صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21
Like Tree7تشکر

موضوع: Canon EF 70-300 f/4-5.6 IS USM

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: Canon EF 70-300 f/4-5.6 IS USM

امير جان ، سلام

از آقاي فروغي ( نور نگار ) و آقاي سوهاني ( آهونگار ) و آقاي ؟ فروشگاه ؟ ( نام فروشگاه و فروشنده رو الان يادم نيست ولي آقا مسيح معرفي كرده بودند ، توي جمهوري ) چندين بار پيگير شده ام. ولي متاسفانه بي نتيجه مانده است.

كسبه محترم (البته در ايران) بسيار علاقه مند هستند تا سرمايه مبارك بسرعت نقد شود و از طرفي سود اگر 50% نبود اشكال نداره اما ديگه 40% كمتر نشود !!! حالا پيدا كنيد پرتقال فروش را ؟! كه مثلا شركت فرضي و خيالي هاديمار جنسي را كه اكثر كسبه A تومان ميفروشند ( با توجه به توضيحات قبل ) ، A+100,000 ميفروشد چقدر سود ميكند !!!
    نتيجه گيري اخلاقي : به دوست محترم فشار بياوريد تا آقاي فروغي را متقاعد كند كه : " بيار ، فروش ميره ، ثواب هم داره ! "
    نتيجه گيري خانوادگي : در خانواده اي متولد شويد كه ، فردي نزديك به شما كه اتفاقا خيلي خاطر شما را ميخواهد در آنسوي آب باشد ( ترجيحا عكاس باشد )
    نتيجه گيري آقا كاوه اي از نوع قبادي اش : كيت سوني A100 بخريد تا كمتر دغدغه لنز داشته باشيد.

قطعا لازم به تاكيد نيست كه نتيجه گيري ها بجز اولي اش ، مابقي مزاح بود.
    Saeed.gh.sh تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

فکر کنم داریوش خان آقاجانی میخواست بزنه تو خط تجارت دوربین و لوازم عکاسی... بهتره ایشون با همین لنز شروع کنه، بگن چقدر در میاد و چند نفر میخوان ( داریوش جان پورسانت من فراموش نشه).. ;)
    محمد منتظری

amirsooki
    Guest

ممنون جناب هژیر آذر.

ای دوست محترم ... ای دوست محترم ... به آقای فروغی فشار بیاورید ... به آقای فروغی فشار بیاورید ...
    من امشب به ایشون اولتیماتوم میدم.

خداوندا 100 ملت متمدن آفریدی و ما را عضو هیچ کدام قرار ندادی تو را شکر می گوییم که اینگونه قدر خوشی نداشته را به ما فهماندی.
    ajjadesa و Canon! تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

....
    ویرایش توسط Daruosha : Friday 12 October 2007 در ساعت 14:11

كاربر همراه amirgolabi آواتار ها
    تشکر کرده
    814

سلام
    راستش من دنبال یه لنز تله می گردم و با چند تا از دوستان خوب فروم هم مشورت کردم تقریباً روی canon 70-200 L همه اتفاق نظر دارن ، ولی از طرفی 400-100 هم بدجوری هوش از سر آدم میبره ( البته قیمتش هم همینطوره ) امروز یه ریویو می خوندم درباره 400-100 که به یه نظر جالب برخوردم
    The Canon 70-300 f/4.5-5.6 IS USM can be considered the "poor man 100-400". It is much cheaper but it has a similar range and a similar image quality; it has better image stabilization (it used 3rd generation IS while the 100-400 is 1st gen.) and it is much lighter and smaller.
    نظر شما چیه آیا واقعاً canon 70-300 یه همچین لنزیه ؟ با توجه به اینکه من شنیدم فوکوس خوبی نداره ! و اینکه الان قیمتش چنده ؟ هرچند به نظر من 400-100 استیلش یه چیز دیگه است.
    (لینک ریویو که قبلاً هم دوستان توی فروم داده بودند اینه http://www.juzaphoto.com/eng/article...usm_review.htm)
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com
    Canon EOS 5D - Canon ef 24-105 L- Canon Speedlite 580 EX II

كاربر همراه msk888 آواتار ها
    تشکر کرده
    37

ببخشید شاید بی ربط باشه این سوالو اینجا می پرسم!
    لنز 70-300 f/4-5.6 روب دوربین های آنالوگ کنون، مثل F-1 سوار میشه؟
    Canon EOS 30D

كاربر همراه armin_rahimian آواتار ها
    تشکر کرده
    66

Smile پاسخ: Canon EF 70-300 f/4-5.6 IS USM

آقای کاوه قبادی بینش بسیار بالا و تبحر بسیار زیادی در فنون عکاسی و نیز عکس شناسی دارند. لذا اینطور پیدا است که هر کس بر اساس سطح دانش و اطلاعات خود در این فروم بحث می کند.

من زیاد با این بحث کاری ندارم. ولی با خواندن تاپیک آقای قشقایی یک سوال برای من ایجاد شد. که اگر می توانید مرا راهمایی بفرمایید.
    مخصوصا آقای قبادی که با مطالعه مطالب ایشان در انجمن ها و تاپیک های مختلف به علم ایشان ایمانن آورده ام . دوستان دیگر هم نظر خود را بدهند بنده را سرافراز می کنند.

من این روزها قصد خرید یک دوربین Canon EOS 40D را دارم. کارم تبلیغات و چاپ عریض دیجیتال است و مشتریان زیادی دارم که نیاز به عکس دارند. تا کنون با یک دوربین بسیار ضعیف و آماتور SONY کار خودم را راه می انداختم. تصمیم گرفتم این دوربین را بخرم. با نظر آقای قبادی Canon 30D را انتخب کردم ولی احساس می کنم با داشتن Live View و پردازنده Digic III ، صفحه نمایش 3 اینچ، با منوی پیشرفته مطابق EOS 1Ds ، رزولوشن 10.1 و چند نکته دیگر به نظر من ارزش آن را دارد 200 هزار تومان بیشتر خرج کنم. البته نمی دانم چرا با این تفاوت ها آقای قبادی می فرمایند EOS 30D در هر صورت سوال من در مورد لنز های مورد نیاز من است.
    می خواهم بدانم با بدنه ای در این حد این دو لنز مناسب است یا برای این بدنه زیاد است ؟

1. http://www.digihouse.ir/Farsi/Image/...ame=dev&id=506
    EF-S 17-85mm F 4-5.6 تیپ:EF-S L USM

فاصله کانونی : : 77 میلی متر
    وزن : 475 گرم

2. http://www.digihouse.ir/Farsi/Image/...me=dev&id=1485
    EF 70-300mm DO IS مدل : EF70-300mm
    قطر فیلتر : 77 میلی متر
    تعداد المان ها و گروه ها : 18 المان در 12 گروه
    موتور فوکوس : Ultra Sonic
    فاصله کانونی : 70 تا 300 میلی متر
    فاصله کانونی م40 - 17 ميلي مترکمترین دیافراگم : 4
    نزدیکترین فاصله فوکوس : 28 سانتي متر
    اندازه دهانه لنزعادل در EOS-1D با ضریب : 112 تا 320 میلی متر
    میزان دیافراگم : F4.5 - F5.6
    نوع زوم : چرخشی
    زاویه دید لنز : 34 درجه تا 8 درجه و 15 دقیقه
    حداقل فاصله فوکوس : 140 سانتی متر
    ابعاد (طول × حداکثر قطر) : 100 × 82 میلی متر
    وزن : 720 گرم
    توضیحات : با لرزشگیر دست

آیا این دو که البته 1800000 تومان خرج بر می دارد نیازهای عکاسی صنعتی برای محصولاتی در اندازه یک قرص و کپسول تا اندازه یک یخچال فریزر را برآورده می کنند ؟

ممنونم اگر راهنمایی کنید.

من یک کتاب اوریجینال آموزش تکنیک های عکاسی صنعتی دارم که انتشارات ROTOVISION SA سوییس است. سال نشر رو نمی دونم ولی از ظاهرش معلومه که حدود 1990 یا بالاتر باشه. یک عکس صنعتی گذاشتنه و روش چیدمان، نوع لنز و زوایا و نوع نور را مشخص کرده است. از حدود 50 مثال جز یکی دو مورد همه با لنز 150mm و 200mm و 300mm عکاسی شده. بیشتر بین 150 تا 310 میلیمتر است.
    البته نوع دوربین استفاده شده 4x5in است. بعضی هم دوربین های متوسط و تعدادی هم دوربین های 35میلیمتری.
    بر اساس این کتاب دیدم که اکثر تصاویر با لنز 100-300 عکاسی می شود و به همین دلیل این نوع لنز رو انتخاب کردم.

نظر اساتید من چیست ؟
    آرمین رحیمیان
    Canon EOS 50D, Canon EF17-40mm f/4L USM, JTL-160

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

ببخشید من یه سوال داشتم راجع به این لنزهای 70-300 چه فرقی هست بینشون که یه نوعش تقریبا دو برابر اون یکی قیمت داره مثل نمونه های این لینک
    http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_p?...+lens&x=0&y=0#
    این لنز اول و دوم چه فرقی از نظر حساسیت و کیفیت دارن واقعا که این همه تفاوت قیمت دارن من هر چی میخونم تو ریویو ها چیزی پیدا نمیکنم از تفاوت این دو نوع خاص از این لنز

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط angel نمایش پست ها
    ببخشید من یه سوال داشتم راجع به این لنزهای 70-300 چه فرقی هست بینشون که یه نوعش تقریبا دو برابر اون یکی قیمت داره مثل نمونه های این لینک
    http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_p?...+lens&x=0&y=0#
    این لنز اول و دوم چه فرقی از نظر حساسیت و کیفیت دارن واقعا که این همه تفاوت قیمت دارن من هر چی میخونم تو ریویو ها چیزی پیدا نمیکنم از تفاوت این دو نوع خاص از این لنز
    تفاوت آنها وجود يك المان DO كه مخفف multi-layer diffractive optical element است و باعث كوچكتر شدن قابل توجه سايز لنز و همچنين افزايش كيفيت اپتيكي آن مي‌شود. نمونه ديگر لنزهاي DO كنون EF400 f/4 DO IS است.

[IMG]http://*******.info/files/3r8mqshuxysu0rytil1f_thumb.jpg[/IMG]
    Saeed.gh.sh، BERLANO، amirnoori و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    تفاوت آنها وجود يك المان DO كه مخفف multi-layer diffractive optical element است و باعث كوچكتر شدن قابل توجه سايز لنز و همچنين افزايش كيفيت اپتيكي آن مي‌شود. نمونه ديگر لنزهاي DO كنون EF400 f/4 DO IS است.

[IMG]http://*******.info/files/3r8mqshuxysu0rytil1f_thumb.jpg[/IMG]

ممنون ! با این حساب یعنی خرید لنز ارزون تر کاملا اشتباهه دیگه ! :confused:

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین