صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24
Like Tree62تشکر

موضوع: چکونه از رینک های لاستیکی فوکوس و زوم مراقبت کنیم

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

سلام. این پست خیلی قدیمیه اما امیدوارم کسی سر بزنه بخونه! من یه 80-200 f2.8 af-s نیکون دارم. لنز کمیابیه تا جاییکه میدونم. واسه همین بعید میدونم لاستیکاش پیدا بشه. لاستیک دور رینگ زومش شل شده. قبلا یه 18-105 داشتم که اینجوری بود داده بودم آقای قاسمی تعمیر کنه که لاستیک رو کوتاه کرده بودن و چسب زده بودن. دلم نمیاد این رو کوتاه کنم. خودم به ذهنم رسید لاستیک رو در بیارم کامل چسبش رو تمیز کنم بعد جای لاستیک رو روی لنز یه دور چسب ابری 2 طرفه بگیرم بعد دوباره لاستیک رو جا بزنم.هم اینکه اون چسبا جنس خوبی دارن هم اینکه چون یه ضخامت نیم میلیمتری دارن مثل یه واشر عمل میکنن و خلاصی لاستیک رو احتمالا میگیرن. کسی از دوستان این راه حل رو قبلا امتحان کرده که من بدونم جواب میده یا نه؟

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    سلام. این پست خیلی قدیمیه اما امیدوارم کسی سر بزنه بخونه! من یه 80-200 f2.8 af-s نیکون دارم. لنز کمیابیه تا جاییکه میدونم. واسه همین بعید میدونم لاستیکاش پیدا بشه. لاستیک دور رینگ زومش شل شده. قبلا یه 18-105 داشتم که اینجوری بود داده بودم آقای قاسمی تعمیر کنه که لاستیک رو کوتاه کرده بودن و چسب زده بودن. دلم نمیاد این رو کوتاه کنم. خودم به ذهنم رسید لاستیک رو در بیارم کامل چسبش رو تمیز کنم بعد جای لاستیک رو روی لنز یه دور چسب ابری 2 طرفه بگیرم بعد دوباره لاستیک رو جا بزنم.هم اینکه اون چسبا جنس خوبی دارن هم اینکه چون یه ضخامت نیم میلیمتری دارن مثل یه واشر عمل میکنن و خلاصی لاستیک رو احتمالا میگیرن. کسی از دوستان این راه حل رو قبلا امتحان کرده که من بدونم جواب میده یا نه؟
    درود
    من هم با مشکل شما البته روی لنز دیگه ای مواجه شدم!
    ولی از چسب دوطرفه ای استفاده کردم که ضخامت فوق العاده کمی داره(مثل چسبهای بیل پایه های لاستیکی لبتاب و بدنه) اولش یک مقداری از چسب را وسط رینگ زدم ولی همین مشکل گشادی رینگ اذیت می کنه!
    بنظرم بهتر بود دو طرف لبه رینگ را از با چسب دوطرفه می چسبوندم و آن وقت وسط رینگ چون نچسبیده بود با فاصله نسبت به بدنه قرار می گیره و این حس را ایجاد می کنه که لنز فابریک اینطوری هست.
    ارادتمند
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    من هم با مشکل شما البته روی لنز دیگه ای مواجه شدم!
    ولی از چسب دوطرفه ای استفاده کردم که ضخامت فوق العاده کمی داره(مثل چسبهای بیل پایه های لاستیکی لبتاب و بدنه) اولش یک مقداری از چسب را وسط رینگ زدم ولی همین مشکل گشادی رینگ اذیت می کنه!
    بنظرم بهتر بود دو طرف لبه رینگ را از با چسب دوطرفه می چسبوندم و آن وقت وسط رینگ چون نچسبیده بود با فاصله نسبت به بدنه قرار می گیره و این حس را ایجاد می کنه که لنز فابریک اینطوری هست.
    ارادتمند
    راستش من فکر کنم اصلا لنز من یه همچین چسبی که شما میگی خورده! چون الان خود چسبش تو رطوبت یه حالت آب شدگی پیدا کرده. فکر کنم یا باید لاستیک رو کوتاه کنم یا یه بار با چسب ابری دوطرفه امتحان کنم :(
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

راستش من فکر کنم اصلا لنز من یه همچین چسبی که شما میگی خورده! چون الان خود چسبش تو رطوبت یه حالت آب شدگی پیدا کرده. فکر کنم یا باید لاستیک رو کوتاه کنم یا یه بار با چسب ابری دوطرفه امتحان کنم :(
    درود
    این چسب چسب اصلی مورد استفاده این کارهاست!
    باید این چسب را بکنید و دوباره تجدید بفرمایید فقط با این نکته که به طرفین لنز بچسبانید و مرکز خالی باشه!
    ata_m3 و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    این چسب چسب اصلی مورد استفاده این کارهاست!
    باید این چسب را بکنید و دوباره تجدید بفرمایید فقط با این نکته که به طرفین لنز بچسبانید و مرکز خالی باشه!
    خب اون چسبی که شما میگین واسه زمانیه که لاستیک گشاد نشده باشه! مال من گشاد شده بود. بهرحال من این کارو کردم میگم شاید به کار دوستان بیاد.
    این چسب ها که شما میگین تو رطوبت شرجی رشت میشن شبیه شیره! اونم شیره ای که به هیچ عنوان پاک نمیشه. امروز لاستیک دور رینگ زوم رو کندم. جای چسبش افتضاح بود. تقریبا دیدم با هیچی پاک نمیشه. معلوم هم بود چسب دستی خورده. وسط رینگ فوکوس هم یه قستمت 2*1 سانتیمتری باز بود که به داخل لنز راه داشت. واسه همین ترسیدم چسب رو از روش بردارم مبادا چیزی بشه. اول میخواستم نوار تفلون بپیچم دیدم هرجور بپیچم یه دست نمیشه! رفتم 2500 دادم چسب ابری به پهنای 1 سانتیمتر خریدم. که ضخامت تقریبا 1 میلیمتری داره. خلاصه از شانس بد چسب ما بدرد نخور بود و یه طرفش باز نمیشد! یعنی 2 طرف چسب نبود. منم ابتکار زدم. 2 ردیف چسب پیچیدم دور لنز. ردیف سوم رو پیچیدم دور خود لاستیک! البته قسمت داخلش. خوشبختانه لاستیک لنز من تقریبا 3.3 سانتیمتر عرض داره. بعد خیلی آروم لاستیک رو کشیدم سر جاش بدون اینه چسبا باز بشن. عالی شد. اصلا معلوم نیست چیزی زیرشه. از طرفی جلوی اون شیره گرفته شده و اینکه 2 میلیمتر لنز کلفت تر شده و لاستیک دیگه لق نمیزنه
    msh2200، yaghoobi، omid mohebbi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

این چسب ها که شما میگین تو رطوبت شرجی رشت میشن شبیه شیره! اونم شیره ای که به هیچ عنوان پاک نمیشه
    شهاب عزیز برای من هم این مشکل در شرجی بندرعباس پیش اومده منتها نه برای تجهیزات عکاسی بلکه برای تجهیزات استودیو صدا.
    به سختی تونستم این چسبناک بودن بخشهای پلاستکی تجهیزات رو پاک کنم.
    نزدیک بود این اتفاق برای تجهیزاتم هم بیافته که عزیزی با تجربه راهنماییم کرد.
    ایشون گفتند نگهداری تجهیزات عکاسی و مخصوصا لنزها در کمدهایی که هوا به خوبی جریان نداره و با نگاه داشتن اونها در کیسهای دربسته به مدت طولانی باعث این مشکل میشه .
    در حال حاضر با جابجایی اونها و قرار دادنشون در مکانی که هوا جریان داره و گرما و رطوبت وارد نمیشه تونستم فقط از بروز این مورد پیشگیری کنم.
    توصیه میکنم دوستانی که در مناطق گرم و مرطوب زندگی میکنند این مورد رو تست کنند.
    و همچنین تمیز کردن تجهیزات بلافاصله بعد از تموم شدن کار مخصوصا اگه در هوای گرم و شرجی عکاسی میکنید به محض تموم شدن کار حتما رطوبت رو از روی تجهیزات پاک کنید. اگر کنار ساحل عکاسی میکنید دیگه باید بیشتر و زودتر تجهیزات تمیز بشن. مخصوصا شوری آب دریا ضرر بیشتری ایجاد میکنه. یکبار یک روز بعد از عکاسی متوجه چسبناک شدن رینگ فوکوس 200-70 خودم شدم و سریعا تمیزش کردم.
    msh2200، yaghoobi، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

من خاطرم هست برچسب روی دستگیره دوربین D90 برآمده بود و هرکاری کردم که چسب زیرش پاک بشه نشد که نشد اما بردم خدمت آقای قاسمی در تعمیرگاه مرکزی به راحتی در عرض سه دقیقه خیلی تمیز پاکش کردن! از محلول خاصی که خودشون میگفتن الکل هستش برای این کار استفاده کردن اما خودم با الکل موفق به تمیزکردنش نشدم.
    yaghoobi و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    من خاطرم هست برچسب روی دستگیره دوربین D90 برآمده بود و هرکاری کردم که چسب زیرش پاک بشه نشد که نشد اما بردم خدمت آقای قاسمی در تعمیرگاه مرکزی به راحتی در عرض سه دقیقه خیلی تمیز پاکش کردن! از محلول خاصی که خودشون میگفتن الکل هستش برای این کار استفاده کردن اما خودم با الکل موفق به تمیزکردنش نشدم.
    درود
    جناب شهبازی جسارتا الکل ها درصد های متفاوتی دارند!
    بهترین وسیله حلال چسب بنزینه که خودتون می دونید تاثیر منفی روی لاستیک هم می گذاره (تازه کارت سوخت هم می خواد)
    ولی در الکل ها هم استفاده از الکل های با درصد خلوص بالا مثل اتانول 90% به بالا (که البته داروخانه ندارند و باید از لوازم آزمایشگاهی خریداری شود و قیمت بالایی دارند.بخصوص اتانول مرک) به خوبی جواب می دهد! ولی باید برای استفاده از آنها از دستکش استفاده شود چون برای پوست ضرر دارند بخصوص اگر متانول باشد!
    ارادتمند.
    yaghoobi و Mohsen Sniper تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    من با الکل و بنزین کردم نشد! حتی از روی دستم. بعد رفتم اسپری حلال چسب Mitreapel گرفتم (مارک معروف چسب های 1 2 3 ) باز هم نشد! در آخر دیدم بهترین راه خاک کردنشه :))
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

من با الکل و بنزین کردم نشد! حتی از روی دستم. بعد رفتم اسپری حلال چسب Mitreapel گرفتم (مارک معروف چسب های 1 2 3 ) باز هم نشد! در آخر دیدم بهترین راه خاک کردنشه :))
    این الکل های خلوص بالا بشدت فرار هستند و بشدت حلال!
    از این بهتر استون و اتر هست که البته اتر خواص بیهوش کنندگی داره و پیشنهاد می کنم سراغش نروید
    ata_m3 و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین