نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree8تشکر
  • 1 Post By Anoosh-Em
  • 1 Post By rezakh
  • 1 Post By Persian
  • 2 Post By Vahid
  • 1 Post By Mashhadi Vahid
  • 1 Post By bazavi

موضوع: برای ریست فاکتوری دوربینهای نیکون مدلهای دی نرم افزار خاصی رو میتوان استفاده کرد ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض برای ریست فاکتوری دوربینهای نیکون مدلهای دی نرم افزار خاصی رو میتوان استفاده کرد ؟

مشکل بسیار بزرگی که در دوربینهای مدل دی 300 نیکون وجود دارد اینه که با نگه داشتن دو دکمه سبز روی دوربین و ریست کردن تنظیمات داخلی نمیتوان دوربین را به نظیمات کارخانه ای برگردون البته تو سایتهای خارجی چند راه حل از جمله برداشتن باطری و تعویض لنز و به روز کردن ورژن دوربین و موارد فوق ذکر گردیده که متاسفانه این راه حلها کارگشا نمیباشد .
    البته من این موضوع رو در فروم دیگری تحت عنوان مشکل در دوربین دی 300 عنوان کردم و نتیجه نگرفتم و خواستم با این عنوان دوستان دوباره همفکری نمایند و نرم افزارهای اختصاصی رو که میتونند معرفی کنند

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ: برای ریست فاکتوری دوربینهای نیکون مدلهای دی نرم افزار خاصی رو میتوان استفاده ک

درود

بله D300 با همون روش که در کتابچه اش گفته شده ریست فکتوری نمی شود. من هم همان دوتا دکمه را نگه داشتم پیغام مخصوص را داد اما تنظیمات قبلی همچنان سر جای خودش بود.

من فکر میکنم این مربوط به ورژن فعلی باشد. چون کتابچه اش اشتباه نمی نویسد.البته موضوع مهمی هم نیست که خیلی اضطراری باشد. چون با کمی صبر قطعا در ورژن جدید و آپدیت کردن و یا کشف راه حل آن مشکل حل میشود.

اما ترفندی که در تعمیرگاه مرکزی بکار بردند فکر میکنمدلیل سوال شما باشد. واقعا معلوم نیست که چکار کرده اما قطعا نخواهد گفت حتی ممکن است نشان دهد که با کامپیوتر این کار را کرده! ( که بیخود کلاس بگذاره و کاری که انجام داده رو پیچیده نشون بده)

انوش
    bazavi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

پیش فرض پاسخ: برای ریست فاکتوری دوربینهای نیکون مدلهای دی نرم افزار خاصی رو میتوان استفاده ک

کلا دوربین های نیکون ریست فکتوری نمیشوند مگر اینکه ای سی سی موس حافظه بلند مدتش دشارژ شود.انهم حدودا ۲۰ سال طول میکشد بروش طبیعی ولی در تعمیر گاه یا خودتان اگر تخصص داشه باشید خیلی راحت دشارژ میشه.البته نظیمات دوربین چیز زیاد پیچیده ای نیست که بخواهیم برای دیفالت شدن شون ریستش کرد
    Saeed.gh.sh تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakh نمایش پست ها
    کلا دوربین های نیکون ریست فکتوری نمیشوند مگر اینکه ای سی سی موس حافظه بلند مدتش دشارژ شود.انهم حدودا ۲۰ سال طول میکشد بروش طبیعی ولی در تعمیر گاه یا خودتان اگر تخصص داشه باشید خیلی راحت دشارژ میشه.البته نظیمات دوربین چیز زیاد پیچیده ای نیست که بخواهیم برای دیفالت شدن شون ریستش کرد
    رضا جان صحیح میفرمایید تنظیمات دوربین زیاد جای نگرانی نیست اما یکی از کلکهایی که فروشندگان استفاده میکنند reset کردن شمارشگر شاتر است تا یک دوربین کهنه را نوتر نشان بدهند که البته امیدوارم همه فروشندگان این کار را بلد نباشند.:cool:
    Saeed.gh.sh تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

بله D300 با همون روش که در کتابچه اش گفته شده ریست فکتوری نمی شود. من هم همان دوتا دکمه را نگه داشتم پیغام مخصوص را داد اما تنظیمات قبلی همچنان سر جای خودش بود.

من فکر میکنم این مربوط به ورژن فعلی باشد. چون کتابچه اش اشتباه نمی نویسد.البته موضوع مهمی هم نیست که خیلی اضطراری باشد. چون با کمی صبر قطعا در ورژن جدید و آپدیت کردن و یا کشف راه حل آن مشکل حل میشود.

اما ترفندی که در تعمیرگاه مرکزی بکار بردند فکر میکنمدلیل سوال شما باشد. واقعا معلوم نیست که چکار کرده اما قطعا نخواهد گفت حتی ممکن است نشان دهد که با کامپیوتر این کار را کرده! ( که بیخود کلاس بگذاره و کاری که انجام داده رو پیچیده نشون بده)

انوش
    سلام انوش
    یه چیز واقعی اینکه من خودم اونجا بودم و جلوی من کابل یو اس بی رو به رایانه رو میزی وصل کرد و برنامه ای رو اجرا کرد و با چند کلیک دوربین منو به تنظیمات کارخانه ای که همون آغاز کار با انتخاب منوی زبان بود شروع شد و جالب برای من این بود که تعداد فریم عکاسی ریست نشده بود و فقط دوربین به حالت اولیه برگشت .
    قطعا ایشون (آقای قاسمی) از برنامه ای جهت ریست کردن بایوس دوربین یا میشه گفت فلش دوربین یا هر چی که دوستان اسمشو بزارن استفاده کرده .
    معمولا برای فلش کردن یه دستگاه کابل یا برنامه و نرم افزار های خاصی استفاده میشه .
    من خودم از نرم افزار کنترل پرو 2 نیکون جهت ریست استفاده کردم اما فقط منوی شخصی و تنظیمات دوربین تغییر کرد .
    حتی نرم افزار یا همون فریمور دوربین هم ارتقاء دادم ولیکن بازم نتیجه ای نگرفتم .
    فعلا برای جواب قطعی زود است باید یه کار دیگه هم کرد اینکه باطری دوربین رو درآریم تا قطعات و خازن های دوربین تخلیه بشه و ساعت و تاریخ به حالت اولیه برگرده ببینیم مشکل حل میشه یا نه ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

در اینجا ضمن تشکر از استادان گرامی خواهش میکنم جهت رفع اشکال و چگونگی بوجود امدن این مورد درباره دوربین دی 300 نیکون با دیگر کاربران همفکری نمایند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

از تاریخ آخرین درخواست بنده هیچ استادی و راهنمایی ظاهرا تمایلی به پاسخگویی ندارد خب ممنون از سروران گرامی سایت عکاسی
    حتی الاقل میگفتید از سایت های خارجی استمداد کنیم .
    احمد بازوی
    www.flickr.com/photos/bazavi
    Nikon D300 / Nikkor 18-200 / Nikkor fisheye 10.5 / Nikon SpeedLight SB-600

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط bazavi نمایش پست ها
    از تاریخ آخرین درخواست بنده هیچ استادی و راهنمایی ظاهرا تمایلی به پاسخگویی ندارد خب ممنون از سروران گرامی سایت عکاسی
    سلام

جناب بازوی، بنده جزو استادان نیستم. اما امیدوارم متوجه باشید که لحن سخن‌تان چندان دلچسب کاربران نیست (خواه کاربر عادی، خواه یکی از مدیران).
    آیا تصور حضرتعالی این است که دیگران نسبت به من و شما تعهد نانوشته‌ای دارند که هرچه پرسیدیم، پاسخ دهند؟
    دوست عزیز اگر شما مایلید که جواب خود را اینجا، به زبان فارسی و از استادان این سایت بشنوید؛ می‌توانستید دلنشین‌تر بخواهید. نه اینکه نوشته خود را با چنین جمله‌ای پایان دهید.
    میگفتید از سایت های خارجی استمداد کنیم
    پیروز باشید!
    ویرایش توسط Vahid : Saturday 1 August 2009 در ساعت 00:56
    M.Mobin و jebrahim تشکر می‌کنند.
    .

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط bazavi نمایش پست ها
    سلام

جناب بازوی, به فرموده خودتان برای ایرادی که در D300 تان بوجود آمده 2 تا تاپیک باز کردید, در صورتی که بسیار بهتر و منطقی تر بود که در تاپیک همین دوربین سوالتان را مطرح می کردید.

از آن گذشته، مطمئن باشید که اگر دوستان D300 دار این فوروم تا به حال به مشکل شما برخورد کرده بودند و راه آن را هم پیدا کرده بودند؛ بدون هیچ بخل و دریغی آن جواب را در اختیار شما هم می گذاشتند.

و تا به حال هم نشده که کسی در جواب سوالی که نمی داند بگوید: بروید از سایتهای خارجی استمداد کنید.
    jebrahim تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

جناب بازوی, به فرموده خودتان برای ایرادی که در D300 تان بوجود آمده 2 تا تاپیک باز کردید, در صورتی که بسیار بهتر و منطقی تر بود که در تاپیک همین دوربین سوالتان را مطرح می کردید.

از آن گذشته، مطمئن باشید که اگر دوستان D300 دار این فوروم تا به حال به مشکل شما برخورد کرده بودند و راه آن را هم پیدا کرده بودند؛ بدون هیچ بخل و دریغی آن جواب را در اختیار شما هم می گذاشتند.

و تا به حال هم نشده که کسی در جواب سوالی که نمی داند بگوید: بروید از سایتهای خارجی استمداد کنید.
    سلام
    وخسته نباشید خدمت جنابعالی فکر میکنم نتونستم حق مطلب رو خوب ادا کنم چرا که میبینم به دوستان و استادان گرامی بی احترامی شد . بدین سبب جهت کسب ادب و رفع کدورت از تمامی دوستان و اینکه بدونید کوچک همه شما هستم این دو لینک رو جهت استفاده از نرم افزارهای گرافیکی و عکاسی تقدیم میکنم
    farhadgm تشکر می‌کند.
    احمد بازوی
    www.flickr.com/photos/bazavi
    Nikon D300 / Nikkor 18-200 / Nikkor fisheye 10.5 / Nikon SpeedLight SB-600