صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree3تشکر

موضوع: چه لنزی برای عكاسی خبری؟

كاربر جديد vinchester آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض چه لنزی برای عكاسی خبری؟

سلام به همگی.
    من یه 400D کانن دارم با یه کیت 55-18. حدود 6 ماهه عکاسی (خبری) میکنم. میخواستم یه لنز زوم بخرم.

اساتید و دوستان:
    فکر میکنید چه لنزی برای عکاسی خبری مناسبتر و در درجه اول و مهمتر برای یک عکاس خبری مورد نیاز باشه. البته منظورم لنزهای تله نیست. از اونجایی که در این نوع عکاسی لنزهای متعددی میتونه استفاده بشه مهمترینش در مرتبه اول کدومه ؟
    البته من خودم نظرم 200-70 است.
    دوستان ، نظر شما چیه ؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

پیش فرض پاسخ: چه لنزی برای عكاسی خبری؟

برای تک لنز من 70_24 یا 105_24 رو مناسب می دونم.
    اما برای کارهای ترکیبی مثلا" ترکیب 70_24 و 200_70 هر دو با اف 2.8 خیلی عالی است
    بعضی ها هم 40_17 رو انتخاب می کنند و 200_70
    اما برای شما که یک 55_18 دارید یک 200_70 بهترین انتخاب است
    در کل در کار خبری داشتن یک 200_70 جزو واجبات است!
    دو سوال؟
    بودجه تان چقدر است؟
    در سالن ها برای عکاسی می روید؟ یا در فضای باز عکاسی می کنید؟
    موفق باشید.
    DELL تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    92

گویا عکاسان خبری برخی حداقل دو دوربین همراه دارند ، روی یکی لنز واید قرار می دهند روی دیگری تله ، که استفاده از دو لنز جدا گانه در دو دوربین جداگانه شاید به خاطر سود جستن از لنز های با کیفیت تر است . البته این به این معنا نیست که نداشتن یکی از آنها مانع از انجام این کار شود و لی یحتمل بعضی از عکس های بالقوه را از دست خواهید داد ،
    من اگر بخواهم فقط یک لنز برای عکاسی خبری، برای فقط یک دوربین بگیرم ، لنز 18-200 OS سیگما خواهد بود . با علم به این که دیافراگم بسته ی این لنز مانع از استفاده ی آن در برخی شرایط نوری خواهد شد .

ضمنا خود شرکت کنن هم لنز 18- 200 خود را جدیدا معرفی کرده است که به تاپیک مربوطه مراجعه کنید .

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

فکر میکنید چه لنزی برای عکاسی خبری مناسبتر و در درجه اول و مهمتر برای یک عکاس خبری مورد نیاز باشه. البته منظورم لنزهای تله نیست. از اونجایی که در این نوع عکاسی لنزهای متعددی میتونه استفاده بشه مهمترینش در مرتبه اول کدومه ؟
    دقیقا کاملا ۷۰-۲۰۰ لنز تله است.
    روی دوربین شما بیش از تله معمولی است و به سوپرتله‌ها نزدیک می‌شود.
    حالا شما بفرمایید چه لنزی نیاز دارید تا بشود راهنمایی کرد.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد m.adel آواتار ها
    تشکر کرده
    0

دوست عزیز شما با توجه به هزینه قابل پرداخت براتون سعی کنید جدای از هر فاصله کانونی سریع ترین لنز(بیشترین گشادگی دهانه دیافراگم)رو انتخاب کنید.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط vinchester نمایش پست ها
    سلام به همگی.
    من یه 400D کانن دارم با یه کیت 55-18. حدود 6 ماهه عکاسی (خبری) میکنم. میخواستم یه لنز زوم بخرم.

اساتید و دوستان:
    دوستان ، نظر شما چیه ؟

سلام: یکی از لنزهایی را که بسیار مناسب عکاسی خبری میدانند با توجه به دوربینتان لنز کانن 35 اف 1.4 است. چه روی فول فریم چه روی کرپ فکتورها این لنز روی کرپ فکتور معادل 56 خواهد شد. که نزدیک به 50 میلیمتر است. فوکال لنتی که سال ها روی دوربین های فول فریم بعنوان تک لنز عکاسان استفاده میشد. البته روی فول فریم هم بسیار دیده ام از آن استفاده کرده اند . روی فول فریم ( به هر شکل چه خبری چه غیر آن ) توصیه به پرتره های کلوزاپ نمیشود چون اثر پرسپکتیو روی چهره را افزایش میدهد. ظاهرا این فوکال لنت زیاد استفاده شده است با توجه به دیاف باز آن قدرت مانور بیشتر را در اختیار شما خواهد گذاشت. من تجربه ای در زمینه عکاسی خبری ندارم ولی هر جایی در باره لنز مقاله ای میخواندم کمابیش صحبت هایی از این لنز بود مخصوصا در ارتباط با فوتوژورنالیست ها فرضا:

Long requested by professionals, it’s the standard lens for many photojournalists and others who value its low-light capability and performance

نمونه عکاسها از بابت قیاس فوکال لنت با توجه به کراپ دوربینتان و فول فریم ها را در اینجا میتوانید ببینید و بهتر میتوانید. نوع ثبت های این لنز را از بابت همخوانی با ثبت های خودتان ارزیابی کنید

کد:
    http://www.pbase.com/cameras/canon/ef_35_14u
    در مورد تله من نظر خاصی ندارم دوستان خوب دیگر که ثبت های خبری انجام میدهند همچون آرش و بقیه دوستان راهنمایی بهتری خواهند داشت. رد این لنز را در سایت ها دیدم که خدمت شما دوست خوب عرض شد. ظاهرا این لنز در تهران نایاب است.

پاینده باشید

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

Arrow پاسخ: چه لنزی برای عكاسی خبری؟

افشین جان با این (یا هر لنز فیکس) حتما" به مشکل خواهند خورد.....
    اصلا" لنزهای فیکس به درد کارهای خبری نمی خورد مگر به خاطر دیافراگم بازشان برای کاهای خاص مثلا" تئاتر.

برای تله همان 200_70 و برای کارهای ورزشی و کارهای خاص 400 اف 2.8 یا 300 اف 2.8 مناسب است.
    باز هم می گویم ترکیب 70_24 و 200_70 اف 2.8 یک ترکیب عالی است برای عکاسان خبری.
    shabab و DELL تشکر می‌کنند.

كاربر جديد vinchester آواتار ها
    تشکر کرده
    0

با تشکر از پاسخهاتون.
    اما فکر نمیکنید از اونجایی که یک عکاس خبری ، در صحنه مدام به دنبال سوژه هست و این رو میطلبه که جای خودش رو مدام عوض کنه،
    اگر من از لنز فیکس استفاده کنم طبق گفته آقا بهنام به مشکل بر میخورم؟در ضمن بودجه در حد 1 تا 200/1 هستش.
    پس شما یه 70-24 رو در کنا 200-70 توصیه میکنید؟ درسته ؟
    یه سوال دیگه؟
    توی کار خبری حتما" باید از f 2.8 یا پایین تر استفاده کنم؟ نمیشه کا رو با f 4 بخوبی پیش برد؟ البته تو مکانهای سرپوشیده شاید کمی مشکل باشه.
    نظرتون چیه دوستان؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

با این بودجه به نظر من یک 200_70 اف 2.8 بخرید.

توی کار خبری حتما" باید از f 2.8 یا پایین تر استفاده کنم؟
    باید نداریم.
    اما معمولا" راهی به جز استفاده کردن ندارید.
    مثلا" باید روی 200 مم با سرعت 1.60 عکس بگیرید.
    می توانید؟

بعضی مواقع شما روی هوا عکاسی میکنید و باید در حال دویدن عکس بگیرید. و قد بلند باشید:::big grin:::
    مثل اینجا...

[IMG]http://i33.*******.com/jrfuxi.jpg[/IMG]

[IMG]http://i37.*******.com/2w67ynm.jpg[/IMG]

[IMG]http://i38.*******.com/x3enev.jpg[/IMG]

ولی بعضی وقتها باید بهترین کادر رو انتخاب کنید و کیفیت اهمیت زیادی دارد ولی سرعت عمل از اهمیت کمتری برخورداره.
    مثل این:

[IMG]http://i34.*******.com/1zevak3.jpg[/IMG]

موفق باشید.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

.مسما" در كارهايي كه عمق ميدان خيلي مورد توجه نباشه با استفاده از يه دوربين داراي كيفيت در ايزوهاي بالا ميشه از لنزهايي با دياف بسته تر و شايد ارزانتر استفاده كرد.
    در خصوص تركيب لنز با دوربين 400D شما دارندگان اين دوربين بهتر ميتونن نظر بدن (آقا بهنام )

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین