نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: ارزش داره ؟!

كاربر همراه lastframes آواتار ها
    تشکر کرده
    5

پیش فرض ارزش داره ؟!

من الان حدود 1 ساله که با FinePix S 602 کار می کنم ....
    تا حالا مشکل خاصی باهاش نداشتم و نیازم رو برآورده کرده ....
    فقط گاهی که سرعت بالا می خوام .... زیاد جالب عمل نمی کنه... بعد از اینکه دوربین روشن میشه ... 4 ... 5 ثانیه طول میکشه تا آماده ی عکس گرفتن بشه ... سرعت فوکوس جالبی هم نداره ... اما مشکل خاص دیگه ای هم باهاش ندارم ... فکر میکنم از یه SLR-Like چیز زیادی بیش از این انتظار نمیره .
    اما ...
    آیا حالا ارزش داره که این دوربین رو ارتقاء بدم به یه دونه DSLR ؟؟ قطعاً سرعت و کیفیت و در کل مشخصات دیگه ی اون دوربین بهتر از اینه ... اما حالا که تنها مشکل من با این دوربین فقط سرعتشه ، آیا میارزه که حدود 1 میلیون تومن خرج کنم ...؟!
    این نکته هم مهمه که حالا هر دوربینی بخواد باشه ... توی همون لاین 300D و 350D یا D70و D50 ( احتمالاً 350D ) باز لنز خیلی جالبی نداره ... 18-55 کنون ( 28-88 ) اصلاً تله ی مطلوبی نداره ! و احتمالاً تا یکی دو ماه بعد از خرید مجبور میشم یه لنز دیگه ... مثلاً 55-200 یا 70-200 رو هم اضافه کنم که با توجه به وضعیت بودجه ...!!! فکر نکنم !!!
    یه بحث دیگه هم هست و اون اینه که روی همین دوربین فعلی ... چند تا از این لنز های کمیاب فوجی سوار میشه ... وایدش رو از 35 تا 28 م م ارتقاء میده و تله ش رو دقیق نمیدونم ... از 210 به 300 ؟؟ یه چیزی تو همین حدود ... قیمت هر کدوم از لنز ها هم حدود 200 تا 250 یه کم بالا و پایین تر هستش !!
    حالا با این وجود خریدن یه DSLR با لنزی که واقعاً تله ش نیازم رو پاسخ نمیده به صرفه تره ؟؟؟ ... یا این که این بودجه رو به خرید لنز برای همون فوجی اختصاص بدم ... ؟؟
    اما در این صورت ... بعد از یه مدت این لنز ها به قول معروف رو دستم باد نمیکنه ؟! ... و احتمالاً تا وقتی که دوربین رو عوض نکنم ... همینجوری مشکل سرعت دارم !!
    سرعت خوب + تله ی نامطلوب ... یا سرعت پایین + لنز نسبتاً مناسب ...!؟؟؟؟
    عيسی

كاربر آشنا ehsan آواتار ها
    تشکر کرده
    1

بحث شما درد دل ما هم هست...
    موضوع جالبیه! اميدوارم درد ما هم دوا شود...
    احسان توکلي
    http://ehsantl.deviantart.com
    My Blog: http://photo.clickmylife.com
    Canon 350D
    Fuji S5500Z-Canon AE-1

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

بهترين شخصي که ميتونه کمکت کنه آرش هستش که اين دوربين رو داشته و به S2Pro ارتفاش داده...

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

عزیز جان...
    برای تو که داری درحد حرفه ای ها کار میکنی... داشتن DSLR رو شدیدا توصیه میکنم.
    اما از اونور خرید لنز کانورتور های 602 با اون قیمت های عجیب بسیار کار اشتباهیه... اصلا سراغشون نرو... چون به هیچ دردی نخواهد خورد و تورو مجبور میکنه که مثلا دوربینت رو فقط به 7000 فوجی یا احیانا مدل بالاترش ارتقا بدی...

اما مشکل لنز؟
    ببین اگر مشکلت فقط لنزه ؟ و با همین لنز مشکلت اصولا حل میشده ؟ توصیه میکنم مثلا یه d50 یا D70 بدون لنز بگیری با یه 28-200 نیکون که ارزون هم هست حدود 200 تومان...
    یا اصلا اشتباه که بدون لنز بگیری!
    خیلی ها رو میشناسم با کیت D70 دارن از طعم باقلوا لذت میبرن! اصلا همه فایده دی هفتاد نیکون لنزشه... 18-70 هم حالا حالا ها مشکلت رو حل میکنه... (دی 50 ولی مشکل لنز خواهی داشت چون لنز کیتش مثل کنون هست)
    هم امیر داره.. هم بهتاش .... و مهران افشار نادری رو هم که همه جا دیدی و عکس هاشو...
    به نظرم پولاتو جور کن یه D70S بخر... حالشو ببر!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    5

مرسی ...

