صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 35 , از مجموع 35
Like Tree16تشکر

موضوع: اشکالات 18-200 نیکون

كاربر همراه vahidmoghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    145

سلام دوستان
    بنده ورژن یک لنز 18-200 نیکون رو روی بدنه D90 دارم متاسفانه دیروز متوجه شدم این لنز دیگه روی سوژه های دور (فکر کنم از 10 متر به اونور) دیگه فوکوس نمیکنه و حلقه متراژ نشون میده که روی Unlimite (نامحدود) هست ولی فوکوس انجام نمیشه....

چی کار باید بکنم ؟

ممنون

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط vali15 نمایش پست ها
    من بتازگی این لنز رو دستم گرفته ام . یک مورد نظرم رو جلب کرده که اگه دوستان راهنمائی کنند ممن می شم . اونم اینه که وقتی روی عکسهای گرفته شده با این لنز یک دو یا سه مرحله زوم میکنم تصویر پیکسل پیکسل میشود . در حالیکه عکسهای 18-135 رو تا چندین مرحله هم که زوم میکنم پیکسلی نمی شود . درست مثل این میماند که دوربین مگا پیکسل کمتری را با این لنز بکار گرفته باشد . دوربینم هم D80 است .

دوست عزیز پیکسلی شدن عکس ربطی به لنز نداره و لنز 18-200 چیزی از 18-135 کم نداره البته آنکه بعضی لنز ها رزولوشن بالاتری دارند و بعضی پایینتر درست است
    ولی عکس ثبت شده مثلا با d80 همون 8 مگاپیکسل ثبت می شود با جزیبات بیشتر و کمتر ولی از پیکسل های دوربین کم نمی شود
    شاید رزولوشن دوربین رو پایین آورده اید

مدیران عزیز بنده اصلا متوجه تاریخ پست نشدم لطفا پست حذف شود

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

نکته بسیار مهم در مورد لنزهایی که اصولا دارای VR هستن . تحت هیچ شرایطی زمانیکه VR اکتیو هست دوربین رو خاموش نکنین مخصوصا در مورد ۱۸-۲۰۰ . مثل زمانیکه روی یک سوژه فوکس کردین و دکمه شاتر رو تا نصفه نگه داشتین تا فوکس کنه مواظب باشین دوربین رو خاموش نکنین که طبق توجهات مهم ذکر شده در دفترچه راهنما ممکنه لنز اسیب جدی ببینه

من خودم این بلا سرم اومد و دیگه لنز فکوس نمیکرد . مجبور شدم یک باز لنز رو باز و بسته کنم که خوشبختانه درست شد ولی از اون موقع صداش تغییر کرده
    Euphoria تشکر می‌کند.

كاربر همراه vahidmoghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    145

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar57 نمایش پست ها
    نکته بسیار مهم در مورد لنزهایی که اصولا دارای VR هستن . تحت هیچ شرایطی زمانیکه VR اکتیو هست دوربین رو خاموش نکنین مخصوصا در مورد ۱۸-۲۰۰ . مثل زمانیکه روی یک سوژه فوکس کردین و دکمه شاتر رو تا نصفه نگه داشتین تا فوکس کنه مواظب باشین دوربین رو خاموش نکنین که طبق توجهات مهم ذکر شده در دفترچه راهنما ممکنه لنز اسیب جدی ببینه

من خودم این بلا سرم اومد و دیگه لنز فکوس نمیکرد . مجبور شدم یک باز لنز رو باز و بسته کنم که خوشبختانه درست شد ولی از اون موقع صداش تغییر کرده
    لنز بنده هم همين مشكل رو پيدا كرده يعني ديگه فوكوس نميكنه و جالب اينجاست كه حدود دو هفته هست كه تو تعميرگاه هست و نتونستن درستش كنن .... شما چه عملي رو لنز انجام دادي كه درست شد ؟
    ممنون

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

میشه راجع به این موضوع توضیح بدید؟؟
    این گذاره رو از کجا آوردید؟؟
    تا حالا یه همچین چیزی نشنیدم
    جدیده؟
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4