رنگ سفید که برای لباس عروس کمک می کنه...)
    برای لنزهم بستگی داره چقدر بخواهید هزینه کنید یا چه کاری بکنید...بهترین انتخاب لنز برای پرتره توی لنزهای موجود زایس 135 میلیمتر با F1.8 هست که قیمتش بالاست...اون 50/2.8 هم لنز خیلی خوبیه...
    در ضمن آلفا 700 یه firmware جدید براش هست (v 4) که کیفیت عکس هاش مخصوصا توی ایزو های بالا رو خیلی بهتر می کنه...
    و اگه نمی خواهید هزینه اینقدر زیاد بشه میتونید از آلفا 200 هم استفاده کنید ولی برخلاف کنون توی مدل های سونی کیفیت با هم خیلی فرق می کنه...Dynamic Range و نویز توی حساسیت های زیاد و اتوفوکوس کاملا متفاوته...
    sameris تشکر می‌کند.
    Sony DSLR-A700 + VG-C70AM
    Carl Zeiss 16-80 F3.5-4.5, Sony 16-105 F3.5-5.6, Minolta 100-400 APO, Sony 50mm F1.4, Konica Minolta AF 28-75 F2.8, Minolta 75-300 F4.5-5.6

تشکر کرده
    26

ممنون از شما دوست عزیز ...
    منتظر بقیه دوستانی که دستی تو کار دارن هستم ، همچنین برو بچه های سونی دار ...
    :)
    یه مطلب دیگه که به ذهنم رسید اینکه اصولا واسه اینکار ، وجود Live View چقدر اهمیت داره ؟ آیا اونقدر کار راه انداز هست یا نه ؟ با توجه به اینکه میدونیم الان سونی پیشرفته ترین سیستم LV رو تو دوربینای DSLR داره ...

و اینکه نظرتون راجع به لنز سونی 100mm f 2.8 چیه ؟
    یه جایی در مورد این لنز 50 مم اف 2.8 خوندم که لنز فوق العاده ایه ولی با تمام این خوبیاش زیر سایه همین لنز 100 مم قرار گرفته ...

خودمونیم این انتخاب لنزم دردسرش ار انتخاب دوربین بیشتره ...:cool:
    بازم ممنون
    ثامر مسعودی

تشکر کرده
    26

کسی نیست اینجا به داد ما برسه .... ؟؟؟؟؟
    :(

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایند ... برای کار عروسی در داخل استودیو و همینطور خارج ( تو فضای باز ) ، ترکیب این دو تا لنز رو مد نظر دارم : ( البته با بدنه آلفا 700 )
    Sony 50mm f2.8 + Sony 16-105

کسی نظری نداره ؟
    اگه جایگزین مناسبی هم واسه هر کدوم سراغ دارین لطفا نظر بدین .

ممنون
    ثامر مسعودی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط sameris نمایش پست ها
    کسی نیست اینجا به داد ما برسه .... ؟؟؟؟؟

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایند ... برای کار عروسی در داخل استودیو و همینطور خارج ( تو فضای باز ) ، ترکیب این دو تا لنز رو مد نظر دارم : ( البته با بدنه آلفا 700 )
    Sony 50mm f2.8 + Sony 16-105

کسی نظری نداره ؟
    اگه جایگزین مناسبی هم واسه هر کدوم سراغ دارین لطفا نظر بدین .

ممنون
    ترکیب خوبی است دوست عزیز.

لنز 50 که یک لنز بسیار خوب است.

16-105 هم یک لنز تقریبا شارپ با قیمت ارزان و رنج خوب برای آتلیه است.فقط یکی دو استاپ باید بسته شود ( استاپ داون ) لنز های بهتری هست اما قیمت مقدار زیادی بالا می رود.اما برای شروع این مجموعه مناسب است.

مثلا 16-80 زایس و یا 24-70 زایس که قیمت بسیار بالا می رود.
    sameris تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    26

ممنون کاوه جان از راهنماییتون

بعله دیگه ... اسم زایس اومد وسط و داغ دلمون رو تازه کرد ...
    :::big grin:::
    البته نسبت به کیفیت لنزهای زایس که من هیچ شکی ندارم . واقعا عالی هستن ولی خب برای شروع من فکر می کنم هزینه ها سر به فلک بکشه ... ضمن اینکه تجهیزات دیگه ای هم باید تهیه کنم .

با عرض معذرت ، یه سوال دیگه ای هم توی ذهنمه ...
    سونی یه لنز 50mm با اف 1.4 هم داره که طبق قیمت نمایندگی حدود150 هزار تومن از این اف 2.8 (که دل ما رو برده ) ارزونتره ...
    می خوام بدونم فرق این دو تا لنز تو چیه ..؟ آیا نوع المانهایی که توی هر کدوم استفاده شده فرق می کنه (الان که مقایسه شون کردم دیدم که تو هر دو از 7 المان در 6 گروه استفاده شده) ، یا اینکه بخاطر قابلیتهای ماکروی لنز دومی هستش که قیمت رو برده بالا ؟

ضمن اینکه لنز دوم یه سری کنترلهای اضافه روی بدنه داره (تصویر پایین) ... کسی از کاربرد اینا اطلاعی داره ؟

بازم ممنونم از راهنماییهاتون
    انشاءا... بعد از لنز بریم سر بحث در مورد فلشها و لوازم سونی تو زمینه نور پردازی ...

پس فعلا یا حق ...
    ثامر مسعودی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اول اینکه بنده ورژن 50 اف 1.7 و 50 اف 1.4 را دارم.کیفیت اپتیکی این دو لنز ( بخصوص ) 1.4 عالی است و اگر یکی دو استاپ دیافراگم را ببندید نتایج خارق العاده دارند.بوکه بسیار رویایی و شارپنس عالی.

فقط باید در نظر داشته باشید که در ابتدای دیافراگم ( مثل تمامی لنزهای پریم ) قدری سافت هستند که آنها هم گاهی به کار می آیند.

بنده برای کار پرتره لنز اف 1.4 را بیشتر می پسندم و کلا این لنز برای این کار طراحی شده است.همچنین اف 1.4 گاهی در پرتره معجزه می کند.

بنده این لنز را برای عکاسی از طبیعت استفاده می کنم و بسیار راضی هستم.

و اما 50 اف 2.8!

این لنز اصولا لنز ماکرو است و قیمت بالای آن بدلیل ماکرو بودن و خواستگاه آن که همانا ماکروگرافی است می باشد.

لنز بسیار شارپی است ( شما بخوانید خشن! ) برای عکاسی از بانوان و کودکان توصیه نمی شود مگر مقداری خروجی را سافت کنید.

مینیموم فوکوس بسیار کم از مواردی است که باعث شده است قیمت این لنز بالا تر هم برود.

و اما آن تنظیمات بر روی لنز...

آن دکمه فشاری عمل قفل فوکوس و اتوفوکوس را انجام می دهد بر روی لنز های تله و ماکرو این دکمه اکثرا وجود دارد.برای اینکه راحت تر و سریع تر فوکوس کنیم.

در مورد آن دکمه چرخشی وقتی بر روی Full باشد بیشتر برای عکاسی از طبیعت و مثلا پرتره مناسب است.چرا که مثلا از 45 سانتی متر به بعد شروع به فوکوس می کند.وقتی بر روی Limit باشد از دهانه لنز تا مثلا 50 سانتی متر را فوکوس می کند که برای ماکرو گرافی کاربرد دارد.

این دکمه باعث می شود که در ماکرو گرافی سرعت فوکوس بیشتر شود و لنز نخواهد کل دامنه فوکوس را برای فوکوس کردن طی کند.

بنده برای پرتره لنز اف 1.4 را پیشنهاد می کنم.هم ارزان تر است و هم خروجی بهتری دارد.

با باقی مانده پول هم می شود فکر های دیگر کرد و یا حتی 16-80 زایس خرید ( البته به جای 16-105 )
    sameris تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    26

بازم ما رو شرمنده کردی کاوه جان ... خیلی خیلی ممنون

واقعا وجود شما تو جمع سونی دارها یه نعمته ... ولی خودمونیم ، آخرش ما رو بردی سر همون زایس 16-80 ...

ترکیب 50 اف 1.4 با زایس 16-80 هم ترکیب خوبی میتونه باشه ، هر چند یه دویست و شصت تومنی بیشتر در میاد ، ولی فکر می کنم نتیجه کار حرفه ای تر باشه ... البته اگه از خیر پست پروسس بگذریم ... :)

کیت A700P + ماکرو 50 اف 2.8 = 1900000 + 500000 = 2400000
    بدنه A700 + لنز 50 اف 1.4 + زایس 16-80 = 1528000 + 350000 + 780000 = 2658000
    (البته طبق قیمتهای اینجا )

تازه داشتم خودمو آماده می کردم که برم اون پک اولی رو بگیرم که دوباره دو دل شدم ... دل میگه اولی رو بگیر ، عقل میگه دومی رو ...
    حالا باز باید بشینم فکرامو رو هم بذارم ببینم چی میشه ، البته تاکیدم رو لنز 50 اف 2.8 به این خاطر بود که به عکاسی ماکرو هم علاقه دارم و می خواستم با یه تیر دو نشون بزنم . هم خدا و هم خرما ... :biggrin:

کاوه جان فقط یه سوال در مورد بدنه ( شرمندم بخدا از اینهمه سوال پرسیدن ...:() ، می خواستم نظر شما رو هم در مورد بدنه ای که میخوام بگیرم بپرسم .
    می دونم که آلفا 700 واسه اینکار یه انتخاب خیلی خوبه ... اما می خوام بدونم که با یه بدنه ارزونتر مثل آلفا 200 هم میشه به همون کیفیت ( یا چیزی نزدیک به اون ) رسید ؟
    چون تفاوت قیمت بین این دوتا مدل خیلی زیاده ...
    کیت A700K (بدنه با لنز 18-70 ) = 1533000
    کیت A200K + زایس 16-80 + 50 اف 1.4 = 1640000 ( یک بدنه و سه عدد لنز )

بازم ممنونم از لطف شما ...
    ثامر مسعودی