به نظر من ... بین D70 و D70s ( برای کاربرد من و با توجه به بودجه ی من ) دی هفتاد انتخاب بهتریه ... چون که امکاناتی که اضافه شده ... زیاد بکار من نمیاد و با وجود دی پنجاه و دی هفتاد اس ، دی هفتاد افت قیمت خوبی کرده و خواهد کرد !

لنز این فوجی همونطور که خودت میدونی 35-210 هستش ... که تاحالا خیلی کم اتفاق افتاده که از 210 بیشتر احتیاج داشته باشم ... و اصولاً مشکل نداشتم با لنز همین دوربین ...
    اما لنز 18-70 دی هفتاد لنز خوبیه و در کل واید مناسبی داره ... اما باز هم تله ش زیاد برام مطلوب نیست ... تو این مدت خیلی وقتا پیش اومده که بیشتر از 105 م م احتیاج داشته باشم ... اون 28-200 رو هم که پیشنهاد کردی ... به نظر من یه کم هزینه ی اضافیه ... از تله بیشتر نیازم رو پاسخ میده اما از واید نه ...یعنی این یکی مشکلش اینه که واید خوبی نیست !!..
    ... یه لنزی که بین این دوتا ( 18-70 و 28-200 ) رو پوشش بده و در کل توی همون حوزه ی 35 تا 210 باشه ...؟!؟ به نظر من اون می تونه انتخاب مناسب تری باشه ...

در ضمن بدنه ی D70 هم 840 هزار تومنه ! ... بدنه + لنز 18-70 یک میلیون و سی هزار تومن .... لنز 28-200 هم 280 هزار تومن !
    عيسی

كاربر آشنا ehsan آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط lastframes
    در ضمن بدنه ی D70 هم 840 هزار تومنه ! ... بدنه + لنز 18-70 یک میلیون و سی هزار تومن .... لنز 28-200 هم 280 هزار تومن !

فکر کنم قيمتتون يکم اشتباه باشه. چون امير چند وقت پيش d70s رو با کيتش خرديد قيمتش کمتر از اين بود...
    احسان توکلي
    http://ehsantl.deviantart.com
    My Blog: http://photo.clickmylife.com
    Canon 350D
    Fuji S5500Z-Canon AE-1

تشکر کرده
    183

درسته ديگه الان 1تومن نيست الان حدود 950 هستش... (با لنز کيت)

تشکر کرده
    5

خدا کنه قیمت هایی که من گذاشتم اشتباه باشه !! (; ... این قیمت های نیکو نگرشه ... عکسباران لنز رو همون 280 میگفت ...اما دوربین رو خیلی گرونتر ... حالا در هر صورت میشه لطف کنین بگین D70s از کجا خریداری شده ... ؟
    در کل فعلاً... بحث اصلی قیمت ها نیست ...

فعلاً مشکل خود لنزه !!

سیگما یه لنز 28-135 داره ... که قیمتشم مناسبه ... فواصل کانونی ش هم زیاد بد نیست ... اما لنز خیلی سریعی هم نیست ...
    نمی دونم کسی اینجا تجربه ی کار باهاش رو داره یا نه ؟؟
    عيسی

تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط lastframes
    خدا کنه قیمت هایی که من گذاشتم اشتباه باشه !! (; ... این قیمت های نیکو نگرشه ... عکسباران لنز رو همون 280 میگفت ...اما دوربین رو خیلی گرونتر ... حالا در هر صورت میشه لطف کنین بگین D70s از کجا خریداری شده ... ؟
    در کل فعلاً... بحث اصلی قیمت ها نیست ...

فعلاً مشکل خود لنزه !!

سیگما یه لنز 28-135 داره ... که قیمتشم مناسبه ... فواصل کانونی ش هم زیاد بد نیست ... اما لنز خیلی سریعی هم نیست ...
    نمی دونم کسی اینجا تجربه ی کار باهاش رو داره یا نه ؟؟
    به نظر من اگه ريسک کني و با گارانتي نيکونگرش نخري خيلي بهتره... به خاطر يه ورق پاره ميرزه اين همه پول بيشتر بدي؟
    درمورد لنز سيگما که ميگي چنده؟

تشکر کرده
    5

سی گل 28-135 رو 160 تومن میده !...
    عيسی