نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
Like Tree14تشکر
  • 1 Post By raffi
  • 2 Post By Anoosh-Em
  • 4 Post By Anoosh-Em
  • 1 Post By foroozandeh
  • 2 Post By ahmad-d
  • 4 Post By mreza1001

موضوع: برای بازه 15 تا 500 مم تا مبلغ 2 میلیون چه لنزی پیشنهاد می شود ؟

كاربر آشنا foroozandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    57

پیش فرض برای بازه 15 تا 500 مم تا مبلغ 2 میلیون چه لنزی پیشنهاد می شود ؟

سلام
    راستش دارم گیج و گیج تر می شم ! می خوام از سالن تاتر و حیات وحش عکس برداری کنم . دوربین 7دی دارم و لنز خودم رو مناسب نمی بینم ( 18-135) ، شما دوستان و اساتید چه پیشنهاتدی دارید .
    من تا آخر هفته بعد وقت دارم تا این پروژه رو قبول کنم .
    متشکرم

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    دوست عزیز تاپیکهائی در این باره وجود دارد که اطلاعات خوبی به شما خواهد داد ولی تلگرافی عارضم که برای تئاتر شما به لنزی مانند 24-70 (2.8) و 200-70 (2.8) و همچنین اگر منعی برای استفاده از فلش ندارید یک 580 هم واجب هست و برای حیات وحش نیز شما در برند کنن انتخاب زیادی دارید مقل 100-400 و 400 فیکس و 600 اف 4 و به بالا با یک تک پایه و مهمتر از همه پول کافی
    foroozandeh تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط foroozandeh نمایش پست ها
    سلام
    می خوام از سالن تاتر و حیات وحش عکس برداری کنم . دوربین 7دی دارم و لنز خودم رو مناسب نمی بینم ( 18-135) ، شما دوستان و اساتید چه پیشنهاتدی دارید .
    متشکرم

درود

قبل از هر چیر یادتان باشد محدودیت بودجه دارید تا 2 میلیون پس توقع نداشته باشید با این مبلغ هم یک لنز High End برای عکاسی حیاط وحش بشود تهیه کرد ، هم یک لنز با فاصله کانونی مناسب و دیافراگم باز برای داشتن نور بیشتر برای عکاسی تاتر . و اصلا فکر نمیکنم هر دوی اینها یک پروژه باشند و همزمان لازم باشند.

پس بهتر هست با یک دست بیشتر از یک هندوانه بر ندارید ، دوست عزیزمان برای تاتر لنز های مناسب رو که هر دو دیاراگم بازی دارند ( برای داشتن نور بیشتر ) که همان 24-70 و 70-200 F2.8 بود را به شما معرفی فرموند اما با توجه به محدودیت بودجه ای که فرمودید هست یکی از آنها را میتونید تهیه کنید اگر میتوانید نزدیک شوید به سوژه تان 24-70 را بردارید اگر نمیتوانید نزدیک شوید به سوژه تان که فکر میکنم همین طور هم باشد 70-200 را بردارید. پروژه عکاسی تاتر را انجام بدهید سر فرصت به فکر انتخاب لنزی تله برای عکاسی حیاط وحش باشید.

موفق باشید

انوش
    M. Beyrami و nejatinezhad تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط foroozandeh نمایش پست ها
    سلام
    می خوام از سالن تاتر و حیات وحش عکس برداری کنم . دوربین 7دی دارم و لنز خودم رو مناسب نمی بینم ( 18-135) ، شما دوستان و اساتید چه پیشنهاتدی دارید .
    متشکرم

درود

قبل از هر چیر یادتان باشد محدودیت بودجه دارید تا 2 میلیون پس توقع نداشته باشید با این مبلغ هم یک لنز High End برای عکاسی حیاط وحش بشود تهیه کرد ، هم یک لنز با فاصله کانونی مناسب و دیافراگم باز برای داشتن نور بیشتر برای عکاسی تاتر . و اصلا فکر نمیکنم هر دوی اینها یک پروژه باشند و همزمان لازم باشند.

پس بهتر هست با یک دست بیشتر از یک هندوانه بر ندارید ، دوست عزیزمان برای تاتر لنز های مناسب رو که هر دو دیاراگم بازی دارند ( برای داشتن نور بیشتر ) که همان 24-70 و 70-200 F2.8 بود را به شما معرفی فرموند اما با توجه به محدودیت بودجه ای که فرمودید هست یکی از آنها را میتونید تهیه کنید اگر میتوانید نزدیک شوید به سوژه تان 24-70 را بردارید اگر نمیتوانید نزدیک شوید به سوژه تان که فکر میکنم همین طور هم باشد 70-200 را بردارید. پروژه عکاسی تاتر را انجام بدهید سر فرصت به فکر انتخاب لنزی تله برای عکاسی حیاط وحش باشید.

موفق باشید

انوش
    mreza1001، nejatinezhad، ahmad-d و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا foroozandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    57

پیش فرض این جواب کار من رو میده ؟

15-85 و 70-200 اف 4 لرزهگیر دار ؟
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

باسلام
    این لنز ها لنزهای خوبی هستند نسبت به قیمت حتی بعضی ها 15/85 را در حد سری Lکنون می دانند.
    البته یک مقداری دیاف تنگتر است حالا نمی دانم این را می شود مثلا با ISO یا سه پایه و تک پایه حل کرد.
    لنزی که دوستان معرفی کردن24/70 لنز واقعا عالیست وشاید توی این رنج بهترین لنز کنن باشد(هست)
    اگر فاصله زیاد نیست با احتساب ضریب کراپ1.6 انتخاب عالی تریست ،یک نکته 24/70 لرزه گیر ندارد ویک مقداری سنگین است اما لنز ماندگاریست.
    mreza1001 و foroozandeh تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

این لنز ها لنزهای خوبی هستند نسبت به قیمت حتی بعضی ها 15/85 را در حد سری Lکنون می دانند
    این هم از آن حرف هایی است که توی فروم داره پا می گیره. بنده همینجا عرض کنم که خیر همچین چیزی نیست. درسته که لنز خوبیه و به نسبت قیمت می ارزه اما با 70-24 و امثالش قابل قیاس نیست. فقط کافیه یک شات با هردوتا بزنید تا متوجه شوید.

،یک نکته 24/70 لرزه گیر ندارد ویک مقداری سنگین است اما لنز ماندگاریست.
    دقیقاً نکته مهمی را فرمودید بنده که با 70-24 عکاسی می کنم (با 50دی) بعد از یک ساعت مچم درد می گیره و باید مدام حواستان به لرزشش هم باشد.

مجموعاً پیشنهاد من برای این دوستمون 200-70 اف4 است. پولشان به 200-70 اف 2.8 جدید که نمی رسد. با 7دی و 200-70 اف4 می توان عکاسی راحت را تجربه کرد. به جای یک استاپ دیافراگم هم می توان روی لرزش گیر خوب و وزن سبک 200-70 حساب باز کرد. همچینین کیفیت 200-70 هم از هر لحاظ ارضا کننده است. بقیه پول را هم دوستان برایش نقشه بکشند . . . شاید همین 85-15 خوب باشد.
    Mehdi Rojaie، Maisam.H، ahmad-d و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی