صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree20تشکر

موضوع: اشکالات 18-135 حقیقت داره ؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

پیش فرض اشکالات 18-135 حقیقت داره ؟

سلام . من مدتیه تو فکر خرید لنز 18-135 نیکور هستم برای دوربین نیکون دی 40 خودم ولی میگن قسمت گردون لنز شل میشه و کلی ایراد روش گذاشتن میخوام ببینم این چیزا راسته ؟ یا مثلن میگن خیلی سنگینه کیفیتش خوب نیست و ... اینا درسته ؟ اگه اینطوره شما با 300 هزار تومن چه لنزی پیشنهاد میکنین ؟ من فقط از طبیعت و منظره و موزه و ساختمون و جشن و خیابون و گل و گیاه و اینجور چیزا عکس میگیرم . حرفه ای هم نه معمولی . یادگاری . اینطوری .. نه بیشتر ...

كاربر همراه sprants آواتار ها
    تشکر کرده
    311

پیش فرض پاسخ: اشکالات 18-135 حقیقت داره ؟

سلام
    خسته نباشید

من فقط از طبیعت و منظره و موزه و ساختمون و جشن و خیابون و گل و گیاه و اینجور چیزا عکس میگیرم .
    چیز دیگه ای هم هست برای عکاسی ؟!! ( شوخی کردم)
    خوب برای یک هزارم از هرک کدام از این موضوع ها شما بهترین لنزهارو لازم دارین با بهترین مبلغ ها !!!

حرفه ای هم نه معمولی . یادگاری . اینطوری .. نه بیشتر ...
    والا در مورد لنز پرسیدین !
    من خودم این لنز رو دارم و یکی هم تو آتلیه دارم . . . دوستان مطمئنا توضیحات تخصصی تری میدن اما برای خود من هم سوالاتی مطرح بوده و اینکه دل منو زده این لنز . . . البته در مقایسه با مثلا لنز کیت D70s !
    صدای ناجوری هنگام فوکوس میده . . . وزنش عجیبه ! سبکه خیلی و من احساس میکنم فوکوسش داغونه !

البته در حدی نیستم که پیشنهادی بدم اما 24-120 هم اختلاف قیمت زیادی نداره اما فکر میکنم لنز خیلی سرآمدتری باشه تا18-135!

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام :)
    من هم این لنز رودارم . اما برای موارد استفاده شما که نام بردید . چیزایی می گم شاید بدردتون بخوره .برای منظره که هیچ مشکلی نخواهید داشت . برای معماری دیستوریشن این لنز کمی زیاد است گرچه با فتوشاپ می توان تا حدودی مشکل را رفع کرد برای گل و گیاه هم مشکلی نداره البته اگه منظورتان ماکرو نباشه .اما عکس یادگاری در جشن و دسته جمعی .این لنز در عکس های دسته جمعی درسمت چپ عکس ایجاد فشردگی می کندیعنی نفر اخر سمت چپ عکس کمی سرشون رو فشرده می کنه که که در فاصله های کانونی مختلف این فشردگی متفاوت است . اما کسانی که در مرکز عکس و سمت راست قرار دارند دچار این مشکل نیستند .
    اما حلقه گردون این لنز که من دارم الحمدلله مشکلی نداره .فکوسش هم عالی است .شما قبل از خرید لنزتون رو حتما تست کنید .جناب عباسی ایا این لنز شما از همون ابتدا که خریدین فکوسش این صدارو داشت ? ? از نقاط قوت این لنز شارپنس بسیار بالای ان است حتی از 18-70 نیکون هم شارپتر است .راستی سی ای هم دارد که بنظرم انچنان نیست .
    من ازین لنز برای گرفتن عکس های نیم تنه در اتلیه خونه خودم استفاده می کنم و به نظرم این لنز ساخته شده برای عکس های نیم تنه آتلیه ای .البته من در اتلیه مغازه ام از لنز 18-70 نیکون استفاده می کنم که به حق لنز بسیار عالی و با کیفیتی می باشد .
    Amir Mohebi، infinity و sprants تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط sprants نمایش پست ها
    البته در حدی نیستم که پیشنهادی بدم اما 24-120 هم اختلاف قیمت زیادی نداره اما فکر میکنم لنز خیلی سرآمدتری باشه تا18-135!
    ماني عزيز، لنز 135-18 علاوه بر رنج مناسب‌تر، كيفيت اپتيكي بهتري دارد. لنز 120-24 براي دنياي فيلم رنج مناسبي داشت.
    ايراد عمده 135-18 شايد كيفيت ساختش باشد كه با توجه به قيمت بسيار مناسبش توجيه پذير است. در كدام پلت‌فرم مي‌توان چنين لنز باكيفيت و رنج عالي با قيمت مناسب خريد؟
    Arash، A_Maddah، Keivani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

با سلام به دوستان
    من هردو این لنزها را تست كردم. كسی كه قبلا با 70-18 كار كرده باشد از 135-18 راضی نخواهد بود. به این چند دلیل:
    1- سرعت فكوس كمتر 135-18 به دلیل رنج زوم بالاتر
    2- دیافراگم بسته تر در 70 میلیمتر
    3- كیفیت ساخت پایین تر
    4-صدای بیشتر در حین فكوس
    5- نداشتن فاصله نما و زیبایی ظاهری پایین تر

اما از نظر كیفیت تصویر به نظر من هر دو لنز در یك سطح قرار دارند چون ممكن است شما در مركز تصویر 135-18 به مقدار نا محسوسی كیفیت بهتر داشته باشید اما هر چه به سمت كناره های تصویر می روید 70-18 قدرت نمایی می كند. در خصوص دیستورشن تقریبا برابرند ولی Ca لنز 135-18 بیشتر است كه خیلی هم مهم نیست.
    در مورد گیجی فكوس و شل شدن لنز و بقیه مشكلاتی كه در مورد 135-18 می گویند من كه در لنز مورد آزمایش خودم چیزی ندیدم و فكر نمی كنم این مسائل خیلی جدی باشند و همانطور كه دوستمون اشاره كردند بهتر است لنز را قبل از خرید تست كنید.
    در مجموع اگر می خواهید یك لنز ارزان و با كیفیت بخرید و تا مدتی نیاز به خرید لنز دیگر نداشته باشید به نظر من 135-18 انتخاب مناسبی است و رنج بسیار خوبی را پوشش می دهد و با كیفیت مناسبی كه دارد جهت كار در آتلیه و عكاسی منظره و خانوادگی و كلا عكاسی غیر حرفه ای مناسب است.ضمنا نسبت ماكرو خوبی هم دارد ( 4 به 1) در حالی كه ماكرو 70-18 ( 6به 1) است.
    18-70 با قیمت تقریبا برابر با 135-18 لنز خوبی است كه كمی (تاكید می كنم فقط كمی) حرفه ای تر است.( رنج زوم - كیفیت ساخت - ضد گرد و غبار و ضد آب بودن مانت آن - داشتن فاصله نما - كیفیت ساخت بهتر - سرعت فكوس بیشتر - صدای كمتر در حین فكوس و...) البته شما با داشتن 70-18 نیاز به یك تله بلندتر مثل 300-70 هم دارید كه هم خرجتان بالاتر می رود و هم دایم باید لنز عوض كنید و اگر در تعویض لنز دقت نكنید مشكل گرد و غبار روی سنسور را خواهید داشت. اگر 70-18 دارای f/2.8-4.5 بود و كیفیتش هم در همین حد باقی می ماند انتخاب بهتری بود.
    ویرایش توسط Behrooz_S : Sunday 18 November 2007 در ساعت 14:32
    Keivani، sprants و sshiiva تشکر می‌کنند.
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash

تشکر کرده
    311

دوستان عزیز ممنونم از راهنمایی های به جا و تخصصی شما .

آره واقعا یا دلایلی که بهروز خان عرض کردن من رو اینقدر گیج کرده یا من از اولم گیج بودم !!

والا هر دوی این لنزهای ما صدای خیلی ریزی مانند کشیدن ناخن روی مقوا میده هنگام فوکوس ! از طرفی من احساسا می کنم 18-70 شارپتره که مسلما این جور نیست و شما تاکید میکنید که 18-135 شارپتره ! نمی دونم والا .

از خانم شیوا معذرت میخوام که فضولی کردم و حرف های نامربوط زدم .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

ممنونم از همگی ولی دردسرم رو بیشتر کردین . یعنی در واقع یه چیزایی رو گفتین که من اصلن ازشون سر در نمیارم . میشه کمی در مورد بعضی از این ایرادهایی که نوشتین برام توضیح بدین ؟ من از این چیزا واقعن سر در نمیارم .
    خب من قبلن یه دوربین کنون اس تری آی اس داشتم و زومش عالی بود ولی کیفیتش مزخرف ! یکسال و نیم باهاش تمرین عکاسی کردم تا کمی , فقط کمی از عکاسی سرم شد و تونستم یکی دو تایی عکس خوب از نظر خودم بگیرم . چون عکس هامو هر کی میبینه میگه مزخرفه :(
    خلاصه رفتم دوربین نیکون دی 40 خریدم با لنز 18-55 . خب خیلی ازش راضیم و واقعن محشره . کیفیتش و همه چیش عالی . مخصوصن اینکه خیلی هم واید هست و من قبلن مشکلم همین واید نبودن بود که مثلن از یه ساختمون یا یه منظره میخواستم عکس بگیرم توی کادرم اصلن جا نمیشد و خیلی اذیت میشدم . این عالیه فقط تنها ایرادش اینه که زوم اون خیلی کمه . البته اونقدر هم اذیتم نمیکنه ولی چون قبلن اس تری داشتم که 12 اکس زوم داشت و ازش میتونستم از ماه عکس بگیرم و یا عکس های یواشکی از مردم :::big grin::: خب خیلی عالی بود ! حالا دنبال یه همچین لنزی میگشتم ولی متاسفانه پول چندانی هم ندارم . مخصوصن اینکه میخوام برم سفر و میخوام یه لنزی بگیرم که اقلن نیازهای منو راه بندازه . اگه عکس های منو ببینین : http://flickr.com/photos/aryamehr من بیشتر اینطوری عکس میگیرم . اتلیه ندارم و عکس پرتره هم دوست ندارم . اول میخواستم 18-70 بخرم ولی پیدا نکردم و بعد هم خیلی ها گفتن وقتی میخوای 300 تومن بدی برای 18-70 خب برو 18-135 بخر ولی وقتی هم خواستم اینو بخرم بهم صد تا عیب و ایراد گفتن که واعن منو ترسوند و دست نگه داشتم .
    الا با این چیزایی که شما گفتین من چند تا سوال جدید برام پیش اومده ! به نظرتون با توجه به نیازم (!) کدوم این کارها رو مناسب تشخیص میدین ؟
    1- فروش لنز 18-55 خودم ؟
    2- نگه داشتن لنز 18-55 خودم ؟
    3- فروش لنز خودم و خرید لنز 18-70 ؟
    4- فروش لنز خودم و خرید لنز 18-135 ؟
    5 - نگه داشتن لنز خودم و خرید لنز 18-135 ؟

و آیا مثلن اگه 100 یا 200 تومن روی پولم بذارم .. آتیش به مالم :::big grin::: لنزی بهتر از 18-135 هست ؟
    این دیستوریشن چی هست ؟
    بین لنز 18-70 و 18-55 خیلی فرق هست ؟ به نظرتون چون همه چیز 18-70 عالیه , بهتر نیست همونو بخرم ؟ یا یه خرید بیخودی هست ؟ زوم 18-70 چقدره ؟ به درد من میخوره ؟
    بعد هم لطفن میشه همه مقایسه هاتونو به نسبت لنز 18-55 خودم بکنین ؟ که سر در بیارم ؟
    میشه لطف کنین و بگین کیفیت لنز 18-135 با 18-55 از چه نظر فرق داره ؟ یعنی من با 18-135 عکس بگیرم کیفیت عکسم از 18-55 بهتره ؟ از چه نظر بهتره ؟ شارپ تر یعنی چی ؟
    بعد هم این لنز 18-135 نیاز داره کیف دوربینمو عوض کنم ؟
    صدای موتور اتوفکوسش زیاده یعنی چقدره ؟
    شل شدن یا لق شدنش اینطور که من سوال کردم بهم گفتن اون قسمت داخل لنز که میره تو و میاد بیرون بعد از یه مدت لق میشه یا شل میشه ! اولش سفت هست و بعد شل میشه ! این واقعیت داره ؟
    خب از این لنز یه درجه بهتر چی سراغ دارین ؟ آخه یعنی توی این رنج اینقدر محدودیت کم هست ؟؟؟ :(

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

اگر میخواهید ست کاملی نسبت به قبل داشته باشید من پیشنهاد میکنم علاوه بر ۱۸-۵۵ یک فقره لنز ۵۵-۲۰۰ لرزش گیر دار بگیرید اینجوری هم به خواسته هاتون از قیبل spy میرسید هم همیشه ۲ لنز کیفیتش بهتر از یک لنز هست هم به بودجه شما مناسب است

۲ لنز یکی از واید به نرمال و یکی از نرمال به تله مسائلی از قبیل دیستروشن و ویگنت رو برای شما قابل حل میکنه
    در ضمن عوض کردن لنز هم کار خیلی ساده ای است و اصلا نگران کثیف شدن سنسور نباشید
    sshiiva و Shazdeh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

سلام

(خانم) شیوا من هم مثل شما آماتورم ولی با توجه به توضیحاتی که فرمودید به نظر من اگر شما بتونید حدود 700 هزار تومان هزینه کنید ویک 18-200 نیکون با لرزشگیر بگیرید مشکلاتتون حل می شه ولی اگر نمی خواهید این مقدار هزینه کنید با همان 300 هزار تومان یا کمتر یک لنز 55-200 نیکون با لرزشگیر بگیرید تا مشکل تله هم نداشته باشید
    در مورد 18-135 هم با بیشتر اساتید که صحبت کردم همگی می گفتند 18-70 بهتره
    راستی سیگما هم یک لنز 18-200 با لرزشگیر داره ولی نمی دونم کیفیتش چطوره من بدون لرزشگیرشو داشتم اصلا جالب نبود ولی میگن از اون خیلی بهتره و فکر کنم حدود 550 هزار تومان باشه

آقا رضا همزمان شد با عرض پوزش
    rezakh و sshiiva تشکر می‌کنند.
    مهیار سیاسی

تشکر کرده
    311

بله با 12x میشه از ماه عکس گرفت اما با لنز 135 نه نمیشه !
    اگر شما زوم میخواین در حد عکس های spy ( به قول رضا جان ) خوب مسلما باید روی رنج 200 تا 300 فکر کنین نه 135.
    اینجوری که من توی عکس هاتون دیدم خوب شما در کنار همه رشته هایی که ذکر کردین به عکاسی مستند اجتماعی هم علاقه زیادی دارین و یک لنز زوم واجبه برای این کار.

همچین لنزی میگشتم ولی متاسفانه پول چندانی هم ندارم
    مشکل همیشگی همه ماست . نگران نباشید !!!
    بین لنز 18-70 و 18-55 خیلی فرق هست ؟ به نظرتون چون همه چیز 18-70 عالیه , بهتر نیست همونو بخرم ؟ یا یه خرید بیخودی هست ؟ زوم 18-70 چقدره ؟ به درد من میخوره ؟
    نه . مسلما به دلایل بالا شما زوم خیلی بیشتر از این نیاز دارین و همون 18-55 خوبه .

میشه لطف کنین و بگین کیفیت لنز 18-135 با 18-55 از چه نظر فرق داره ؟ یعنی من با 18-135 عکس بگیرم کیفیت عکسم از 18-55 بهتره ؟ از چه نظر بهتره ؟ شارپ تر یعنی چی ؟
    مگه کسی این رو گفته ؟ نه نه این طوری نیست که شما میگین و تفاوت اینقدر ها هم زیاد نیست ( البته اگر تفاوت باشه ) . منظور از شارپتر عکس با جزئیات بیشتر هست .

بعد هم این لنز 18-135 نیاز داره کیف دوربینمو عوض کنم ؟
    صدای موتور اتوفکوسش زیاده یعنی چقدره ؟
    نه نه نه نه نه . خیلی کمه . اصلا این طوری نیست شما کمی بد متوجه شدین . درمورد کیف که ما نمیدونیم شما چه کیفی دارین ! اما خیلی بزرگتر نیست و فکر نمیکنم !
    شل شدن یا لق شدنش اینطور که من سوال کردم بهم گفتن اون قسمت داخل لنز که میره تو و میاد بیرون بعد از یه مدت لق میشه یا شل میشه ! اولش سفت هست و بعد شل میشه ! این واقعیت داره ؟
    کی این حرفها رو زده ؟ نه همچین چیزی نیست !

خب از این لنز یه درجه بهتر چی سراغ دارین ؟ آخه یعنی توی این رنج اینقدر محدودیت کم هست ؟؟؟
    منظورتون واید تا تله هست ؟! یعنی هم واید 18 باشه هم تله خوب ؟ نه خیلی زیاده اما اختلاف قیمت هم زیاده . پست جناب خلیلی رو بخونید .

در آخر هم پیشنهاد میدم برای اطلاع در مورد بعضی اصطلاحات حتما یه سرچ توی فروم بکنید .
    مخصوصا مقالات جناب دکتر روشن و جناب شهبازی که واقعا منابع نایاب و استثنایی هستند .
    ویرایش توسط sprants : Monday 19 November 2007 در ساعت 01:21
    sshiiva تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین