صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
Like Tree39تشکر

موضوع: EF 85mm

كاربر همراه alimha آواتار ها
    تشکر کرده
    867

پیش فرض EF 85mm

سلام این سری لنز هایی که یک عدد روش هست کاربردشون چی هستش؟
    چه فرقی با بقیه لنز ها دارن؟

یکی هم Ii جلوی بعضی از لنز ها میاد یعنی چی؟
    با سپاس
    علی باقرزاده
    Canon EOS 50D
    EF 70-200 F4 L USM - Canon 24-70 2.8 L USM
    Sigma 10-20 EX DC HSM - EFS 18-55

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: EF 85mm

سلام....

سلام این سری لنز هایی که یک عدد روش هست کاربردشون چی هستش؟
    چه فرقی با بقیه لنز ها دارن؟

یکی هم Ii جلوی بعضی از لنز ها میاد یعنی چی؟
    با سپاس
    والله اون II اکثرا به این معنا است که این لنز نسل دوم همسن لنز است ، یعنی اینکه این لنز یک نسل گذشه داشته و این مدل جدید تر از همان است.....

لنز 85 هم یک لنز فیکس است و در سالها پیش تمامی لنز ها به صورت لنز فیکس بودند و لنز های زوم تقریبا نایاب و یا کمیاب بودند و در دهه های اخیر لنز های زوم جای خود را در بازرا باز کرده و اکثرا در بازرا یافت میشوند...

اما این لنز زمانی برای پرتره کاربرد داشته ( به نظر بنده البته ) و در اتلیه ها ز این لنز برای پرتره استفاده میشده...

در حال حاضر هم با کراپ 1.6 دوربین های کنون این لنز باز هم برای پرتره مناسب است....

اما تنها کاربرد این لنز پرتره نیست و همان طور که دوستان فرمودند باری پرتره لنز های تله تر مناسب ترند و یا لنز های زوم.....

در قدیم الایام عکاسان حرفه ای یک لنز 24 فیکس یک 35 یک 50 یک 85 یک 105 و یا 134 یک 200 داشتند و یک یا دو بدنه نیز استفاده میکردند....

اما حالا با یک لنز 18-200 تمامی ان لنز ها رو دارید.....

یک موضوع دیگر این است که لنز های فیکس دارای اف باز تری هستند و ما شاهد اف 1.4 یا 1.8 در این لنز ها هستیم که متاسفانه تکنولوژی اپتیک اجازه ی این کار را به لنز های زوم نمی دهد.....و اکثر لنز های گران قیمت زوم تهایتا اف 2.8 دارند....( شاید باز تر هم باشد اما بسیار گران قیمت )

پس یک کاربرد این لنز ها برای کسانی است که به اف باز نیاز دارند....

اکثر لنز های ماکرو فیکس هستند و اف نسبتا بازی دارند....مثل 150 یا 105 یا 70 یا 50 سیگما.....
    nmroshan، mreza1001، hamedch67 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه alimha آواتار ها
    تشکر کرده
    867

ممنون کاوه جان از جواب که دادی
    من یه لنز 28-105 دارم یه لنز کیت خود D400 به نظرت برای کار پرتره اینا جواب میدن یا بهتره از این لنز فیکس استفاده کنم ممنون
    علی باقرزاده
    Canon EOS 50D
    EF 70-200 F4 L USM - Canon 24-70 2.8 L USM
    Sigma 10-20 EX DC HSM - EFS 18-55

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

اکثر کارشناسان و اعضا حرفه ای این فروم بر این عقیده هستند که لنز های فیکس دیگر به درد پرتره نمی خورند ( نه اینکه بد باشد اما لنز های کارا تری هم وجود دارد ) لنز هایی مثل همین لنز شما ( منظور دامنه ی لنز شما ) برای پرتره مناسب تر است تا لنز های فیکس چرا که قدرت عمل بیشتری خواهید داشت...

از این لنز میتوانید هم برای پرتره هایی با کادر باز و هم کادر های بسته استفاده کنید.( متاسفانه بنده با لنز شما کار نکرده ام و از کیفیت اپتیک آن اطلاعی ندارم ) اما برای کار پرتره نیاز به لنز های با کیفیت خوب و نسبتا شارپ و بدون اعوجاج و خطاهای رنگی است.....

لنز های فیکس هم هنوز مورد استفاده ی فراوانی دارد و در بسیاری از آتیله ها از آنها استفاده میشود. اما بنا بر اظهار نظر اساتیدی که بسیار کار پرتره میکنند لنز های زوم برای پرتره عملی تر و با کارایی بیشتر است ، لنز هایی مثل لنز شما و تله تر دامنه های بالای 105 و نیر مناسب است و حتی لنز 70-200 هم برای پرتره مناسب است مارد های بسته )

انشالله دوستان دیگر ( شما بخوانید اساتید ) مثل آرش جان و جناب محبی به شما بیشتر کمک خواهند کرد...

خرید لنز برای آتلیه و یک لنز همه کاره
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Friday 15 June 2007 در ساعت 13:54
    nadersharp تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا Shadow1 آواتار ها
    تشکر کرده
    141

پیش فرض بدرد نمی خوره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها

اکثر کارشناسان و اعضا حرفه ای این فروم بر این عقیده هستند که لنز های فیکس دیگر به درد پرتره نمی خورند [/URL]
    سلام
    قصد جسارت ندارم ها ولی بدرد نمی خوره را اگه بیشتر توضیح بدین بهتر میشه
    اگه این لنز های فبکس نازنین مثلا 85mm f1.8 و 50mm f1.8 II و f1.4 رو داری می فرمایید آخه بابا به نسبت قیمت مگه لنز پرتره بهتری(برای کراپدار) وجود دارد؟
    واقعا انصاف نیست 85 نازنین با 400 دلار با 70-200 F4 IS با 1.300.000 دلاری مقایسه شود
    تازه همین 85 هم بوکه خوب و عمق میدان باریکی میده که 70-200 نمی ده
    مسلما کار با فیکس سختر است ولی با این قیمت ها بی رقیب اند
    اگر نظر شما غیر از این است من نیمه آماتور را هم راهنمایی کنید
    Canon EOS Kiss X3 - EF-S 18-55mm IS Kit
    5Ds r - 16-35 F4 - samyang 8mm F3.5

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.تا اساتید جواب شما را بدهند توضیح کوچکی میدهم:

در اینکه 85 لنز خوبی است شکی نیست,اما وقتی لنزهای زوم با کیفیتی در اختیار داری کارکردن با لنزهای

فیکس کمی ایجاد محدودیت میکند.شما 70-200 اف 2.8 را در نظر بگیر.یا 50-150 اف 2.8 سیگما.پرتره نیم تنه

تا پرتره بسته را به راحتی در اختیار داری و سرعت عمل بالاتر.همیشه مورد ارزانتر الزاما بهتر نیست و اگر هم

بخواهیم چند لنز فیکس در این بازه داشته باشیم قیمت برابر و شاید بیشتری هم خواهیم پرداخت(کیفیت بهتری

هم خواهیم گرفت) اما مجبور خواهیم بود به تعویض لنز.

نیازی نیست یک نسخه برای همه تجویز شود.اگر کار من با 85 راه می افتد نیازی به 70-200 و ... ندارم و اگر

یک لنز زوم با کیفیت میتواند کار را برایم راحت کند نیازی به لنزهای فیکس ندارم.به تعداد ادم ها راه هست...;)

موفق باشید
    lamagra و nadersharp تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

تشکر کرده
    141

Exclamation

می دونم که هم شما هم تمام اساتید کیفیت این لنز رو قبول دارید ولی این جور نظر دادن راجعبه لنز فیکس ممکنه من نیمه آماتور رو یک مقدار گمراه کنه
    اصولا از آقای قبادی (که اطلاعات خوبی از نوشته هاشون یاد گرفتم) بعید است .

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.Q نمایش پست ها
    شما 70-200 اف 2.8 را در نظر بگیر.یا 50-150 اف 2.8 سیگما.پرتره نیم تنه
    تا پرتره بسته را به راحتی در اختیار داری و سرعت عمل بالاتر
    100% کیفیت اپتیک 70-200 هرکدام از IS ها خوب است ولی50-150 سیگما !
    من دیدم تعدادی از اساتید به این لنز ارادت خاصی دارند از جمله همین آقای قبادی عزیز
    خوب طبق معمول رفتم به سایت مورد علاقم
    http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
    ولی این سایت می گه فکوسش گیج هستش! تازه بحث روی نسخه دو هستش
    این در حالیه که تو سایت خودش 1.150.000 $ واسه این زبون بسته( اولتراسونیک ) درنظر گرفته
    http://www.sigmaphoto.com/shop/50-15...o-hsm-ii-sigma

اگه ممکنه دوستان این ریویو رو بخونن و راجعبش نظر بدن (البته با دلیل) ممنون میشوم

پ ن : این لنز خوبی است از عکس هایی که در همون ریویو هست معلومه ولی آیا به قیمت هم هست ؟
    ویرایش توسط Shadow1 : Sunday 14 November 2010 در ساعت 16:50

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

با اجازه جناب قبادی استاد بنده و جناب قدوسی
    دوست عزیز برای من آماتور وقتی از لحاظ تئوریک بر روی منحنی دیستورشن لنزی مانند 85 خطی تخت و برای لنزهای دیگر پستی و بلندی میبینم که ناشی از اعوجاج در فواصل مختلف کانونیست شاید وسوسه و گرایش به لنز فیکسی مانند 85 یا همین 50 درست باشد ولی در عمل اینگونه نیست.
    خیلی از دوستانم را هم دیده ام که عاشق همین 85 اف 1.8 خودشان هستند -- از جمله جناب شاطریان
    ولی برای من لااقل اینگونه نیست. لنز 50 من با خرید لنزهای زوم که عاشق پرتره هم هستم کاملا تعطیل شده. جناب جمسی از همین سایت دقیقا لنز خود را - 50 اف 1.4 -- را به همین دلیل برای فروش گذاشت. چون وقتی ایشان لنز 17-55 را دارد یا مثلا 15-85 را یا ... دیگر همین تعویض لنز برایش دردسری بیش نیست.
    شما چقدر زمان دارید با یک لنز فیکس و با عقب و جلو رفتن کادر خود را ببندید؟
    هیچکس مطمئن هستم از شارپنس بالای همین لنز 85 شکی نداره ولی بقول یکی از بچه های با تجربه همین سایت- که آتلیه هم دارد - شارپنس بالا و خیلی بیش از حد در پرتره فقط زمان رتوش او را بالا میبرد.( به گفته ایشان حالا برداشت از شما)
    لااقل من که شاید تجربه کوچکی از بچه های با تجربه همین سایت را هم ندارم دقیقا به همین نقطه رسیده ام و غیر از ماکرو تقریبا لنز فیکس دیگری را روی بادی نمیبندم مگر در مورد خاصی.
    با تشکر از دوستان خوبم
    R.Asgari، M.R.Mir، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

تشکر کرده
    141

فکر می کنم بحث خیلی خوبی داره شروع می شه
    من در خیلی جاها چه این سایت چه سایت های فارسی و انگلیسی دیگر تعریف های بسیاری از این لنز شنیدم چون بیشتر پرتره کار می کنم قصد خریدنش رو داشتم
    و البته در کمال تعجب دیدم برای این لنز تاپیک اختصاصی وجود نداره (این تاپیک بر خلاف اسمش به این لنز زیاد نپرداخته) برای همین تاپیکی به همین عنوان ساختم
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...634&highlight=
    اگر دوستان و البته مدیران موافق بودن و این نوشته ها رو به اونجا منتقل کنیم
    فکر می کنم اگه نظرات موافق و مخالفش رو اون جا مطرح کنیم مجموعه ی کاملی بشه

بقیه ی دوستانی که این لنز رو داشتن یا اطلاعاتی راجعبش دارن ما رو همراهی کنن

ممنون و موفق باشید

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام

دوستان فکر کنم صحبت آقای قبادی را بد برداشت کرده اند.
    من فکر میکنم منظور ایشان این بوده است که دیگر مانند قدیم نیست که فقط لنزهای پرایم کیفیت های ایده آل و خوب داشته باشند.

با توجه به کیفیت اپتیکال لنزهای زوم جدید و باز بودن دست در کادربندی و ..... استفاده از آنها به مراتب بیشتر شده و بسیار توصیه می شوند.

وگرنه کی هست که از یک پرایم 24 یا 85 اونهم L یا N یا G بدش بیاد ! :)
    mreza1001، lamagra، Mehdi Rojaie و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین